چرا باید به سافاری ماسایی مارا برویم؟

چرا باید به سافاری ماسایی مارا برویم؟ – اگر از علاقمندان به حیات وحش هستید ، احتمالا سفر به کنیا و بازدید از زیبایی های بکر آن با تورهای گردشگری اقتصادی کنیا در لیست برنامه های سفر شما هست. قابل ذکر است که ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا و مناطق حفاظت‌شده همسایه آن، منطقه حفاظت‌شده گل سرسبد کنیا و یکی از برترین مقاصد سافاری در آفریقا را تشکیل می‌دهند. دشت های وسیع آن پناهگاهی برای حیوانات فراوانی مانند فیل، بوفالو، گورخر، زرافه، کفتار و گربه های بزرگ معروف مارا: شیر، پلنگ و یوزپلنگ فراهم می کند.

و بین ماه‌های آگوست و نوامبر هر سال، مارا یک ایستگاه بسیار مورد استقبال برای توده‌های بی‌پایان وحشی است که در پی بارش‌ها در سفر دایره‌ای 2900 کیلومتری (1800 مایلی) مرگ‌بار خود را دنبال می‌کنند.

هزاران بازدید کننده هر ساله به مارا می آیند تا از برخی از معتبرترین تجارب سافاری در آفریقا لذت ببرند. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا ما سافاری ماسایی مارا را دوست داریم:

چرا باید به سافاری ماسایی مارا برویم؟

1. از تماشای بازی فوق العاده و در تمام طول سال لذت ببرید

تماشای بازی در Masai Mara به لطف مناظر متنوع، فضاهای باز گسترده، آب و هوای معتدل و جمعیت متنوع بازی های ساکن در تمام طول سال عالی است. دشت‌های شامپاین‌رنگ آن محل زندگی سافاری‌های سنگین وزن مانند شیر، پلنگ، فیل و بوفالو، به‌علاوه گونه‌های محبوبی مانند گورخر، زرافه، کفتار، اِلند و غزال است. رؤیت کرگدن کمیاب است، اما این حیوانات در خطر انقراض را می توان – اگر خوش شانس باشید – در مثلث مارا مشاهده کرد.

مارا برای مشاهده گربه‌های بزرگ استثنایی (شیر، پلنگ و یوزپلنگ) مشهور است. یوزپلنگ‌ها به‌ویژه با دشت‌های هموار منطقه سازگاری دارند، که ماسای مارا را به یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن این شکارچیان زیرک تبدیل می‌کند. آن‌ها اغلب به دنبال نقاط برتری روی درختان افتاده، تپه‌های موریانه و حتی وسایل نقلیه درایو بازی هستند! تماشای سریعترین پستاندار خشکی دنیا که طعمه خود را تعقیب می کند، یکی از برجسته ترین سافاری های ماسایی مارا است.

 • حیات وحش غنی ساکنان، آب و هوای معتدل، مناظر متنوع و فضاهای باز، آن را به یک مقصد فوق العاده برای سافاری در تمام طول سال تبدیل کرده است .
 • مشاهده گربه های بزرگ باورنکردنی – شیر، پلنگ و یوزپلنگ.
 • غلظت زیادی از فیل، بوفالو و زرافه .

2. شاهد مهاجرت بزرگ Wildebeest باشید

از آگوست تا نوامبر، یکی از بزرگترین مناظر طبیعت به ماسای مارا می رسد. تعداد زیادی از حیوانات وحشی که به این منطقه می‌رسند حیرت‌انگیز است. گله ها آنقدر بزرگ هستند که می توان آنها را از فضا مشاهده کرد! مهاجرت وایلدبیست یک حرکت توده ای چشمگیر از تقریباً دو میلیون حیوان وحشی، گورخر و غزال در یک چرخه سالانه فصلی است که توسط بارندگی هدایت می شود. برای رسیدن به چرای تازه مارا از پارک ملی سرنگتی تانزانیا ، وحشی باید از رودخانه‌ای چشمگیر عبور کند و با کروکودیل‌های عظیمی روبرو شود که در کمین هستند.

 • اقامتگاه هایی با دسترسی آسان به نقاط عبور رودخانه .
 • در یک سافاری با بالون هوای گرم گله ها را از دید پرنده مشاهده کنید .
 • برای فرار از شلوغی‌ها در یک نگهبانی خصوصی بمانید و از فعالیت‌هایی که در منطقه حفاظت‌شده ملی مجاز نیستند، مانند رفتن به خارج از جاده، رانندگی در شب و پیاده‌روی در طبیعت لذت ببرید.

توجه: در دسترس بودن کمپ‌های سافاری با موقعیت مناسب در فصل بالا (ژوئن تا اکتبر) محدود است. اگر می‌خواهید صندلی‌های ردیف جلو برای مهاجرت Wildebeest داشته باشید، باید سافاری Masai Mara خود را حداقل یک سال قبل رزرو کنید.

3. یک سافاری با بالون هوای گرم را تجربه کنید

می‌توانید تماشای هیجان‌انگیز بازی‌های زمینی را در وسایل نقلیه ۴×۴ با پیاده‌روی در طبیعت با هدایت ماسایی ترکیب کنید و تاج سافاری Masai Mara خود را با تجربه‌ای بی‌نظیر بالن هوای گرم کنید . بهترین مسیرهای پرواز مسیر رودخانه مارا را دنبال می‌کنند و به شما امکان می‌دهند به جنگل‌ها نگاه کنید، لانه‌های کرکس‌ها را شناور کنید و کارهای معمول صبح‌گاهی اسب‌های آبی پرهیاهو را مشاهده کنید. پس از رسیدن به دشت، با یک صبحانه خوشمزه با شامپاین پذیرایی خواهید شد.

 • از چشم انداز خیره کننده مارا و حتی حیات وحش دیدن کنید.
 • طلوع خورشید را در سراسر دشت های بی کران تماشا کنید.
 • بعد از فرود از یک صبحانه بوته شامپاین لذت ببرید .
 • تجربه سافاری عالی برای ماه عسل یا سالگرد .

4. با مردم ماسایی آشنا شوید

ماسایی ها یک گروه قومی نیمه عشایری هستند که در اکثر مناطق کنیا و شمال تانزانیا زندگی می کنند و مسافران به خاطر آداب و رسوم و لباس های متمایزشان مشهور هستند. اگرچه مالکیت گاو همچنان یکی از جنبه های اصلی فرهنگ آنهاست، اما افزایش توریسم سافاری باعث شده است که بسیاری از ماسایی ها به راهنمایان سافاری و مدیران کمپ متخصص تبدیل شوند.

هنگامی که در سافاری ماسای مارا هستید، فرصت‌های زیادی برای تعامل با راهنماهای ماسایی و کارکنان کمپ خواهید داشت، به‌علاوه این فرصت را خواهید داشت که از روستاهای محلی دیدن کنید تا نگاهی جذاب از فرهنگ، سبک زندگی و سنت‌های سنتی ماسایی داشته باشید.

 • از روستاهای محلی دیدن کنید تا فرهنگ سنتی ماسایی را تجربه کنید .
 • بسیاری از کمپ های سافاری به جوامع محلی باز می گردند .

5. در یک نگهبانی خصوصی بمانید

حفاظت یک نوع بسیار خاص از مناطق حفاظت شده زمین و حیات وحش است. مالکان زمین در ازای دریافت غرامت پولی و سایر کمک ها با اپراتورهای سافاری قرارداد می بندند. این می تواند شامل هر چیزی از برنامه های آموزشی و بهداشتی گرفته تا مدیریت دام و چرا باشد.

ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا در طول فصل اوج سافاری (تقریباً ژوئن تا اکتبر) شلوغ می‌شود، به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم در یکی از مناطق خصوصی همسایه اقامت کنید.

 • از تماشای بازی عالی و بدون جمعیت لذت ببرید .
 • دسترسی آسان به ذخیره ملی برای صحنه های مهاجرت Wildebeest داشته باشید.
 • به تماشای بازی‌های خارج از جاده، رانندگی در شب و پیاده‌روی با راهنما در طبیعت بروید – در حفاظتگاه ملی مجاز نیست.
 • به طور مستقیم به جوامع محلی و حفاظت کمک کنید .

تمام مطالبی که در این مقاله برای شما تهیه کردیم، فقط در مورد ماسایی مارا بود که صرفا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور کنیا است. این کشور برای گردشگران مختلف، با سلایق مختلف، جاذبه های شگفت انگیز و متنوعی بسیاری دارد، تنها کافی است ویزای توریستی کنیا را اخذ کنید، چمدان خود را ببندید و به ملاقات آن بروید.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.