بازدید از کشور کنیا در فصل زمستان

بازدید از کشور کنیا در فصل زمستان – کنیا با مناظر و جاذبه های متنوع و دیدنی، فرهنگ پر جنب و جوش و حیات وحش بکر و متنوع، مکانی عالی برای تجربه چیزهای جدید است. از آنجایی که کنیا در زمستان آب و هوای گرم و خشکی را تجربه می کند، برای سفر زمان مناسبی است. اگر قصد سفر به کشور کنیا در این فصل را دارید می توانید تور کنیا زمستان را رزرو کنید.

این فصل در کنیا به دلیل شرایط آب و هوایی ایده آل، به عنوان فصل پربازدید در کنیا شناخته می شود و همه ی مقاصد دیدنی آن و سافاری ها در دسترس هستند. 

اواخر فصل (اسفند) در کنیا آب و هوا بتدریج تغییر می کند. به این صورت که اوایل ماه  (حدودا دهه اول) گرم و خشک است، دما در اکثر مناطق گرم و دلپذیر است اما از دهه ی دوم ببعد ، آب و هوا به سرعت از گرم و خشک به گرم و مرطوب تغییر می کند و بارش باران بسیاری از پارک های ملی کنیا را غیرقابل دسترس می کند.

برای سفر به این کشور شگفتی ساز نیاز به ویزای کنیا و آگاهی از قیمت ویزای کنیا دارید. در ادامه با نگاهی جزئی تر، فصل زمستان را برای سفر به کنیا از جنبه های مختلف بررسی می کنیم :  

بازدید از کشور کنیا در فصل زمستان

بازدید از کشور کنیا در فصل زمستان : دی ماه

آب و هوای کنیا در دی

در دی نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم و در شب خنک هستند و باران متوسطی دارند. مومباسا و ساحل در روز گرم و در شب نسبتاً گرم هستند و بارندگی کمی دارند.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بسیار کمی دارد. عصرها ممکن است سرد باشد، بنابراین یک ژاکت مناسب همراه داشته باشید.

در سواحل، هوا به طور قابل توجهی گرمتر است، عصرها چندان خنک نمی شود، بنابراین به لباس های گرم زیادی نیاز نخواهید داشت و تقریباً هیچ بارانی وجود ندارد. 

نکته قابل توجه این است که کوه‌ها می‌توانند به شدت سرد شوند، بنابراین اگر قصد دارید در مکان‌هایی مانند پارک ملی کوه کنیا یا پارک ملی دروازه جهنم پیاده‌روی کنید یا به سافاری بپیوندید، لباس و وسایل مناسب را همراه خود ببرید.

همچنین  ساوانا می تواند سرد شود، و همین مسئله در مورد مکان هایی مانند ماسای مارا نیز صادق است .

جمعیت و هزینه ها در دی

آب و هوا در کنیا در ماه دی تقریباً عالی است، و به همان اندازه جمعیت قابل توجهی را به همراه دارد. شهر همچنین در مکان‌های توریستی (موزه‌ها، بازارها و غیره) شلوغ و سواحل پر از شناگران و آفتاب‌گیران خواهد بود. گفته می شود.

توجه داشته باشید که هزینه ها در این زمان از سال نیز بالاتر است و بیشتر هتل ها نرخ های فصل بالا را دریافت می کنند.

جاذبه های گردشگری کنیا در دی

دی ماه یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از پارک ملی کوه کنیا است، به خصوص اگر قصد صعود به قله 17057 فوتی را دارید.

در پارک ملی کوه کنیا، می توانید در هر یک از قله‌های پوشیده از برف زیبا از جمله باتیان ، نلیون ، یا لنانا یا از میان کوه‌های پوشیده از یخچال با راهنما پیاده‌ روی کنید. در همان اطراف، جاذبه‌هایی مانند «ملک قهوه کارونگورو» یا «غار شیپتون » را ببینید.

بقیه قسمت های پارک نیز مانند جاذبه های اطراف پارک ملی دروازه جهنم برای جست و جو زیبا هستند.

در پارک ملی آمبوسلی نیز نه تنها پرندگان مهاجر را خواهید دید  بلکه یکی از بهترین زمان ها برای دیدن پستانداران بزرگتر است که در این فصل خشک از چاله های آب دیدن می کنند. تنها ایراد آن این است که هوای غبارآلود گاهی اوقات دیدن کوه کلیمانجارو را سخت‌تر می‌کند. 

سواحل در ماه دی بسیار زیبا و دیدنی هستند. هوا به اندازه کافی گرم است که می‌توانید در ساحل یا کنار استخر استراحت کنید. برای غواصان، دی احتمالا بهترین ماه برای دیدن موجودات دریایی بزرگتر مانند کوسه نهنگ، مانتا ری و کوسه های مختلف، دلفین ها و لاک پشت ها است.

همچنین می توانید به شهرهای ساحلی مومباسا و مالیندی بروید و به غواصی، کایاک سواری در دریا، یا موج سواری در آب های آبی کریستالی اقیانوس هند بپردازید.

در مومباسا، به یک تور تماشای دلفین بروید یا مکان‌هایی مانند جزیره واسینی و پارک ملی دریایی مومباسا را ​​بررسی کنید و اگر به سمت مالیندی بروید، ساحل واتامو ماسه های سفید عاج با خط ساحلی دیدنی را ارائه می دهد. پیشنهاد می کنیم برای گشت و گذار در شهر نیز یک یا دو روز وقت بگذارید. 

دی ماه همچنین یک ماه عالی برای بازدید از ماسایی مارای  معروف است. اگرچه مهاجرت حیوانات وحشی در این فصل از سال چندان قوی نیست، اما زمین خشک است و احتمالاً تعداد زیادی از حیوانات دیگر از جمله فیل، زرافه، گورخر، اسب آبی، شیر، یوزپلنگ و غیره را خواهید دید و از آنجایی که بازدیدکنندگان کمتری دارند، بازدید نسبتا راحت تر است.

همچنین مهاجرت های مختلف پرندگان در ماه دی انجام می شود، بنابراین شما نگاهی اجمالی به انواع پرندگان مهاجر خواهید داشت.

برای گشت و گذار در پایتخت نیز یک یا دو روز وقت بگذارید. در نایروبی می توانید از مکان هایی مانند موزه ملی نایروبی، گالری های هنری مختلف، بازار ماسایی، پارک ملی نایروبی و رستوران هایی مانند Waiyaki Way یا اطراف منطقه Westland همراه با غذاهای فوق العاده دیدن کنید.

بازدید از کشور کنیا در بهمن ماه

آب و هوای کنیا در بهمن

کنیا در ماه بهمن گرم و خشک است. بطور کلی نایروبی و ارتفاعات مرکزی در این ماه در روز گرم و در شب خنک هستند و مقدار متوسطی باران می بارد. مومباسا و سواحل در روز گرم و در شب نسبتاً گرم هستند و باران بسیار کمی می‌بارد.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بسیار کمی دارد.

در ماسای مارا بهمن ماه کمترین میزان بارندگی را در مقایسه با بقیه سال دارد و تنها حدود سه روز باران می بارد. به همین دلیل، احتمال مشاهده حیات وحش در چاله های آبی بیشتر است.

برای غواصان ، بهمن ماه خوبی برای دیدن موجودات دریایی بزرگتر مانند کوسه نهنگ، مانتا ری و کوسه های مختلف، دلفین ها و لاک پشت ها است.

از آنجایی که بهمن در کنیا نسبتاً گرم و خشک است، یکی از بهترین ماه‌ها برای صعود به قله کنیا است. اگر قصد دارید از هر یک از پارک های کوهستانی بازدید کنید، به خصوص مکان هایی مانند پارک ملی دروازه جهنم یا پارک ملی کوه کنیا ، توجه داشته باشید که دما در شب می تواند بسیار سرد شود.

اگرچه به طور کلی هوا خشک است، اما ممکن است گهگاه بارندگی نیز وجود داشته باشد.

جمعیت و هزینه ها در بهمن

بطور کلی ماه بهمن برای کنیا به طور قابل توجهی شلوغ تر و گران تر از زمان های دیگر سال است. سافاری ها افراد بیشتری خواهند داشت که اغلب ظرفیت آنها را پر می کنند و موزه ها و مکان های توریستی در نایروبی پرجمعیت خواهند بود.

اگر از ازدحام جمعیت بیزار هستید، بهمن ممکن است زمان مناسبی برای سفر به کنیا نباشد. نکته منفی دیگر این است که هزینه ها نیز بالاتر است. هتل ها و اقامتگاه ها و همینطور بلیط هواپیما نیز نرخ های فصل های بالا را دریافت می کنند. 

جاذبه های گردشگری کنیا در بهمن

در بهمن دما نایروبی در شرایط ایده آل خود است و بازارها شلوغ و فعال هستند. می توانید از مکان‌های تاریخی و فرهنگی مانند موزه ملی نایروبی دیدن کنید یا یک سفر یک روزه به پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی داشته باشید و عصرها، به رستوران هایی مانند Tamarind یا AA Mithaiwala را بروید و طعم بی نظیر منوهای متنوع آنها را تجربه کنید.

گزینه دیگر سفر به مومباسا و مالیندی در سواحل جنوبی است که محل اسنورکلینگ در سطح جهانی، غواصی، کایاک سواری در دریا و سایر فعالیت های گردشگری مبتنی بر آب است.

در مومباسا می توانید تورهای تماشایی دلفین را رزرو کنید و یا زیبایی طبیعت غنی را در مقاصدی مانند پارک ملی دریایی مومباسا و جزیره واسینی ببینید. در شمال مالیندی نیز، در ساحل خوش منظره واتامو فعالیت‌های ساحلی عالی وجود دارد.

اگر حیات وحش و طبیعت در فهرست گردش هایتان در کنیا باشد، بهمن ماه ناامیدتان نخواهد کرد . برای مثال، در ماسای مارا، مهاجرت وحشی‌ها به طور کامل انجام نمی‌شود، اما حیوانات ساکن بیرون هستند و با بازدیدکنندگان کمتر، فرصت‌های بهتری برای شناسایی آنها خواهید داشت.

این یک ماه فوق العاده برای پرندگان مهاجر به آنجا و همچنین در مکان هایی مانند پارک ملی آمبوسلی است . همچنین یکی از بهترین ماه های سال برای دیدن حیوانات تازه متولد شده است.

پارک ملی دروازه جهنم ، که تنها ذخیره‌گاه طبیعی است که به علت نبود حیوانات درنده می‌توانید آزادانه در آن پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری کنید ، در این زمان از سال با آتشفشان‌های خیره‌کننده، چشمه‌های آب گرم و فعالیت‌های زمین گرمایی فراوان همراه با گورخرها مقصدی فوق العاده برای بازدید است.

اگر به صعود علاقه دارید ، به پارک ملی کوه کنیا بروید، جایی که بهمن یک ماه ایده آل برای صعود به این قله عظیم 17057 فوتی است. پارک ملی کوه کنیا یخچال‌های طبیعی و قله‌های پوشیده از برف را با چشم‌اندازهای زیبا از کوه کنیا ارائه می‌کند.

بازدید از کشور کنیا در اسفند ماه

آب و هوای کنیا در اسفند

ماه اسفند در کنیا دارای دو آب و هوای متفاوت است. به این صورت که اوایل ماه (حدودا دهه اول) گرم و خشک بوده و دما در اکثر مناطق گرم و دلپذیر است و زمانی بسیار مناسب و ایده آل برای بازدید از تقریبا سراسر کشور است.

اما از دهه ی دوم ببعد ، آب و هوا به سرعت از گرم و خشک به گرم و مرطوب تغییر می کند، بارش باران بسیاری از مقاصد گردشگری کنیا را غیرقابل دسترس می کند چراکه پراکندگی حیوانات و پوشش گیاهی بلند موجب کاهش دید می شود.

همچنین مسیرهای کوچک ممکن است در هنگام غرق شدن با آب غیرقابل دسترسی باشند.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم هستند و بارندگی متوسط ​​تا زیاد دارند. مومباسا و ساحل در روز بسیار گرم است، در شب نسبتاً گرم است و گاهی باران می‌بارد.

دره ریفت و قسمت های داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و باران دوره ای می بارد.

اما این نکته قابل ذکر است که اگر باران‌ها در اواخر ماه برسند همانطور که گاهی اوقات اتفاق می افتد، می‌توانید از تمام مزایای سفر در ماه اسفند بدون هوای بد لذت ببرید.

جمعیت و هزینه ها در اسفند

بدلیل آب و هوای متفاوت، جمعیت گردشگران و هزینه ها نیز در این ماه متفاوت است. نیمه اول (خصوصا دهه اول) بدلیل گرم و خشک و کم باران بودن که شرایط ایده آلی برای بازدید فراهم می کند از ایام شلوغ و پر بازدید کنیا به شمار می رود که طبیعتا هزینه ها نیز در این بخش از ماه بالاتر است.

اما هرچه به اواسط و اواخر ماه و آغاز بارندگی ها نزدیک می شویم، هم جمعیت و هم هزینه ها بسیار کمتر است. در این بخش از ماه گردشگران بسیار کمی وجود دارد، به خصوص در پارک های ملی و در سافاری حیات وحش.

قیمت ها به طور قابل توجهی پایین تر خواهد بود و هتل ها تخفیف های ویژه ای را برای جذب بازدیدکنندگان در فصل پایین ارائه می دهند. بلیط هواپیما نیز در این فصل از سال ارزان تر خواهد بود، به خصوص در اواخر ماه.

جاذبه های گردشگری کنیا در اسفند

اگر تصمیم دارید در ماه اسفند از کنیا دیدن کنید ، نایروبی یک مقصد عالی است. اگرچه سهم خود را از باران دریافت می کند ، اما روزهای صاف و روشن با هوای گرم و آفتابی نیز دارد.هرچند که بارش‌ها معمولاً در تمام طول روز ادامه نمی‌یابند، اما درصورت وقوع بارندگی جاذبه‌های سرپوشیده مختلفی مانند موزه‌ها و رستوران‌ها  و … نیز دارد.

می توانید به مکان‌هایی مانند موزه ملی نایروبی بروید و یا از پارک ملی نایروبی که پناهگاه کرگدن سیاه به شمار می رود دیدن کنید. از غذاهای متنوع و نوشیدنی های خوش طعم شهر نمی توان گذشت، می توانید به مکان های محبوبی مانند Waiyaki Way ، محله Westlands، رستوران های Tamarind و AA Mithaiwalla بروید و طعم  بی نظیر منوی آنها را تجربه کنید.

سواحل در نیمه اول اسفند در شرایط مناسب و ایده آلی قرار دارند و زمان بسیار مناسبی برای بازدید از آن ها و انجام فعالیت های آبی است و در نیمه دوم طبیعتا روزهای بارانی نیز خواهد داشت هرچند که بارش ها پیوسته نیستند و چند ساعتی در روز هوا صاف و آفتابی است و دما مناسب است.

نکته ی قابل توجه این است که در این زمان از سال علاوه بر اینکه شما فرصت کافی برای انجام فعالیت های مورد نظر را خواهید داشت، به دور از هرگونه ازدحام جمعیت می توانید از استراحتگاه های ساحلی دیدن کنید.

در یک روز صاف در مومباسا می توانید از پارک ملی دریایی مومباسا بازدید کنید یا به تماشای دلفین ها بپردازید. و در شهر مالیندی نیز میتوانید در ساحل چشم نواز واتامو قدم بزنید.

اگر در اسفند ماه قصد بازدید از حیات وحش کنیا را دارید، در اوایل اسفند ماسایی مارا به خوبی در دسترس است، چرا که پوشش گیاهی هنوز کوتاه است و امکان دیدن حیوانات فراهم است. علیرغم احتمال بارانی بودن بعضی روزها همچنان شرایط برای بازدید و عبور وسایل نقلیه ممکن است. 

پارک ملی کوه کنیا یکی دیگر از مقصدهای جذاب و طبیعی کنیا است، به خصوص در اوایل ماه. از آنجایی که باران‌های شدیدتر در اواخر ماه می‌آیند، برنامه‌ریزی سفر به کوه کنیا در نیمه اول ماه اغلب تجربه‌ای نسبتاً خشک و بدون جمعیت برای شما خواهد بود.

اگر قصد صعود به قله را دارید، اوایل ماه اسفند زمان بسیار خوبی است زیرا دمای هوا گرمتر از ژانویه یا فوریه است (که با توجه به سرد بودن هوا به قله مهم است) اما هنوز تا حدودی سرد و خشک است.

بسته به زمان ماه و میزان بارندگی، پارک ملی دروازه جهنم می‌تواند مقصد مناسبی برای تماشای طبیعت و حیات وحش در اسفند باشد. جایی که آتشفشان‌ها با تنگه‌های بلند، آب‌فشان‌های زمین‌گرمایی و جریان‌های گدازه‌ای باستانی و همچنین انواع گورخرها، زرافه‌ها و سایر حیوانات غیر درنده را خواهید دید.

نکته جالب در مورد این پارک این است که چون حیوانات درنده در آن وجود ندارد، می توانید آزادانه بدون وسیله نقلیه پیاده روی و دوچرخه سواری کنید.

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *