بازدید از کشور کنیا در فصل تابستان

بازدید از کشور کنیا در فصل تابستان – با شروع فصل تابستان آب و هوا به تدریج شروع به تغییر می کند و از مرطوب به سمت خشک پیش می رود و بهترین زمان برای رزرو تور کنیا تابستان است چراکه تابستان فصل خشک در کنیا است، باران ها کاهش یافته اند و فصل اوج آغاز شده است.

کاهش باران ها و دمای ایده آل بهترین شرایط را برای بازدید از تمام جاذبه ها خصوصا ماسای مارا فراهم می کند که مهاجرت وحشی بزرگ (Wildebeest) در آن درحال وقوع است. تنها نقطه ضعف بازدید در این ماه ازدحام جمعیت بازدیدکنندگان است که قیمت های بالا را بدنبال دارد.

لازم به ذکر است که در این فصل به دلیل کاهش بارندگی ها، جمعیت پشه ها کاهش می یابد که این فصل را به یکی از بهترین فرصت ها و البته شلوغترین زمان ها برای سفر به این کشور هیجان انگیز و دیدنی تبدیل میکند و بهتر است از قبل برای دریافت ویزای کنیا اقدام کنید.

بازدید از کشور کنیا در فصل تابستان

در ادامه با نگاهی جزئی تر، فصل تابستان را برای سفر به کنیا از جنبه های مختلف بررسی می کنیم :  

بازدید از کشور کنیا در فصل تابستان : تیر ماه

آب و هوای کنیا در تیر

کنیا در تیرماه آب و هوای گرم و خشکی را تجربه می کند. بطور کلی دمای هوا در این ماه معتدل است، آفتاب کافی وجود دارد اما خیلی گرم نیست و به استثنای کوه ها بارندگی ندارد.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و باران نمی بارد. مومباسا و ساحل در روز گرم هستند، در شب نسبتا خنک هستند و مقدار زیادی باران می بارد. بطورکلی بدلیل خنک و خشک بودن هوا تیرماه زمان مناسبی برای بازدید از سواحل کنیاست. دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و گاهی باران می بارد.

جمعیت و هزینه ها در تیر

با توجه به هوای ایده آل تیرماه و شرایط مناسب برای بازدید در این فصل، جمعیت بازدید کنندگان بالاست و هزینه ها بطور قابل توجهی افزایش می یابد. در این فصل که فصل اوج در کنیا محسوب می شود، هتل ها و سافاری ها نرخ های خود را حدود دوبرابر فصل پایین افزایش می دهند.

جاذبه های گردشگری کنیا در تیر

در پایتخت می توانید در بازار ماسایی و بازار دهکده قدم بزنید یا از موزه ملی نایروبی  و یا گالری های هنری مانند Banana Hill و  Matbronze دیدن کنید .

اگر قصد بازدید از حیات وحش را دارید، می توانید به پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی و یا به مرکز زرافه AFEW بروید. همچنین می توانید به رستوران هایی مانند Talisman یا رستوران ماما اولیچ (Mama Oliech’s) از دریاچه ناکورو، بروید.

سواحل جنوبی در این ماه در شرایط ایده آل خود قرار دارند و بهترین زمان برای بازدید از سواحل است. شما می توانید به شهرهای مومباسا و مالیندی بروید و به فعالیت های آبی مانند کایاک سواری و شنا مشغول شوید. در مومباسا، می توانید در یک تور قایق تماشای دلفین شرکت کنید یا از پارک ملی دریایی مومباسا بازدید کنید. در مالیندی، از ساحل خیره کننده واتامو دیدن کنید یا به مرکز توانبخشی پرندگان شاهین کنیا سفر کنید.

اگر قصد بازدید از حیات وحش را دارید، ماسای مارا در این زمان از سال در بهترین شرایط خود قرار دارد. در اواخر ماه، مهاجرت بزرگ وحشی (Wildebeest) آغاز می‌شود و مناظری خیره‌کننده از این گله‌های عظیم موجودات را ارائه می‌دهد که به طور هماهنگ از رودخانه مارا عبور می‌کنند. شما همچنین علاوه بر بزرگ وحشی ، احتمالاً گورخرها، شیرها، زرافه ها، فیل ها و سایر حیات وحش را در این زمان خواهید دید. 

دریاچه ناکورو که  میزبان گله های بزرگ فلامینگوهای صورتی است، در این زمان از سال یکی از مقاصد پربازدید در این ماه خواهد بود و شرایط برای بازدید از آن کاملا ایده آل است. 

پارک های ملی دیگری که در این فصل از سال دیدنی هستند عبارتند از: پارک ملی دروازه جهنم (جایی که می توانید بدون ترس از حیوانات درنده پیاده روی و دوچرخه سواری کنید)، پارک ملی آمبوسلی (که توسط کوه کلیمانجارو که در پس زمینه آن خودنمایی می کند) و پارک ملی کوه کنیا (پر از آتشفشان و آبفشان). فقط به خاطر داشته باشید که پارک های کوهستانی تقریباً یک سوم مواقع بارانی خواهند بود، بنابراین یک ژاکت ضد آب یا بارانی به همراه داشته باشید.

بازدید از کشور کنیا در مرداد ماه

آب و هوای کنیا در مرداد

مرداد یکی از ایده آل ترین ماه ها برای سفر به کنیا است و آب و هوا خصوصا در نیمه دوم ماه مناسب تر و معتدل تر هم می شود. نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و عملاً باران نمی بارد. مومباسا و ساحل در روز گرم هستند، در شب نسبتا خنک هستند و مقدار نسبتا زیادی باران می بارد. دره ریفت و قسمت داخلی غربی آن در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی نسبتاً بالایی دارد.

در این ماه عملاً در هیچ نقطه ای از کشور به جز کوهستان باران نمی بارد. 

جمعیت و هزینه ها در مرداد

ایراد شرایط آب و هوایی عالی این است که افزایش قیمت و ازدحام جمعیت را نیز به همراه دارد. مرداد ماه مهمی برای گردشگران و مسافران است و اگر در این ماه به کنیا سفر کنید موزه ها و سافاری های شلوغ و پرجمعیت، صحنه ای است که مدام با آن برخورد خواهید کرد.

در این ماه ، هزینه ها نیز از الگویی مشابه جمعیت پیروی می کند و همراه با جمعیت افزایش می یابند.

جاذبه های گردشگری کنیا در مرداد

ماسایی مارا در ماه مرداد در ایده آل ترین حالت خود قرار دارد و شرایط برای بازدید کاملا مهیاست. در این ماه می توانید مهاجرت بزرگ وحشی (Wildebeest) را همراه با حرکت دسته جمعی حیواناتی مانند شیرها، یوزپلنگ ها، زرافه ها و … شاهد باشید. 

علاوه بر این به شما پیشنهاد می کنیم یک تور بالون  اول صبح را رزرو کنید  و تماشای طلوع خورشید و مناظر زیبای پارک را از بالا از دست ندهید.

سواحل در کنیا نیز یکی از مقاصد ایده آل برای بازدید است. می توانید به شهرهای ساحلی مومباسا و مالیندی سفر کنید و به فعالیت هایی مانند غواصی، کایاک سواری و … مشغول شوید. یا تور تماشای دلفین رزرو کنید. همچنین در مالیندی می توانید از ساحل زیبای واتامو و یا از مرکز پرندگان Falconry of Kenya دیدن کنید.

اگر قصد بازدید از پایتخت را دارید، به شما این مژده را می دهیم که گزینه های زیادی خواهید داشت. بطور مثال می توانید از موزه ملی نایروبی و گالری های هنری مثل Banana Hill ، و یا از بازار زیبای ماسایی دیدن کنید. اگر به حیات وحش علاقمندید،  بازدید از پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی را از دست ندهید.

پارک های ملی کنیا یکی دیگر از مقاصد محبوب در کنیا هستند. در پارک ملی کوه کنیا که کوه زیبای کنیا را در دل خود دارد ، می توانید در محوطه پارک قدم بزنید و از مناظر زیبای آن دیدن کنید یا اگر به کوهنوردی علاقمندید شانس صعود به قله را خواهید داشت. قابل ذکر است که در این ایام، هوا ممکن است کمی سرد و احتمالا بارانی باشد اما زمین هنوز خشک است.

در پارک ملی دروازه جهنم شما امکان پیاده روی و دوچرخه سواری در میان گدازه های باستانی و آبفشان های طبیعی را خواهید داشت.

در حالی که در پارک ملی آمبوسلی شما می توانید ناظر مناظری خیره‌کننده از کوه کلیمانجارو باشید اگرچه گرد و غبار گاهی اوقات می‌تواند دیدن را در این زمان از سال دشوار کند.

همچنین می توانید به ذخیره‌گاه ملی سامبورو در رودخانه Ewaso Ng’iro بروید ، جایی که می‌توانید غزال‌ها، یوزپلنگ‌ها، پلنگ‌ها، اسب‌های آبی، زرافه‌ها و دیگر حیات‌وحش‌های جذاب را مشاهده کنید و یا در دریاچه ناکورو، گله های فلامینگوهای صورتی غول پیکر روی آب را تماشا کنید.

بازدید از کشور کنیا در شهریور ماه

آب و هوای کنیا در شهریور

در شهریور آب و هوا آنقدر خنک است که بتوانید از سفر خود لذت ببرید و گرما آزاردهنده نباشد. شهریور در کنیا بجز مناطق کوهستانی کم بارش است و باران ها بصورت پراکنده اتفاق می افتند. 

در جنوب خصوصا در شهرهای مومباسا و مالیندی هوا گرم و مطلوب است. می توانید به ساحل بروید یا از حیات وحش ساوانا دیدن کنید اما به شما پیشنهاد می کنیم کرم ضدآفتاب ، آب فراوان و کلاه همراه داشته باشید.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی متوسطی دارد.

از آنجایی که هوا در ارتفاعات نسبتاً خشک است، شهریور یکی از بهترین ماه‌ها برای صعود به کوه کنیا است .

در اواخر فصل، هوا هنوز گرم و آفتابی است، اما ازدحام جمعیت نسبتا کم شده، دمای هوا ایده آل است و باران های اکتبر هنوز از راه نرسیده اند. آخرین حیوانات وحشی در میان ماسای مارا سرگردان هستند، بنابراین شما هنوز می توانید مهاجرت آنها را دنبال کنید. قیمت ها همچنان بالاست، زیرا رسماً فصل اوج در نظر گرفته می شود. با این حال، شما با توده های عظیم اواسط تابستان مبارزه نخواهید کرد.

جمعیت و هزینه ها در شهریور

شهریور به طور کلی یکی از ماه های شلوغ در کنیا است. اما با بازگشایی مدارس به نسبت تیر و مرداد جمعیت کمی کاهش می یابد. 

از نظر هزینه ها، تا اواسط مهر نرخ های بالا ادامه دارند و بعید است که قیمت مناسب خصوصا برای اقامتگاه ها و بلیط هواپیما پیدا کنید. 

جاذبه های گردشگری کنیا در شهریور

می توانید به پایتخت زیبای کنیا ، نایروبی سفر کنید. در شهریور دما برای قدم زدن در شهر و بازدید از بازارهای رنگارنگ، رستوران های متنوع نایروبی مانند Tamarind و AA Mithaiwala ، گالری های  هنری مثل Banana Hill و موزه ملی نایروبی ایده آل خواهد بود. اگر به تماشای حیات وحش نیز علاقمندید می توانید از پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی بازدید کنید.

برای بازدید از سواحل به شهرهای مالیندی و مومباسا سفر کنید و به فعالیتهای آبی بپردازید. در مومباسا یک تور تماشای دلفین رزرو کنید یا از پارک ملی دریایی آن بازدید کنید. همچنین می توانید از شاهین کنیا در مالیندی بازدید کنید که در آن پرندگان آسیب دیده را بازسازی می کنند و یا از ساحل زیبای  واتامو دیدن کنید.

اگر قصد بازدید از حیات وحش را دارید ، ماسایی مارا در شرایط مناسبی قرار دارد. در این ماه میتوانید مهاجرت بزرگ وحشی همراه با دسته های بزرگ زرافه ها، فیل ها ، گورخر ها و … را از نزدیک ببینید. در طول این رویداد دیدنی که از ژوئن (نیمه خرداد) تا اکتبر(نیمه آبان) ادامه دارد، تقریباً 1.5 میلیون حیوان وحشی به همراه گورخرها، سرزمین‌های شمالی، زرافه‌ها، غزال‌ها و دیگر موجودات از پارک ملی سرنگتی از رودخانه مارا عبور می‌کنند.

دریاچه ناکورو یکی از دیگر از مقاصدی است که شهریورماه در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. دسته های بزرگ فلامینگوهای صورتی اطراف دریاچه قابل رویت هستند که بخاطر کوتاه بودن پوشش گیاهی بازدید از آن آسان است.

پارک ملی دروازه جهنم و پارک ملی کوه کنیا هر دو در ماه شهریور دیدنی هستند و مناظر زیبایی را ارائه می کنند. اما به خاطر داشته باشید که آنها در این زمان از سال گاهی بارانی می شوند بنابراین باید وسایل لازم و یک راهنمای معتبر همراه داشته باشید.

شما همچنین می توانید از ذخیره‌گاه ملی سامبورو و یا پارک ملی آمبوسلی بازدید کنید که در پس‌زمینه آن برج‌های کوه کلیمانجارو قرار دارد و در شهریور انتخاب‌های خوبی هستند، اگرچه گاهی اوقات بازدید از کوه کلیمانجارو به دلیل گرد و غبار مشکل می شود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *