بازدید از کشور کنیا در فصل بهار

بازدید از کشور کنیا در فصل بهار – آب و هوا در کنیا بطور کلی به دو دسته ی گرم و خشک و گرم و مرطوب تقسیم می شود. کنیا در فصل بهار آب و هوایی گرم و مرطوب و همراه با بارش های پیوسته ی باران دارد که مناطق مختلف کشور را پوشش می دهند. سواحل کنیا در فصل بهار خصوصا به شدت گرم و مرطوب است و طوفان های باران مکرر و پیوسته اتفاق می افتند.

این فصل از سال در کنیا، « فصل سبز» نیز نامیده می شود چرا که پوشش گیاهی سبز و چشم نواز است که همراه با تورهای کنیا در بهار می توانید از این زیبایی های طبیعی لذت ببرید.

در بهار به دلیل بارش های شدید باران، حیوانات بندرت برای رفع تشنگی و خنک کردن خود از مخفیگاه ها در جست و جوی آب بیرون می آیند که این موضوع در کنار بلند بودن پوشش گیاهی موجب می شود که بازدید از حیات وحش به سختی ممکن شود.

اما بازدید از کنیا در این فصل از سال مزایایی هم دارد از جمله نبود ازدحام جمعیت و پایین بودن هزینه ها که این دو می توانند شرایط نسبتا مناسب و ایده آلی را برای افرادی که هم باران هم خشکی را می خواهند، فراهم کند خصوصا که بارش ها اغلب در بعدازظهر اتفاق می افتند. شما می توانید با  دریافت ویزای کنیا به این کشور زیبا سفر کنید.

بازدید از کشور کنیا در فصل بهار

در ادامه با نگاهی جزئی تر، فصل بهار را برای سفر به کنیا از جنبه های مختلف بررسی می کنیم :

بازدید از کشور کنیا در فصل بهار : فروردین ماه

آب و هوای کنیا در فروردین

در فروردین، کنیا یکی از مرطوب ترین و بارانی ترین ماه های سال را سپری می کند.در این ایام ساوانا اغلب به گل تبدیل می شود و به دلیل صعب العبور شدن مسیرها بازدید از آن دشوار است. پشه ها زیاد هستند و به همین دلیل همراه داشتن ضدآفتاب مناسب و اسپری دافع حشرات الزامی است.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، و در شب خنک هستند و بارندگی متوسط ​​تا زیاد دارند. مومباسا و ساحل در روز بسیار گرم و در شب نسبتاً گرم است و گاهی باران می‌بارد.

دره ریفت و قسمت های داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک هستند و باران دوره ای می بارد.

در ماه فروردین اکثر مقاصد کنیا بارندگی های زیادی را تجربه می کنند و این مسئله موجب می شود که بازدید خصوصا از حیات وحش مشکل شود زیرا حیوانات به ندرت از مخفیگاه خود بیرون می آیند و پوشش گیاهی بلند تر است.

جمعیت و هزینه ها در فروردین

در ماه فروردین، جمعیت و هزینه ها بسیار کمتر است. دلیل آن هم این است که گردشگران بسیار کمی وجود دارد، به خصوص در پارک های ملی و در سافاری حیات وحش، موزه ها و … .

قیمت ها به طور قابل توجهی پایین تر خواهد بود خصوصا هتل ها تخفیف های ویژه ای را برای جذب بازدیدکنندگان در فصل پایین ارائه می دهند. بلیط هواپیما نیز در این فصل از سال ارزان تر خواهد بود، به خصوص در اواخر ماه.

جاذبه های گردشگری کنیا در فروردین

فروردین ماه مناسبی برای سفر به نایروبی است، هوای این شهر در فروردین خنک تر از سواحل است، علیرغم اینکه باران را تجربه می کند، روزهای صاف و آفتابی نیز دارد خصوصا که بارش ها بیشتر در بعد از ظهر اتفاق می افتند.

پیشنهاد ما به شما این است که صبح‌ها، قبل از شروع باران، پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی را ببینید. بعدازظهرها، به مکان‌هایی مانند موزه ملی نایروبی بروید. همچنین می توانید به خرید و غذاخوری و یا بازدید از باغ‌های گیاه‌شناسی بپردازید.

پایتخت بازاری پر رونق برای انواع غذاها دارد. بریانی هندی غنی را در AA Mithaiwala میل کنید یا غذاهای دریایی لذیذ کنیایی را در Tamarind امتحان کنید .

اگر قصد بازدید از حیات وحش یا جاذبه های طبیعی و زیبای این کشور را دارید، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در این موقع از سال، به دلیل بارش ها نباید انتظار شرایط ایده آلی برای بازدید از حیات وحش را داشت اما برخی دیگر از مقاصد برای بازدید مناسب هستند.

به عنوان مثال، ماسایی مارا در تمام طول سال قابل دسترسی است. صبح ها معمولاً نسبتاً صاف است و جاده ها به طور کلی قابل دسترسی هستند، حتی در فصل بارانی. علاوه بر وحشی‌های معروف آن (که حضور خواهند داشت اما مهاجرت نمی‌کنند)، ممکن است فیل‌ها، گورخرها، اسب‌های آبی، زرافه‌ها، یوزپلنگ‌ها و انبوهی از حیوانات دیگر را ببینید.

یکی دیگر از مقاصد مناسب برای بازدید، پارک ملی دروازه جهنم است اما بدلیل احتمال وقوع سیل ناگهانی، حتما باید راهنمای معتبر همراه خود داشته باشید.

پارک ملی کوه کنیا انتخاب خوب دیگری است. این پارک وسیع محل کوه معروف کنیا با ارتفاع 17057 فوت است که می توانید از نقاط مختلف پارک آن را ببینید یا حتی اگر قصد ماجراجویی داشتید از آن بالا بروید. بقیه پارک مناظرو حیات وحش زیبایی را ارائه می دهد.
پیشنهاد ما به شما این است که در ماه فروردین از سواحل اجتناب کنید. اما بطور کلی اگر قصد بازدید از سواحل را در این ماه دارید، در امتداد ساحل جنوبی، از شهرهای مومباسا و مالیندی می توانید دیدن کنید.

اگرچه احتمالاً با باران مواجه خواهید شد، اما در یک روز صاف در مومباسا، فرصت هایی برای تورهای تماشای دلفین وجود دارد و مکان هایی مانند پارک ملی دریایی مومباسا زیبایی طبیعی خیره کننده ای را ارائه می دهند.

بازدید از کشور کنیا در اردیبهشت ماه

آب و هوای کنیا در اردیبهشت

اردیبهشت یکی از ماه های مرطوب و بارانی در کنیا است و سواحل بسیار گرم هستند. بازدید از کنیا در اردیبهشت مشکلات و معایبی دارد ازجمله مشکل شدن بازدید از حیات وحش به دلیل بارش های زیاد و بلند شدن پوشش گیاهی، صعب العبور شدن مسیر ها و افزایش آمار پشه ها.

اما سفر به کنیا در این ماه، مزایایی هم دارد از جمله جمعیت بسیار کم و قیمت های عالی و همچنین اینکه بارش ها در طول روز پیوسته نیست و اغلب در بعد از ظهرها می بارد و این بدین معنی است که شما فرصت کافی برای بازدید و گردش در صبح ها خواهید داشت.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی آن در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بالایی دارد.

ساحل در ماه اردیبهشت (خصوصا نیمه دوم ماه) با اختلاف زیاد در مرطوب ترین حالت خود است، با میانگین بارندگی ماهانه بیش از 300 میلی متر (12 اینچ) که آن را به زمان بسیار نامناسبی برای تعطیلات ساحلی یا فعالیت های آبی می کند.

جمعیت و هزینه ها در اردیبهشت

آب و هوا در اردیبهشت ایده آل نیست، اما از آنجایی که به دلیل بارش ها مردم از سفر به کنیا در این ماه خودداری می کنند و جمعیت بازدیدکنندگان بسیار کمتر خواهد بود، این مسئله با کاهش قیمت ها و تخفیفات ویژه همراه خواهد بود، کنیا هنوز هم می تواند مکان مناسبی برای بازدید باشد.

جاذبه های گردشگری کنیا در اردیبهشت

با توجه به اینکه نایروبی در اردیبهشت از نظر دمایی از سایر مناطق خنک تر است و بسیاری از جاذبه های آن سرپوشیده هستند ، ایده آل ترین مقصد انتخابی شما برای سفر به کنیا در اردیبهشت خواهد بود.

از جاذبه های زیبای نایروبی می توان به پارک ملی نایروبی و پناهگاه کرگدن سیاه، موزه ملی نایروبی ، بازار ماسایی ، رستوران ها با منوهای متنوع و جذاب مثل AA Mithaiwala و Tamarind اشاره کرد.

اگر در اردیبهشت قصد بازدید از حیات وحش را دارید، به دلیل بارش ها و بلند بودن پوشش گیاهی ایده آل نیست. پشه ها در این ماه زیاد هستند و به دلیل گل و لای و خیس بودن خاک، دسترسی به جاده ها نیز مشکل می شود. اما شرایط برای بازدید در صبح نسبتا مناسب تر است.

مکان‌هایی مانند ماسای مارا و ذخیره‌گاه ملی سامبورو هر دو برای بازدید های صبحگاهی انتخاب‌های عالی هستند. فقط به این نکته توجه داشته باشید که صبح ها سرد است، بنابراین شما بهتر است یک ژاکت یا ژاکت گرم و حتی یک کلاه و دستکش بپوشید.

ماسای مارا در این ماه از سال مملو از گورخرها، شیرها، یوزپلنگ ها، فیل ها، زرافه ها و سایر حیوانات خواهد بود (اگرچه مهاجرت معروف وحشی ها در اواخر سال اتفاق می افتد).

در پارک ملی دروازه جهنم می توانید آب‌فشان‌های جوشان و آتشفشان‌های سر به فلک کشیده را ببینید و باتوجه به اینکه حیوانات درنده ندارد، به وسیله نقلیه نیازی ندارید. یک تور دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی رزرو کنید و مناظر زیبا را با پای پیاده یا با دوچرخه کشف کنید.

در پارک ملی کوه کنیا، یک تور پیاده روی سه روزه تا قله 17057 فوتی کوه کنیا داشته باشید . یا، اگر تمایل ندارید، در قسمت‌های دیگر پارک قدم بزنید، جایی که می‌توانید مناظر خیره‌کننده کوه را تماشا کنید.

سواحل در ماه اردیبهشت ایده آل نیستند، بنابراین بهتر است در صورت امکان از مقاصدی مانند مومباسا یا مالیندی صرف نظر کنید. آنها برای جاذبه های آبی مانند غواصی، شنا یا کایاک سواری در دریا بسیار مرطوب و بارانی خواهند بود.

بازدید از کشور کنیا در خرداد ماه

آب و هوای کنیا در خرداد

آب و هوای کنیا در خرداد مرطوب ، نسبتا سردتر و همراه با بارش های شدید همراه است اما رفته رفته هرچه به سمت اواخر ماه پیش می رویم بارش ها کاهش می یابد و  آب و هوا به تدریج مطبوع تر و شرایط به ایده آل نزدیک تر می شود که افزایش فعالیت های توریستی را به همراه دارد. بطور کلی بارندگی ها در شمال کنیا کمتر از جنوب است.

جمعیت و هزینه ها در خرداد

خرداد از نظر شلوغی و هزینه‌ها بسیار متفاوت است زیرا آب و هوای متغیری دارد.در اواخر ماه در مکان‌های گردشگری ازدحام جمعیت وجود دارد اما نه به اندازه اواخر تابستان.

با افزایش جمعیت ، نرخ ها خصوصا در هتل ها، اقامتگاه ها و بلیط های هواپیما نیز افزایش می یابند اما به اندازه اواخر تابستان بالا نخواهد بود

جاذبه های گردشگری کنیا در خرداد

در نایروبی هوا کم کم ایده آل و آفتابی می شود و میزبان خیل جمعیتی است که رفته رفته در حال افزایش است. از ویژگی های مثبت نایروبی واقع شدن بسیاری از جاذبه های آن در فضای سرپوشیده است.

موزه ملی نایروبی، پارک ملی نایروبی (پناهگاه جذاب کرگدن سیاه)، و رستوران هایی مانند Talisman و ماما اولیچ (Mama Oliech’s) از جمله مکان های دیدنی و معروف نایروبی هستند.

از آنجایی که نیمه اول ماه مرطوب و بارانی است ، پیشنهاد ما به شما این است که از بازدید از سواحل در اوایل ماه خودداری کنید اما هرچه به اواخر ماه نزدیک تر می شویم با خشک شدن هوا شرایط برای بازدید از سواحل مناسبتر می شود.

می توانید به آفتاب گرفتن در کنار استخر، فعالیت های آبی یا بازدید از صخره های مرجانی زیبا در اطراف مومباسا یا مالیندی مشغول شوید.

همچنین می توانید از یک تور تماشای دلفین در مومباسا لذت ببرید یا از پارک ملی دریایی مومباسا بازدید کنید و یا به قدم زدن در ساحل زیبای واتامو بپردازید. همچنین می توانید از شاهین کنیا که محل بازسازی پرندگان آسیب دیده است بازدید کنید.

اگر قصد بازدید از حیات وحش را دارید ، بهتر است این نکته را مدنظر داشته باشید که خردادماه از نظر آب و هوایی متغیر است، نیمه اول ماه که مرطوب و بارانی است برای بازدید از حیات وحش ایده آل نیست و با مشکل مواجه خواهید شد .

اما هرچه به اواخر ماه نزدیک تر می شویم با خشک شدن هوا شرایط مناسب تر می شود. نیمه دوم خرداد (ژوئن) اولین ماه مهاجرت Wildebeest بزرگ است و اگر چه تعداد آنها به اندازه اواخر تابستان نیست، با این وجود زمان بسیار خوبی برای تماشای این گله های عظیم است، همراه با حیواناتی مانند شیر، یوزپلنگ، گورخر، زرافه، فیل ها و … .

دریاچه ناکورو، که به خاطر گله های عظیم فلامینگوهای صورتی خیره کننده اش معروف است، می تواند برای بازدید در اواخر ماه مناسب باشد فقط توجه داشته باشید که چون زمان خوبی برای پرنده نگری است، شلوغ تر از سایر مقاصد خواهد بود.

همچنین می توانید پارک ملی دروازه جهنم را بررسی کنید، تنها پارک کنیا که بدون حیوانات درنده است و این بعنی می توانید بدون نیاز به محافظت وسایل نقلیه زمینی پیاده روی و دوچرخه سواری کنید.

یا از آتشفشان‌های پارک، چشمه‌های آب گرم و حیات‌وحش آن بازدید داشته باشید. فقط توجه داشته باشید که ممکن است در این ماه با روزهای بارانی روبرو شوید، بنابراین یک ژاکت و بارانی به همراه داشته باشید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *