بازدید از کنیا در ماه سپتامبر

بازدید از کنیا در ماه سپتامبر تجربه ای است که مانند هیچ تجربه دیگری وجود ندارد. کنیا با مناظر خیره کننده، فرهنگ پر جنب و جوش و حیات وحش متنوع، مقصدی است که باید در لیست همه افراد باشد. از پایتخت شلوغ نایروبی گرفته تا سواحل خیره کننده مومباسا، در این کشور شرق آفریقا چیزی برای همه وجود دارد.

شما می توانید با رزرو تور کنیا سپتامبر از زیبایی های این کشور دیدن کنید و تجربه های جذابی کسب کنید.

در این ماه هوا گرم و آفتابی است و دمای آن از اواسط 20 تا اواسط 30 درجه سانتیگراد متغیر است. روزها طولانی و شب ها خنک هستند و این ماه را به زمان ایده آلی برای گشت و گذار در کشور تبدیل می کند.

در این ماه ازدحام جمعیت بسیار کم شده است. آخرین حیوانات وحشی در میان ماسای مارا سرگردان هستند، بنابراین شما هنوز می توانید مهاجرت آنها را دنبال کنید، و باران های اکتبر هنوز نرسیده اند که برای سفر به کنیا در این ماه می توانید نسبت به اخذ ویزای کنیا اقدام کنید.

قیمت ها همچنان بالاست، زیرا رسماً فصل اوج در نظر گرفته می شود. با این حال، شما با جمعیت عظیم اواسط تابستان برخورد نخواهید کرد.

بازدید از کنیا در ماه سپتامبر

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه سپتامبر

حداکثر دمای روز    28  درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب    10  درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی   30  میلی متر
میانگین تابش آفتاب  

 7.5 ساعت

میانگین دمای آب   27 سانتیگراد

در سپتامبر دمای نایروبی شروع به افزایش می کند و هوا رفته رفته گرم می شود اما هنوز آنقدر گرم و سوزان نیست و می توانید از سفر خود لذت ببرید.

در سپتامبر هوا عمدتا گرم و خشک است. بارندگی به طور کلی در ماه سپتامبر در کنیا کم است و بیشتر مناطق کمتر از 10 میلی متر باران می بارد. با این حال، برخی از مناطق ممکن است بارندگی بیشتری را تجربه کنند، به ویژه در مناطق غربی و ساحلی.

بارش ها معمولاً خفیف و کوتاه مدت است و معمولاً در اواخر بعد از ظهر یا عصر رخ می دهد. اما گاه بارندگی های کم و پراکنده ای نیز وجود دارد . اگر قصد بازدید از مناطق کوهستانی را دارید باید توجه داشته باشید که نیمی از روزهای سپتامبر بارانی است.

سرعت باد در کنیا در ماه سپتامبر به طور کلی کم است و بیشتر مناطق بادهای کمتر از 10 کیلومتر در ساعت را تجربه می کنند. با این حال، برخی از مناطق ممکن است سرعت باد بیشتری را تجربه کنند، به ویژه در مناطق ساحلی.

شاخص UV در کنیا در ماه سپتامبر به طور کلی بالا است و بیشتر مناطق دارای شاخص UV 8 یا بالاتر هستند. این به این معنی است که هنگام گذراندن وقت در خارج از منزل، مهم است که اقدامات احتیاطی مانند استفاده از کرم ضد آفتاب و لباس محافظ انجام دهید.

میانگین دمای هوا در طول روز بین 22 تا 28 درجه سانتیگراد (72 تا 84 درجه فارنهایت) و در شب به 11 تا 16 درجه سانتیگراد (52 تا 62 درجه فارنهایت) کاهش می یابد . بنابراین برای پیاده روی عصرگاهی یک ژاکت به همراه داشته باشید.

بطور کلی سواحل در کنیا در شرایط مناسب و نسبتا ایده آلی هستند. در شهرهای جنوبی مومباسا و مالیندی، سواحل گرم و در طول روز بین 26 تا 31 درجه سانتیگراد (80 تا 88 درجه فارنهایت) است و در شب نسبتا هوا خنک می شود. سطح رطوبت به طور کلی در این ماه کم است و زمان مناسبی برای سفر به این کشور است.

چه قصد دارید در شهر بمانید، به ساحل بروید یا برای یک سافاری حیات وحش به ساوانا سفر کنید، کلاه، کرم ضد آفتاب مناسب و آب فراوان را لازم داربد.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی متوسطی دارد.

اکثر مقاصد سافاری در ماه سپتامبر شرایط مناسبی برای بازدید دارند . مهاجرت حیوانات وحشی معمولاً در ماسای مارا به خوبی انجام می شود و می توان گفت که بهترین زمان برای بازدید از این ذخیره گاه است.

ازدحام و هزینه ها در سپتامبر

بطور کلی در سپتامبر کنیا میزبان جمعیت زیادی از گردشگران است. هرچند که با بازگشایی مدارس جمعیت کمی کاهش می یابد اما همچنان ماه شلوغی برای کنیا به حساب می آید و شما در اکثر مقاصد گردشگری خصوصا در موزه ها و سواحل افراد زیادی را می بینید اما ازدحام جمعیت نسبت به اوایل تابستان کمتر است.

از آنجایی که هنوز فصل اوج به حساب می آید و شرایط برای بازدید مناسب است، قیمت ها بالاست و بعید است که قیمت مناسب یا تخفیف خاصی را دریافت کنید.

کجا بریم ؟

اولین توقف در هر سفر به کنیا باید نایروبی، پایتخت شلوغ این کشور باشد. در اینجا، بازدیدکنندگان می توانند بازارهای پر جنب و جوش شهر خصوصا بازار ماسایی و بازار مدرن این شهر را کشف کنند.

غذاهای خوشمزه محلی را خصوصا در رستوران هایی مانند رستوران Tamarind و رستوران AA Mithaiwalla  امتحان و یا از موزه ملی کنیا دیدن کنند. این شهر همچنین خانه پارک ملی نایروبی است، جایی که بازدیدکنندگان می توانند شیرها، زرافه ها و دیگر حیات وحش را ببینند.

همچنین می توانند از موزه ها و گالری های هنری بی شمار نایروبی دیدن کنند که از مشهورترین آنها میتوان به Banana Hill و Matbronze اشاره کرد.

در نایروبی، بازدیدکنندگان می توانند به ذخیره گاه ملی ماسای مارا بروند. این ذخیره گاه خیره کننده خانه برخی از نمادین ترین حیات وحش آفریقا از جمله شیر، فیل و کرگدن است. بازدیدکنندگان می‌توانند با یک تور سافاری، حیوانات را در زیستگاه طبیعی‌شان ببینند، یا با بالون‌سواری به تماشای منظره‌ی پرنده‌ای از ذخیره‌گاه بپردازند.

اگر به حیوانات علاقه مندید، حیات وحش کنیا خصوصا در ماسایی مارا و ذخیره گاه ملی سامبورو در این ماه در شرایط مناسبی قرار دارد. ماسایی مارا در سپتامبر میزبان مهاجرت گله های بزرگ وحشی است و می توانید این صحنه را همراه با زرافه ها، گورخر ها، فیل ها و … از نزدیک شاهد باشید.

میانه ی ذخیره گاه ملی سامبورو که رودخانه ی Ewaso N’giro از آن می گذرد ، توسط نوار سبزی پوشیده شده است. حیات وحش این ذخیره گاه متنوع است، که از جمله آن می توان به فیل، گله‌های ایمپالا، غزال بیسا، گورخر گروی، زرافه مشبک، پلنگ و یوزپلنگ اشاره کرد.

سواحل در سپتامبر گرم و آفتابی هستند و شرایط مناسبی برای انجام فعالیت های آبی مانند موج سواری، کایاک سواری ، غواصی و … دارند. اگر قصد بازدید از سواحل را دارید به شهرهای مالیندی و مومباسا بروید.

در مومباسا، بازدیدکنندگان می توانند بازارهای پر جنب و جوش شهر را کشف کنند، غذاهای دریایی خوشمزه را امتحان کنند و در سواحل خیره کننده استراحت کنند. این شهر همچنین محل پارک ملی دریایی مومباسا است که بازدیدکنندگان می توانند دلفین ها، لاک پشت ها و دیگر جانداران دریایی را ببینند.

در مالیندی از مرکز مراقبت از پرندگان آسیب دیده و ساحل چشم نواز واتامو دیدن کنید. در مومباسا نیز به پارک ملی دریایی مومباسا بروید یا یک تور تماشای دلفین رزرو کنید.

هیچ سفری به کنیا بدون بازدید از دره بزرگ ریفت کامل نمی شود. این منطقه خیره کننده خانه برخی از خیره کننده ترین مناظر جهان از جمله دریاچه ناکورو و کوه باشکوه کنیا است.

دریاچه ناکورو یکی دیگر از پارک‌هایی است که شرایط بسیار خوبی در ماه سپتامبر دارد. جایی که به فلامینگوهای صورتی خود معروف است که بصورت گله های بزرگ اطراف دریاچه جمع می شوند. در این ماه بدلیل خشک بودن آب و هوا، چمن ها و پوشش گیاهی کوتاه هستند و حیوانات به راحتی قابل رویت هستند.

پارک ملی کوه کنیا و دروازه جهنم در این ماه شرایط مناسب و ایده آلی دارند. اما گاه می توانند بارانی شوند که بهمین جهت باید علاوه بر همراه داشتن تجهیزات و لوازم مورد نیاز، یک راهنمای معتبر و ماهر نیز همراه شما باشد.

از آنجایی که در پارک ملی دروازه جهنم حیوانات درنده وجود ندارند می توانید در کوهستان به دوچرخه سواری مشغول شوید یا بدون وسیله نقلیه قدم بزنید.

یکی دیگر از مقاصد مناسب برای بازدید در کنیا، پارک ملی آمبوسلی است که کوه کلیمانجارو را در قلب خود دارد. اما گاهی بدلیل گرد و غبار منظره کوه شفاف نیست.

رویدادهای سپتامبر

نمایشگاه بین المللی نایروبی:

در اواخر سپتامبر، پایتخت میزبان یک رویداد بزرگ کشاورزی به نام نمایشگاه بین المللی نایروبی است.

این نمایشگاه بمدت هفت روز برگزار است و یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری در شرق آفریقا است، در پارک جامهوری، جنگلی بومی که در حدود 6 مایل (10 کیلومتر) خارج از شهر است برگزار می شود.

 

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.