بازدید از کنیا در ماه اکتبر

بازدید از کنیا در ماه اکتبر یک تجربه هیجان انگیز و ارزشمند است. کنیا با مناظر متنوع، فرهنگ پر جنب و جوش، و حیات وحش منحصر به فرد خود مقصدی است که باید در لیست همه افراد باشد. به دلیل آب و هوای متنوع کنیا، قیمت تور کنیا در زمان های مختلف میتواند متفاوت باشد.

اولین چیزی که هنگام برنامه ریزی سفر با تور اکتبر کنیا باید در نظر بگیرید آب و هوا است. دو هفته اول خشک با دمای گرم و دلپذیر است که در این زمان گله‌های وحشی همراه با زرافه‌ها، گورخرها و دیگر موجودات ساوانا از رودخانه مارا مهاجرت می‌کنند.

رفته رفته هرچه به آخر ماه نزدیک می شویم، هوا رو به مرطوب شدن می رود و بارندگی ها آغاز می شوند و بازدید از سافاری ها و حیات وحش سخت تر می شود.

بازدید از کنیا در ماه اکتبر

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه اکتبر

حداکثر دمای روز   28  درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   11 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  36 میلی متر
میانگین تابش آفتاب   7 ساعت
میانگین دمای آب  27 سانتیگراد

آب و هوای ماه اکتبر در کنیا بسیار متفاوت است. هنوز هم فصل اوج در نظر گرفته می شود، اما پس از حدود دو هفته اول، آب و هوا شروع به تغییر می کند. ماه با دماهای معتدل شروع می شود و در اکثر مناطق توریستی کشور آب و هوای خشک را تجربه می کند. با این حال، در پایان ماه، بارندگی ها شروع می شود و به دلیل پوشش گیاهی بلند تر و تغییر در الگوهای رفتاری، دیدن حیات وحش سخت تر می شود.

رطوبت در کنیا در ماه اکتبر معمولاً بسیار زیاد است. میانگین رطوبت نسبی آن حدود 70 درصد است که می تواند باعث ایجاد احساسی بسیار کثیف و ناراحت کننده شود. با این حال، رطوبت هوا معمولاً در صبح ها و عصرها کمتر است و آن را دلپذیرتر می کند.

باد در کنیا در ماه اکتبر معمولاً بسیار ملایم است. میانگین سرعت باد حدود 5 گره (5.7 مایل در ساعت) است. این برای حفظ تازگی و خنکی هوا کافی است، اما برای ایجاد اختلال کافی نیست.

خورشید در کنیا در ماه اکتبر معمولاً بسیار قوی است. میانگین تابش آفتاب حدود 8 ساعت در روز است. این برای حفظ هوای گرم و دلپذیر، اما نه خیلی گرم کافی است.

به طور کلی، آب و هوای کنیا در ماه اکتبر بسیار مطبوع است. دما راحت است، بارندگی کم است و رطوبت قابل کنترل است. این باعث می شود زمان خوبی برای بازدید از کنیا و کشف این کشور باشد.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و ممکن است گاهی باران ببارد. مومباسا و سواحل در روز بسیار گرم و در شب نسبتاً گرم هستند و بارندگی متوسط ​​تا زیاد دارند.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی متوسطی دارد.

دما در نایروبی بین 20 تا 27درجه سانتیگراد (68 تا 80 درجه فارنهایت) و در شب تا حدود 14درجه سانتیگراد (58 درجه فارنهایت) کاهش می یابد. علاوه بر ضد آفتاب و اسپری ضد حشرات، بهتر است یک کت بارانی ضد آب و یک شلوار بلند همراه داشته باشید تا عصرها گرم بمانید. شما همچنین ممکن است یک کلاه و گرمکن مناسب لازم داشته باشید.

در سواحل، هوا به‌طور قابل توجهی گرم‌تر است و میانگین دمای آن در روز بین 26 تا 31 درجه سانتیگراد (80 تا 88 درجه فارنهایت) و عصرها حدود 23درجه سانتیگراد (74 درجه فارنهایت) است.

ازدحام و هزینه ها در اکتبر

حتی با آمدن باران، اکتبر همچنان یک ماه شلوغ است که اکثر مردم آن را فصل اوج می دانند. آب و هوا برای بخش زیادی از ماه ایده آل است و از آنجایی که بسیاری از بچه ها به مدرسه بازگشته اند، مسافران بزرگسال  آن را زمان مناسبی برای تعطیلات می دانند. برای سفر به این کشور به ویزای گردشگری کنیا نیازمند هستید.

ازدحام جمعیت قطعا کمتر از جولای و آگوست (تیر و مرداد) است. با این حال، همچنان موزه‌ها، سافاری‌ها و سایر جاذبه‌های گردشگری را پر از جمعیت خواهید دید. همچنین استراحتگاه‌های ساحلی مملو از گردشگرانی هستند که در استخر و آفتاب گرفتن در کنار اقیانوس می‌آیند.

از نظر هزینه نیز اگرچه هتل‌ها و خطوط هوایی شروع به کاهش قیمت‌های خود در اواخر ماه می‌کنند، اکثر ماه اکتبر گران است و مطابق با بقیه فصل‌های پربازدید است.

کجا بریم؟

نیمه اول ماه، کنیا تقریباً در همه جا دیدنی است. این زمان برای بازدید از پایتخت شلوغ عالی است که در آن بازارهای رنگارنگ و موزه های پر زرق و برق را در سرتاسر نایروبی خواهید دید. این یک فصل فوق العاده برای قدم زدن در شهر یا بازدید از پناهگاه های حیات وحش در خارج از شهر است.

در اطراف بازار ماسایی در نایروبی قدم بزنید، یا تاریخ و فرهنگ را در موزه ملی نایروبی بررسی کنید. گالری هنری Banana Hill و گالری هنری Matbronze  آثار هنری زیبایی دارند و اگر به یک تجربه خرید مدرن تر علاقه مند هستید، بازار دهکده انواع مغازه ها، رستوران ها و بوتیک ها را ارائه می دهد. همچنین می توانید از خرابه های باستانی گدی دیدن کنید.

این کشور خانه بیش از 40 گروه قومی مختلف است که هر کدام فرهنگ و سنت های منحصر به فرد خود را دارند که می توانید از نزدیک با این فرهنگ آشنا شوید.

گزینه دیگر این است که به ساحل بروید، جایی که دما برای حمام آفتاب و فعالیت های مبتنی بر آب ایده آل خواهد بود. سواحل در نیمه اول ماه درخشان و آفتابی هستند و دمای اقیانوس برای شنا مناسب است.

ممکن است گهگاهی باران داشته باشید، اما در کل هوا خشک خواهد بود. فقط به خاطر داشته باشید که در اواسط و پایان ماه با شروع طوفان های ساحلی ، این وضعیت به طور چشمگیری تغییر می کند.

برای فعالیت‌های ساحلی، غواصی، موج‌سواری یا صرفاً آفتاب گرفتن به شهرهای مومباسا یا مالیندی بروید. مالیندی دارای ساحل تماشایی واتامو و همچنین مرکز پرندگان شاهین کنیا است .

در مومباسا نیز، یک تور تماشای دلفین رزرو کنید یا از پارک ملی دریایی مومباسا دیدن کنید .

بسیاری از پارک های ملی هنوز هم برای بازدید در ماه اکتبر عالی هستند. در واقع، ماسای مارا در این زمان از سال که مهاجرت بزرگ وحشی در حال وقوع است ، در بهترین حالت خود قرار دارد. این رویداد از ژوئن تا اکتبر اتفاق می افتد.

تخمین زده می شود که در طول این مدت حدود 1.5 میلیون حیوان وحشی به همراه فیل ها، گورخرها، زرافه ها، غزال ها و دیگر حیوانات آفریقایی از پارک ملی سرنگتی عبور می کنند.

برای دیدن مناظر کوه کلیمانجارو به پارک ملی آمبوسلی بروید یا در پارک ملی دروازه جهنم، دوچرخه‌سواری کوهستانی را از میان دره‌ای زیبا که در آن گدازه‌ای باستانی و آب‌فشان‌های زمین گرمایی خیره‌کننده در جریانند، عبور کنید.

از مناظر کوه کنیا و سایر قله های پوشیده از برف در پارک ملی کوه کنیا لذت ببرید. اگر به ماجراجویی علاقمندید، حتی می توانید یک تور برای صعود سه روزه به کوه رزرو کنید. اما توجه داشته باشید که اکتبر زمانی است که ممکن است سیل ناگهانی رخ دهد.

پارک ملی Tsavo و پارک ملی Aberdare در ماه اکتبر در شرایط نسبتا مناسبی برای بازدید قرار دارند و دیدن حیوانات به راحتی ممکن است.

دریاچه ناکورو نیز باید در لیست بازدیدهای ماه اکتبر شما باشد. پوشش گیاهی هنوز بلند نشده است، بنابراین دیدن حیات وحش و فلامینگوهای صورتی دریاچه آسان تر است. علاوه بر این، پشه ها هنوز هم در این زمان از سال قابل کنترل هستند.

در مقابل، کوه‌ها در سراسر اکتبر باران ثابت‌تری دارند اما پراکنده هستند و رگبارها معمولاً تمام روز ادامه ندارند.

هنگام بازدید از کنیا در ماه اکتبر، مهم است که به یاد داشته باشید که اقدامات احتیاطی را در برابر مالاریا انجام دهید. این بیماری در کنیا شایع است و بازدیدکنندگان باید اقدامات لازم را برای محافظت از خود انجام دهند. این شامل استفاده از دافع حشرات، پوشیدن لباس های آستین بلند و خوابیدن زیر پشه بند است.

رویدادهای اکتبر

Tusker Safari Sevens : این رویداد سالانه راگبی، انبوهی از رقبا و تماشاگران را به تماشای رقابت برخی از بهترین ورزشکاران جهان برای کسب جام معتبر می‌کشاند. علاوه بر خود بازی‌ها، رستوران‌ها و کافه های محلی اغلب رویدادهای ویژه‌ای برگزار می‌کنند و مهمانی‌هایی را به افتخار بازی‌های تلویزیونی برگزار می‌کنند.

روز موی ( روز هدوما ): این تعطیلات عمومی، که هر سال در 10 اکتبر برگزار می شود، به افتخار دانیل آراپ موی ، رئیس جمهور سابق کنیا برگزار می شود. این روز به عنوان روز خدمت و داوطلبی است که در طی آن کنیایی ها روز تعطیلی کار دارند و اغلب در خدمات اجتماعی شرکت می کنند.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.