بازدید از کنیا در ماه نوامبر

بازدید از کنیا در ماه نوامبر – نوامبر می تواند زمان فوق العاده ای برای تعطیلات کنیا باشد. هوا گرم است، تعداد گردشگران متوسط ​​است و کارناوال مومباسا در ساحل آغاز می شود. گفته می شود، شما باید برای مقداری باران آماده شوید.

این یک فصل است که به این معنی است که شما کمی از همه چیز به دست می آورید: برخی از روزها آفتابی هستند در حالی که برخی دیگر با رگبار باران برخورد می کنند. با این حال، آنها معمولاً دوام زیادی ندارند، بنابراین تا زمانی که یک کت بارانی خوب به همراه داشته باشید، مطمئناً ازآب و هوا لذت خواهید برد.

بازدید از کنیا در ماه نوامبر یک تجربه شگفت انگیز است که می تواند سفری فراموش نشدنی را برای مسافران فراهم کند. اگر شما به عنوان یک ایرانی با ویزای کنیا و همچنین خرید تور کنیا وارد این کشور شده اید بدانید که این کشور مملو از زیبایی های طبیعی، حیات وحش فراوان و فرهنگ غنی است. از پارک‌های معروف سافاری گرفته تا شهرهای شلوغ، کنیا جاذبه‌های متعددی را برای کاوش و لذت به مسافران ارائه می‌کند.

آب و هوای کنیا در نوامبر

حداکثر دمای روز   28  درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   11 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  105 میلی متر
میانگین تابش آفتاب   6.5 ساعت
میانگین دمای آب  27 سانتیگراد

آب و هوا در کنیا در ماه نوامبر بسته به جایی که در کشور هستید متفاوت است. در نایروبی و ارتفاعات مرکزی، در روز هوا گرم و بارانی با شب‌های خنک است. در حالی که سواحل نزدیک شهرهای مومباسا و مالیندی شبانه‌روز بسیار گرم و نسبتا بارانی هستند.

روزهای ماه نوامبر بسیار گرم است، اما شب ها خنک و دلپذیر است. رطوبت نسبتاً کم است و آسمان عمدتاً صاف است. میانگین دمای بالا در نایروبی، پایتخت کنیا، 26 درجه سانتیگراد (78 درجه فارنهایت) است، در حالی که میانگین دمای پایین 14 درجه سانتیگراد (57 درجه فارنهایت) است. خورشید حدود 9 ساعت در روز می تابد و بارندگی کم و پراکنده است.

در تپه‌های نزدیک پارک ملی دروازه جهنم و سایر مناطق کوهستانی، دما خنک‌تر و باران تندتر است (تقریباً 65 تا 70 درصد ماه بارندگی دارد). دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی متوسطی دارد.

دمای هوا در نایروبی در حدود 73 تا 80 درجه فارنهایت در طول روز همراه با بارش های پراکنده و تعدادی از روزهای خشک نیز در نوسان است. دمای شبانه در پایتخت به حدود 60 تا 65 درجه فارنهایت کاهش می یابد. در مومباسا، در ساحل جنوبی اقیانوس هند ، در محدوده 80 تا 92 درجه فارنهایت باقی می‌ماند و عصرها در دمای 75 درجه فارنهایت خنک‌تر نیستند.

با افزایش باران، پشه‌ها نیز به تعداد بیشتری بیرون می‌آیند. حتما یک اسپری حشره خوب همراه با کرم ضد آفتاب، لباس محافظ و آب فراوان همراه داشته باشید.

بهترین زمان برای سفر به کنیا در ماه نوامبر بین اواسط نوامبر تا اواخر نوامبر است. این زمانی است که هوا در بهترین حالت خود قرار دارد و احتمال بارش باران در کمترین حد خود است. دمای هوا همچنان دلپذیر است و خورشید همچنان می درخشد، و این زمان خوبی برای گشت و گذار در کشور است.

ازدحام و هزینه ها در نوامبر

از نظر شلوغی، نوامبر ماه بسیار خوبی است. بچه‌ها به مدرسه برگشته‌اند، اما تعطیلات هنوز نیامده‌اند. شروع باران آمارهای بزرگ را پایین نگه می دارد و اگرچه شلوغ تر از مارس یا آوریل است، اما هنوز بسیار قابل کنترل است.

اگر دوست دارید از شلوغی دوری کنید، ماه نوامبر را دوست خواهید داشت زیرا تعداد گردشگران بسیار کمتر است و جاده ها معمولاً قابل عبور هستند. کارناوال در مومباسا در آن هفته گردشگران را به ساحل می کشاند، اما غیر از آن، آمار بسیار معقول هستند.

هزینه‌ها از الگوی مشابهی پیروی می‌کنند. به اندازه ایام خارج از فصل بازدید ارزان نیست، اما بسیار ارزان‌تر از تابستان است که هتل‌ها و خطوط هوایی نرخ‌های اوج را دریافت می‌کنند. اگر به اطراف نگاه کنید، باید بتوانید برخی از معاملات مناسب را پیدا کنید.

کجا بریم ؟

اولین توقف برای مسافرانی که در ماه نوامبر از کنیا بازدید می کنند، اغلب پایتخت نایروبی است. نایروبی یک مقصد عالی در ماه نوامبر است. گاهی اوقات بارانی است اما روزهای خشک زیادی نیز وجود دارد. به علاوه، حتی زمانی که باران می بارد، هوا گرم است و برای مدت طولانی دوام نمی آورد. در نایروبی، در بازار ماسایی قدم بزنید یا به موزه ملی نایروبی بروید ، جایی که می توانید درباره تاریخ و فرهنگ کنیا بیاموزید. آثار هنری را در گالری هنری Banana Hill ببینید یا از بازار روستایی که پر از بوتیک‌های مدرن است، خرید کنید.همچنین می توانید یک سفر یک روزه به مرکز زرافه داشته باشید، جایی که می توانند زرافه های ساکن روچیلد را ببینند و به آنها غذا بدهند.

نایروبی همچنین خانه برخی از بهترین رستوران ها و مکان های تفریحات شبانه کشور است، بنابراین مکانی عالی برای تجربه فرهنگ کنیا است. اگر به غذا علاقه دارید، در هر یک از رستوران های با رتبه برتر پایتخت، می توانید غذاهای جدید بچشید. Talisman را امتحان کنید ، یک سالن غذاخوری پیشرفته با غذاهای تلفیقی اروپایی-آفریقایی، یا ماما اولیچ که می‌توانید ماهی سرخ‌شده خوشمزه از دریاچه ناکورو بخورید.

بسیاری از پارک های حیات وحش در این زمان از سال نیز گزینه های خوبی هستند. یک سافاری در یکی از پارک‌های ملی باورنکردنی رزرو کنید. گورخرها، فیل‌ها، زرافه‌ها، اسب‌های آبی، غزال‌ها و دیگر حیوانات آفریقایی را در ماسای مارا، ذخیره‌گاه ملی سامبورو یا پارک ملی آمبوسلی تماشا کنید.

فقط به خاطر داشته باشید که اگر در خارج از منزل هستید، بهتر است یک بارانی مناسب همراه داشته باشید. پوشش گیاهی در این زمان از سال بلندتر است، بنابراین حیات وحش به فراوانی نیست، زیرا منابع غذایی پراکنده‌تر هستند (به‌علاوه، مانند ماه‌های خشک نیازی به جمع شدن در منابع آبی ندارند). این ماه، همچنین فصل ورود تعداد زیادی از پرندگان مهاجر داخل آفریقا و پالئارکتیک است.

دریاچه ناکورو مقصد دیگری است که در ماه نوامبر عالی است. این پارک به‌خاطر گله‌های بزرگ فلامینگوهای صورتی که در کنار آب جمع می‌شوند و فرصت‌های عکاسی خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کنند، شهرت دارد. چمن هنوز کوتاه است که دیدن آنها را آسان تر می کند و به اندازه مناطق دیگر گرم نیست. فقط به خاطر داشته باشید که شرایط خوب گاهی اوقات می تواند این مقصد را شلوغ تر از جاهای دیگر کند.

گزینه دیگر این است که به کوه ها بروید تا مکان هایی مانند پارک ملی کوه کنیا یا پارک ملی دروازه جهنم را بررسی کنید . این پارک‌ها خنک‌تر و مرطوب‌تر خواهند بود. کوه کنیا، که محل کوه همنام این کشور است، دارای قله های پوشیده از برف از جمله باتیان ، نلیون و لنانا است .

اگر اهل ماجراجویی هستید، حتی می توانید یک سفر سه روزه برای صعود به قله 17057 فوتی رزرو کنید یا در دروازه جهنم، یک تور دوچرخه سواری در کوهستان را از میان دره های آتشفشانی و چشمه های آب گرم بگیرید.

به طور کلی، سواحل در این زمان از سال مقاصد خوبی نیستند. باران زیاد می‌بارد و لذت بردن از بسیاری از فعالیت‌هایی که منطقه به خاطر آن مشهور است مانند غواصی، شنا، موج‌سواری و کایاک سواری در دریا دشوار است. اگر دلیل خاصی برای بازدید نداشته باشید (مانند کارناوال)، بهتر است در ماه نوامبر از این منطقه اجتناب کنید.

رویداد های نوامبر

کارناوال مومباسا : این کارناوال دیدنی که هر ساله در شهر ساحلی مومباسا در جنوب کشور برگزار می شود را نباید از دست داد. جشن، جمعیت زیادی را به این رویداد رنگارنگ می کشاند که شامل رژه، لباس، موسیقی، هنر و رقص است. اگرچه این منطقه می تواند در این زمان از سال مقداری باران ببارد، اما ارزش دیدن این رویداد منحصر به فرد را دارد.

جشنواره مولید : جزیره لامو برای چند روز در اواخر اکتبر ، میزبان یک مهمانی بزرگ دیگر به افتخار میلاد حضرت محمد (ص) است . این مراسم علاوه بر آواز، رقص، غذا و سایر جشن ها، شامل یک راهپیمایی عظیم در روز پایانی به سمت مقبره شخصیت مذهبی اسلامی علی حبیب سواله است .


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *