بازدید از کنیا در ماه می

بازدید از کنیا در ماه می – فصل بارانی در طول ماه می به طور کامل اعمال می شود و باران در بعدازظهرها در اکثر نقاط کشور می رسد. این فصل که «فصل سبز» نیز نامیده می‌شود، پوشش گیاهی در این زمان از سال سرسبز و زیبا است، اما دیدن حیات وحش دشوارتر است.

پشه های زیادی وجود دارد و علاوه بر باران، هوا گرم و گل آلود است. با این حال، نکته مثبت این است که جمعیت کمتر است و قیمت ها عالی است. پس بهتر است قبل از سفر و هنگام خرید تور کنیا به این موارد دقت کافی را داشته باشید.

همچنین اگر به دنبال فرصت هایی خلوت تر و مقرون بصرفه تر برای سفر هستید، ماه می می تواند برای شما فرصت ایده آلی باشد و بهتر است نسبت به اخذ ویزای توریستی کنیا و برنامه ریزی های سفر در این ماه اقدام کنید.

آب و هوای کنیا در ماه می

حداکثر دمای روز 27 درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب 11 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی 120  میلی متر
میانگین تابش آفتاب 5 ساعت
میانگین دمای آب 28 سانتیگراد

کنیا کشوری است که در شرق آفریقا واقع شده است و به دلیل آب و هوا و آب و هوای متنوع خود شناخته شده است. ماه مه در کنیا یک ماه انتقال است، زیرا فصل خشک جای خود را به فصل مرطوب می دهد.

ماه می یکی از مرطوب ترین ماه های سال در کنیا (همراه با آوریل) است. تعداد زیادی از روزها بارندگی دارند، اگرچه معمولاً فقط در بعدازظهرها رخ می دهد. صبح ها اغلب آفتابی و خشک و گرم است، اگرچه به طور قابل توجهی سردتر از آوریل است.

میانگین دمای پایتخت حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) است که در اوایل ماه گرم‌تر و در اواخر ماه خنک‌تر است.. در طول روز، دما می تواند تا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) برسد، در حالی که در شب می تواند تا 18 درجه سانتیگراد (64 درجه فارنهایت) کاهش یابد. رطوبت معمولاً بالاست و میانگین آن حدود 70 درصد است.

دمای سواحل اطراف مومباسا و مالیندی حتی گرمتر است و دمای روز در حدود 84 تا 91 درجه فارنهایت است. دره ریفت و قسمت داخلی غربی آن در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بالایی دارد.

در ساحل ماه می با اختلاف زیاد مرطوب ترین ماه است، با میانگین بارندگی ماهانه بیش از 300 میلی متر (12 اینچ) که آن را زمان بسیار ضعیفی برای تعطیلات ساحلی یا فعالیت های زیر آب می کند.

باد معمولاً در ماه می خفیف است و میانگین سرعت آن در حدود 5-10 کیلومتر در ساعت (3-6 مایل در ساعت) است. جهت باد معمولاً از شرق یا جنوب شرقی است.

خورشید معمولاً در ماه مه بیرون می‌آید و به طور متوسط حدود 8 ساعت آفتابی در روز است. خورشید معمولاً در وسط روز قوی ترین است و شاخص UV تا 8 می رسد.

باران های طولانی تا ماه می در بسیاری از مقاصد سافاری کنیا ادامه دارد . در نتیجه، تماشای حیات وحش می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا حیوانات دور از منابع آب پراکنده شده اند و پوشش گیاهی غلیظ موجب کاهش دید می شود. مسیرهای کوچک نیزممکن است در صورت غرقاب شدن با آب غیرقابل دسترسی باشند.

بهترین زمان برای سفر به کنیا در ماه مه معمولاً از اواسط می تا پایان ماه می باشد. این زمانی است که دما گرم ترین و میزان بارندگی در کمترین حد خود است.

ازدحام و هزینه ها در ماه می

اگرچه آب و هوا ایده آل نیست، اما کنیا هنوز هم می تواند مکانی عالی برای بازدید در ماه می به دلیل کمبود جمعیت باشد. به دلیل باران، بسیاری از مردم از برنامه ریزی برای تعطیلات در این زمان از سال اجتناب می کنند و نتیجه این است که تعداد افراد کمتری در پارک ها و نقاط توریستی اصلی حضور داشته باشند.

اگر به سافاری می‌روید، اندازه‌های گروه بسیار کوچک‌تر خواهد بود و حتی ممکن است وسیله نقلیه را برای خود داشته باشید. موزه‌ها، رستوران‌ها، مکان های سرپوشیده نیز شلوغ‌تر خواهند بود.

به طور مشابه، هزینه ها در این زمان از سال بهتر است. بلیط هواپیما در ماه می ارزان‌تر است و بسیاری از هتل‌ها نرخ‌های ویژه‌ای را برای فصل پایین ارائه می‌کنند که برخی از آنها می‌توانند تقریباً نیمی از هزینه‌های فصل بالا باشد.

کجا بریم ؟

اگر قصد دارید در ماه می به کنیا سفر کنید، نایروبی یکی از بهترین مقاصد است. برخلاف سواحل که گرم و گل آلود است، این شهر در این زمان از سال خنک‌تر است و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری برتر در داخل مکان های سرپوشیده هستند. این بدان معناست که اگر بعد از ظهر با باران مواجه شدید، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن خواهید داشت.

به علاوه، این زمانی است که کافه ها و رستوران‌ها در تلاش برای جذب بازدیدکنندگان در فصل پایین، تخفیف‌های ویژه‌ای برای غذا و نوشیدنی هایشان ارائه می‌دهند. در نایروبی، جاذبه‌های معروفی مانند موزه ملی نایروبی، که مملو از تاریخ فرهنگی است، یا پارک ملی نایروبی که در آن می‌توانید از پناهگاه کرگدن سیاه جذاب دیدن کنید، وجود دارد.

شهر پایتخت به‌خاطر بازارهای شلوغ، و همچنین غذای درجه یک و تفریحات متنوع در سطح جهانی شهرت دارد. بریانی هندی را در AA Mithaiwalla میل کنید یا طعم منتخب غذاهای دریایی خوش طعم کنیایی Tamarind را تجربه کنید . بهتر است روزهایتان را طوری برنامه ریزی کنید که فعالیت های بیرون از خانه صبح ها و جاذبه های داخل خانه بعد از ظهرها انجام شود.

گزینه دیگر رزرو یک سافاری است. فقط توجه داشته باشید که شرایط ایده آل نخواهد بود. اگر شما هنوز هم ناچار به دیدن حیات وحش هستید، به اندازه سایر مواقع سال فراوان نیست. برای مثال، فیل‌ها به دفعات در کنار آب جمع نمی‌شوند تا به اطراف بپرند و خنک شوند، زیرا باران دمای آنها را تنظیم می‌کند.

علاوه بر این، چمن های بلند دیدن گربه های بزرگ و دیگر حیوانات را سخت تر می کند. پشه ها نیز در این فصل از سال مشکل سازند و به دلیل گل و لای و خیس بودن خاک، دسترسی به جاده ها نیز سخت تر می شود.

با این حال، نتیجه این است که هزینه ها به طور قابل توجهی ارزان تر است و افراد زیادی به شما ملحق نمی شوند. در واقع، اگر یک سافاری مشترک رزرو کنید، ممکن است متوجه شوید که تنها شما در آن هستید. باران‌ها معمولاً بعدازظهرها می‌رسند، بنابراین بهتر است در این زمان از سال برای تورهای صبحگاهی برنامه‌ریزی کنید.

مکان‌هایی مانند ماسای مارا و ذخیره‌گاه ملی سامبورو هر دو انتخاب‌های عالی هستند. فقط به خاطر داشته باشید که صبح ها سرد است، بنابراین شما بهتر است یک ژاکت گرم و حتی یک کلاه و دستکش بپوشید.

پارک ملی دروازه جهنم و پارک ملی کوه کنیا نیز در این زمان از سال زیبا هستند و افراد کمتری در اینجا حضور دارند. با این حال، این مناطق گاهی اوقات ممکن است مستعد سیل باشند، بنابراین اگر به پارک های کوهستانی تر سفر می کنید، حتماً با یک شرکت تور معتبر بروید و مراقب آب و هوا باشید.

سواحل در ماه می ایده آل نیستند، بنابراین بهتر است در صورت امکان از مقاصدی مانند مومباسا یا مالیندی صرف نظر کنید. آنها برای جاذبه های محبوب مانند غواصی، شنا یا کایاک سواری در دریا بسیار مرطوب و بارانی خواهند بود.

در خارج از شهر، مکان‌هایی مانند ماسای مارا (یا به قول محلی‌ها «مارا»)، پارک ملی دروازه جهنم، و پارک ملی کوه کنیا، همگی مقاصد خوبی برای ماه می هستند. ماسای مارا مملو از گورخرها، شیرها، یوزپلنگ ها، فیل ها، زرافه ها و سایر حیوانات خواهد بود (اگرچه مهاجرت معروف وحشی ها در اواخر سال اتفاق می افتد).

دروازه جهنم آب‌فشان‌های جوشان و آتشفشان‌های سر به فلک کشیده و گدازه‌ای را ارائه می‌کند و چون حیوانات درنده مانند شیر یا یوزپلنگ ندارد، به وسیله نقلیه نیازی ندارید. یک تور دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی رزرو کنید و مناظر زیبا را با پای پیاده یا روی دو چرخه کشف کنید.

در پارک ملی کوه کنیا، به توری بپیوندید تا یک پیاده روی سه روزه تا قله 17057 فوتی کوه کنیا داشته باشید . یا، اگر تمایل ندارید، در قسمت‌های دیگر پارک گشت بزنید، جایی که می‌توانید مناظر طبیعی و چشم نواز پارک خصوصا مناظر خیره‌کننده کوه را تماشا کنید.

رویداد های ماه می

روز کارگر: در اول ماه می، کنیایی ها روز کارگر (یا روز جهانی کارگر ) را همراه با سایر نقاط جهان جشن می گیرند. این یک تعطیلات عمومی است که در طی آن اکثر ساکنان مجبور به کار نیستند و در عوض از روز برای استراحت یا شرکت در رویدادهای عمومی استفاده می کنند.

عید فطر : پس از ماه مبارک رمضان ، مسلمانان در کنیا در یک جشن بزرگ برای جشن پایان دوره روزه داری شرکت می کنند. این رویداد سه روزه که عید فطر نام دارد شامل غذا، خانواده و جشن است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *