بازدید از کنیا در ماه اردیبهشت

بازدید از کنیا در ماه اردیبهشت – اردیبهشت در کنیا یکی از ماه های بارانی و مرطوب محسوب می شود. هوا در اکثر مناطق خصوصا در سواحل گرم و مرطوب است و طوفان های بارانی بطور مکرر اتفاق می افتند. از آنجایی که اردیبهشت با فصل سبز در کنیا همزمان است، پوشش گیاهی بلند و سرسبز است که بازدید از حیات وحش را مشکل می کند.

از طرفی پشه ها افزایش یافته اند و همینطور هنگام بارندگی مسیرها گل آلود و اغلب صعب العبور می شوند.

باران اغلب در بعدازظهرها اتفاق می افتد که یکی از مزیت های سفر به کنیا در این ماه به حساب می آید چرا که صبح ها هوا خشک و آفتابی است و فرصت کافی برای گشت و گذار در صبح ها قبل از شروع بارندگی ها خواهید داشت.

علاوه بر این، جمعیت کمتر بازدیدکنندگان و هزینه های معقول تر از نکات مثبت دیگر این ماه برای گردشگرانی است که در اردیبهشت قصد سفر به کنیا را دارند. پس اگر اهل ماجراجویی و از ازدحام جعیت گریزان هستید، تور کنیا اردیبهشت را از دست ندهید.

بازدید از کنیا در ماه اردیبهشت

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه اردیبهشت

حداکثر دمای روز 27 درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب 11 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی 121   میلی متر
میانگین تابش آفتاب 5 ساعت
میانگین دمای آب 28 سانتیگراد

ماه اردیبهشت در تقویم میلادی، در میانه ی ماه های آوریل و می قرار دارد که از مرطوب ترین و پرباران ترین ماه ها در کشور کنیا هستند. تعداد زیادی از روزها بارندگی دارند، اگرچه معمولاً فقط در بعدازظهرها رخ می دهد.

صبح ها اغلب آفتابی و خشک است. دما در این ماه بالاست، اگرچه دهه دوم و سوم اردیبهشت بطور قابل توجهی سردتر است.

دمای شهر پایتخت به طور میانگین در طول روز بین 70 تا 78 درجه فارنهایت است. دمای سواحل اطراف مومباسا و مالیندی حتی گرمتر است و دمای روز در حدود 84 تا 91 درجه فارنهایت است.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی آن در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بالایی دارد.

ساحل در ماه اردیبهشت (خصوصا نیمه دوم ماه) بسیار مرطوب است، با میانگین بارندگی ماهانه بیش از 300 میلی متر (12 اینچ) که شرایط مناسبی برای بازدید محسوب نمی شود.

ازدحام و هزینه ها در اردیبهشت

علیرغم ایده آل نبودن شرایط در کنیا، همچنان می توان فرصت های مناسبی را برای بازدید در این کشور یافت.

اردیبهشت برای افرادی که از شلوغی و ازدحام جمعیت دوری می کنند می تواند ماه مناسبی برای بازدید باشد، خصوصا که قیمت ها در این ماه بسیار مناسب هستند و حتی ممکن است که تخفیفات ویژه ای نیز بیابید.

شما می توانید بلیط هواپیما با قیمت های مناسب و همینطور نرخ های ویژه ای برای هتل ها و اقامتگاه ها بیابید. اگر قصد سفر به این کشور پرماجرا را دارید، هرچه زودتر نسبت به درخواست ویزای کنیا اقدام کنید.

کجا بریم ؟

برای سفر به کنیا در ماه اردیبهشت ، نایروبی می تواند در صدر مقاصد گردشگری شما باشد خصوصا که هوای آن خنک تر از سایر مناطق و همچنین بسیاری از جاذبه های آن در مکان های سرپوشیده واقع شده اند. نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که در این ماه تخفیفات ویژه ای خصوصا در رستوران ها می توانید بیابید.

از جاذبه های محبوب و شناخته شده نایروبی می توان به موزه ملی نایروبی ، پارک ملی نایروبی و پناهگاه کرگدن سیاه، بازار ماسایی و بازار دهکده، رستوران هایی مثل AA Mithaiwala و Tamarind و گالری های هنری و ریخته گری این اشاره کرد.

اگر قصد بازدید از حیات وحش و رزرو سافاری را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که شرایط برای بازدید ایده آل نیست و دیدن حیوانات آسان نخواهد بود. پوشش گیاهی بلند و متراکم و همچنین جمعیت پشه ها در این ماه رو به افزایش است. و به دلیل بارندگی ها، مسیرها گل آلود و صعب العبور می شوند.

اما نکته ی مثبت بازدید در این ماه این است که بارندگی ها اغلب در بعدازظهرها اتفاق می افتند و شما می توانید صبح ها سافاری های حیات وحش مانند ماسای مارا و ذخیره‌گاه ملی سامبورو دیدن کنید اما به دلیل سرد بودن هوا بهتر است لباس و تجهیزات مناسب را همراه داشته باشید.

ماسای مارا مملو از گورخرها، شیرها، یوزپلنگ ها، فیل ها، زرافه ها و سایر حیوانات خواهد بود (اگرچه مهاجرت معروف وحشی ها در اواخر سال اتفاق می افتد).

در پارک ملی دروازه جهنم می توانید از آبفشان ها و آتشفشان های طبیعی دیدن کنید و با توجه به اینکه حیوانات درنده در این پارک وجود ندارند می توانید با خیالی آسوده در محوطه پارک پیاده روی کنید یا در میان گدازه های آتشفشانی به دوچرخه سواری بپردازید و از مناظر زیبای آن دیدن کنید.

پارک ملی کوه کنیا یکی دیگر از پارک های ملی کنیا است که قله ی کوه کنیا در آن قرار دارد که می توانید به قله صعود کنید یا اگر تمایل ندارید می توانید در قسمت های مختلف پارک قدم بزنید و مناظر چشم نواز قله را تماشا کنید.

سواحل در ماه اردیبهشت ایده آل نیستند، بنابراین بهتر است در صورت امکان از مقاصدی مانند مومباسا یا مالیندی صرف نظر کنید. آنها برای جاذبه های محبوب مانند غواصی، شنا یا کایاک سواری در دریا بسیار مرطوب و بارانی خواهند بود.

رویداد های اردیبهشت

روز کارگر: در اواسط ماه اردیبهشت مردم کنیا روز جهانی کارگر که یک تعطیلات عمومی است را جشن می گیرند و در این روز به استراحت و سپری کردن تعطیلات می پردازند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *