بازدید از کنیا در ماه مارس

بازدید از کنیا در ماه مارس یک تجربه هیجان انگیز و ارزشمند است. کنیا با مناظر متنوع، فرهنگ پر جنب و جوش، و حیات وحش منحصر به فرد خود مقصدی است که باید در لیست همه افراد باشد. از شهرهای شلوغ نایروبی و مومباسا گرفته تا سواحل خیره کننده اقیانوس هند، کنیا برای همه چیزهایی دارد.

هنگام برنامه ریزی برای تور کنیا در ماه مارس، مهم است که آب و هوا را در نظر بگیرید. در ماه مارس، آب و هوا به سرعت از “گرم و خشک” به “مرطوب و بارانی” تغییر می کند. بارش، بسیاری از پارک های ملی کنیا را غیرقابل دسترس می کند و رزرو سافاری یا تماشای حیات وحش دشوارتر می شود.

برای بازدید از کنیا در ماه مارس، مهم است که ویزای کنیا را اخذ کرده و از قبل برنامه ریزی کنید. این کشور دارای پارک های ملی و ذخایر متنوعی است و مهم است که سافاری خود را از قبل رزرو کنید. بسیاری از پارک ها و ذخیره گاه ها در طول فصل مرطوب بسته هستند، بنابراین مهم است که سفر خود را مطابق با آن برنامه ریزی کنید.

آب و هوای کنیا در مارس

حداکثر دمای روز   28  درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   11 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  95   میلی متر
میانگین تابش آفتاب   7 ساعت
میانگین دمای آب  28 سانتیگراد

شکی نیست که مارس یک ماه بارانی در بخش های بزرگی از کشور است. ساوانا اغلب به گل تبدیل می شود و به دلیل جاده های صعب العبور بازدید از آن دشوار می شود. پشه‌ها در این فصل از سال بسیارزیاد هستند، بنابراین مهم است که همراه با ضدآفتاب خود، دافع حشرات خوب نیز به همراه داشته باشید.

کنیا کشوری در شرق آفریقا است و آب و هوای کنیا آن در ماه مارس معمولاً گرم و آفتابی است. میانگین دما در ماه مارس حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است. روزها معمولا آفتابی و صاف و گاهی ابری است.

بطورکلی نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم و در شب راحت هستند و بارندگی متوسط ​​تا زیاد دارند. مومباسا و ساحل در روز بسیار گرم، در شب نسبتاً گرم است و گاهی باران می‌بارد. دره ریفت و قسمت های داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و باران دوره ای می بارد.

قسمت های شمالی کنیا نسبت به قسمت های جنوبی کمی خنک تر است. میانگین دما در بخش‌های شمالی حدود 23 درجه سانتی‌گراد (73 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 28 درجه سانتی‌گراد (82 درجه فارنهایت) و کمینه‌ها در حدود 18 درجه سانتی‌گراد (64 درجه فارنهایت) است.

همزمان با رسیدن بارندگی، درجه حرارت شروع به افزایش می‌کند. برای مثال، دمای نایروبی ، میانگین حداکثری در طول روز 91 تا 93 درجه فارنهایت است. سواحل حتی گرمتر است و اعداد در گرمای ظهر به 96 درجه فارنهایت می رسد. عصرها در شهر خنک (55 تا 57 درجه فارنهایت) و در کنار سواحل گرمتر (از 73 تا 75 درجه فارنهایت) است.

ماه مارس معمولاً شروع بارندگی های طولانی در اکثر مقاصد سافاری کنیا را نشان می دهد ، به این معنی که تماشای بازی می تواند نسبتاً چالش برانگیز باشد، زیرا حیوانات دور از منابع آب پراکنده می شوند. پوشش گیاهی بلند موجب کاهش دید می شود. همچنین مسیرهای کوچک ممکن است در هنگام غرق شدن با آب غیرقابل دسترسی باشند.

ازدحام و هزینه ها در مارس

آمار ماه مارس در کنیا هم از نظرجمعیت و هم از نظر هزینه ها بسیار کمتر است. در این ماه گردشگران بسیار کمی وجود دارد، به خصوص در پارک های ملی و در سافاری حیات وحش.

قیمت ها به طور قابل توجهی پایین تر خواهد بود و هتل ها تخفیف های ویژه ای را برای جذب بازدیدکنندگان در فصل پایین ارائه می دهند. بلیط هواپیما نیز در این فصل از سال ارزان تر خواهد بود، به خصوص در اواخر ماه.

کجا بریم؟

اگر تصمیم دارید در ماه مارس از کنیا دیدن کنید ، نایروبی یک مقصد عالی است. اگرچه سهم خود را از باران دریافت می کند ، اما روزهای صاف و روشن با هوای گرم و آفتابی نیز دارد. وقتی باران می‌بارد، بارش‌ها معمولاً در تمام طول روز ادامه نمی‌یابند و از آنجایی که یک مقصد شهری است، جاذبه‌های سرپوشیده مختلفی مانند موزه‌ها و رستوران‌ها و … دارد.

برای تماشای تاریخ و فرهنگ می توانید به مکان‌هایی مانند موزه ملی نایروبی بروید. همچنین می توانید به پارک ملی نایروبی بروید ، جایی که می توانید از پناهگاه نفیس کرگدن سیاه بازدید کنید. غذا و نوشیدنی های عالی در سرتاسر شهر وجود دارد، به‌ویژه در مکان‌هایی مانند Waiyaki Way یا محله Westlands. غذاهای دریایی خوش طعم کنیایی را در Tamarind امتحان کنید یا با بریانی هندی در AA Mithaiwalla میل کنید .

سواحل نیز مکان های خوبی برای تعطیلات در ماه اسفند هستند. نیمه اول ماه برای بازدید از سواحل و انجام فعالیت های ساحلی کاملا ایده آل است و در نیمه دوم نیز مانند پایتخت، احتمالاً چند روز بارانی را تجربه خواهید کرد، اما ثابت نخواهد بود و حتی آن روزهایی که بارندگی دارند، دوره‌هایی برای استراحت ایجاد می‌کنند.

وقتی آسمان صاف است، دما برای آفتاب گرفتن مناسب است و آب گرم است. بهتر از همه، زمانی است که می‌توانید از استراحتگاه‌های ساحلی محبوب بازدید کنید، بدون اینکه انبوهی از گردشگران در صندلی‌های استراحت و مکان‌های شنا ازدحام کنند.

از شهرهای مومباسا و مالیندی در ساحل جنوبی دیدن کنید. اگرچه احتمالاً با باران مواجه خواهید شد، اما هنوز فرصت های زیادی برای غواصی، شنا و استراحت در کنار استخر وجود دارد. در یک روز صاف در مومباسا، فرصت هایی برای تورهای تماشای دلفین وجود دارد و مکان هایی مانند پارک ملی دریایی مومباسا زیبایی طبیعی خیره کننده ای را ارائه می دهند.

اگر قصد بازدید از حیات وحش یا تجربه زیبایی‌های طبیعی زیبای این کشور را دارید، هنوز مکان‌های زیادی برای انتخاب در فصل باران وجود دارد. در حالی که برخی از پارک ها قطعاً بیش از حد گل آلود خواهند بود، برخی دیگر نیز مقاصد مناسبی برای بازدید هستند. به عنوان مثال، ماسایی مارا در تمام طول سال قابل دسترسی است و به ویژه در ماه مارس، چمن هنوز کوتاه است که به این معنی است که یوزپلنگ و سایر حیوانات شکار راحت‌تر دیده می‌شوند.

هرچند که ممکن است کمی بارانی باشد اما همچنان شرایط برای عبور وسایل نقلیه ممکن است و هیچ کمبودی در مکان‌های حیات وحش مانند فیل، گورخر، زرافه، اسب آبی، شیر، یوزپلنگ و غیره نخواهید دید. شما تعدادی از وحشی های بزرگ معروف را نیز خواهید دید، اگرچه مهاجرت گسترده آنها در این زمان انجام نخواهد شد.

پارک ملی کوه کنیا یکی دیگر از مقصدهای خوب برای تجربه در فضای باز است، به خصوص در اوایل ماه. از آنجایی که باران‌های شدیدتر در اواخر ماه مارس می‌آیند، برنامه‌ریزی سفر به کوه کنیا در نیمه اول ماه اغلب تجربه‌ای نسبتاً خشک و بدون جمعیت را به ارمغان می‌آورد. اگر قصد صعود به قله 17057 فوتی را دارید، اوایل ماه مارس زمان بسیار خوبی است زیرا دمای هوا گرمتر از ژانویه یا فوریه است (که با توجه به سرد بودن هوا به قله مهم است) اما هنوز تا حدودی سرد و خشک است.

بسته به زمان ماه و میزان بارندگی، پارک ملی دروازه جهنم ، درست در جنوب، می‌تواند تماشای طبیعت و حیات وحش مناسبی را در این زمان از سال ارائه دهد. جایی که آتشفشان‌های الهام‌بخش با تنگه‌های بلند، آب‌فشان‌های زمین‌گرمایی و جریان‌های گدازه‌ای باستانی و همچنین انواع گورخرها، زرافه‌ها و سایر حیوانات غیر درنده را خواهید دید.

نکته جالب در مورد این پارک این است که چون حیوانات درنده در آن وجود ندارد، می توانید آزادانه بدون وسیله نقلیه پیاده روی و دوچرخه سواری کنید.

رویداد های مارس

جشنواره هنرهای جامعه شرق آفریقا : در اواخر فوریه یا اوایل مارس، این جشنواره هنری نسبتاً جدید در مرکز کنوانسیون بین‌المللی کنیاتا نایروبی برگزار می‌شود. با ارج نهادن به اجراها و آثار هنری از کشورهای شرق آفریقا مانند اتیوپی ، سومالی ، تانزانیا ، اوگاندا ، و کنیا و … .

آثار هنری، نمایشگاه‌ها، شعر، موسیقی، رقص، داستان سرایی، آکروباتیک و بازی‌های سنتی را در این رویداد خواهید دید.

عید پاک: در اواخر مارس تا اواسط آوریل، کنیا عید پاک را جشن می گیرد که یک تعطیلات ملی در سراسر کشور است. بسیاری از مردم محلی در این زمان به سمت ساحل می روند و سواحل می توانند شلوغ شوند (این یک استثنا برای بقیه ماه آوریل است که ازدحام جمعیت کم است).

در شهر، کلیساها مراسم ویژه ای برگزار می کنند و اغلب جشن های عمومی نیز وجود دارد. زمان این عید، برخلاف سایر اعیاد و مراسم، ثابت نیست و هر سال میان ۲۲ مارس (۲ فروردین) تا ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) تغییر می‌کند و به اولین یکشنبه بعد از ماه کامل پس از اعتدال بهاری می‌افتد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *