بازدید از کنیا در ماه اسفند

بازدید از کنیا در ماه اسفند – کنیا در اسفند ماه از نظر آب و هوایی متفاوت است به این صورت که نیمه اول ماه اکثر مناطق کشور هوای گرم و خشک را تجربه می کنند که شرایط ایده آلی را برای بازدید فراهم می کند و تقریبا تمام کشور برای بازدید در دسترس هستند و شرایط برای رزرو تور کنیا اسفند مناسب است.

و از نیمه دوم تا اواخر ماه آب و هوا به سرعت از گرم و خشک به گرم و مرطوب تغییر می کند و باران های نسبتا شدید از راه می رسند که اغلب جاذبه های کنیا را غیرقابل دسترس می کند. در این ایام جمعیت بازدیدکنندگان و هزینه ها کاهش می یابند.

اما نکته قابل توجه این است که اغلب بارندگی ها در اواخر ماه از راه می رسند و این به معنای این است که با به همراه داشتن ویزای توریستی الکترونیکی کنیا از فرصت های بازدید در اسفند قبل از نامساعد شدن آب و هوا به طور کامل می توانید استفاده کنید.

بازدید از کنیا در ماه اسفند

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه اسفند

حداکثر دمای روز   28  درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   11 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  80 میلی متر
میانگین تابش آفتاب     7 ساعت
میانگین دمای آب  28 سانتیگراد

همانطور که بالاتر اشاره شد، ماه اسفند از نظر آب و هوایی شامل دو آب و هوای متفاوت است. دهه ی اول که کاملا گرم و خشک و بخشی از فصل خشک کنیا نیز محسوب می شود، با دمای ایده آل و شرایط بسیار عالی برای بازدید از زیبایی های طبیعی کنیا.

و حدودا نیمه دوم ماه (خصوصا دهه دوم و سوم) در بخش های بزرگی از کشور بارانی و مرطوب است. ساوانا معمولا به گل تبدیل می شود و به دلیل جاده های صعب العبور بازدید از آن دشوار می شود. پشه‌ها در این بخش از ماه بسیار زیاد هستند، بنابراین مهم است که ضدآفتاب مناسب و دافع حشرات خوب به همراه داشته باشید.

بطور کلی نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم و در شب خنک هستند و بارندگی متوسط ​​تا زیاد دارند. سواحل در روز بسیار گرم و در شب نسبتاً گرم هستند و گاهی باران می‌بارد.

دره ریفت و قسمت های داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و باران دوره ای می بارد.

همزمان با آغاز بارندگی ها، دما رفته رفته افزایش می یابد. برای مثال، دمای نایروبی، بطور میانگین در طول روز 91 تا 93 درجه فارنهایت است. سواحل حتی گرمتر است و اعداد در گرمای ظهر به 96 درجه فارنهایت می رسد. عصرها در شهر خنک (55 تا 57 درجه فارنهایت) و در سواحل گرمتر (از 73 تا 75 درجه فارنهایت) است.

نیمه دوم ماه اسفند، معمولاً شروع بارندگی های طولانی در اکثر مقاصد سافاری کنیا را نشان می دهد ، به این معنی که بازدید از حیات وحش می تواند نسبتاً چالش برانگیز باشد، زیرا جمعیت حیوانات پراکنده است و پوشش گیاهی بلند موجب کاهش دید می شود. همچنین مسیرهای کوچک ممکن است غیر قابل دسترسی باشند.

ازدحام و هزینه ها در اسفند

بدلیل آب و هوای متفاوت، ازدحام و هزینه ها نیز در این ماه متفاوت است. نیمه اول (خصوصا دهه اول) بدلیل گرم و خشک و کم باران بودن از ایام شلوغ و پربازدید کنیا به شمار می رود که طبیعتا هزینه ها نیز در این بخش از ماه بالاتر است. اما هرچه به نیمه دوم و آغاز بارندگی ها نزدیک می شویم، کنیا هم از نظر جمعیت و هم از نظر هزینه ها بسیار کمتر است.

در این بخش از ماه گردشگران بسیار کمی وجود دارد، به خصوص در پارک های ملی و در سافاری های حیات وحش. علاوه بر پایین بودن قیمت ها، هتل ها نیز تخفیف های ویژه ای را برای جذب بازدیدکنندگان در فصل پایین ارائه می دهند. بلیط هواپیما نیز در این فصل از سال (خصوصا در اواخر ماه) ارزان تر خواهد بود.

کجا بریم؟

اگر تصمیم دارید در ماه اسفند از کنیا دیدن کنید ، نایروبی یک مقصد عالی است. اگرچه سهم خود را از باران دریافت می کند، اما روزهای خشک با هوای گرم و آفتابی نیز دارد. وقتی باران می‌بارد، بارش‌ها معمولاً در تمام طول روز ادامه نمی‌یابند و از آنجایی که یک مقصد شهری است، بسیاری از جاذبه‌های آن سرپوشیده هستند.

برای تماشای تاریخ و فرهنگ می توانید به مکان‌هایی مانند موزه ملی نایروبی بروید. از پارک ملی نایروبی دیدن کنید، جایی که می‌توانید از پناهگاه نفیس کرگدن سیاه دیدن کنید.

غذا و نوشیدنی های عالی در سرتاسر شهر وجود دارد، به‌ویژه در مکان‌هایی مانند Waiyaki Way یا محله Westlands .همچنین می توانید غذاهای دریایی خوش طعم کنیایی را در Tamarind امتحان کنید یا با بریانی هندی را در AA Mithaiwalla میل کنید.

سواحل نیز مکان های خوبی برای تعطیلات در ماه اسفند هستند. نیمه اول ماه برای بازدید از سواحل و انجام فعالیت های ساحلی کاملا ایده آل است و در نیمه دوم نیز احتمالاً چند روز بارانی را تجربه خواهد کرد، اما این شرایط ثابت نخواهد بود و حتی آن روزهایی که بارندگی دارند، دوره‌هایی برای استراحت وجود دارد که می توانید از آن برای بازدید استفاده کنید.

از شهرهای مومباسا و مالیندی در ساحل جنوبی دیدن کنید. در یک روز صاف در مومباسا، می توانید به رزرو تورهای تماشای دلفین و یا بازدید از پارک ملی مومباسا بپردازید و همچنین می توانید به ساحل زیبای واتامو در مالیندی بروید و از مناظر زیبای آن دیدن کنید.

اگر قصد بازدید از حیات وحش زیبای این کشور را دارید، هنوز مکان‌های زیادی برای انتخاب در فصل باران وجود دارد. در حالی که برخی از پارک ها قطعاً بیش از حد گل آلود خواهند بود، برخی دیگر نیز برای بازدید مناسب هستند. به عنوان مثال، ماسایی مارا تقریبا در تمام طول سال قابل دسترسی است و به ویژه در اوایل ماه اسفند، چمن هنوز کوتاه است و این به این معنی است که حیوانات راحت‌تر دیده می‌شوند.

هرچند که ممکن است کمی بارانی باشد اما همچنان شرایط برای عبور وسایل نقلیه ممکن است. شما ممکن است تعدادی از حیوانات وحشی را نیز خواهید دید، اگرچه مهاجرت گسترده در این زمان انجام نخواهد شد.

پارک ملی کوه کنیا یکی دیگر از مقصدهای خوب برای تجربه در فضای باز است، به خصوص در اوایل ماه. از آنجایی که باران‌های شدیدتر در اواخر ماه آغاز می شوند، برنامه‌ریزی سفر به کوه کنیا در نیمه اول ماه امکان تجربه‌ای نسبتاً خشک و بدون جمعیت را فراهم می کند.

اگر قصد صعود به قله 17057 فوتی را دارید، اوایل ماه اسفند زمان بسیار خوبی است زیرا دمای هوا گرمتر از ژانویه یا فوریه است (که با توجه به سرد بودن هوا به قله مهم است) اما هنوز تا حدودی سرد و خشک است.

بسته به زمان ماه و میزان بارندگی، پارک ملی دروازه جهنم ، درست در جنوب، می‌تواند شرایط مناسبی را برای تماشای طبیعت و حیات وحش در این زمان از سال ارائه کند. در این پارک آتشفشان‌های طبیعی با تنگه‌های بلند، آب‌فشان‌های زمین‌گرمایی و جریان‌های گدازه‌ای باستانی و همچنین انواع حیوانات غیر درنده را خواهید دید.

نکته جالب در مورد این پارک این است که چون حیوانات درنده در آن وجود ندارد، می توانید آزادانه بدون وسیله نقلیه پیاده روی و دوچرخه سواری کنید.

دریاچه ناکورو که  میزبان گله های بزرگ فلامینگوهای صورتی است، در این زمان از سال یکی دیگر از مقاصد مناسب برای بازدید خواهد بود و در شرایط ایده آلی قرار دارد. 

رویداد های اسفند

جشنواره هنرهای جامعه شرق آفریقا :

در اواخر فوریه یا اوایل مارس (اسفند ماه )، این جشنواره هنری در مرکز کنوانسیون بین‌المللی کنیاتا نایروبی برگزار می‌شود. با ارج نهادن به اجراها و آثار هنری از کشورهای شرق آفریقا مانند اتیوپی ، سومالی ، تانزانیا ، اوگاندا ، و کنیا و … .

آثار هنری، نمایشگاه‌ها، شعر، موسیقی، رقص، داستان سرایی، آکروباتیک و بازی‌های سنتی بخش هایی از این رویداد خواهند بود.


دیدگاه‌ها

2 پاسخ به “بازدید از کنیا در ماه اسفند”

 1. ناتاسان نیم‌رخ
  ناتاسان

  درود. لطفاً جهت همکاری در مورد کنیا با من تماس بگیرید.

  1. visit kenya نیم‌رخ
   visit kenya

   سلام لطفا به ایمیل زیر پیام بدید
   moh.yasemi[at]gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *