بازدید از کنیا در ماه ژوئن

بازدید از کنیا در ماه ژوئن – پس از یک فصل بارانی کوتاه بین مارس و می، ژوئن آغاز آب و هوای خشک‌تر و شروع فصل شلوغ کنیا است. نیمه اول ماه معمولاً کمی مرطوب است و با حرکت به سمت وسط و انتهای ماه، خشک‌تر و آفتابی تر می‌شود و شرایط برای سفر به این کشور با تور کنیا ژوئن ایده آل تر می شود.

ترکیبی از آب و هوای مطبوع، تماشای حیات وحش عالی و فعالیت‌های توریستی فراوان، آن را به یک زمان عالی از سال برای بازدید تبدیل کرده است.

هوا گرم و آفتابی است و روزها طولانی و شب ها دلپذیر است، و این زمان ایده آل برای گشت و گذار در کشور است. با این تفاسیر اگر قصد سفر به این کشور در ماه ژوئن را دارید، هرچه سریعتر نسبت به دریافت ویزای توریستی کنیا اقدام کنید.

بازدید از کنیا در ماه ژوئن

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه ژوئن

حداکثر دمای روز 26 درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب 10 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی 20   میلی متر
میانگین تابش آفتاب 6 ساعت
میانگین دمای آب 27 سانتیگراد

کنیا کشوری است که در شرق آفریقا واقع شده است و به دلیل آب و هوای متنوع خود شناخته شده است. بطورکلی ژوئن شروع فصل خشک در کنیا است و هوای گرم و خشکی را تجربه می کند.

در این مدت این کشور بارندگی بسیار کمی را تجربه می کند. این بهترین زمان از سال برای سفر به کنیا است، زیرا هوا به طور کلی مطبوع و روزها آفتابی است. فصل خشک همچنین بهترین زمان برای تماشای حیات وحش است، زیرا حیوانات فعال تر و راحت تر قابل تشخیص هستند.

آغاز ماه ژوئن با روزهای مرطوب همراه است و با حرکت در طول ماه، بسته به اینکه در کجای کشور هستید، خشک تر می شود. مناطق شمالی به طور کلی کمتر بارانی است در حالی که بخش‌هایی از جنوب تا حدودی مرطوب باقی می‌مانند، حداقل در اوایل ژوئن.

بخش‌های مرکزی و شمالی کنیا آب و هوای نیمه‌خشک را تجربه می‌کنند و دمای آن از 20 درجه سانتی‌گراد (68 درجه فارنهایت) تا 25 درجه سانتی‌گراد (77 درجه فارنهایت) متغیر است. معمولاً آسمان صاف است و رطوبت هوا کم است.

مناطق مرتفع کنیا آب و هوای معتدلی را تجربه می کنند و دمای آن از 15 درجه سانتی گراد (59 درجه فارنهایت) تا 20 درجه سانتی گراد (68 درجه فارنهایت) است. معمولاً آسمان صاف است و رطوبت هوا کم است. در کوه های اطراف کوه کنیا و پارک ملی دروازه جهنم ، تقریباً یک سوم بارش ها می بارد. نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و بارندگی کمی دارند.

نواحی ساحلی کنیا آب و هوای گرمسیری را تجربه می کنند و دمای آن از 25 درجه سانتی گراد (77 درجه فارنهایت) تا 30 درجه سانتی گراد (86 درجه فارنهایت) است. رطوبت در این مناطق بیشتر و آسمان معمولا ابری است. نواحی ساحلی بارندگی بیشتری را نسبت به بقیه نقاط کشور تجربه می کنند.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم و در شب خنک است و گاهی باران می بارد. برخی از باران های وارد شده توسط بادهای موسمی کوسی در اوایل ژوئن رخ می دهد. با این حال، هرچه جلوتر می رویم، آب و هوای خنک تر و خشک تر ایجاد می شود.

ماه ژوئن درکنیا اگرچه خشک‌تر است، اما احتمالاً ابری باقی می‌ماند و خورشید و دمای بالاتر را دور نگه می‌دارد. این می تواند زمان خوبی برای سفر با کودکان باشد زیرا نیازی به نگرانی در مورد رطوبت و استفاده مداوم ضد آفتاب ندارید.

در ساحل، ژوئن یکی از مرطوب ترین ماه های ساحل است و برای تعطیلات ساحلی یا فعالیت های زیر آب مناسب نیست.

بطورکلی میانگین دما در ماه ژوئن حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) است که در برخی مناطق دما به 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) می رسد، رطوبت هوا کم و آسمان معمولا صاف است.

در نایروبی ، درجه حرارت بین 21 تا 26 درجه سانتیگراد (70 تا 80 درجه فارنهایت) در وسط روز باقی می ماند – بسیار گرم اما خفه کننده نیست – در حالی که عصرها تمایل به سرد شدن دارند و تا حدود 12 درجه سانتیگراد (55 درجه فارنهایت) کاهش می یابند. بهتر است در این فصل از سال برای بازدید از پایتخت یک ژاکت و شلوار بلند همراه داشته باشید. در امتداد ساحل، دما گرمتر است، اگرچه هنوز ناخوشایند نیست (در محدوده 29 تا 32 درجه سانتیگراد شناور است).

به عنوان یک امتیاز، پشه‌ها در این زمان از سال با کم شدن باران کمتر شایع می‌شوند.

ازدحام و هزینه ها در ژوئن

ژوئن از نظر شلوغی و هزینه‌ها بسیار متفاوت است. قطعاً در مکان‌های گردشگری و سافاری‌های حیات وحش ازدحام جمعیت وجود دارد. با این حال، آنها به اندازه اواخر تابستان در فصل اوج متراکم نیستند.

از نظر قیمتی نیز مشابه است. بیشتر هتل ها شروع به افزایش نرخ خود می کنند، اما بعید است که هزینه های بسیار بالایی را که در ماه آگوست و سپتامبر ایجاد می شود، بیابید. بلیط هواپیما نیز از الگوی مشابهی پیروی می‌کند و قیمت‌هایی گران‌تر از فصل بارانی اما ارزان‌تر از اواخر تابستان و پاییز است.

کجا بریم ؟

در ژوئن در کنیا دماهای گرم و دلپذیر و کمبود باران در کنار هم قرار می گیرند تا اکثر مقاصد سراسر کشور را هم در دسترس و هم لذت بخش کنند.

آب و هوای نایروبی در ماه ژوئن آفتابی و دلنشین است با دمای گرم اما نه سوزان و انواعی از فعالیت های شلوغ را ارائه می دهد. زمان مناسبی از سال برای قدم زدن در بازارهای رنگارنگ، خرید ، بازدید از موزه، یا چشیدن طعم غذاهای متنوع رستوران های محبوب آن است.

در موزه ملی نایروبی درباره تاریخ و فرهنگ کنیا بیشتر بیاموزید ، یا یک سفر یک روزه به پارک ملی نایروبی، پناهگاه جذاب کرگدن سیاه داشته باشید. در شب، برخی از غذاهای غنی شهر را امتحان کنید. رستوران Talisman یک سالن غذاخوری مجلل است که ترکیبی اروپایی-آفریقایی را ارائه می‌دهد، در حالی که در رستوران ماما اولیچ (Mama Oliech’s) از دریاچه ناکورو، می توانید ماهی‌های سرخ‌شده ویژه ای را سرو کنید.

سواحل که یکی دیگر از مقاصد عالی کنیا در ژوئن هستند، گرم و آفتابی با آب گرم و آبی شفاف هستند. اگرچه ممکن است گاه‌گاهی بارش های بارانی وجود داشته باشد، اما اکثراً خشک است و جمعیت انبوه هنوز نرسیده‌اند و یک سناریوی فوق‌العاده ی “بهترین هر دو جهان” را ارائه می‌دهد.

از این زمان برای آفتاب گرفتن در کنار استخر، شنا در اقیانوس یا بازدید از صخره های مرجانی زیبا در اطراف مومباسا یا مالیندی استفاده کنید . در مومباسا و مالیندی، در امتداد خط ساحلی زیبا آفتاب بگیرید. هر دو شهر فرصت‌های بی‌شماری را برای غواصی، موج‌سواری و سایر فعالیت‌های دریایی ارائه می‌کنند.

در مومباسا یک تور قایق تماشای دلفین داشته باشید، پارک ملی دریایی مومباسا را ​​در نزدیکی ساحل ببینید، شهر قدیمی را کاوش کنید و از منطقه حفاظت شده ملی شیمبا هیلز در همان نزدیکی دیدن کنند. این منطقه زیستگاه انواع حیات وحش از جمله فیل، شیر و پلنگ است. . در مالیندی، در امتداد شن‌های سفید زیبای ساحل واتامو آفتاب بگیرید ، یا از شاهین کنیا دیدن کنید که پرندگان آسیب دیده را بازسازی می‌کند.

ژوئن زمان ایده آلی برای بازدید از کنیا برای حیات وحش است، زیرا هوا گرم و خشک است و حیوانات با قدرت کامل بیرون هستند. در این مدت، حیوانات فعال تر هستند و به راحتی قابل تشخیص هستند، زیرا باران های شدید فصل مرطوب مانع آنها نمی شود. فصل خشک نیز با خود کاهش تعداد پشه ها را به همراه دارد که در فصل مرطوب می تواند آزاردهنده باشد.

شمال کنیا در این زمان از سال بهترین سافاری ها را ارائه می دهد زیرا در آنجا خنک تر است و باران کمتری می بارد. با این حال، تقریباً هیچ جایی وجود ندارد که غیرقابل دسترسی باشد. جنوب‌تر، ماسای مارا مرطوب‌تر خواهد بود، اما همچنان گزینه‌ای عالی است.

این ذخیره‌گاه خانه «پنج بزرگ یا Big five» – شیر، پلنگ، فیل، کرگدن و گاومیش – و همچنین انواع حیوانات دیگر از جمله یوزپلنگ، زرافه، گورخر و وحشی است.  ژوئن اولین ماه مهاجرت Wildebeestبزرگ است و اگرچه تعداد آنها به اندازه اواخر تابستان نیست، با این وجود زمان بسیار خوبی برای تماشای این گله های عظیم است، همراه با حیواناتی مانند شیر، یوزپلنگ، گورخر، زرافه، فیل ها و … .

پارک ملی Tsavo یکی دیگر از مقصدهای عالی برای تماشای حیات وحش در ماه ژوئن است. این پارک خانه برخی از گونه های در معرض خطر انقراض در جهان است، از جمله کرگدن سیاه، گورخر گروی و سگ وحشی آفریقایی و همچنین محل زندگی انواع حیوانات دیگر از جمله فیل، شیر، پلنگ، یوزپلنگ و زرافه است.

ذخیره گاه ملی سامبورو یکی دیگر از مقصدهای عالی برای تماشای حیات وحش در ماه ژوئن است. این منطقه زیستگاه انواع حیوانات از جمله فیل، شیر، یوزپلنگ و زرافه است. این ذخیره‌گاه همچنین میزبان جمعیت زیادی از گورخرهای گریوی است که در علفزارهای باز دیده می‌شود.

دریاچه ناکورو ، که به خاطر گله های عظیم فلامینگوهای صورتی خیره کننده اش معروف است، در این زمان از سال گرم و خشک با علف های کوتاه است که دیدن حیوانات را آسان تر می کند. فقط توجه داشته باشید که چون زمان خوبی برای بازدید از پرندگان است، شلوغ تر از سایر مقاصد خواهد بود.

برای جاذبه های طبیعی، می توانید از پارک های ملی کنیا بازدید کنید. به پارک ملی دروازه جهنم بروید، تنها پارک کنیا که بدون حیوانات درنده است و به این معنی است که می توانید بدون نیاز به وسایل نقلیه زمینی پیاده روی و دوچرخه سواری کنید. این آزادی حرکت به شما این امکان را می‌دهد تا با آتشفشان‌های پارک، چشمه‌های آب گرم و حیات‌وحش لجام گسیخته ارتباط نزدیک‌تری داشته باشید.

همچنین می توانید یک تور دوچرخه‌سواری کوهستانی را از میان دره‌های آتشفشانی رزرو کنید و از نزدیک شاهد جریان‌های گدازه‌ای باستانی باشید. علاوه بر دوچرخه سواری، فرصت های زیادی برای پیاده روی در میان سنگ های آتشفشانی و آبفشان های زمین گرمایی وجود دارد.

همچنین پارک های ملی کوه کنیا و آمبوسلی نیز از دیگر مقاصد طبیعی هستند که از دیدن مناظر آنها قطعا لذت خواهید برد. اگر به کوهنوردی علاقمندید می توانید یک تور صعود به قله رزرو کنید. علاوه بر این، از حیات وحش پارک ملی آمبوسلی نیز می توانید دیدن کنید.

پارک ملی آمبوسلی محل زندگی انواع حیوانات از جمله فیل، شیر، یوزپلنگ و زرافه است. این پارک همچنین محل زندگی جمعیت زیادی از فلامینگوها است که در آب های کم عمق دریاچه آمبوسلی دیده می شود.

فقط توجه داشته باشید که ممکن است در ماه ژوئن با روزهای بارانی روبرو شوید، بنابراین یک ژاکت و بارانی به همراه داشته باشید. و هنگام بازدید از حیات وحش کنیا در ماه ژوئن، مهم است که به خاطر داشته باشید که مقدار زیادی آب و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید، زیرا دما در این زمان از سال می تواند بسیار گرم باشد.

همچنین ذکر این نکته الزامی است که برای محافظت در برابر آفتاب و پشه، پیراهن و شلوار آستین بلند بپوشید. و در نهایت به یاد داشته باشید که به حیات وحش احترام بگذارید و از تمام مقررات پارک پیروی کنید.

رویدادهای ژوئن

روز ماداراکا: این تعطیلات عمومی که هر سال در اول ژوئن برگزار می‌شود، ادای احترام به روزی است که در سال 1964 کنیا پس از دهه‌ها حکومت استعماری بریتانیا به استقلال دست یافت. کلمه “Madaraka” را می توان تقریباً به معنای “آزادی”، “استقلال” یا “قدرت” در زبان سواحیلی ترجمه کرد.

جشنواره دریاچه تورکانا : هر سال در ماه ژوئن، شهر کوچک Loiyangalani میزبان جشنواره دریاچه تورکانا است، جشنی سه روزه که فرهنگ های متنوع در منطقه شمالی از جمله ال مولو ، گابرا ، رندیله ، واتا ، سامبورو ، داساناخ و ترکانا را شامل می شود .


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *