بازدید از کنیا در ماه جولای

بازدید از کنیا در ماه جولای و با استفاده از خرید تور کنیا جولای  تجربه ای است که هیچ تجربه دیگری ندارد. کنیا با مناظر خیره کننده، فرهنگ پر جنب و جوش و حیات وحش متنوع، مقصدی است که باید در لیست همه افراد باشد. از پایتخت شلوغ نایروبی گرفته تا سواحل خیره کننده مومباسا، در این کشور شرق آفریقا چیزی برای همه وجود دارد.

تا ماه جولای، فصل خشک فرا رسیده است، باران ها از بین رفته اند و فصل توریستی در اوج است.

جولای زمان فوق العاده ای برای تماشای حیات وحش در ساوانا یا تماشای مناظر خیره کننده کوه کلیمانجارو است. هوا در نایروبی نسبتاً خنک است، به طور متوسط ​​ 20 ذرجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت)، با دمای کمی گرمتر در امتداد ساحل، بنابراین همراه داشتن مقدار زیادی کرم ضد آفتاب و کلاه ضروری است.

تنها نقطه ضعف بازدید در ماه جولای این است که ازدحام جمعیت در تعداد زیادی شروع به ورود می کنند. که اگر با مکان شلوغ و پرجمعیت مشکلی ندارید با درخواست ویزای الکترونیکی کنیا و سفر به این کشور زیبا یکی از ناب ترین تجربه های خود را رقم بزنید.

بازدید از کنیا در ماه جولای

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه جولای

حداکثر دمای روز 26 درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب 10 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی 20   میلی متر
میانگین تابش آفتاب 6 ساعت
میانگین دمای آب 25 سانتیگراد

جولای در کنیا اواسط فصل خشک است و هوا به طور کلی گرم و خشک است. میانگین دما در ماه جولای حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است. شب‌ها معمولا خنک و راحت هستند و دمای هوا تا حدود 15 درجه سانتی‌گراد (59 درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد.

جولای ترکیبی برنده از آب و هوای گرم و خشک را ارائه می دهد. دمای هوا مطبوع و آفتابی است بدون اینکه گرمای سوزان باشد و به استثنای کوه‌ها ( کوه کنیا و پارک ملی دروازه جهنم و غیره)، تقریباً بارندگی وجود ندارد.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و عملاً باران نمی بارد. مومباسا و ساحل در روز گرم و در شب نسبتا خنک هستند و مقدار زیادی باران می بارد.

در سواحل هوا گرم‌تر است، اگرچه گرمای خفه‌کننده‌ای نیست. نسیم دریایی که از آب خارج می‌شود، هوا را مطبوع نگه می‌دارد و حتی با افزایش دما، می‌توانید به راحتی در شهر بدون عرق کردن هرچقدر که بخواهید قدم بزنید. آب گرم است و به طور کلی، زمان ایده آلی از سال برای آفتاب گرفتن و فعالیت های ساحلی است.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی متوسط ​​تا زیاد دارد.

مشاهده بازی در اکثر مقاصد سافاری در ماه جولای خوب است. مهاجرت حیوانات وحشی گاهی اوقات در اواخر ماه به ماسای مارا می رسد و این فرصتی دیدنی برای احتمالاً مشاهده گذرگاه های رودخانه است.

دمای پایتخت در طول روز بین 22 تا 25 درجه سانتیگراد (73 تا 77 درجه فارنهایت) است که فضای مناسبی را برای قدم زدن در بازارها یا بازدید از باغ‌های گیاه‌شناسی فراهم می‌کند. در شب تا حدود 12 درجه سانتیگراد (55 درجه فارنهایت) خنک می شود، پس حتما یک ژاکت به همراه داشته باشید.

به طور کلی، آب و هوای کنیا در ماه ژوئیه گرم و خشک است، با بارش کم یا بدون بارش و بادهای شدید. روزها معمولا آفتابی و روشن و شب ها خنک و راحت هستند. با این حال، آلودگی هوا و اشعه ماوراء بنفش می تواند بسیار زیاد باشد، بنابراین مهم است که هنگام گذراندن وقت در خارج از منزل اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

ازدحام و هزینه ها در جولای

آب و هوای کنیا در ماه جولای تقریباً عالی است، اما هزینه دارد. ازدحام جمعیت بیشتر است و هزینه ها به طور قابل توجهی بالاتر است. این فصل اوج در سراسر کشور است، به این معنی که هتل‌ها معمولاً نرخ‌های ویژه فصل بالا را دریافت می‌کنند (که گاهی اوقات می‌تواند دو برابر قیمت‌های فصل پایین باشد).

بلیط هواپیما نیز در این زمان از سال گران‌تر است. نقاط توریستی پر از جمعیت است و اگر یک سافاری مشترک رزرو کنید، احتمالاً ظرفیت آن پر خواهد شد.

با این حال، زمان بسیار خوبی برای حضور در کنیا است و با توجه به اینکه به هر حال تعداد گروه ها اغلب کوچک است، جمعیت در اینجا به اندازه سایر مقاصد گردشگری مهم نیست.

کجا بریم؟

جولای زمانی فوق العاده برای بازدید از تقریباً همه جا در کنیا است. در نایروبی، دمای گرم و مطبوع، آب و هوای ایده‌آلی برای گشت و گذار ایجاد می‌کند، چه در بازارهای پرجنب‌وجوش قدم بزنید و چه معماری استعماری را مشاهده کنید.

برخلاف دیگر زمان‌های سال، در تمام مدت احساس گرما نخواهید داشت و اگرچه شب‌ها به طور قابل توجهی خنک می‌شوند، اما هنوز آنقدر گرم هستند که بتوانید بدون سرد بودن در اطراف قدم بزنید. در نایروبی، می توانید از آب و هوای مطبوع برای تماشای سوغاتی‌های فرهنگی در بازار ماسایی استفاده کنید یا از بازار روستایی خرید کنید.

در گالری‌های هنری مانند گالری هنری Banana Hill یا گالری هنری Matbronze و Foundry قدم بزنید یا در موزه ملی نایروبی درباره تاریخ کنیا بیشتر بدانید . اگر می خواهید حیات وحش را ببینید، یک سفر یک روزه به پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی داشته باشید ، یا به مرکز زرافه AFEW بروید .

سواحل جنوبی یکی دیگر از مکان هایی است که در بین بهترین مقاصد کنیا در جولای قرار دارد. با درجه حرارت در اواسط دهه 80، نمی‌توانید فضای مناسب‌تری را برای وقت گذراندن در سواحل شنی سفید یا شنا در آب‌های گرم و فیروزه‌ای اقیانوس هند ترسیم کنید.

برای استفاده از این شرایط ایده آل، به شهرهای ساحلی مانند مومباسا یا مالیندی بروید. این مقاصد ساحلی خوش‌منظره، که بر روی ماسه‌های عاج مشرف به اقیانوس هند قرار دارند برای غواصی، کایاک سواری و سایر فعالیت‌های مبتنی بر آب ایده‌آل هستند.

در مومباسا، در یک تور قایق تماشای دلفین شرکت کنید یا پارک ملی دریایی مومباسا را ​​کشف کنید . همچنین می توانید شهر قدیمی را کاوش کنید و با قایق به جزایر مجاور سفر کنید.

در مالیندی، از ساحل خیره کننده واتامو دیدن کنید یا به مرکز توانبخشی پرندگان شاهین کنیا سفر کنید .

بهترین زمان برای بازدید از کنیا برای حیات وحش در ماه جولای، فصل خشک است که از ژوئن تا اکتبر ادامه دارد. در طول این مدت، حیات وحش در اطراف چند منبع آبی باقیمانده متمرکز می شود و تشخیص حیوانات را آسان تر می کند. روزها گرم و آفتابی است و شب ها خنک و راحت.

اگر به دنبال یک سافاری حیات وحش هستید، ماسای مارا در این زمان از سال در بهترین حالت خود قرار دارد. این ذخیره گاه خانه پنج بزرگ (شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن) و همچنین انواع حیوانات دیگر، از جمله یوزپلنگ، زرافه، گورخر، وحشی است. رودخانه مارا همچنین مکانی عالی برای دیدن اسب آبی و کروکودیل است.

در اواخر ماه، مهاجرت بزرگ وحشی( Wildebeest) به طور کامل آغاز می‌شود و مناظری خیره‌کننده از این گله‌های عظیم موجودات را ارائه می‌دهد که به طور هماهنگ از رودخانه Mara River عبور می‌کنند. اگرچه همیشه صحنه هایی از مهاجرت وجود دارد، اما تعداد زیادی از آنها از اواسط تا اواخر جولای شروع می شود و چشمگیرترین تصاویر را ارائه می دهد.

دریاچه ناکورو که به گله های غول پیکر فلامینگوهای صورتی معروف است، در این زمان از سال نیز فوق العاده است. پوشش گیاهی کوتاه است که به شما امکان می دهد بهترین مناظر پرندگان را ببینید. به علاوه، آب و هوا ایده آل است و زمین خشک خواهد شد، بنابراین لازم نیست نگران گیر افتادن وسیله نقلیه خود یا برخورد با جاده های صعب العبور باشید.

پارک های ملی دیگری که در این فصل از سال دیدنی هستند عبارتند از: پارک ملی دروازه جهنم (جایی که می توانید بدون ترس از حیوانات درنده پیاده روی و دوچرخه سواری کنید)، پارک ملی آمبوسلی (که توسط کوه کلیمانجارو که در پس زمینه آن خودنمایی می کند) و پارک ملی کوه کنیا (پر از آتشفشان و آبفشان).

پارک ملی آمبوسلی یکی دیگر از مقصدهای عالی برای تماشای حیات وحش در ماه جولای است. این پارک محل زندگی انواع حیوانات از جمله فیل، شیر، یوزپلنگ و کفتار است. این پارک همچنین به خاطر مناظر دیدنی خود از کوه کلیمانجارو شناخته شده است.

یک تور دوچرخه سواری کوهستانی در پارک ملی دروازه جهنم می توانید داشته باشید. هیچ حیوان درنده‌ای در این پارک وجود ندارد، بنابراین می‌توانید آزادانه دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی کنید و در میان تنگه‌های آتشفشانی خیره‌کننده، برای تماشای گورخرها و فیل‌ها توقف کنید.

ذخیره گاه ملی سامبورو یکی دیگر از مقصدهای عالی برای تماشای حیات وحش در ماه جولای است. این منطقه زیستگاه انواع حیوانات از جمله فیل، شیر، یوزپلنگ و پلنگ است. این ذخیره‌گاه همچنین به‌خاطر چشم‌اندازهای دیدنی‌اش از رودخانه Ewaso Ngiro شناخته می‌شود.

پارک ملی Tsavo یکی دیگر از مقصدهای عالی برای تماشای حیات وحش در ماه جولای است. این پارک محل زندگی انواع حیوانات از جمله شیر، فیل، کرگدن و بوفالو است. این پارک همچنین به دلیل مناظر دیدنی خود از تپه های چیولو شناخته شده است.

فقط به خاطر داشته باشید که پارک های کوهستانی تقریباً یک سوم مواقع بارانی را خواهند داشت، بنابراین یک ژاکت ضد آب یا بارانی به همراه داشته باشید.

همچنین قابل ذکر است که هنگام برنامه ریزی یک سافاری حیات وحش در کنیا در ماه جولای، به یاد داشته باشید که آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. بهتر است از قبل برنامه ریزی کنید و برای هر گونه تغییر در آب و هوا آماده باشید. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که حیات وحش می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، بنابراین مهم است که از محیط اطراف خود آگاه باشید و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

رویداد های جولای

عید قربان : در اواخر ماه، مسلمانان کنیا “جشن قربانی” را جشن می گیرند که به عید قربان معروف است این مراسم که شامل ضیافت، ذکر و دعا است، یادآور زمانی است که ابراهیم پسرش را برای خدا قربانی کرد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *