بازدید از کنیا در ماه ژانویه

بازدید از کنیا در ماه ژانویه – اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید با تور کنیا به این کشور زیبا سفر کنید پس بهتر است بدانید که کنیا کشور بسیار زیبایی است که در شرق آفریقا واقع شده است که با دریافت ویزای کنیا می توانید تعطیلات ژانویه خود را در این مقصد عالی سپری کنید.

این کشور با مناظر خیره کننده، فرهنگ پر جنب و جوش و حیات وحش متنوع، مکانی عالی برای کشف و تجربه چیزهای جدید است.

به دلیل آب و هوای خشک، ژانویه در کنیا به عنوان فصل پربازدید در نظر گرفته می شود. این ماه زمان بسیار خوبی برای دیدن حیات وحش تماشایی ماسای مارا یا تماشای مناظر خیره کننده کوه کلیمانجارو در پارک ملی آمبوسلی و همچنین زمان فوق‌العاده‌ای برای پیاده‌روی، کاوش و سافاری رفتن با تور کنیا ژانویه است، تنها نقطه ضعف آن شلوغ بودن آن است.

به خاطر داشته باشید که عصرها ممکن است در لوا، لایکیپیا و ماسای مارا سرد باشد، بنابراین حتماً در سافاری چند لایه با خود ببرید. ضد آب های سبک نیز می توانند در مواقع بارندگی مفید باشند.

بازدید از کنیا در ماه ژانویه

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه ژانویه

حداکثر دمای روز   27   درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   10   درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  55   میلی متر
میانگین تابش آفتاب   9  ساعت
میانگین دمای آب  27  سانتیگراد

آب و هوای کنیا در ژانویه به طور کلی گرم و آفتابی است و دمای آن از اواسط دهه 20 درجه تا 26 درجه سانتیگراد ( 70 تا 80 درجه فارنهایت) متغیر است. میانگین دما در ژانویه حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است.

روزها معمولا آفتابی و خشک است و در بعد از ظهر گاهی اوقات باران می بارد. شب ها می تواند خنک باشد، بنابراین مهم است که یک ژاکت سبک به همراه داشته باشید.

در ژانویه نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم و در شب خنک هستند و باران متوسطی دارند. مومباسا و ساحل در روز سوزان و در شب نسبتاً گرم هستند و بارندگی کمی دارند. دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بسیار کمی دارد.

طی این ماه دمای هوا در نایروبی معمولاً بین 21 تا 26 درجه سانتیگراد (70 تا درجه 80 فارنهایت) در نوسان است و شبها دمای شبانه به حدود 13 تا 16 درجه سانتیگراد (57 تا 62 درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد در حالی که میانگین دمای شهرهای ساحلی اطراف مومباسا حدود 32 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) است.

ژانویه قطعا یک ماه گرم و خشک است. با این حال، دما در مقایسه با اواخر بهار قابل تحمل تر است. در نایروبی عصرها ممکن است سرد باشد، بنابراین یک ژاکت در شب بپوشید اما در سواحل عصرها چندان خنک نمی شود، بنابراین به لباس های گرم زیادی نیاز نخواهید داشت. حتی در نیمه های شب، دما در حدود 23 تا 25 درجه سانتیگراد (75 تا 78 درجه فارنهایت) در نوسان است و تقریباً هیچ بارانی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که کوه‌ها می‌توانند به شدت سرد شوند، بنابراین اگر قصد دارید در مکان‌هایی مانند پارک ملی کوه کنیا یا پارک ملی دروازه جهنم پیاده‌روی کنید یا به سافاری بپیوندید ، بسته‌های مناسب را ببندید. ساوانا همچنین می تواند سرد شود، بنابراین همین امر در مورد مکان هایی مانند ماسای مارا نیز صادق است .

ازدحام و هزینه ها در ژانویه

آب و هوا در کنیا در ماه ژانویه تقریباً عالی است، و به همان اندازه جمعیت قابل توجهی را به همراه دارد. اگر یک سافاری مشترک رزرو کنید، افراد دیگری را نیز همراه خواهید داشت که احتمالاً ظرفیت وسیله نقلیه را پر می کنند. شهر همچنین در مکان‌های توریستی (موزه‌ها، بازارها و غیره) شلوغ خواهد بود و سواحل پر از شناگران و آفتاب‌گیران می شود.

گفته می شود، با توجه به اینکه بسیاری از فعالیت های توریستی در کنیا در بیابان انجام می شود، در واقع مقصدی است که اندازه جمعیت به اندازه سایر مکان ها اهمیت ندارد.
توجه داشته باشید که هزینه ها در این زمان از سال نیز بالاتر است و بیشتر هتل ها نرخ های فصل بالا را دریافت می کنند.

فصل خشک همچنین زمانی از سال است که کشور بیشتر در معرض خشکسالی، شیوع بیماری و درگیری است. هنگام سفر به کنیا در ژانویه مهم است که از این خطرات آگاه باشید.

کجا بریم ؟

ژانویه یکی از بهترین ماه های سال برای بازدید از اکثر مقاصد گردشگری در کشور کنیا است. اگر قصد صعود به قله 17057 فوتی را دارید ، دمای گرمتر ژانویه، همراه با خشک بودن آن، شرایط عالی را برای بازدید ایجاد می کند. در پارک ملی کوه کنیا، در هر یک از قله‌های پوشیده از برف از جمله باتیان ، نلیون ، یا لنانا یا از میان کوه‌های پوشیده از یخچال با راهنما پیاده‌روی کنید.

در همان اطراف، جاذبه‌هایی مانند «ملک قهوه کارونگورو» یا «غار شیپتون » را ببینید . بقیه قسمت های پارک نیز مانند جاذبه های اطراف مانند پارک ملی دروازه جهنم برای کاوش زیبا هستند.

در پارک ملی آمبوسلی نیز نه تنها پرندگان مهاجر را خواهید دید بلکه یکی از بهترین زمان ها برای دیدن پستانداران بزرگتر است که در این فصل خشک از چاله های آب دیدن می کنند. تنها ایراد آن این است که هوای غبارآلود گاهی اوقات دیدن کوه کلیمانجارو را سخت‌تر می‌کند.

با این حال، اگر  از دسته افرادی هستید که به کوهنوردی علاقمند بوده و قصد صعود به قله را دارند، ژانویه زمان خوبی برای انجام این کار است.

سواحل نیز در ژانویه خیره کننده هستند. با درجه حرارت در اوایل دهه 90، هوا به اندازه کافی گرم است که می‌توانید در ساحل یا کنار استخر استراحت کنید. برای غواصان، ژانویه احتمالا بهترین ماه برای دیدن موجودات دریایی بزرگتر مانند کوسه نهنگ، مانتا ری و کوسه های مختلف، دلفین ها و لاک پشت ها است.

می توانید به سمت شرق به سمت خط ساحلی بروید، جایی که شهرهای مومباسا و مالیندی فعالیت‌های ساحلی و ورزش‌های آبی بی‌شماری را ارائه می‌دهند، به غواصی، کایاک سواری در دریا، یا موج سواری در آب های آبی کریستالی اقیانوس هند بپردازید .

در مومباسا، به یک تور تماشای دلفین بروید یا مکان‌هایی مانند جزیره واسینی یا پارک ملی دریایی مومباسا را ​​بررسی کنید. و اگر به سمت مالیندی بروید، می توانید از ساحل واتامو با ماسه های سفید عاج دیدن کنید. پیشنهاد ما به شما این است که برای گشت و گذار در شهر نیز یک یا دو روز وقت بگذارید.

همچنین یک ماه عالی برای کشف ماسایی مارای معروف است. اگرچه مهاجرت حیوانات وحشی در این فصل از سال چندان قوی نیست، اما حیوانات ساکن هنوز در اطراف هستند و از آنجایی که بازدیدکنندگان کمتری دارند، اغلب کمتر خجالتی هستند.

در سافاری حیات وحش، شما این شانس را خواهید داشت که پنج بزرگ (شیر، پلنگ، فیل، کرگدن و بوفالو) و همچنین حیوانات دیگری مانند زرافه، گورخر و اسب آبی را ببینید.

مهاجرت های مختلف پرندگان نیز در این ماه انجام می شود، بنابراین شما نگاهی اجمالی به انواع پرندگان مهاجر خواهید داشت و بهتر از همه، نرخ های پایین فصل را دریافت خواهید کرد (حتی اگر در سایر نقاط کشور فصل بالا است) پس بهتر است دوربین های دوچشمی را برای مشاهده پرندگان مهاجر به همراه داشته باشید.

برای گشت و گذار در پایتخت نیز یک یا دو روز وقت بگذارید. نایروبی مقاصد و جاذبه های عالی مانند موزه ملی نایروبی،گالری های هنری، پارک ملی نایروبی، بازار ماسایی و … همراه با غذاهای فوق العاده در مکان هایی مانند Waiyaki Way یا اطراف منطقه Westland را ارائه می دهد.

رویدادهای ژانویه

هفته رستوران نایروبی: هفته رستوران نایروبی که تقریباً 10 روز در ژانویه یا فوریه برگزار می شود، یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد. در طول این بهشت ​​غذاخوری ها، رستوران ها و اغذیه فروشی ها منوهای ویژه و اغلب بدون هزینه یا با قیمت های ویژه ارائه می دهند. این یک فرصت فوق العاده برای چشیدن طیف گسترده ای از غذاهای بین المللی و غذاهای محلی است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *