بازدید از کنیا در ماه بهمن

بازدید از کنیا در ماه بهمن – بهمن یکی دیگر از ماه های عالی برای سافاری کنیا است و در واقع فصل خشک در کنیا محسوب می شود. عدم وجود گل و لای و خاک مرطوب، دسترسی به ساوانا را آسان کرده و شرایط برای سافاری حیات وحش عالی است. پس در رزرو تور کنیا بهمن و تجربه ای هیجان انگیز درنگ نکنید.

مقاصدی مانند ذخیره‌گاه ملی سامبورو و ماسایی مارا مملو از فیل‌ها، گورخرها، و زرافه‌ها و موارد دیگر هستند، در حالی که دمای شهر گرم و دلپذیر است و در دهه ۷۰ تا اواسط دهه ۸۰ ادامه دارد.

به خاطر داشته باشید که این فصل اوج است و باید انتظار گردشگران بیشتر و قیمت های بالاتر نسبت به دیگر زمان های سال را داشته باشید.

بازدید از کنیا در ماه بهمن

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه بهمن

حداکثر دمای روز   27   درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   10   درجه سانتیگراد
میانگین  بارندگی  48  میلی متر
میانگین تابش آفتاب   8 ساعت
میانگین دمای آب  28   سانتیگراد

کنیا در ماه بهمن گرم و خشک است، اما دما به اندازه اواخر آوریل و می (اردیبهشت و خرداد) نیست.

بطورکلی نایروبی و ارتفاعات مرکزی در این ماه در روز گرم و در شب خنک هستند و مقدار متوسطی باران می بارد. مومباسا و سواحل در روز گرم و  در شب نسبتاً گرم هستند و باران بسیار کمی می‌بارد.

میانگین دمای نایروبی در فوریه 72 تا 82 درجه فارنهایت است در حالی که شهرهای ساحلی مانند مومباسا و مالیندی در اوایل دهه 90 شناور هستند .

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بسیار کمی دارد.

ماسای مارا در ماه بهمن کمترین میزان بارندگی را در مقایسه با بقیه سال تجربه می کند و تنها حدود سه روز باران می بارد. به همین دلیل، احتمال مشاهده حیات وحش در چاله های آبی بیشتر است.

سواحل در عصرها بسیار گرمتر هستند. برای غواصان ، بهمن ماه خوبی برای دیدن موجودات دریایی بزرگتر مانند کوسه نهنگ، مانتا ری و کوسه های مختلف، دلفین ها و لاک پشت ها است.

از آنجایی که نسبتاً گرم و خشک است، بهمن یکی از بهترین ماه‌ها برای صعود به قله کنیا است – دومین قله مرتفع آفریقا پس از قله کلیمانجارو در همسایگی تانزانیا.

در شهر، شب ها به طور قابل توجهی خنک می شوند (گاهی اوقات دمای 55 درجه فارنهایت می رسد)، بنابراین بر این اساس برنامه ریزی کنید. باران نمی بارد، اما شما همچنان یک ژاکت و شلوار بلند برای فعالیت های شبانه می خواهید.

اگر قصد دارید از هر یک از پارک های کوهستانی بازدید کنید، به خصوص مکان هایی مانند پارک ملی دروازه جهنم یا پارک ملی کوه کنیا ، توجه داشته باشید که دما در شب می تواند بسیار سرد شود.

اگرچه به طور کلی هوا خشک است، اما ممکن است گهگاه بارندگی نیز وجود داشته باشد، بنابراین بهتر است یک کت بارانی برای این مقاصد در نظر بگیرید.

ساوانا نیز سرد می شود، بنابراین به توصیه های مشابه برای مقاصدی مانند ماسای مارا توجه کنید .

ازدحام و هزینه ها در بهمن

بطور کلی ماه بهمن برای کنیا به طور قابل توجهی شلوغ تر و گران تر از زمان های دیگر سال است. تا زمانی که یک تور خصوصی رزرو نکنید، سافاری ها افراد زیادی خواهند داشت – که اغلب ظرفیت آنها را پر می کنند – و موزه ها و مکان های توریستی در نایروبی پر خواهند شد.

پس اگر قصد سفر به کنیا در این ماه شلوغ را دارید بهتر است شرایط ویزای کنیا را مطالعه کرده و نسبت به اخذ بموقع آن اقدام کنید.

اگر از ازدحام جمعیت بیزار هستید، بهمن ممکن است زمان مناسبی برای سفر به کنیا نباشد. نکته منفی دیگر این است که هزینه ها نیز بالاتر است. هتل ها و سایر اقامتگاه ها به نرخ های فصل بالا تغییر می کنند و بلیط هواپیما نیز گران تر است.

کجا بریم ؟

آب و هوای گرم و خشک (اما نه خیلی گرم) کنیا را تقریباً در همه جا در ماه بهمن به مقصدی فوق العاده تبدیل می کند.

دما در نایروبی ایده آل است و بازارها شلوغ و فعال هستند. فصل بالای توریستی باعث می شود رستوران ها و سایر موسسات رویدادهای خاصی را برگزار کنند و زندگی شبانه پر جنب و جوش و پویا باشد.

در نایروبی، می توانید از مکان‌های تاریخی و فرهنگی مانند موزه ملی نایروبی دیدن کنید یا یک سفر یک روزه به پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی داشته باشید . عصرها، مجموعه ای از غذاهای کلاس جهانی شهر مانند غذاهای دریایی سنتی کنیایی در Tamarind یا بریانی هندی در AA Mithaiwalla را میل کنید.

گزینه دیگر سفر به مومباسا و مالیندی در سواحل جنوبی است که محل اسنورکلینگ در سطح جهانی، غواصی، کایاک سواری در دریا و سایر فعالیت های گردشگری مبتنی بر اقیانوس است.

مومباسا تورهای تماشایی دلفین و زیبایی طبیعی غنی را در مقاصدی مانند پارک ملی دریایی مومباسا و جزیره واسینی ارائه می دهد. در شمال مالیندی نیز، در ساحل خوش منظره واتامو فعالیت‌های ساحلی عالی وجود دارد.

در شهر، خواهید دید که نسیم دریایی که از آب خارج می‌شود به خنک شدن شما کمک می‌کند و از گرمای ظهر می کاهد.

اگر حیات وحش و طبیعت در فهرست گردش هایتان در کنیا باشد، بهمن ناامیدتان نخواهد کرد . برای مثال، در ماسای مارا، مهاجرت وحشی‌ها به طور کامل انجام نمی‌شود، اما حیوانات ساکن بیرون هستند و با بازدیدکنندگان کمتر، فرصت‌های بهتری برای شناسایی آنها خواهید داشت.

این یک ماه فوق العاده برای پرندگان مهاجر در آنجا و همچنین در مکان هایی مانند پارک ملی آمبوسلی است. همچنین یکی از بهترین ماه های سال برای دیدن حیوانات تازه متولد شده است.

اگر به صعود علاقه دارید، به پارک ملی کوه کنیا بروید، جایی که بهمن یک ماه ایده آل برای صعود به قله عظیم 17057 فوتی کوه کنیا است.

شما می توانید به پارک  ملی دروازه جهنم بروید و از زیبایی های طبیعی آن لذت ببرید، جایی که آتشفشان های باشکوه و دره های دیدنی که توسط جریان های گدازه باستانی بریده شده اند را کشف کنید.

اگرچه این پارک مملو از موجوداتی مانند گورخر و زرافه است، هیچ حیوان درنده ای وجود ندارد و شما می توانید بدون وسیله نقلیه پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید. به شما پیشنهاد می کنیم از تور دوچرخه سواری کوهستان استفاده کنید یا از میان دره های صخره ای به پیاده روی بروید.

رویداد های بهمن

هفته رستوران نایروبی: این رویداد 10 روزه با ارائه ترکیبی غنی از غذاهای محلی و بین المللی، معمولاً در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه (بهمن ماه) برگزار می شود.

در طول جشنواره، رستوران‌ها منوهای ویژه‌ای ارائه می‌کنند که مجموعه‌ای از غذاها و نوشیدنی ها را به نمایش می‌گذارند که اغلب با قیمت‌های تخفیف‌خورده در دسترس هستند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *