بازدید از کنیا در ماه فوریه

بازدید از کنیا در ماه فوریه – فوریه یکی دیگر از ماه های عالی برای سافاری کنیا و درواقع فصل خشک در کنیا است. عدم وجود گل و لای و خاک مرطوب، دسترسی به ساوانا را آسان کرده و برای سافاری حیات وحش عالی است پس اگر قصد ندارید این فرصت استثنایی را از دست بدهید هرچه سریعتر نسبت به دریافت ویزای کنیا اقدام کنید.

به خاطر داشته باشید که این ماه فصل اوج است و انتظار گردشگران بیشتر و قیمت های بالاتر نسبت به دیگر زمان های سال را داشته باشید.

هنگام بررسی تور کنیا و بازدید از این کشور در ماه فوریه، می توانید بهترین زیبایی های طبیعی این کشور را تجربه کنید. آب و هوا معمولا گرم و آفتابی است و زمان مناسبی برای گشت و گذار در پارک های ملی و ذخایر این کشور است.

مقاصدی مانند ذخیره‌گاه ملی سامبورو و ماسایی مارا مملو از فیل‌ها، گورخرها، و زرافه‌ها و موارد دیگر هستند، درحالی که دمای شهر گرم و دلپذیر است و در دهه ۷۰ تا اواسط دهه ۸۰ ادامه دارد.

آب و هوای کنیا در فوریه

حداکثر دمای روز   27   درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   10   درجه سانتیگراد
میانگین  بارندگی  42   میلی متر
میانگین تابش آفتاب   8 ساعت
میانگین دمای آب  28   سانتیگراد

کنیا در ماه فوریه گرم و خشک است، اما دما به اندازه اواخر آوریل و می نیست. بطورکلی نایروبی و ارتفاعات مرکزی در این ماه در روز گرم و در شب خنک هستند و مقدار متوسطی باران می بارد.

میانگین دما در ماه فوریه حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است. روزها معمولا آفتابی و صاف و گاهی ابری است.

آب و هوای کشور کنیا و بخش شمالی کنیا به طور کلی گرمتر و خشک تر از جنوب است. میانگین دما در شمال حدود 28 درجه سانتیگراد (82 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 35 درجه سانتیگراد (95 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است. بخش شمالی کشور نیز نسبت به جنوب، بارندگی کمتری را تجربه می کند.

مومباسا و سواحل در روز گرم می‌شوند، در شب نسبتاً گرم هستند و باران بسیار کمی می‌بارد. مناطق ساحلی کنیا نسبت به مناطق داخلی گرمتر و مرطوب تر هستند و تمایل بیشتری به بارندگی دارند. دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم و در شب خنک است و بارندگی بسیار کمی دارد.

ماه فوریه کمترین میزان بارندگی را در ماسای مارا در مقایسه با بقیه سال تجربه می کند و تنها حدود سه روز باران می بارد. به همین دلیل، احتمال مشاهده حیات وحش در چاله های آبی بیشتر است.

برای غواصان ، فوریه ماه خوبی برای دیدن موجودات دریایی بزرگتر مانند کوسه نهنگ، مانتا ری و کوسه های مختلف، دلفین ها و لاک پشت ها است. از آنجایی که نسبتاً گرم و خشک است، فوریه یکی از بهترین ماه‌ها برای صعود به قله کنیا(دومین قله مرتفع آفریقا پس از قله کلیمانجارو در همسایگی تانزانیا) نیز هست .

میانگین دمای نایروبی در فوریه 72 تا 82 درجه فارنهایت است در حالی که شهرهای ساحلی مانند مومباسا و مالیندی در اوایل دهه 90 هستند .

در شهر، شب ها به طور قابل توجهی خنک می شوند (گاهی اوقات دمای 55 درجه فارنهایت می رسد)، بنابراین بر این اساس برنامه ریزی کنید. باران نمی بارد، اما شما همچنان یک ژاکت و شلوار بلند برای فعالیت های شبانه لازم خواهید داشت. در مقابل، سواحل در عصرها بسیار گرمتر هستند.

اگر قصد دارید از هر یک از پارک های کوهستانی بازدید کنید، به خصوص مکان هایی مانند پارک ملی دروازه جهنم یا پارک ملی کوه کنیا ، توجه داشته باشید که دما در شب می تواند بسیار سرد شود. اگرچه به طور کلی هوا خشک است، اما ممکن است گهگاه بارندگی نیز وجود داشته باشد، بنابراین بهتر است بخواهید یک کت بارانی برای این مقاصد در نظر بگیرید.

ساوانا نیز سرد می شود، بنابراین به توصیه های مشابه برای مقاصدی مانند ماسای مارا توجه کنید .

به طور کلی، آب و هوای کنیا در ماه فوریه معمولاً گرم و آفتابی است و گاهی اوقات باران می بارد و رطوبت بالایی دارد. مناطق ساحلی نسبت به نواحی داخلی گرمتر و مرطوب تر هستند و بخش شمالی کشور عموماً گرمتر و خشک تر از جنوب است. میانگین سرعت باد حدود 10 کیلومتر در ساعت (6 مایل در ساعت) است.

ازدحام و هزینه ها در فوریه

بطوکلی ماه فوریه برای کنیا به طور قابل توجهی شلوغ تر و گران تر از زمان های دیگر سال است. تا زمانی که یک تور خصوصی رزرو نکنید، سافاری ها افراد بیشتری خواهند داشت که اغلب ظرفیت آنها را پر می کنند موزه ها و مکان های توریستی در نایروبی پر خواهند شد.

اگر از جمعیت بیزار هستید، فوریه ممکن است زمان مناسبی برای سفر به کنیا نباشد. نکته منفی دیگر این است که هزینه ها نیز بالاتر است. هتل ها و سایر اقامتگاه ها به نرخ های فصل بالا تغییر می کنند و بلیط هواپیما نیز گران تر است.

کجا بریم ؟

آب و هوای گرم و خشک (اما نه خیلی گرم) کنیا را تقریباً در همه جا در ماه فوریه فوق العاده می کند. دما در نایروبی ایده آل است و بازارها شلوغ و فعال هستند. فصل بالای توریستی باعث می شود رستوران ها و سایر موسسات رویدادهای خاصی را برگزار کنند و زندگی شبانه پر جنب و جوش و پویا باشد.

در نایروبی،می توانید از مکان‌های تاریخی و فرهنگی مانند موزه ملی نایروبی دیدن کنید یا یک سفر یک روزه به پناهگاه کرگدن سیاه در پارک ملی نایروبی داشته باشید . عصرها، مجموعه ای از غذاهای کلاس جهانی شهر مانند غذاهای دریایی سنتی کنیایی در Tamarind یا بریانی هندی در AA Mithaiwalla  و طعم بی نظیر آن هارا تجربه کنید .

گزینه دیگر سفر به مومباسا و مالیندی در سواحل جنوبی است که محل اسنورکلینگ در سطح جهانی، غواصی، کایاک سواری در دریا و سایر فعالیت های گردشگری وابسته به آب و همچنین آفتاب گرفتن است.

مومباسا تورهای تماشایی دلفین و زیبایی طبیعی غنی خود را در مقاصدی مانند پارک ملی دریایی مومباسا و جزیره واسینی ارائه می دهد. در مالیندی نیز، در ساحل خوش منظره واتامو فعالیت‌های ساحلی عالی وجود دارد.در شهر، خواهید دید که نسیم دریایی که از آب خارج می‌شود به خنک شدن شما کمک می‌کند و از گرمای ظهر می کاهد.

اگر حیات وحش و طبیعت در فهرست گردش هایتان در کنیا باشد، فوریه ناامیدتان نخواهد کرد .ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا و ذخیره‌گاه ملی سامبورو یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید از حیات وحش کنیا در ماه فوریه هستند. ماسای مارا خانه پنج بزرگ (شیر، پلنگ، فیل، کرگدن و بوفالو) و همچنین انواع حیوانات دیگر است.

این ذخیره‌گاه همچنین محل مهاجرت سالانه حیوانات وحشی است که از جولای تا اکتبر انجام می‌شود. در طول این مدت، میلیون ها حیوان وحشی و گورخر از Serengeti در تانزانیا به Masai Mara در کنیا مهاجرت می کنند. قابل ذکر است که در این ماه مهاجرت وحشی‌ها به طور کامل انجام نمی‌شود، اما حیوانات ساکن بیرون هستند و با بازدیدکنندگان کمتر، فرصت‌های بهتری برای شناسایی آنها خواهید داشت.

پارک ملی Amboseli یکی دیگر از مکان های عالی برای بازدید در کنیا برای حیات وحش در ماه فوریه است. این پارک محل زندگی انواع حیوانات از جمله فیل، شیر، یوزپلنگ و غیره است. این پارک همچنین محل قرارگیری کوه معروف کلیمانجارو است که بلندترین کوه آفریقا است. این پارک همچنین میزبان گونه های مختلف پرندگان است که آن را به مکانی عالی برای تماشای پرندگان تبدیل کرده است.

پارک ملی Tsavo یکی دیگر از مکان های عالی برای بازدید در کنیا برای حیات وحش در ماه فوریه است. این پارک محل زندگی انواع حیوانات از جمله شیر، فیل، کرگدن و غیره است. این پارک همچنین محل رودخانه معروف Tsavo است که طولانی ترین رودخانه کنیا است. این پارک همچنین میزبان گونه های مختلف پرندگان است که آن را به مکانی عالی برای تماشای پرندگان تبدیل کرده است.

این یک ماه فوق العاده برای پرندگان مهاجر در ماسای مارا و  پارک ملی آمبوسلی است . همچنین یکی از بهترین ماه های سال برای دیدن حیوانات تازه متولد شده است.

شما می توانید از زیبایی پارک ملی دروازه جهنم لذت ببرید، جایی که آتشفشان های باشکوه و دره های دیدنی که توسط جریان های گدازه باستانی بریده شده اند را کشف کنید.

اگرچه این پارک مملو از موجوداتی مانند گورخر و زرافه است، هیچ حیوان درنده ای وجود ندارد تا بتوانید بدون وسیله نقلیه برای محافظت از شما، به پیاده روی یا دوچرخه سواری بپردازید. به شما پیشنهاد می کنیم از تور دوچرخه سواری کوهستان استفاده کنید یا از میان دره های صخره ای به پیاده روی بروید.

پارک ملی کوه کنیا در همان نزدیکی، یخچال‌های طبیعی و قله‌های پوشیده از برف را با چشم‌اندازهای زیبا از کوه کنیا ارائه می‌کند. اگر به صعود به کوه کنیا علاقه دارید ، فوریه یک ماه ایده آل برای صعود به این قله عظیم 17057 فوتی است.

رویداد های فوریه

جشنواره هنرهای جامعه شرق آفریقا: این جشنواره جدید که در اواخر فوریه یا اوایل ماه مارس در مرکز کنوانسیون بین المللی کنیاتا نایروبی برگزار می شود ، موسیقی و هنر کشورهای مختلف در شرق آفریقا از جمله کنیا، اتیوپی ، سومالی ، تانزانیا ، اوگاندا و دیگران را جشن می گیرد.

این شامل نمایشگاه، نمایش، شعر، رقص، داستان سرایی، تئاتر، آکروباتیک، موسیقی و بازی های سنتی است.

هفته رستوران نایروبی: این رویداد 10 روزه با ارائه ترکیبی غنی از غذاهای محلی و بین المللی، معمولاً در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه برگزار می شود. در طول جشنواره، رستوران‌ها منوهای ویژه‌ای ارائه می‌کنند که مجموعه‌ای از غذاها و نوشیدنی ها را به نمایش می‌گذارند که اغلب با قیمت‌های ویژه و تخفیف‌خورده در دسترس هستند.

 

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *