بازدید از کنیا در ماه دی

بازدید از کنیا در ماه دی – کنیا مقصدی عالی برای تعطیلات ژانویه (دی ماه) است. کنیا با مناظر خیره کننده، فرهنگ پر جنب و جوش و حیات وحش متنوع، مکانی عالی برای کشف و تجربه چیزهای جدید است. آب و هوا در ماه دی در کنیا نسبتا مناسب و ایده آل است و اگر ویزای کشور کنیا را بهمراه داشته باشید می توانید از سفر به کنیا در این ماه لذت ببرید.

به دلیل آب و هوای خشک، دی ماه در کنیا به عنوان فصل پربازدید در نظر گرفته می شود. زمان بسیار خوبی برای دیدن حیات وحش تماشایی در ماسای مارا یا تماشای مناظر خیره کننده کوه کلیمانجارو در پارک ملی آمبوسلی و همچنین زمان فوق‌العاده‌ای برای پیاده‌روی، کاوش و سافاری رفتن است.

تنها نقطه ضعف بازدید در دی ماه شلوغ بودن آن است که اگر با ازدحام جمعیت و مکان های شلوغ مشکلی ندارید، می توانید با رزرو تور دی ماه کنیا از سفر به این کشور زیبا نهایت لذت و استفاده را ببرید.

بازدید از کنیا در ماه دی

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه دی

حداکثر دمای روز   27   درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   14   درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  55   میلی متر
میانگین تابش آفتاب   8  ساعت
میانگین دمای آب  27  سانتیگراد

در دی نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم و در شب خنک هستند و باران متوسطی دارند. مومباسا و ساحل در روز سوزان و در شب نسبتاً گرم هستند و بارندگی کمی دارند. دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بسیار کمی دارد.

طی این ماه دمای هوا در نایروبی معمولاً بین 70 تا 80 درجه فارنهایت در نوسان است در حالی که میانگین دمای شهرهای ساحلی اطراف مومباسا حدود 90 درجه فارنهایت است. دی ماه قطعا یک ماه گرم و خشک است با این حال، دما در مقایسه با اواخر بهار قابل تحمل تر است.

دمای پایتخت در طول روز بین 75 درجه فارنهایت تا 80 درجه فارنهایت است در حالی که پایین‌ترین دمای شبانه به حدود 57 تا 62 درجه فارنهایت کاهش می‌یابد. عصرها ممکن است سرد باشد، بنابراین یک ژاکت در شب بپوشید.

در سواحل، دما به طور قابل توجهی گرمتر است (به طور متوسط ​​حدود 90 تا 93 درجه فارنهایت). عصرها در اینجا چندان خنک نمی شود، بنابراین به لباس های گرم زیادی نیاز نخواهید داشت. حتی در نیمه های شب، دما در حدود 75 تا 78 درجه فارنهایت در نوسان است و تقریباً هیچ بارانی وجود ندارد.

نکته قابل توجه این است که کوه‌ها می‌توانند به شدت سرد شوند، بنابراین اگر قصد دارید در مکان‌هایی مانند پارک ملی کوه کنیا یا پارک ملی دروازه جهنم پیاده‌روی کنید یا به سافاری بپیوندید، لباس و وسایل مناسب را همراه خود ببرید. همچنین ساوانا می تواند سرد شود، وهمین مسئله در مورد مکان هایی مانند ماسای مارا نیز صادق است .

ازدحام و هزینه ها در دی 

آب و هوا در کنیا در ماه دی تقریباً عالی است، و به همان اندازه جمعیت قابل توجهی را به همراه دارد. اگر یک سافاری مشترک رزرو کنید، تعدادی افراد دیگر را همراه خواهید داشت که احتمالاً ظرفیت وسیله نقلیه را پر می کنند.

شهر همچنین در مکان‌های توریستی (موزه‌ها، بازارها و غیره) شلوغ خواهد بود و سواحل پر از شناگران و آفتاب‌گیران خواهد بود. گفته می شود، با توجه به اینکه بسیاری از فعالیت های توریستی در کنیا در اعماق بیابان انجام می شود، در واقع مقصدی است که اندازه جمعیت به اندازه سایر مکان ها اهمیت ندارد.

توجه داشته باشید که هزینه ها در این زمان از سال نیز بالاتر است و بیشتر هتل ها نرخ های فصل بالا را دریافت می کنند.

کجا بریم ؟

دی ماه یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از پارک ملی کوه کنیا است، به خصوص اگر قصد صعود به قله 17057 فوتی را دارید. دمای گرمتر همراه با خشک بودن آن، شرایط عالی را ایجاد می کند. در پارک ملی کوه کنیا، در هر یک از قله‌های پوشیده از برف زیبا از جمله باتیان ، نلیون ، یا لنانا  یا از میان کوه‌های پوشیده از یخچال می توانید با راهنما پیاده‌ روی کنید.

در همان اطراف، جاذبه‌هایی مانند «ملک قهوه کارونگورو» یا «غار شیپتون » را ببینید . بقیه قسمت های پارک نیز مانند جاذبه های اطراف مانند پارک ملی دروازه جهنم برای کاوش زیبا هستند.

در پارک ملی آمبوسلی نیز نه تنها پرندگان مهاجر را خواهید دید بلکه یکی از بهترین زمان ها برای دیدن پستانداران بزرگتر است که در این فصل خشک از چاله های آب دیدن می کنند. تنها ایراد این ماه این است که هوای غبارآلود گاهی اوقات دیدن کوه کلیمانجارو را سخت‌تر می‌کند.

با این حال، اگر شما یکی از افرادی هستید که می خواهند به قله صعود کنند، دی ماه زمان خوبی برای انجام این کار است.

سواحل نیز در ماه دی خیره کننده هستند. با درجه حرارت در اوایل دهه 90، هوا به اندازه کافی گرم است که می‌توانید در ساحل یا کنار استخر استراحت کنید. برای غواصان، دی احتمالا بهترین ماه برای دیدن موجودات دریایی بزرگتر مانند کوسه نهنگ، مانتا ری و کوسه های مختلف، دلفین ها و لاک پشت ها است.

می توانید به سمت شرق به سمت خط ساحلی خوش منظره بروید، جایی که شهرهای مومباسا و مالیندی فعالیت‌های ساحلی و ورزش‌های آبی بی‌شماری را ارائه می‌دهند، به غواصی، کایاک سواری در دریا، یا موج سواری در آب های آبی کریستالی اقیانوس هند بپردازید.

در مومباسا، به یک تور تماشای دلفین بروید یا مکان‌هایی مانند جزیره واسینی و یا پارک ملی دریایی مومباسا را ​​بررسی کنید. اگر به سمت شمال به مالیندی بروید، ساحل واتامو ماسه های سفید عاج با خط ساحلی دیدنی را ارائه می دهد. پیشنهاد می کنیم برای گشت و گذار در شهر نیز یک یا دو روز وقت بگذارید.

برای بازدید از ماسایی مارای معروف دی ماه یک زمان عالی است. اگرچه مهاجرت حیوانات وحشی در این فصل از سال چندان قوی نیست، اما زمین خشک است و احتمالاً تعداد زیادی از حیوانات دیگر از جمله فیل، زرافه، گورخر، اسب آبی، شیر، یوزپلنگ و غیره را خواهید دید.

حیوانات ساکن هنوز در اطراف هستند و از آنجایی که بازدیدکنندگان کمتری دارند، اغلب کمتر خجالتی هستند. مهاجرت های مختلف پرندگان نیز در ماه دی انجام می شود. بنابراین شما نگاهی اجمالی به انواع پرندگان مهاجر خواهید داشت و بهتر از همه، نرخ های پایین فصل را دریافت خواهید کرد (حتی اگر در سایر نقاط کشور فصل بالا است).

برای گشت و گذار در پایتخت نیز یک یا دو روز وقت بگذارید. نایروبی مقاصد و جاذبه های عالی مانند موزه ملی نایروبی،گالری های هنری، پارک ملی نایروبی، بازار ماسایی و … همراه با غذاهای فوق العاده در مکان هایی مانند Waiyaki Way یا اطراف منطقه Westland را ارائه می دهد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *