بازدید از کنیا در ماه دسامبر

بازدید از کنیا در ماه دسامبر از طریق تور کنیا دسامبر یک تجربه هیجان انگیز و ارزشمند است. کنیا با مناظر خیره کننده، فرهنگ پر جنب و جوش و حیات وحش متنوع، مقصدی است که باید در لیست همه افراد باشد.

دسامبر زمان فوق‌العاده‌ای برای بازدید از کنیا است.  آب و هوا گرم و نسبتاً خشک است، اما تعداد جمعیت هنوز قابل کنترل است، به‌ویژه در ابتدای ماه.

مقداری باران خواهید داشت، اما ثابت نیست و بخش زیادی از ماه شرایط مناسبی را برای یک سافاری حیات وحش یا قدم زدن در بازارهای نایروبی فراهم می کند. یکی دیگر از چیزهای عالی در مورد این ماه این است که قیمت ها پایین تر است، بنابراین می توانید معاملات زیادی در مورد هتل ها و بلیط هواپیما پیدا کنید.

بنابراین اگر قصد سفر به کنیا در ماه دسامبر دارید باید درزمان مناسب اقدامات لازم جهت دریافت ویزای الکترونیکی کنیا را انجام دهید که فرصت را برای سفر به این کشور بکر و زیبا را از دست ندهید.

بازدید از کنیا در ماه دسامبر

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه دسامبر

حداکثر دمای روز   30 درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   17 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  111 میلی متر
میانگین تابش آفتاب   7.5 ساعت
میانگین دمای آب  27 سانتیگراد

تفاوت قابل توجهی بین آب و هوای نیمه اول و دوم دسامبر وجود دارد. ماه نسبتا مرطوب با سهم خوبی از روزهای بارانی آغاز می شود. با این حال، در اواسط ماه، بارش ها شروع به کاهش می‌کند و زمانی که هوا خوب است، زمان بیشتری برای بیرون رفتن و کاوش خواهید داشت.

میانگین دما در ماه دسامبر حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 18 درجه سانتیگراد (64 درجه فارنهایت) است.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و مقدار متوسط ​​تا زیاد باران می بارد. مومباسا و ساحل در روز بسیار گرم و در شب نسبتاً گرم هستند و ممکن است گهگاه بارندگی داشته باشد. همچنین دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و گاهی باران می بارد.

میانگین دما در نواحی ساحلی حدود 27 درجه سانتیگراد (81 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 32 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 22 درجه سانتیگراد (72 درجه فارنهایت) است.

از دسامبر به بعد، پارک ملی Tsavo شاهد افزایش رطوبت است و اگرچه می تواند نسبتاً شدید شود، اما هنوز زمان خوبی برای بازدید از مناطق ساحلی است. نسیم اقیانوس نیز به کاهش گرما کمک می کند و آب گرم و لذت بخش است.

از نظر دما، بسته به جایی که در کشور هستید، متفاوت است. نایروبی در طول روز حداکثر 75 تا 80 درجه فارنهایت و کمینه حدود 60 درجه فارنهایت را می بیند. در همین حال، سواحل به طور قابل توجهی گرمتر است، به طور متوسط ​​88 تا 93 درجه فارنهایت در طول روز (اگرچه عصرها به این اندازه کاهش نمی یابد، بین 73 تا 77 درجه فارنهایت شناور است) .

در کوهستان هوا هم خنک تر و هم مرطوب تر است. به عنوان مثال، پارک ملی دروازه جهنم ، به طور متوسط ​​حدود 50٪ روزهای دسامبر بارانی است (با فراوانی بیشتر در اوایل ماه) و دما در دهه 60 پایین قرار دارد. به استثنای پارک ملی کوه کنیا که در این دوره بیشتر خشک می ماند.

بطور کلی هنگام بازدید از کنیا در ماه دسامبر، باید حتماً لباس های سبک و ضد آفتاب تهیه کنید. نور خورشید می تواند بسیار قوی باشد، بنابراین محافظت از پوست بسیار مهم است. همچنین برای محافظت از چشمان خود در برابر نور خورشید باید کلاه و عینک آفتابی به همراه داشته باشید.

ازدحام و هزینه ها در دسامبر

به طور کلی، دسامبر از نظر جمعیت، ماه خوبی است و ازدحام جمعیت در آن مانند آب و هوا، در طول ماه تغییر می کند. نیمه اول به طور قابل توجهی خلوت تر است در حالی که در نیمه دوم با مساعد شدن آب و هوا و نزدیک شدن به کریسمس ازدحام جمعیت بیشتر می شود .

اگر در یک سافاری گروهی شرکت کنید، مطمئناً افراد دیگری را در ماشین همراه خود خواهید داشت، اما ماشین کاملا پر نخواهد شد. به طور مشابه، هنگامی که در جاذبه های توریستی نایروبی قدم می زنید، ازدحام جمعیت خواهید داشت اما اذیت کننده نیست.

از نظر هزینه ها هم خطوط هوایی اغلب در این زمان از سال معاملاتی در جهت تخیفیف انجام می دهند و هتل ها نیز گاهی اوقات نرخ های بهتری را ارائه می دهند. آنها به اندازه آوریل یا مه در اوج فصل بارانی پایین نیستند، اما مطمئناً بهتر از اواسط تابستان هستند. در اواخر ماه، با ورود مسافران تعطیلات، قیمت ها شروع به افزایش می کند.

کجا بریم ؟

به نایروبی بروید، جایی که هوا عمدتاً آفتابی همراه با رگبارهای بارانی متوسط ​​است که معمولاً سریع و شدید هستند و به ندرت تمام روز ادامه دارند. فقط فراموش نکنید که یک ژاکت بارانی برای رگبارهای متناوب همراه داشته باشید.

یکی از بهترین چیزهای پایتخت در این زمان از سال این است که پر از جاذبه های سرپوشیده است (موزه ها، گالری های هنری، رستوران ها و …) به طوری که وقتی باران می بارد هنوز کارهایی برای انجام دادن دارید. علاوه بر این، وقتی خورشید بیرون می‌آید، بیش از حد گرم نیست.

می توانید از موزه ملی نایروبی دیدن کنید یا در گالری هنری Banana Hill آثار هنری را تماشا کنید . اگر به خرید علاقه دارید، بازار دهکده بوتیک ها و کافه های مد روز ارائه می دهد. وقتی صحبت از غذا به میان می آید، کنیا غذاهای بسیار متنوعی برای انتخاب دارد. از غذاهای سنتی آفریقایی گرفته تا غذاهای بین المللی، می توانید چیزی متناسب با سلیقه خود پیدا کنید.

همچنین باید برخی از غذاهای محلی مانند اوگالی (غذای ذرت) و نیاما چوما (گوشت کبابی) را امتحان کنید. از معتبرترین و محبوب ترین رستوران های نایروبی می توان به مکان‌هایی مانند Talisman  یا Mama Oliech’s اشاره کرد و از غذای دریایی که ماهی‌های لذیذ دریاچه ناکورو را سرو می‌کند، لذت ببرید.

همچنین یک زمان فوق العاده از سال برای رفتن به یک سافاری حیات وحش در هر یک از پارک های ملی متعدد است.بهترین زمان برای بازدید از کنیا برای حیات وحش در ماه دسامبر، بین اواسط ماه تا پایان ماه است. این زمانی است که حیوانات بیشتر فعال هستند و آب و هوا در بهترین حالت خود قرار دارد. روزها گرم و آفتابی است و شب ها خنک و راحت. مناظر سرسبز و آسمان صاف و آبی است. برای مثال، در ذخیره‌گاه ملی سامبورو ، گورخرها، زرافه‌ها، فیل‌ها، یوزپلنگ‌ها و انواع حیوانات آفریقایی را خواهید دید.

ماسایی مارا یکی دیگر از مقصدهای عالی برای بازدید از حیات وحش است. مهاجرت بزرگ وحشی (Wildebeest) تا این زمان به پایان رسیده است (اگرچه تعداد کمی از آنها در طول سال می گذرند) اما در پارک هزاران موجودات زیبا و مناظر دیدنی را خواهید دید.

پارک ملی Tsavo یکی دیگر از مقصدهای عالی برای تماشای حیات وحش در ماه دسامبر است. این پارک محل زندگی حیوانات مختلف از جمله فیل، زرافه، گورخر و وحشی است. این پارک همچنین محل زندگی انواع شکارچیان از جمله شیر، یوزپلنگ و پلنگ است.

دسامبر زمان بسیار خوبی برای بازدید از دریاچه ناکورو است . فلامینگوهای صورتی معروف که این پارک به آنها شهرت دارد در این زمان از سال فراوان هستند و معمولاً دور دریاچه جمع می شوند. مخصوصا که پوشش گیاهی و چمن هنوز بیش از حد رشد نکرده است و دیدن آنها را نیز آسان می کند.

سواحل در ماه دسامبر مرطوب و بارانی هستند که آنها را برای یک مقصد تعطیلات ایده آل نمی کند، حتی اگر دما گرم و دلپذیر باشد. با این حال، زمان مناسبی از سال برای دیدن کوسه نهنگ در سواحل است، بنابراین اگر به این نوع چیزها علاقه دارید (بجز غواصی و آفتاب گرفتن)، ممکن است ارزش دیدن را داشته باشد.

در کوه ها، از دره های آتشفشانی خیره کننده و آبفشان های زمین گرمایی در پارک ملی دروازه جهنم دیدن کنید. این تنها پارکی است که حیوانات درنده ندارد، به این معنی که می‌توانید آزادانه بدون حفاظت وسیله نقلیه زمینی پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید.برای کاوش در زمین‌شناسی منحصربه‌فرد پارک و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه آن، نیز می توانید یک تور دوچرخه‌سواری کوهستان رزرو کنید.

در پارک ملی کوه کنیا، از شرایط خشک‌تر برای تماشای کوه همنام این کشور، همراه با قله‌های پوشیده از برف مانند باتیان، نلیون و لنانا استفاده کنید . برای مسافران ماجراجوتر، سعی کنید یک سفر سه روزه برای صعود به قله 17057 فوتی رزرو کنید.

در پارک ملی آمبوسلی مناظر خیره کننده ای از کوه کلیمانجارو را می توانید ببینید و دسامبر یکی از بهترین زمان ها برای بازدید است، زیرا کمبود گرد و غبار باعث می شود مناظر بهتری از کوه را مشاهده کنید. این پارک همچنین محل زندگی حیوانات مختلف از جمله فیل، زرافه، گورخر و وحشی است. این پارک همچنین محل زندگی انواع شکارچیان از جمله شیر، یوزپلنگ و پلنگ است.

پارک های ملی در برخی از روزها مستعد باران خواهند بود که معمولا در بعد از ظهر رخ می دهند، بنابراین اگر بازدید خود را در صبح انجام دهید، می توانید به طور کلی روی آب و هوای خوب حساب کنید.

هنگام بازدید از کنیا برای حیات وحش در ماه دسامبر، مهم است که به خاطر داشته باشید که به حیات وحش و محیط زیست احترام بگذارید. مهم است که در مسیرهای تعیین شده بمانید و مزاحم حیوانات نشوید. همچنین مهم است که از قوانین و مقررات محلی آگاه باشید و همیشه آنها را رعایت کنید.

رویداد های دسامبر

جشنواره فرهنگی Rusinga :

این جشنواره دو روزه محبوب که به افتخار مردم و فرهنگ کنیا برگزار می شود، درست قبل از کریسمس در جزیره Rusinga برگزار می شود . علاوه بر این یک رژه رنگارنگ بزرگ نیز اجرا می شود. این رویداد شامل موسیقی، هنر، فعالیت های ورزشی و غذا، به ویژه غذاهای سنتی سوبا است.

جشنواره PAWA :

جشنواره PAWA، یک جشنواره هنری بزرگ است که هر سال در دسامبر در خیابان Koinange در نایروبی برگزار می شود. این جشنواره هنرهای تجسمی، نقاشی، طراحی، نمایش های تئاتر، شعر، کلام گفتاری، رقص، صنایع دستی و انواع کارگاه های منحصر به فرد را به نمایش می گذارد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.