بازدید از کشور کنیا در فصل پاییز

بازدید از کشور کنیا در فصل پاییز – پاییز در کنیا از نظر آب و هوایی متفاوت است بطوریکه اوایل فصل ( نیمه اول مهر) گرم و خشک است و سپس رفته رفته به سمت مرطوب شدن پیش می رود و بارش ها افزایش می یابند .

اگر قصد سفر به کشور زیبای کنیا در پاییز را دارید، می توانید تور کنیا پاییز را رزرو کنید همچنین باید توجه داشته باشید دو هفته اول مهر بهترین زمان است زیرا آب و هوای خشک شرایط ایده آلی را برای بازدید فراهم می کند.

گله‌های وحشی همراه با زرافه‌ها، گورخرها و دیگر موجودات ساوانا از رودخانه مارا مهاجرت می‌کنند، اما هرچه آب و هوا به سمت گرم و مرطوب شدن تغییر می کند، شناسایی حیات وحش دشوارتر می شود.

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در پاییز انتظار مقداری باران را داشته باشید اما از آنجایی که پایدار نیست اگر لباس مناسب همراه داشته باشید می توانید از آب و هوا لذت کافی را ببرید. برای سفر به این کشور نیاز به ویزای کنیا دارید که برای این منظور می توانید با انواع ویزای کنیا آشنا شوید.

بازدید از کشور کنیا در فصل پاییز

در ادامه با نگاهی جزئی تر، فصل پاییز را برای سفر به کنیا از جنبه های مختلف بررسی می کنیم :

بازدید از کشور کنیا در فصل پاییز : مهر ماه

آب و هوای کنیا در مهر

مهرماه از نظر آب و هوا به دو دسته تقسیم می شود، بطوریکه ماه با دمای معتدل و آب و هوای خشک آغاز می شود و تا اواسط ماه به همین شکل ادامه پیدا می کند و سپس رفته رفته با شروع بارندگی ها به سمت مرطوب شدن پیش می رود.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و ممکن است گاهی باران ببارد. مومباسا و سواحل در روز بسیار گرم هستند، در شب نسبتاً گرم هستند و بارندگی متوسط ​​تا زیاد دارند.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی متوسطی دارد.

جمعیت و هزینه ها در مهر

هرچند که آب و هوا در مهر متفاوت است و بخشی از ماه با بارندگی همراه است اما با این وجود هم یکی از ماه های شلوغ در کنیا است چرا که بیشتر روزهای ماه آب و هوای ایده آلی دارند و بچه ها نیز به مدرسه بازگشته اند، زمان بسیار مناسبی برای افراد بزرگسال است.

بطور کلی ازدحام جمعیت نسبت به تابستان کمتر است اما باز هم ماه شلوغی به حساب می آید.

در اواخر ماه ، هزینه ها شروع به کاهش می کنند اما بیشتر ماه هزینه ها بالاست و مشابه سایر ماه های پربازدید است.

جاذبه های گردشگری کنیا در مهر

تا اواسط ماه در اکثر مناطق کشور هوا معتدل و شرایط برای بازدید ایده آل است. به شما پیشنهاد می کنیم که از بازار ماسایی و موزه ملی نایروبی بازدید کنید. اگر به حیات وحش و طبیعت علاقمندید می توانید به پارک ملی نایروبی بروید.

همچنین از گالری هنری Banana Hill و گالری هنری Mat Bronze و ریخته گری آثار هنری دیدن کنید . یکی دیگر از جاذبه های شهر نایروبی ، رستوران ها و منوهای متنوع آن هاست که از بهترین آنها می توان به Tamarind و AA Mithaiwala اشاره کرد.

اگر قصد رفتن به سواحل را دارید، نیمه اول مهر را به شما پیشنهاد می کنیم که شرایط برای فعالیت های مبتنی بر آب مثل شنا، کایاک سواری و … مناسب است. سواحل در نیمه اول ماه صاف و آفتابی و گاه همراه با بارش های پراکنده هستند.

می توانید به ساحل دیدنی واتامو در مالیندی و مرکز پرندگان شاهین کنیا بروید. در مومباسا نیز می توانید از پارک ملی دریایی مومباسا بازدید کنید یا یک تور تماشای دلفین داشته باشید. اما توجه به این نکته ضروری است که از اواسط ماه ببعد شروع بارندگی ها و طوفان های ساحلی را شاهد خواهید بود.

اگر قصد بازدید از حیات وحش را دارید، مهرماه خصوصا نیمه اول ماه برای بازدید عالی است. در ماسایی مارای زیبا مهاجرت بزرگ وحشی در بهترین حالت خود قرار دارد.

تخمین زده می شود که در طول این مدت حدود 1.5 میلیون حیوان به همراه فیل ها، گورخرها، زرافه ها، غزال ها و دیگر حیوانات آفریقایی از پارک ملی سرنگتی عبور می کنند.

یکی دیگر از جاذبه های کنیا، پارک های ملی زیبای آن است که پیشنهاد میکنیم فرصت بازدید از آنها را از دست ندهید.

از جمله آنها می توان به پارک ملی آمبوسلی و پارک ملی کوه کنیا اشاره کرد که بترتیب کوه کلیمانجارو و کوه کنیا را در قلب خود دارند و می توانید از مناظر زیبای آن لذت ببرید و یا اگر علاقمندید به قله صعود کنید.

پارک ملی دروازه جهنم مورد بعدی لیست پیشنهادی ما به شماست که در آن می توانید دوچرخه سواری کوهستانی را تجربه کنید و از دره های زیبا که با گدازه های باستانی پوشیده شده است عبور کنید.

از آنجایی که در این ماه امکان وقوع سیل ناگهانی وجود دارد در انتخاب راهنمای خود دقت کافی را داشته باشید.

دریاچه ناکورو که به فلامینگوهای صورتی و زیبای خود معروف است، مهرماه در بهترین حالت خود قرار دارد زیرا پوشش گیاهی هنوز بلند نشده بنابراین دیدن حیات وحش راحت تر است.

بازدید از کشور کنیا در آبان ماه

آب و هوای کنیا در آبان

آب و هوای کنیا در ماه آبان، بطور کلی به شکلی است که هم روزهای آفتابی را تجربه خواهید کرد هم رگبار باران و بسته به جایی که در آن قرار دارید هم می تواند متفاوت باشد.

در سواحل نزدیک شهرهای مومباسا و مالیندی هوا شبانه‌روز گرم است و بارانی است، در نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز هوا گرم و بارانی با شب‌های خنک است، در نزدیکی پارک ملی دروازه جهنم و سایر مناطق کوهستانی، دما خنک‌تر و باران بیشتر است و دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی متوسطی دارد.

با افزایش باران، پشه‌ها نیز افزایش می یابند. حتما یک اسپری حشره خوب همراه با کرم ضد آفتاب، بارانی مناسب و آب فراوان همراه داشته باشید.

جمعیت و هزینه ها در آبان

آبان از نظر جمعیت ماه بسیار مناسبی است، زیرا به دلیل بارندگی ها جمعیت بازدیدکنندگان کاهش می یابد، مدارس شروع به کار کرده اند و تعطیلات هنوز از راه نرسیده اند.

بطور کلی برای افرادی که از شلوغی دوری می کنند ، آبان می تواند انتخاب ایده آلی باشد. از نظر هزینه ها هم همینطور، قیمت ها از تابستان مناسب تر است.

جاذبه های گردشگری کنیا در آبان

نایروبی مقصد مناسبی برای سفر در آبان است. بیشتر روزها آفتابی است اما بارندگی های ناپایدار و پراکنده هم دارد. در پایتخت می توانید از موزه ملی نایروبی و گالری های هنری مثل Banana Hill دیدن کنید. همچنین می توانید در بازار ماسایی یا بازار روستایی قدم بزنید و خرید کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که طعم بی نظیر غذاهای رستوران ها را از دست ندهید. رستوران های معروف و محبوبی چون Talisman و ماما اولیچ.

اغلب پارک های حیات وحش مانند ماسای مارا، ذخیره‌گاه ملی سامبورو و همچنین پارک ملی آمبوسلی در این زمان از سال گزینه های خوبی هستند. گورخرها، فیل‌ها، زرافه‌ها، اسب‌های آبی، غزال‌ها و دیگر حیوانات آفریقایی را میتوانید تماشا کنید.

اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که به دلیل بارندگی ها پوشش گیاهی بلند است و دیدن حیوانات می تواند مشکل باشد. فقط به شما پیشنهاد می کنیم یک بارانی مناسب همراه داشته باشید.

دریاچه ناکورو یکی دیگر از مقاصد مناسب برای بازدید در ماه آبان است. چمن هنوز کوتاه است که دیدن آنها را آسان تر می کند و به اندازه مناطق دیگر گرم نیست.

می توانید از پارک های ملی کوه کنیا و دروازه جهنم دیدن کنید. کوه کنیا، دارای قله هایی از جمله باتیان ، نلیون و لنانا است.

اگر علاقمند هستید، می توانید یک سفر سه روزه برای صعود به قله رزرو کنید یا در پارک ملی دروازه جهنم، دوچرخه سواری در کوهستان را از میان دره های آتشفشانی و چشمه های آب گرم را تجربه کنید.

به طور کلی، سواحل در این زمان از سال مقاصد خوبی نیستند. باران زیاد می‌بارد و شرایط برای بازدید نامناسب است.

بازدید از کشور کنیا در آذر ماه

آب و هوای کنیا در آذر

آذر زمان مناسبی برای سفر به کنیا است. آب و هوا گرم و مرطوب است، اما علاوه بر روزهای بارانی ، روزهای خشک هم دارد. تا نیمه ماه بارندگی ها ادامه دارند و از اواسط ماه ببعد از میزان بارش ها کاسته می شود.

نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و مقدار متوسط ​​تا زیاد باران می بارد. مومباسا و ساحل در روز بسیار گرم است، در شب نسبتاً گرم است و ممکن است گهگاه بارندگی داشته باشد. دره ریفت و قسمت داخلی غربی در روز گرم، در شب خنک است و گاهی باران می بارد.

در کوهستان هوا خنک تر و مرطوب تر است. به عنوان مثال، پارک ملی دروازه جهنم ، در آذر (با فراوانی بیشتر در اوایل تا اواسط ماه) به طور متوسط ​​حدود 50٪ روزها بارانی است. پارک ملی کوه کنیا استثناست که در این دوره بیشتر خشک می ماند.

جمعیت و هزینه ها در آذر

به طور کلی، آذر از نظر جمعیت، ماه مناسبی است. اما جمعیت مانند آب و هوا، در طول ماه تغییر می کند. دهه ی اول و دوم به طور قابل توجهی خلوت تر است در حالی که در اواخر ماه شلوغ تر است زیرا آب و هوا رو به خشکی می رود و ازدحام جمعیت برای کریسمس شروع می شود.

از نظر هزینه ها هم مناسب تر است. آنها به اندازه آوریل یا مه (نیمه فروردین تا نیمه خرداد) در اوج فصل بارانی پایین نیستند، اما بهتر از اواسط تابستان هستند. در اواخر ماه، با ورود بازدیدکنندگان، قیمت ها شروع به افزایش می کند.

جاذبه های گردشگری کنیا در آذر

در آذر می توانید به نایروبی بروید، جایی که عمدتاً آفتابی همراه با رگبارهای بارانی متوسط ​​است که معمولاً سریع و شدید هستند اما به ندرت تمام روز ادامه دارند. اما به یاد داشته باشید که یک ژاکت بارانی برای رگبارهای متناوب همراه داشته باشید.

یکی از بهترین خصوصیات پایتخت در این زمان از سال این است که پر از جاذبه های سرپوشیده است به طوری که وقتی باران می بارد هنوز کارهایی برای انجام دادن دارید. شما می توانید از موزه ملی نایروبی دیدن کنید یا در گالری هنری Banana Hill آثار هنری را تماشا کنید.

اگر قصد خرید دارید بازار ماسایی و همچنین بازار دهکده را به شما پیشنهاد می کنیم. تجربه ی طعم بی نظیر غذا در رستوران های محبوبی مثل Talisman برای شما لذت بخش خواهد بود.

آذر یک زمان نسبتا مناسب برای رفتن به یک سافاری حیات وحش در هر یک از پارک های ملی کنیا است. برای مثال، در ذخیره‌گاه ملی سامبورو ، گورخرها، زرافه‌ها، فیل‌ها، یوزپلنگ‌ها و انواع حیوانات آفریقایی را خواهید دید.

در ماسایی مارا مهاجرت بزرگ وحشی (Wildebeest) تا این زمان به پایان رسیده است (اگرچه تعداد کمی از آنها در طول سال می گذرند) اما پارک پر از هزاران حیوانات زیبا و مناظر دیدنی است.

پارک های ملی گزینه های مناسب دیگر برای بازدید هستند. پارک ملی آمبوسلی مناظر خیره کننده ای از کوه کلیمانجارو دارد که آذرماه به دلیل نبود گرد و غبار یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از آن است.

در پارک ملی دروازه جهنم، از دره های آتشفشانی خیره کننده و آبفشان های زمین گرمایی دیدن کنید. پارک ملی دروازه جهنم تنها پارکی است که به دلیل نبودن حیوانات درنده، شما آزادانه و بدون وسایل نقلیه می توانید از پارک قدم بزنید یا تور دوچرخه سواری کوهستانی رزرو کنید.

در پارک ملی کوه کنیا که کوه زیبای کنیا را در دل خود جای داده می توانید از مناظر زیبای آن به همراه قله های پوشیده از برف باتیان، نلیون و لنانا لذت ببرید و یا اگر به کوهنوردی علاقمندید می توانید برای صعود به قله برنامه ریزی کنید.

اگر قصد بازدید از پارک های ملی را دارید باید انتظار برخی روزهای بارانی را داشته باشید اما از آنجایی که بارندگی ها اغلب در بعد از ظهر اتفاق می افتند می توانید برای سفر در صبح برنامه ریزی داشته باشید.

برای بازدید از دریاچه ناکورو آذر زمان بسیار مناسبی است. فلامینگوهای صورتی که نماد دریاچه هستند در این زمان از سال فراوان هستند و معمولاً در دریاچه جمع می شوند. مخصوصا که پوشش گیاهی و چمن هنوز بیش از حد رشد نکرده است و دیدن آنها را نیز آسان می کند.

سواحل در ماه آذر مرطوب و بارانی هستند که باعث می شود مقصد مناسبی برای بازدید در این ماه نباشند، حتی اگر دما گرم و دلپذیر باشد.

با این حال، زمان خوبی از سال برای دیدن کوسه نهنگ در سواحل است، پس اگر به این نوع چیزها علاقه دارید (برخلاف غواصی و آفتاب گرفتن)، ممکن است ارزش دیدن را داشته باشد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *