بازدید از کنیا در ماه آوریل

بازدید از کنیا در ماه آوریل – آوریل یکی از ماه های مرطوب و پرباران در کنیا محسوب می شود. در این ماه هوا خصوصا در سواحل گرم و مرطوب است اما دمای هوا در صبح‌ها می‌تواند کاملاً سرد باشد پس بهتر است تجهیزات لازم را همراه خود داشته باشید و اگر قصد سفر به کنیا در این ماه را دارید نسبت به دریافت ویزای توریستی کنیا اقدام کنید.

باید توجه کنید که اگر در این ماه به کنیا سفر می کنید، طوفان های بارانی چیزی است که مدام با آن مواجه خواهید شد. به دلیل رطوبت بالا و بارش های فراوان، پوشش گیاهی بلند است و اغلب مسیرها گل آلود می شوند که موجب می شود بازدید از حیات وحش با مشکل مواجه شود.

اما سفر به کنیا در آوریل جنبه های مثبتی نیز دارد، از جمله اینکه هزینه ها بسیار مناسب هستند و از ازدحام جمعیت به دور خواهید بود خصوصا اینکه بدلیل فراوانی بیشتر بارندگی ها در بعد از ظهر، فرصت کافی برای گشت و گذار در صبح ها را خواهید داشت.

هنگام بررسی قیمت تور کنیا آپریل  و بازدید از کنیا در ماه آوریل، مهم است که از وضعیت ایمنی و امنیتی کشور آگاه باشید. در حالی که کنیا به طور کلی یک مقصد امن است، مهم است که از خطرات احتمالی آگاه باشید و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. قبل از رفتن حتماً در مورد مناطقی که قصد بازدید از آن را دارید تحقیق کنید و آخرین توصیه های سفر دولت خود را بررسی کنید.

بازدید از کنیا در ماه آوریل

آب و هوا هنگام بازدید از کنیا در ماه آوریل

حداکثر دمای روز 27 درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب 11 درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی 123   میلی متر
میانگین تابش آفتاب 5 ساعت
میانگین دمای آب 28 سانتیگراد

آوریل یکی از مرطوب ترین و پر باران ترین و همچنین گرم ترین ماه های کنیا است به‌ویژه در اوایل ماه و درامتداد ساحل که دما در طول روز از 30 تا 35 درجه سانتیگراد (86 تا 95 درجه فارنهایت) متغیر است.

در نایروبی، هوا کمی خنک‌تر است، با میانگین دمای روز 25 تا 27 درجه سانتیگراد (77 تا 82 درجه فارنهایت) و در شب به حدود 12 درجه سانتیگراد (55 درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد.

دره ریفت و قسمت داخلی غربی آن در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی بالایی دارد.

مناطق ساحلی کنیا به طور کلی گرمتر از مناطق داخلی هستند و دمای آن به 32 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) می رسد. همچنین رطوبت در نواحی ساحلی بیشتر است و باعث می شود احساس گرما بیشتر شود. نواحی داخلی سردتر هستند و دمای آنها از 18 درجه سانتیگراد (64 درجه فارنهایت) تا 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) متغیر است.

حیات وحش و سواحل در ماه آوریل در شرایط مناسب و ایده آلی قرار ندارند و پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به کنیا در این ماه حتماً وسایل مناسب را همراه داشته باشید تا از خود و تجهیزات تان در برابر عوامل محافظت کنید.

مناطق کوهستانی کنیا به طور کلی خنک تر از بقیه کشور هستند. میانگین دما در آوریل حدود 18 درجه سانتیگراد (64 درجه فارنهایت)، با حداکثر تا 22 درجه سانتیگراد (72 درجه فارنهایت) و کمینه حدود 14 درجه سانتیگراد (57 درجه فارنهایت) است.روزها معمولا آفتابی و خشک است و در بعد از ظهر گاهی اوقات باران می بارد.

فصل بارانی در کنیا از آوریل آغاز می شود و تا اکتبر ادامه دارد. در این مدت، کشور با بارش های شدید باران و رعد و برق مواجه می شود. بارش ها معمولا از بعدازظهر شروع می شود و تا غروب ادامه دارد و معمولا با باد شدید و رعد و برق همراه است.

همانطور که باران در طول ماه ادامه دارد، هوا رفته رفته شروع به خنک شدن می کند و تا پایان آوریل معمولاً می توانید روی کاهش دما حساب کنید.

به دلیل رطوبت بالا، پشه ها در همه جا حضور دارند، به خصوص در پارک های ملی، که همراه داشتن دافع حشرات را الزامی می کند.

ازدحام و هزینه ها در آوریل

باتوجه به بارش ها، جمعیت گردشگران به شدت کاهش می یابد. به جز هفته عید پاک که مردم محلی در تعطیلات بسر می برند، بقیه روزهای آوریل تقریبا به هر مکانی در سراسر کشور بروید، روی خالی از جمعیت بودن آن می توانید حساب کنید.

مکان های توریستی در شهر، سافاری ها و سواحل در خلوت ترین حالت خود بسر می برند.

با سفر به کنیا در ماه آوریل، علاوه بر دوری از ازدحام جمعیت، هزینه های معقول و مناسبی را نیز در هتل ها، اقامتگاه ها و خطوط هوایی خواهید یافت.

اگر شما از جمله افرادی هستید که از محیط های شلوغ و پرازدحام پرهیز می کنید، به شما پیشنهاد میکنیم برای سفر به این کشور زیبا در اپریل برنامه ریزی کنید.

کجا بریم؟

اگر در ماه آوریل قصد سفر به کنیا را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که پایتخت را در اولویت لیست بازدید های خود قرار دهید.

هوای کنیا در آوریل نسبت به سواحل خنک تر است و بسیاری از جاذبه های آن در فضاهای سرپوشیده قرار دارند. که به معنای این است که شما هنگام رگبارهای طولانی و شدید هم می توانید از این جاذبه های سرپوشیده بازدید کنید.

با توجه به اینکه بارش ها اغلب در بعد از ظهر اتفاق می افتند، شما در صبح که هنوز هوا خشک است می توانید به پارک ملی نایروبی بروید و از پناهگاه کرگدن سیاه بازدید کنید.

در بعد از ظهرها نیز به باغ های گیاهشناسی، گالری های هنری و موزه ها خصوصا موزه ملی نایروبی بروید. در بازار ماسایی و بازار دهکده قدم بزنید. و یا به رستوران های محبوبی چون AA Mithaiwalla و Tamarind بروید که منوهای متنوعی از غذاهای اصیل و لذیذ کنیایی را ارائه می کنند.

در ماه آوریل، باید به این نکته توجه کنید که سافاری های حیات وحش در شرایط ایده آلی نیستند و بازدید از آن به راحتی ممکن نیست. به دلیل بارندگی ها حیوانات کمتر به چاله های آبی نزدیک می شوند. پشه ها افزایش یافته اند و پوشش گیاهی بلندتر است، درنتیجه حیوانات به راحتی قابل رویت نیستند.

اما اگر درهرصورت قصد بازدید از حیات وحش را دارید، می توانید از ماسایی مارا در صبح ها بازدید کنید. در ماسای مارا می توانید حیواناتی از جمله وحشی های معروف آن را مشاهده کنید که در این ماه در ماسایی مارا حضور دارند اما مهاجرت نمی کنند. علاوه بر آنها حیوانات دیگری از جمله زرافه ها، گورخرها، فیل ها و … را نیز می توانید ببینید.

محبوب ترین مقاصد حیات وحش در کنیا ذخیره گاه ملی ماسای مارا، پارک ملی آمبوسلی و پارک ملی تساوو است. ماسای مارا خانه پنج بزرگ (شیر، پلنگ، فیل، کرگدن و بوفالو) است و یکی از بهترین مکان‌ها برای مشاهده حیات وحش در این کشور است. پارک ملی آمبوسلی بزرگترین جمعیت فیل جهان را در خود جای داده است و پارک ملی تساوو بزرگترین جمعیت شیرهای جهان را در خود جای داده است.

همچنین می توانید سفری به پارک ملی دروازه جهنم داشته باشید. فقط باید مراقب سیل ناگهانی باشید و حتماً با یک راهنمای معتبر همراه شوید.

پارک ملی کوه کنیا انتخاب دیگری است که می توانید روی بازدید از آن در آوریل حساب کنید. در این پارک که کوه معروف کنیا با ارتفاع 17057 فوت را دل خود جای داده است، می توانید در محوطه پارک قدم بزنید و از مناظر زیبا و حیات وحش آن لذت ببرید یا حتی اگر قصد ماجراجویی داشتید می توانید به قله صعود کنید.

به طور کلی، بهتر است در ماه آوریل از سفر به سواحل اجتناب کنید چراکه مرطوب، گرم و بارانی هستند و شرایط مساعدی برای انجام فعالیت های آبی نخواهند داشت.

رویدادهای آوریل

عید پاک: در اوایل تا اواسط آوریل، کنیا عید پاک را جشن می گیرد که از تعطیلات ملی کشور محسوب می شود. مردم کنیا تعطیلات خود را در سواحل سپری می کنند که استثنائا در ماه آوریل ، سواحل در این ایام شلوغ خواهند بود. در شهر، کلیساها مراسمات ویژه ای برگزار می کنند و جشن های عمومی نیز وجود دارد.

زمان این عید، برخلاف سایر اعیاد و مراسم، ثابت نیست و هر سال میان ۲۲ مارس (۲ فروردین) تا ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) تغییر می‌کند و به اولین یکشنبه بعد از ماه کامل پس از اعتدال بهاری می‌افتد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.