بازدید از کنیا در ماه مرداد

بازدید از کنیا در ماه مرداد – مرداد در کنیا فصل اوج است که هوا گرم و خشک است. کمبود باران، همراه با دمای ایده‌آل هوا، آن را به یک ماه عالی برای رزرو تور گردشگری کنیا و تماشای زیبایی های طبیعی این کشور خصوصا مهاجرت وحشی بزرگ (Wildebeest) در ماسای مارا یا بازدید از چشم‌اندازهای دیدنی کوه کلیمانجارو تبدیل می کند.

فقط به خاطر داشته باشید که هوای خوب جمعیت را به همراه دارد و در این زمان از سال شلوغ تر خواهد بود. هوا در نایروبی نسبتاً خنک است، به طور متوسط ​​در دهه 70، با دمای کمی گرمتر در امتداد ساحل.

تنها نقطه ضعف بازدید در ماه مرداد این است که ازدحام جمعیت در این ماه در کنیا بالا خواهد بود.

آب و هوای کنیا در مرداد

حداکثر دمای روز   27   درجه سانتیگراد
حداقل دمای شب   10   درجه سانتیگراد
میانگین میزان بارندگی  23  میلی متر
میانگین تابش آفتاب   6 ساعت
میانگین دمای آب  25 سانتیگراد

مرداد یکی از مناسب ترین و معتدل ترین ماه ها برای بازدید از کنیاست، و هرچه به اواخر ماه نزدیک تر میشویم، این شرایط ایده آل تر هم می شود پس اگر قصد سفر به کنیا در مرداد را دارید، هرچه سریعتر و قبل از تکمیل شدن ظرفیت سافاریها نسبت به اخذ ویزای کنیا اقدام کنید تا بتوانید برنامه ریزی درست و مناسبی برای سفر داشته باشید.

بطورکلی در مرداد نایروبی و ارتفاعات مرکزی در روز گرم، در شب خنک هستند و عملاً باران نمی بارد. مومباسا و ساحل در روز گرم و در شب نسبتا خنک هستند و مقدار نسبتا زیادی باران می بارد. دره ریفت و قسمت داخلی غربی آن در روز گرم، در شب خنک است و بارندگی نسبتاً بالایی دارد.

دمای هوا در نایروبی در طول روز به طور متوسط ​​70 تا 80 درجه فارنهایت است و در شب به حدود 55 درجه کاهش می یابد.هوا گرم و دلپذیر است اما احساس سوزش نمی کنید.

در امتداد ساحل، هوا گرمتر هستند. به عنوان مثال، شهر جنوبی مومباسا در طول روز شاهد حداکثر دمای 82 تا 88 درجه فارنهایت است و حتی دمای هوا در شب نیز به حدود 71 درجه فارنهایت کاهش می یابد. نسیم اقیانوس، با این حال، احساس خنک‌تری به آن می‌دهد و از نظر آب و هوا، زمان فوق‌العاده‌ای برای گردش در ساحل است.

در این ماه عملاً در هیچ نقطه ای از کشور به جز در کوهستان باران نمی بارد. در مکان‌هایی مانند کوه کنیا و پارک ملی دروازه جهنم نیز تقریباً نیمی از مواقع باران می‌بارد.

ازدحام و هزینه ها در مرداد

ایراد شرایط آب و هوایی عالی در ماه مرداد این است که همراه با افزایش قیمت، ازدحام جمعیت را نیز به همراه دارد. این ماه بزرگی برای گردشگری است و دیدن موزه‌های مملو از مردم و ذخایر حیات وحش با ظرفیت کامل معمول است. اگر از یک سافاری مشترک استفاده کنید، به احتمال زیاد افراد دیگری نیز به شما خواهند پیوست.

به طور مشابه، هزینه های افزایش یافته به ویژه در هتل ها را خواهید دید. بسیاری از اقامتگاه ها در این زمان از سال نرخ های فصل بالا را دریافت می کنند که گاهی اوقات می تواند دو برابر نرخ های فصل پایین باشد. بلیط هواپیما نیز گرانتر خواهد بود.

کجا بریم؟

مرداد زمانی است که شما عملا می توانید در مقصدی که گرم، آفتابی و پر از حیات وحش است فرود بیایید. ماسای مارا بهترین شرایط خود را در ماه مرداد دارد. حیوانات وحشی در این مدت از پارک ملی سرنگتی مهاجرت می‌کنند و پوشش گیاهی کوتاه تر است که باعث می‌شود حیوانات راحت‌تر شناسایی شوند.

همچنین در ماسای مارا به دیدن مهاجرت بزرگ وحشی (Wildebeest) می توانید بروید . یک سافاری در ساوانا مناظری از موجودات غول پیکر در حال حرکت دسته جمعی همراه با گورخرها، زرافه ها، شیرها، یوزپلنگ ها، فیل ها و سایر حیوانات را ارائه می دهد. همچنین می توانید یکی از تورهای بالون هوای گرم هنگام طلوع خورشید را انتخاب کنید که بر فراز پارک اوج می گیرند و صبحانه های بی نظیری سرو می کنند.

سواحل نیز در ماه مرداد فوق العاده هستند. برای استفاده از آفتاب زیبا به مومباسا یا مالیندی بروید . در امتداد سواحل شنی عاج قدم بزنید یا در کنار آب آبی کریستالی نوشیدنی بنوشید. دما در اواسط دهه 80 خواهد بود و نسیم ملایم دریا به خنک نگه داشتن شما کمک می کند.

غواصی، موج سواری، کایاک سواری در دریا یا هرکدام از فعالیت های دیگر مبتنی بر اقیانوس را انجام دهید. همچنین امکان رزرو تورهای قایق تماشای دلفین و سفر به پارک ملی دریایی مومباسا وجود دارد. در مالیندی نیز، از ساحل واتامو یا از مرکز پرندگان Falconry of Kenya می توانید دیدن کنید.

در نایروبی، بازارهای شلوغ و پر جنب و جوش را خواهید دید . هوا بسیار دلپذیر است بطوریکه می‌توانید بدون احساس گرما و چسبندگی در شهر قدم بزنید، و شب‌ها هوا تا حد زیادی خنک می‌شود (حتی ممکن است بخواهید یک ژاکت و شلوار بلند به همراه داشته باشید).

در پایتخت، شما گزینه های زیادی دارید. می توانید اقلام فرهنگی را در بازار رنگارنگ ماسایی خریداری کنید یا در بازار مدرن روستایی قدم بزنید . تعداد زیادی موزه و گالری هنری نیز برای انتخاب وجود دارد، از جمله موزه ملی نایروبی، گالری هنری Banana Hill ، و گالری و ریخته‌گری هنری Matbronze .همچنین می توانید برای دیدار با حیات وحش، به پناهگاه کرگدن سیاه در خارج از شهر در پارک ملی نایروبی بروید .

پارک ملی دروازه جهنم از طریق آبفشان‌های طبیعی خود فرصت‌های پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را ارائه می‌کند، در حالی که پارک ملی آمبوسلی مناظری خیره‌کننده از کوه کلیمانجارو ارائه می‌کند (اگرچه گرد و غبار گاهی اوقات می‌تواند دیدن را در این زمان از سال دشوار کند).

پارک ملی کوه کنیا سرد و احتمالاً کمی بارانی خواهد بود. با این حال، اگر این قله در لیست بازدید شما باشد، زمان بسیار خوبی برای صعود به قله است زیرا زمین هنوز نسبتاً خشک است.

در دریاچه ناکورو، گله های فلامینگوهای صورتی غول پیکر روی آب را تماشا کنید یا به ذخیره‌گاه ملی سامبورو در رودخانه Ewaso Ng’iro بروید ، جایی که می‌توانید غزال‌ها، یوزپلنگ‌ها، پلنگ‌ها، اسب‌های آبی، زرافه‌ها و دیگر حیات‌وحش‌های جذاب را مشاهده کنید.

رویداد های مرداد

اوج مهاجرت Wildebeest : مهاجرت بزرگ وحشی (Wildebeest) در اواخر ماه جولای (اوایل مرداد)آغاز می شود و تا آگوست(اواخر مرداد)، در نوسان کامل است. این باعث می‌شود که آگوست بهترین زمان برای شروع سافاری‌های تماشای بازی در منطقه ماسایی مارا باشد.

تماشای بی شمار بزرگ وحشی و گورخر در حال عبور از رودخانه های مارا و تالک یکی از فعالیت های مورد علاقه گردشگران در کنیا است و آگوست یکی از بهترین زمان ها برای لذت بردن از آن است.

فصل تماشای نهنگ: مرداد همچنین زمان بسیار خوبی برای مشاهده برخی از حیات دریایی در سواحل کنیا خصوصا ساحل واتامو است. در واقع بهترین زمان برای تماشای چند نهنگ عنبر باشکوه است که به سطح آب می آیند و قدرت خود را به نمایش می گذارند. پیشنهاد می کنیم این تجربه ی جذاب را در سفر به کنیا حتما در نظر داشته باشید.

 

 

 

 

 

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.