ویزای کنیا

ویزای کنیا

ویزای کنیا – کشور کنیا در سال‌های اخیر به عنوان یک مقصد گردشگری برتر برای مسافران ماجراجو تبدیل شده است که با تور کنیا . اگر شما از آن دسته افراد علاقه مند به سفر هستید و به یک راهنمای کامل برای درخواست ویزای کنیا نیاز دارید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

فرآیند درخواست ویزای کنیا ساده است و با پر کردن یک فرم درخواست آنلاین آسان، آپلود چند مدرک مورد نیاز و پرداخت هزینه ویزا شروع می شود. مسافرانی که از کشورهای واجد شرایط می‌خواهند به کنیا سفر کنند، می‌توانند با پر کردن و ارسال فرم درخواست ویزا، تقریباً در 15 دقیقه برای دریافت ویزای خود اقدام کنند.

ویزای کنیا یک مجوز صادر شده در قالب PDF است که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد به یک نقطه ورودی کنیا سفر کنند. ویزای الکترونیکی باید به یک افسر مهاجرت در هر نقطه ورودی ارائه شود که با صدور گذرنامه بازدیدکنندگان و تأیید آن بر روی پاسپورت دارندگان، حق ورود به جمهوری کنیا را اعطا می کند.

ویزای کنیا

چگونگی دریافت ویزای کنیا

تمام افراد خارجی واجد شرایط که می خواهند از کنیا دیدن کنند می توانند تنها با انجام چند مرحله برای دریافت ویزای کنیا اقدام کنند. این مراحل در ادامه توضیح ذکر شده اند.

مرحله 1 – مراجعه به سایت www.ecitizen.go.ke و ثبت نام 

مرحله 2 – سپس به بخش خدمات مهاجرت مراجعه کرده و فرم درخواست گذرنامه الکترونیکی را انتخاب کرده و اطلاعات شخصی و سفر خود را تکمیل کنید.

مرحله 3- زمان پردازش را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. در مرحله بعد مدارک مورد نیاز (گذرنامه، عکس و مدارک سفر) را ضمیمه کنید.

در صورتی که اشتباه کردید، تا زمانی که فرم فعلی در حال پردازش است، نمی توانید فرم جدیدی درخواست کنید، بنابراین باید اطلاعات را به دقت بررسی کنید.

مرحله 4- پرداخت را با کارت اعتباری/دبیت یا PayPal خود انجام  دهید .

مرحله 5- پس از آن فرم درخواست خود را دانلود کنید و قبل از چاپ تأیید کنید که تمام جزئیات ارائه شده صحیح است. و در نهایت فرم درخواست دانلود شده را به همراه 3 نسخه از رسید پرداخت همراه با مدارک لازم پرینت بگیرید.

مرحله 6 – منتظر تایید ویزای خود باشید و سپس ویزای خود را با فرمت PDF در صندوق پستی خود دریافت کنید.

به یاد داشته باشید که باید آنها را شخصا ارسال کنید تا بیومتریک شما و همچنین عکس پاسپورت دیجیتال شما ثبت شود. تکمیل فرآیند ممکن است بین 10 تا 15 روز کاری طول بکشد.

مدت زمان ویزای کنیا

ویزای کنیا به مدت 3 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد. دارنده ویزا باید ظرف 3 ماه از تاریخ صدور وارد کنیا شود. مدت اقامت در کنیا از تاریخ ورود به کنیا شروع می شود، نه از تاریخ صدور ویزا. مجوز اقامت، مهر ورود صادر شده توسط افسر مهاجرت در بندر ورودی است.

انواع ویزا کنیا و هزینه آن

 • ویزای یکبار ورود: 51 دلار
 • ویزای چند بار ورود (6 ماه تا 1 سال): 101 دلار
 • ویزای دیپلماتیک: کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک تضمین می‌کند که کشورهای ثالث (به غیر از کشورهای میزبان و کشور خود) باید دسترسی آزاد را از طریق کشورهای خود فراهم کنند تا دیپلمات بین ماموریت خارجی و کشور خود سفر کند.
 • ویزای ترانزیت: 21 دلار
 • ویزای شرق آفریقا: 101 دلار
 • ویزای پنج ساله: 201 دلار
 • ویزای ارجاع شده: 51 دلار

نحوه تایید ویزای کنیا

ویزا برای مشاهده توسط خطوط هوایی شما، یا در بندر، از طریق یک سیستم الکترونیکی تحت مدیریت دولت کنیا قابل دسترسی است. پس از صدور ویزای الکترونیکی، دارنده آن می تواند به یک نقطه ورودی که در آن پاسپورت وی مهر می شود، سفر کرده و سپس اجازه ورود به آن ها به وی داده می شود.

توجه به این نکته برای همه مسافران مهم است که وزیر کشور کنیا برای همه مسافران واجد شرایط برای ورود به قلمرو کنیا از طریق یک فرآیند کاملا آنلاین، درخواست ویزای الکترونیکی را اجباری کرده است.

دولت جمهوری کنیا صدور ویزا را از اول ژانویه 2021 به طور کامل خودکار کرده است.

در این راستا کلیه مسافرانی که از کشورهایی که برای ورود به کنیا نیاز به ویزا دارند (از جمله اتباع ایرانی)، باید قبل از سوار شدن به هواپیما درخواست ویزای الکترونیکی خود را ثبت کنند زیرا در بدو ورود ویزا صادر نخواهد شد.

درخواست های ویزا از طریق سیستم جدید پردازش ویزا الکترونیکی (www.evisa.go.ke) پردازش می شود.

ویزای کنیا

استثنائات دریافت ویزای کنیا

معافیت ویزا:

 • کودکان زیر 16 سال و کمتر (توجه: این معافیت برای ویزای توریستی آفریقای شرقی اعمال نمی-شود).
 • افرادی که گذرنامه آن ها دارای مجوز کار معتبر در کنیا یا مجوز ورود مجدد است.
 • دارندگان مجوز صادر شده توسط سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی هنگام سفر به کنیا برای تجارت رسمی برای سازمان.

توجه داشته باشید برای ویزای کنیا:

 • هزینه پرداخت شده برای درخواست ویزا غیر قابل استرداد است.
 • درخواست های ناقص رد خواهند شد.
 • داشتن ویزا مجوز نهایی برای ورود به جمهوری کنیا نیست.
 • شرکت در هر نوع کسب و کار یا اشتغال بدون مجوز در کنیا جرم است.
 • دریافت ویزا قبل از ورود به جمهوری کنیا الزامی است.
 • پرینت ویزا باید در درگاه ورودی ارائه شود.

ویزای کنیا برای ایرانیان

قبل از هرچیز باید به این نکته توجه داشت که تمامی شهروندان ایرانی که مایل به سفر به کنیا هستند باید قبل از انجام این کار، ویزا داشته باشند.

سفر از ایران به کنیا تقریبا آسان است. روزانه پروازهایی از تهران به نایروبی وجود دارند که می توانند اتباع ایرانی را به سرعت به مقصد برسانند. مسافران فقط باید مدارک مورد نیاز را آماده کنند، به صورت آنلاین درخواست ویزا دهند و ویزای الکترونیکی خود را دریافت کنند. این بدان معنی است که نیازی به رفتن به سفارت محلی نیست. درخواست ویزای الکترونیکی کنیا از ایران کمتر از یک ساعت طول می کشد و می تواند به راحتی در منزل انجام شود.

در بدو ورود، بازدیدکنندگان از ایران باید مطمئن شوند که پاسپورت و ویزاهای الکترونیکی خود را آماده نشان دادن به مقامات مرزی کرده اند تا بدون مشکل وارد مرز کنیا شوند.

ویزای کنیا یک ویزای یکبار ورود است که 90 روز اعتبار دارد. می توان از آن برای ورود به کنیا از راه های زمینی، هوایی و دریایی استفاده کرد و ممکن است برای اهداف گردشگری، تجارت یا درمان پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

ویزای کنیامدارک موردنیاز اتباع ایرانی برای دریافت ویزای کنیا

برای دارندگان پاسپورت ایرانی تنها چند مدرک برای دریافت ویزای کنیا مورد نیاز است. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

پاسپورت معتبر: تمامی مسافران ایرانی باید دارای گذرنامه معتبر و به روز باشند که حداقل 6 ماه از تاریخ آن باقی مانده باشد. پاسپورت همچنین باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد تا افسر مهاجرت مهر ورود یا خروج به آن اضافه کند.

اطلاعات شخصی: اپلیکیشن آنلاین از مسافرانی که از ایران می‌آیند می‌خواهد جزئیاتی از جمله نام کامل، تاریخ تولد و اطلاعات تماس خود را ارائه دهند.
اطلاعات گذرنامه: متقاضیان ایرانی باید اطلاعات پاسپورت ایرانی خود را ارائه دهند. این اطلاعات شامل شماره گذرنامه، تاریخ صدور/انقضا، ملیت و موارد دیگر است. توصیه می کنیم پاسپورت را در نزدیکی خود نگه دارید تا هنگام پر کردن فرم به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

عکس دیجیتال جدید: عکس دیجیتالی از مسافر باید در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد. تصویر باید واضح باشد و ویژگی های صورت مسافر را به وضوح نشان دهد.

مدرک سفر بعدی: مسافرانی که از ایران می‌آیند باید مدرکی مبنی بر سفر به کشور دیگر یا بازگشت به کشور خود ارائه دهند. این مدرک می تواند به صورت بلیط اتوبوس، بلیط هواپیما، بلیط کشتی و غیره باشد.

یک آدرس ایمیل معتبر: یک آدرس ایمیل معتبر در طول فرآیند درخواست ارائه دهید. این امر برای اطمینان از این که شما اعلان‌های به‌موقع در مورد ویزای خود را دریافت خواهید کرد، ضروری است.

پرداخت: برای پرداخت هزینه پردازش ویزای کنیا، مسافر باید یک روش پرداخت معتبر مانند کارت اعتباری یا کارت نقدی داشته باشد.
ایرانیان باید توجه داشته باشند که این ها شرایط ورود اجباری برای دریافت ویزای کنیا هستند.

منیع: سفریتو