جشنواره های سنتی کنیا

جشنواره های سنتی کنیا – کنیا از منظر فرهنگی بسیار جذاب است زیرا خانه بیش از 20 گروه فرهنگی مختلف است که به بیش از 40 قبیله جداگانه تقسیم می شوند و شما با رزرو تور گردشگری کنیا می توانید از این تنوع فرهنگی کم نظیر بهره مند شوید. مناطق مختلف سنت‌ها و آیین‌های کاملاً متفاوتی دارند، که چشم‌انداز فرهنگی را به‌طور غیرمعمول پیچیده اما کاملاً ارزشمند می‌سازد.

تقویم کنیا مملو از رویدادها و جشن هایی است که هر یک جنبه خاصی از زندگی کنیایی را به نمایش می گذارد. ما چند مورد از جشنواره‌های محبوب را انتخاب کرده‌ایم تا به شما یکی از دلایلی که باید برای درخواست ویزای کنیا اقدام کنید و  به این کشور سفر کنید را بدهیم .

1.جشنواره های سنتی کنیا : جشنواره فرهنگی دریاچه تورکانا

جشنواره های سنتی کنیا

Tobong’u Lore ، که در انگلیسی به عنوان جشنواره فرهنگی دریاچه تورکانا شناخته می شود ، جشنی از فرهنگ بومی است که هر ساله در بهار در تورکانا، شمال کنیا برگزار می شود. این جشنواره توسط تعدادی از جوامع بومی در مجاورت دریاچه میزبانی می شود و هدف آن ترویج صلح، تبادل فرهنگی و گردشگری است.

مردم El Molo میزبان جشنواره در Loiyangalani هر ماه ژوئن، و مردم تورکانا میزبان جشنواره در Lodwar در ماه آوریل هستند.

این جشنواره یکی از بزرگترین جشنواره های فرهنگی در کنیا محسوب می شود و بمدت سه روز برگزار می شود که اغلب به محلی برای حضور سیاستمداران برجسته کنیایی تبدیل شده است. همچنین در این جشنواره همه جوامع عشایری در شمال کنیا حضور دارند.

2.جشنواره فرهنگی سنتی Tharaka-Nithi

سالانه می توانید فرهنگ Tharaka را در جشنواره فرهنگی سالانه Ura-Gate Tharaka تجربه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه آنها می توانید از موزه ملی نایروبی یا موزه مرو نیز دیدن کنید.

3.جشنواره فرهنگی مولدی

مولیدی که در سراسر منطقه ساحلی با اکثریت مسلمان مشخص شده است، 4روز جشن میلاد حضرت محمد (ص) است که هرساله در سومین ماه تقویم مسلمانان برگزار میشود.

یکی از بهترین مکان‌ها برای تجربه این جشنواره شاد استلامو، جایی که هزاران مسلمان برای ادای احترام و لذت بردن از فضای مؤمنانه و در عین حال شادی آور به جزیره می آیند. انبوهی از زائران از دور و نزدیک هستند که همگی برای تجربه موکب‌ها، رقص‌ها و نیایش‌ها می‌آیند و برکات فراوانی نصیبشان می شود.

مردم کنیا بر این عقیده هستند که دو زیارت لمو برای پیروان اسلام برابر است با یک سفر مکه. در کنار فعالیت های عبادی، تنوع فرهنگی زیادی مانند موسیقی و رقص سواحیلی وجود دارد که شما را مشغول می کند.

4. جشنواره فرهنگی لامو

جزیره چشمگیر و مسحور کننده لامویک مکان خیره کننده است که هرساله در ماه نوامبر بمدت سه روز میزبان جو جشنواره لامو است. این رویداد شاد برای گرد هم آوردن مردم لامو و فراتر از آن برای جشن گرفتن فرهنگ و میراث سواحیلی در این نمادین ترین و معمایی ترین شهر سواحیلی طراحی شده است.

این جشنواره در سرتاسر شهر تاریخی که در فهرست یونسکو با کوچه‌های هزارتویی، مسیرهای کنار دریا و میدان‌های سایه‌دار به ثبت رسیده است، امکان تجربه جنبه‌های مختلف سنت‌های محلی سواحیلی مانند رقص، کارگاه‌های صنایع دستی، هنر حنا، غذاهای معمولی سواحیلی، شعرخوانی را فراهم می‌کند.

نمایشگاه‌های صنایع دستی، مسابقات تاریخی بائو (بازی‌های تخته‌ای باستانی) و همچنین هیجان مسابقه‌های dhow در دریا و مسابقه خرها در خشکی.

5.جشنواره موسیقی Rift Valley

دریاچه نایواشا یکی از دریاچه های متعدد دره ریفت است که به لطف منابع فراوان آب شیرین، خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب، توسط مزارع غذا و گل ها در مقیاس بزرگ احاطه شده است. کمپ ماهیگیر، واقع در سواحل دریاچه، مکانی عالی برای مدرن ترین و چند ملیتی ترین رویداد موسیقی کنیا، یعنی جشنواره موسیقی Rift Valley است که هرساله بمدت دو روز در این مکان برگزار می گردد.

این جشنواره در سال 2010 افتتاح شد و اکنون در اواخر آگوست برگزار می‌شود و ترکیبی از هنرمندان عمدتاً از کنیا و سایر کشورهای آفریقای شرقی به‌علاوه گروه یا هنرمند بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. می‌توانید در محل کمپ بزنید یا در نزدیکی بمانید. این جشنواره شامل غرفه های غذا و نوشیدنی، بازار صنایع دستی و فعالیت های کودکان و همچنین موسیقی است.

6.کارناوال مومباسا

این مهمانی خیابانی انرژی چندفرهنگی را که معمولاً در دومین شهر کنیا می گذرد، افزایش می دهد. مومباسا، بزرگترین بندر ساحلی در شرق آفریقا، حداقل از قرن دوازدهم، یک توقفگاه محبوب برای تاجران بوده است. این کشور از کشتی‌های دوردستی مانند خلیج فارس و شبه جزیره عربستان استقبال کرد و در میان اعراب سواحیلی، پرتغالی، عمانی‌ها و بریتانیایی‌ها دست به دست شد. این مهمانی حول دو رژه می چرخد ​​که در خیابان اصلی موی به هم می رسند .

گروه هایی از جوامع مومباسا با لباس‌ها و رقصنده‌ها نشان داده می‌شود، در حالی که غرفه‌ها اقلامی از منبت کاری‌های روی چوب گرفته تا دیگر سوغاتی ها را می‌فروشند. هنرمندانی از سراسر کنیا به این مراسم می‌پیوندند و کارناوال را به معرفی الهام‌بخشی از فرهنگ متنوع آفریقای شرقی تبدیل می‌کنند.

7.دربی شتر بین المللی مارالال- Yare

مقامات توریستی کنیا در تلاشند تا گردشگری فرهنگی را به عنوان جایگزینی برای پایه های قدیمی پیشنهاد کنیایی مانند سافاری و تعطیلات ساحلی ترویج دهند. آنها در گسترش و ترویج رویدادهایی مانند دربی شتر مارالال مشارکت دارند تا گردشگران را تشویق کنند تا در مناطق روستایی بیشتری به بازدید بپردازند.

این رویداد هرساله بمدت سه روز در اواسط ماه آگوست برگزار می شود و محل برگزاری آن در میان تپه ها و دره ها در منطقه شمالی سامبورو است که زمینه زیبایی را برای مسابقات هیجان انگیزی که در آن برگزار می شود با سوارانی از سراسر جهان برای شرکت و لذت بردن از رویداد های فرهنگی ایجاد می کند.

8. روز جامهوری

روز جامهوری یک جشن ملی در کنیا است که هر سال در 12 دسامبر جشن گرفته می شود. جامهوری کلمه سواحیلی برای ” جمهوری ” است و این تعطیلات به معنای رسمی کردن تاریخی است که کنیا در 12 دسامبر 1964 جمهوری شد، یک سال و شش ماه پس از به دست آوردن خودمختاری داخلی در 1 ژوئن 1963 (روز ماداراکا ) از انگلستان .

9.جشنواره روسینگا (فرهنگی)

جشنواره فرهنگی Rusinga جشنی از فرهنگ مردم Abasuba است که عمدتاً در جزیره Rusinga و جزیره Mfangano در دریاچه ویکتوریا در سمت کنیایی دریاچه برگزار می شود. این جشنواره یک جشنواره ترکیبی است، که شامل بیش از یک مورد جشن با موسیقی و هنر است.

در این جشنواره جنبه های مختلف فرهنگ آباسوبا به نمایش گذاشته شده است. همچنین آثاری از آثار سفالی، کارهای چوبی و زندگی روزمره Abasuba که فرهنگ آباسوبایی را به نمایش می گذارد به نمایش گذاشته می شود.

موسیقی سنتی به صورت اجرای گروه های فرهنگی و گروه های موسیقی سنتی عباسوبا است که به زبان سابایی اجرا می شود. آشپزی و غذاهای سنتی سوبا؛ غذاهای لذیذ از جمله گوشت‌های سنتی، سبزیجات و غذاهای دیگر است که از ویژگی‌های اصلی جشنواره فرهنگی Rusinga است.

فعالیت های ورزشی و ورزش های محبوب در جشنواره فرهنگی روسینگا، کشتی، طناب کشی، بازی های روی تخته و مسابقه قایق سواری است که در آن مردان و زنان با هم رقابت می کنند. این جشنواره هر ساله در آخرین پنجشنبه و جمعه قبل از کریسمس در جزیره Rusinga برگزار می شود. گردشگران همچنین فرصتی برای گشت و گذار در مکان های اطراف جزایر سوبا دریاچه ویکتوریا دارند.

این جشنواره مدار گردشگری غرب کنیا را باز کرده و آن را در معرض دید گردشگران داخلی و بین المللی قرار داده است. بازدیدکنندگان این رویداد دو روزه نیز فرصتی برای بازدید از مکان‌های تاریخی در جزیره دارند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *