دلتای تانا

دلتای تانا

رودخانه تانا بزرگترین رودخانه کنیا است. سرچشمه آن کوه های ابردره و قله های پوشیده از برف و سنگلاخ کوه کنیا است. پس از طی بیش از 1000 کیلومتر، رودخانه در سراسر دشت سیلابی عظیمی گسترش می یابد. همانطور که این کار را انجام می دهد، هزارتویی از نهرهای جزر و مدی و باتلاق های حرا، باتلاق های نمکی و جزایر نخل دهوم ایجاد می کند. تپه های شنی پوشیده از بوته و علفزار نیز وجود دارد.

دلتای تانا

حیات وحش دلتای تانا

دلتای تانا منطقه حفاظت شده ای به وسعت 50000 هکتار دارد. رودخانه اصلی در امتداد جنگل های رودخانه ای انبوه با درختان انجیر و نخل پوشیده شده است. این جنگل‌ها که با سفرهای قایقی قابل کاوش هستند، محل زندگی پرندگان جالب و اغلب پناهگاه گاومیش، فیل، اسب آبی و تمساح و همچنین انبوهی از بزهای کوچکتر و خجالتی‌تر و نخستی‌سانان هستند.

پوکومو و اورما دو قبیله اصلی این منطقه هستند. آنها پیشینه و فرهنگ بسیار متفاوتی دارند و هر دو بسیار مهمان نواز هستند و از بازدیدهای قبلی از روستاهای خود استقبال می کنند.

قبیله پوکومو

پوکوموها اکثریت قبیله هستند و زندگی آنها حول رودخانه و چرخه های سیلابی آن می چرخد ​​که مزارع آنها را آبیاری می کند و درختان انبه را پرورش می دهد که روی روستاهای آنها سایه می اندازد.

قبیله اورما

اورماها اصالتاً اتیوپیایی هستند و به طور سنتی دامدارانی هستند که خانه های خود را به شکل کندوی عسل در سراسر دشت های سیلابی به هر کجا که علف برای چرا آنها را می برد جابجا می کنند. این ساحل یک منحنی طولانی از ماسه است که از یک طرف با تپه های شنی و از طرف دیگر اقیانوس هند احاطه شده است. پرندگان آبی و خرچنگ ها روی شن و ماسه می چرخند. دریا گرم است و موج‌سواری‌ها در ساحلی با شیب ملایم بسیار لذت بخش است و می‌توانید اندازه موجی را که می‌خواهید با آن مقابله کنید انتخاب کنید.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *