فلات لایکیپیا

فلات لایکیپیا

فلات لایکیپیا که در منطقه وسیعی از دامنه کوه کنیا تا سواحل دریاچه بارینگو امتداد دارد، یکی از مناطق کمتر شناخته شده حیات وحش کنیا است.

فلات لایکیپیا

حیات وحش فلات لایکیپیا

اینجا بیش از هر جای دیگری در شرق آفریقا، گونه های در خطر انقراض را در خود جای داده است. همچنین مکانی برای دیدن گورخر گروی و سگ وحشی جکسون است. بسیاری از گونه های شمالی از جمله زرافه مشبک، شترمرغ سومالیایی، غزال بزرگ بیسا و آهوی گردن دراز یافت می شوند. تعداد زیادی فیل، شیر، پلنگ و یوزپلنگ در حال رشد و تعداد زیادی ایمپالا و غزال وجود دارد.

زمین های این فلات به مناطق حفاظت شده حیات وحش بزرگ تقسیم می شود که گاهی اوقات بخاطر مزارعی که قبلاً در آنجا وجود داشتند به عنوان مزرعه شناخته می شوند. همه اینها در حال حاضر به حفاظت از حیات وحش اختصاص داده شده است. هفت مزرعه حفاظت شده بزرگ وجود دارد: مزرعه بورانا، مزرعه داری گروه ایل نگوسی، مزرعه گاوداری گروه لکوروکی، مناطق وحشی سابوک، حفاظت از مناطق وحشی لوا، مناطق وحشی لوایزابا و مزرعه سوسیان.

جوامع محلی ماسایی

حفاظت ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. برخی از آنها مانند ایل نگوسی و لکوروکی توسط جوامع ماسایی اداره می شوند. بقیه، مانند لوا در تحقیق و آموزش نقش مهمی داشته اند و به عنوان یک مهمان می توانید در مورد پروژه های در حال انجام اطلاعات کسب کنید. سابوک با جوامع سامبورو و همچنین سفرهای شتر به مناطق وحشی دورافتاده کار می کند، در حالی که لویزابا خالق «تخت ستاره» بود.

همه مناطق حفاظت شده دور از مسیر پرتگاه و مکانی برای استراحت در بیابان هستند. می‌توانید فیل را با پای پیاده دنبال کنید، بر شتر در دشت‌های ناهموار سوار شوید یا غروب خورشید را از بالای یک تپه کوچک تماشا کنید. زمین قرمز آجری است و حیوانات وحشی و بی قید و بند تا آنجا که چشم کار می کند وجود دارند.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *