بهترین زمان سفر به کنیا

بهترین زمان سفر به کنیا – کنیا کشوری با چشم اندازهای متنوع و حیات وحش بکر است که در شرق آفریقا واقع شده و محبوب ترین مقصد سافاری در این قاره محسوب می شود.

بطور کلی کشور کنیا از نظر آب و هوایی دارای دو فصل گرم و خشک و گرم و مرطوب است که بهترین زمان برای سفر و رزرو تور کنیا در طول فصل خشک، از ژوئن تا اکتبر(نیمه خرداد تا نیمه آبان) است، زمانی که عملاً بارانی وجود ندارد یا کم و پراکنده است. با این حال، کنیا با جغرافیای متنوع و آب و هوای معتدل، یک مقصد عالی برای سافاری و تعطیلات ساحلی در تمام طول سال محسوب می شود که با ویزای کنیا می توانید این سفر شگفت انگیز را تجربه کنید.

بطور کلی بیشتر مقاصد و سافاری های کنیا بین ژانویه تا پایان مارس (نیمه دی تا نیمه فروردین) که دما معتدل و اغلب خشک است برای بازدید ایده آل هستند.

در فصل بارانی کنیا – بین اواسط مارس تا ژوئن (نیمه اسفند تا نیمه تیر) و دوباره بین نوامبر و دسامبر(نیمه آبان تا نیمه دی ) – نیز می توان برای بازدید از کنیا برنامه ریزی کرد چرا که از ازدحام جمعیت به دور هستید و همچنین از نرخ های پایینتر و تخفیف های ویژه می توانید بهره مند شوید، مخصوصا که در روزهای بارانی، بارش ها در طول روز و پیوسته نیستند و ساعتهایی در طول روز هوا خشک است که امکان گردش و بازدید در این زمان از روز برای شما امکان پذیر است.

بهترین زمان سفر به کنیا

بهترین زمان سفر به کنیا برای سافاری

بهترین زمان برای سافاری در کنیا، ماه ژوئن تا اکتبر(نیمه خرداد تا نیمه آبان) است. در این بازه زمانی، اب و هوا خشک و شرایط برای تماشای حیوانات و حیات وحش مهیاست مخصوصا که مهاجرت بزرگ وحشی در این زمان اتفاق می افتد.

اما از آنجایی که شرایط برای سفر و بازدید کاملا مهیا و ایده آل است، طبیعتا ازدحام جمعیت هم زیاد است و همین مسئله افزایش هزینه ها را نیز به دنبال خواهد داشت.

اگر هزینه و جمعیت کمتر برای شما مهم است، به شما پیشنهاد می کنیم در نوامبر تا مه که هوای کنیا بارانی و سرد است به این کشور سفر کنید. از نکات قابل توجه و مثبت این بازه زمانی از سال در کنیا، سرسبزی فضاهای سبز و فصل زایش حیوانات مختلف است .

بهترین زمان سفر به کنیا برای بازدید از سواحل

بطورکلی بهترین زمان بازدید از سواحل کنیا را نمی توان به طور قطعی تعیین کرد چرا که خط ساحلی اقیانوس هند کنیا در تمام طول سال گرم و بسیار مرطوب است و بارندگی در هر زمانی ممکن است رخ دهد.

اما بطور کلی بازدید از مناطق ساحلی کنیا در طول فصل خشک که بارش باران کم و پراکنده است می تواند شرایط مناسبی را برای انجام فعالیت های ساحلی فراهم کند. فعالیت هایی مانند کایاک سواری ، غواصی، وقت گذراندن در سواحل شنی سفید یا شنا در آب‌های فیروزه‌ای اقیانوس هند و …

می توانید به شهرهای ساحلی مانند مومباسا یا مالیندی بروید. پیشنهاد می کنیم در مومباسا، یک تور قایق تماشای دلفین رزرو کنید یا از پارک ملی دریایی مومباسا بازدید کنید. همچنین در مالیندی، میتوانید از ساحل خیره کننده واتامو دیدن کنید یا به مرکز توانبخشی پرندگان شاهین کنیا سفر کنید.

بطور کلی بهترین ماه ها برای بازدید از سواحل در کنیا، عبارتند از : اواخر خرداد تا نیمه اول ماه مهر، و دی تا نیمه اول اسفند.

بهترین زمان سفر به کنیا برای تماشای حیات وحش

می توان گفت بهترین زمان برای بازدید از حیات وحش کنیا ، ماه های ژانویه و فوریه (نیمه دی تا نیمه اسفند) و همچنین ماه های اکتبر و نوامبر( نیمه مهر تا نیمه آذر) است که البته در اکتبر و نوامبر گه گاه باران های کوتاه اتفاق می افتد، اما همچنان شرایط برای بازدید از حیات وحش مناسب است زیرا حیوانات در جست و جوی آب از مخفیگاه های خود بیرون می آیند و همچنین فصل مناسبی برای مهاجرت گونه های پرندگان مهاجر به کنیا است.

در این زمان ها در ماسای مارا و دریاچه ناکورو، آب و هوا ایده آل و پوشش گیاهی کوتاه است که این دوعامل موجب می شود که فاکتورهای لازم برای بازدید فراهم باشد که طبیعتا آن ها را به پربازدیدترین مقاصد در این ایام از سال تبدیل شوند.

همچنین پارک های ملی برای بازدید در این ایام مناسب هستند. فقط به خاطر داشته باشید که پارک های کوهستانی تقریباً یک سوم مواقع بارانی را خواهند داشت، بنابراین یک ژاکت ضد آب یا بارانی به همراه داشته باشید.

بطورکلی بهترین ماه ها برای بازدید از حیات وحش کنیا عبارتند از : اواخر خرداد تا نیمه اول مهر و اواخر آذر تا نیمه اول اسفند. قابل ذکر است که طی نیمه ماه مهر تا نیمه ماه آذر نیز شرایط آب و هوایی می تواند مناسب باشد، باران های کوتاه اتفاق می افتد، اما هنوز زمان برای بازدید عالی است.

بهترین زمان سفر به کنیا برای کوهنوردی

بیش از 100 سال از زمانی که هالفورد مکیندر اولین صعود شگفت انگیز خود را از باتیان، مرتفع ترین قله کوه کنیا انجام داد، می گذرد. اگر تا به حال صعود نکرده اید، کنیا مکانی عالی برای شروع است.

کشور کنیا علاوه بر کوه کنیا که مقصدی ارزشمند و محبوب برای کوهنوردی در این کشور است، قله ها و صخره های دیگری برای کوهنوردی و صخره نوردی نیز دارد.

کوه هایی مانند ” لوکنیا ” با فاصله 45 دقیقه از نایروبی ، صخره های “قورباغه” در فاصله یک ساعتی نایروبی ، صخره های Ndeiya و Embarabal در نزدیکی قورباغه ، پارک ملی تساوو ، کیچوا تمبو، صخره های فیل ، قله کوه کنیا واقع در پارک ملی کوه کنیا و کوه کلیمانجارو واقع در پارک ملی آمبوسلی از جذاب ترین و شناخته شده ترین جاذبه های کوهنوردی و صخره نوردی در کنیا هستند.

مناسب ترین زمان برای صعود به کوه های کنیا، نیمه دوم خرداد، مرداد، آذر، دی ، بهمن ، اوایل اسفند می باشند.

فصل شلوغ در کنیا

ژوئن تا اکتبر(نیمه خرداد تا نیمه آبان) – ژانویه و فوریه (نیمه دی تا نیمه اسفند)

بطور کلی کنیا در طول فصل خشک، به دلیل گرمای دلپذیر، بارش های کمتر، پوشش گیاهی کوتاه و قابل رویت بودن حیوانات و همچنین سهل الوصول بودن مسیرهای مواصلاتی شلوغ تر است و ازدحام جمعیت بسیار بالاست.

ژانویه و فوریه، آب و هوای گرم و خشک را برای تماشای حیات وحش فراهم می کند. قیمت های بالا میرود، به ویژه از ماه جولای تا اکتبر.

بهترین ماه های تماشای حیات وحش در کنیا در طول فصل خشک از اواخر ژوئن تا اکتبر است.

همچنین در ماه های اکتبر و نوامبر(نیمه مهر تا نیمه آذر) باران های کوتاه اتفاق می افتد، اما هنوز زمان عالی برای بازدید است. قیمت ها از ماه نوامبر کاهش می یابد اما رزرو از قبل همچنان یک ایده خوب است.

فصل خلوت در کنیا

در ماه های مارس تا می (نیمه اسفند تا نیمه خرداد) باران های طولانی و نسبتا شدید اتفاق می افتد. این به این معنی است که محل اقامت بسیار خلوت و مقرون به صرفه است. حیات وحش سخت تر به نظر می رسد و بیشتر پراکنده است، جاده ها اغلب گل آلود و صعب العبور می شوند اما پشه ها کم هستند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *