مزرعه سوسیان

سوسیان یک مزرعه 24000 هکتاری در مرکز فلات وسیع لایکیپیا است. مناظر آن بسیار زیبا است، مانند قله های پوشیده از برف کوه کنیا، Aberdares در جنوب و تپه های سرو پوشیده کاریسیا در شمال. رودخانه Ewaso Narok که از بخش جنوبی مزرعه می گذرد، آبشارهای زیبایی دارد.

sosian-ranch

حیات وحش سوسیان

از تنوع گسترده ای از حیات وحش و پرندگان پشتیبانی می کند و خانه شیر، پلنگ، فیل و بوفالو و همچنین تعداد زیادی پستاندار بزرگ دیگر است. این منطقه از تعدادی از گونه‌های نادر شمالی مانند ماهی بومی جکسون، گورخر گروی و زرافه مشبک پشتیبانی می‌کند. حتی سگ‌های وحشی در حال انقراض که گمان می‌رود در لایکیپیا منقرض شده‌اند، به تعداد سالمی به منطقه بازگشته‌اند و گهگاه در سوسیان دیده می‌شوند. دشت‌های علف‌پوشی که بخش مرکزی مزرعه را پوشانده‌اند، سرشار از گله‌های غزال، بز کوهی و گاو گوهی است. پوشش گیاهی رودخانه ای در امتداد Ewaso Narok، و باتلاق در مرز جنوبی مزرعه، محل زندگی پرندگان عالی و زیبایی است.

مرمت مزرعه سوسیان

سوسیان به آرامی در حال فروپاشی بود، تا اینکه در سال 2001 با هدف بازگرداندن مزرعه به وضعیت اولیه سالم و به اشتراک گذاشتن آن با بازدیدکنندگان خریداری شد. این مزرعه در حال حاضر دام های مختلفی از جمله گاو بوران، گوسفند قرمز ماسایی و بز گالا را پرورش می دهد. این راه در کاهش تلفات انسان و شکارچی و تلفات دام با ساخت بمب‌های ابتکاری مقاوم در برابر شکارچیان پیشرو است. سرمایه‌گذاری‌های دیگر شامل تولید بیلتانگ و عسل برای مزرعه است.

این مزرعه با ایجاد اشتغال و امکان چرا در مواقع خشکسالی با قبایل محلی لایکیپیا ماسایی و سامبورو همکاری نزدیکی دارد. علاوه بر این، سوسیان برای نجات رودخانه و باتلاق در مزرعه با جوامع محلی انجمن آب تشکیل داده و نهالستان درختی راه اندازی کرده است.

 

منابع منبع
نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.