kenyas-northern-frontier

ذخیره‌گاه ملی شابا

ذخیره گاه ملی شابا در شرق پارک ملی سامبورو قرار دارد و در لیست دیدنی های کنیا است و مساحتی به وسعت 130 کیلومتر مربع در شمال رودخانه Ewaso Ng’iro را پوشش می دهد.

kenyas-northern-frontier

بیابان دور افتاده

شابا همراه با چشمه های سامبورو و بوفالو در استان مرزی شمالی کنیا، منطقه ای ناهموار و کم بازدید قرار دارد. هنگام رانندگی به سمت پارک، اغلب سامبورو را می‌بینید که در حال گله‌داری گاو از میان بوته‌های خار یا آب دادن به شتر در رودخانه است. رودخانه Ewaso Ng’iro برای این منطقه حیات بخش است. آب دائمی تضمین می کند که در هر زمان حیات وحش فراوانی در ذخیره گاه وجود دارد.

حیات وحش شابا

جاذبه های اصلی زرافه مشبک، گورخر گروی، غزال بیسا، شترمرغ سومالیایی و اهوی گردن دراز هستند. فیل فراوان است و کرگدن سیاه، شیر، پلنگ، یوزپلنگ، بوفالو و کفتار همگی دیده می شوند. اهوهای کوچک افریقا همیشه در جاده‌های قرمز هجوم می‌آورند، در حالی که میمون‌های سرخ‌رنگ زیر درخت‌ها می‌چرخند.

زندگی پرندگان شبا

برای چنین منطقه نسبتاً کوچکی، حیات پرندگان به طرز چشمگیری متعدد و رنگارنگ است. شاید چشمگیرترین آنها، گله های عظیم مرغان هندی و کرکس باشد که هر روز بعدازظهر برای نوشیدن آب راهی ساحل رودخانه می شوند. تعداد زیادی از لک‌لک‌های مارابو در آسمان گشت می‌زنند و می‌توانید هزاران شن‌زار و کبوتر را نیز ببینید.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *