فصل بالای سافاری در مقابل فصل کم

فصل بالای سافاری در مقابل فصل کم : بهترین زمان برای دیدن حیوانات چه زمانی است؟ – در Go2Africa، ما به خود می بالیم که متخصص واقعی هستیم، و مجموعاً بیش از 365 روز را هر سال در سافاری می گذرانیم تا اطمینان حاصل کنیم که هر بار از سفر یک عمر لذت خواهید برد. ما فراتر از آن می رویم و در طول و عرض هر مقصدی که توصیه می کنیم سفر می کنیم تا بتوانیم تجربه دست اول و توصیه های بی طرفانه خود را به اشتراک بگذاریم.

مشتریان ما اغلب می پرسند: «بهترین زمان برای رفتن به سافاری چه زمانی است؟» تصمیم گیری در مورد زمان بازدید از آفریقا نقطه شروع عالی برای برنامه ریزی سافاری شما است و کاملاً به آنچه می خواهید ببینید و تجربه کنید بستگی دارد.

در آفریقا زمان بندی همه چیز است. در این راهنمای مفید، ما مزایای سفر در فصول پر و پائین سافاری را بررسی کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم زمان مناسبی از سال را در آفریقا برای مطابقت با خواسته‌های سافاری خود انتخاب کنید.

فصل بالای سافاری در مقابل فصل کم

بررسی اجمالی

فصل بالا یا اوج

فصل کم / سبز

فصل بالا / اوج

حدود اکتبر تا آوریل حدود می (مه) تا سپتامبر
پایین ترین نرخ ها بالاترین نرخ ها
نیازی به رزرو از قبل نیست نیاز به رزرو از یکسال قبل
گرم ترین و مرطوب ترین هوا سردترین وخشک ترین هوا
یافتن یا دیدن حیوانات در جنوب آفریقا سخت تر است پیدا کردن و دیدن حیوانات راحت تر است
تعداد زیادی بچه حیوانات و پرندگان در اطراف تعداد زیادی بچه حیوانات یا پرندگان مهاجر وجود ندارد
پارک های ملی کمترین شلوغی را دارند پارک های ملی شلوغ ترین هستند

کی بریم:

زمستان آفریقا از ژوئن تا اکتبر (یعنی تابستان نیمکره شمالی) ادامه دارد. تقریباً همه جا، به جز کیپ تاون، زمستانی خشک و تقریباً بدون باران را تجربه می کند.

آب و هوا:

صبح ها و عصرهای خنک تا سرد با بعدازظهرهای گرم را انتظار داشته باشید. خشک با آسمان آفتابی خواهد بود. گول نخورید: آفریقا در برخی نقاط ممکن است با یخبندان بسیار سرد شود.

چه چیزی را بسته بندی کنیم :

درایوهای بازی صبح و بعدازظهر بسیار باحال خواهند بود، بنابراین چند لایه لباس بپوشید. اگر مستعد احساس سرما هستید، دستکش، روسری، روسری، شلوار بلند، ژاکت پشمی و کفش بسته همراه خود داشته باشید. وسایل نقلیه‌ای که در حالت بازی حرکت می‌کنند ممکن است بطری‌های آب گرم و پتو داشته باشند تا شما را راحت کنند.

در آفریقای جنوبی، وسایل نقلیه عموماً کاملاً باز هستند (بدون سقف) بنابراین ممکن است هنگام رانندگی نسیم خنکی را تجربه کنید.

با وجود اینکه زمستان است، عینک آفتابی، کلاه و کرم ضد آفتاب دوستدار محیط زیست همراه داشته باشید.

آنچه حیوانات انجام می دهند:

بزرگترین مزیت سفر در این زمان از سال این است که بازی بسیار ساده تر است. پوشش گیاهی به دلیل کمبود باران به شدت نازک می شود و حیوانات از منابع آبی باقیمانده دور نمی شوند، بنابراین اغلب می توانید آنها را خیلی راحت تر تشخیص دهید.

برخی از حیواناتی که در گرمای تابستان شب‌رو هستند (در شب بیدار هستند) – مانند روباه‌های گوش خفاشی – روزانه (در طول روز بیدار) می‌شوند و شانس شما برای دیدن آنها را به شدت افزایش می‌دهد.

چرندگان ماده – مانند گورخرها، وحشی ها و بز کوهی – معمولاً به شدت باردار هستند و منتظر باران های تابستانی و چرای تازه برای رها کردن بچه های خود هستند.

چیزی که نخواهید دید:

پرندگان مهاجر برای زمستان به آفریقای شمالی و اروپا پرواز می کنند و نوزادان در حال چرا به دنیا نمی آیند (زیرا چرا یا آب کافی برای اطمینان از بقای آنها وجود ندارد). درختان در گل نیستند و گیاهان کمتر مقاوم ممکن است به طور کامل خشک شوند.

چیزی که شما همچنین نخواهید دید – و ممکن است از دست ندهید! – اشکالات هستند. حشرات معمولاً در طول زمستان خشک وارد مرحله لاروی می شوند، به این معنی که پشه، کنه، مگس، پروانه، مورچه، سنجاقک و غیره کمتر وجود دارد. با کلینیک مسافرتی خود در مورد داروهای مالاریا بدون در نظر گرفتن فصل یا مقصد مشورت کنید.

با این حال، تعداد کمتری از حشرات جنبه منفی دارد: پرندگان حشره‌خوار، خزندگان (از جمله مارها) و دوزیستان کم خواب می‌شوند و منتظر تابستان هستند. حتی در دلتای اوکاوانگو، ممکن است در فصل اوج قورباغه نبینید.

بزرگترین مزایا:

روزها خنک‌تر هستند، رطوبت بسیار کمتری وجود دارد و باران نمی‌بارد (به این معنی که ممکن است نیازی به کمپ یا اقامتگاه با تهویه‌ی مطبوع یا استخر شنا نداشته باشید، که می‌تواند در فصل شلوغی که نرخ‌ها بالاتر است، صرفه‌جویی زیادی داشته باشد).

پیدا کردن بازی بسیار آسان‌تر است و معمولاً مقدار زیادی از شکارچیان وجود دارد زیرا شیرها، پلنگ‌ها، یوزپلنگ‌ها و کفتارها از گورخرها، وحشی‌ها و آنتلوپ‌هایی که در اثر کاهش چرا ضعیف شده‌اند استفاده می‌کنند. دیرتر روشن می‌شود، بنابراین تماس‌های بیدارباش شما برای رانندگی صبح زود نیست و به شما اجازه می‌دهد دراز بکشید.

برخی از مکان‌هایی که در تابستان به دلیل سطح بالای آب در دلتای اوکاوانگو غیرقابل دسترسی هستند، تنها زمانی باز می‌شوند که آب در زمستان فروکش کند. البته به خاطر داشته باشید که سطح آب در نوسان است و ممکن است در پایان یک زمستان خشک طولانی آنقدر پایین بیاید که فعالیت های مبتنی بر آب امکان پذیر نباشد.

اگر می خواهید یک سافاری پیاده روی چند روزه انجام دهید، زمستان را انتخاب کنید. پیاده روی در روزهای خنک کمتر خسته کننده خواهد بود و گل و لای بسیار کمتری در اطراف وجود خواهد داشت.

اگر می خواهید سافاری خود را با صعود از قله کلیمانجارو در تانزانیا ترکیب کنید، زمستان زمان خوبی برای رفتن است. بله، هوا سردتر خواهد بود، اما شیلی که قله را تشکیل می دهد بسیار پایدارتر است و در هوای سردتر صعود آسان تر است.

اگر می‌خواهید به آبشار ویکتوریا بروید، در نیمه اول فصل اوج – در حدود ژوئن و جولای – بروید در حالی که سطح آب هنوز نسبتاً بالا است. همانطور که باران ها خشک می شوند، آبشارها نیز خشک می شوند – تا اکتبر، سمت زامبیا اغلب فقط صخره های ناامید کننده است.

بزرگترین معایب:

فصل پرآب، مانند سراسر جهان، به معنای نرخ بالاتر است. از آنجایی که فصل اوج مصرف با تابستان‌های آمریکای شمالی و اروپا همزمان است، تقاضا برای اقامت بسیار بیشتر است، به این معنی که باید رزرو خود را از قبل انجام دهید تا از انتخاب اول اقامتگاه یا کمپ خود مطمئن شوید (مکان‌ها و رویدادهای بسیار پرطرفدار مانند کروگر). پارک ملی، دلتای اوکاوانگو و رودخانه مهاجرت Wildebeest از سرنگتی به ماسای مارا را می توان از نه ماه تا یک سال قبل رزرو کرد.

شما معمولاً در اقامتگاه‌ها و کمپ‌هایی می‌مانید که با ظرفیت کامل با وسایل نقلیه مخصوص بازی پر از حداکثر تعداد مهمان کار می‌کنند. اگر می‌خواهید یک تجربه خصوصی‌تر داشته باشید، رزرو را در یک بازی ذخیره‌سازی یا نگهبانی خصوصی در نظر بگیرید – ذخیره‌گاه‌های خصوصی و حفاظت‌شده مورد علاقه ما را در آفریقا ببینید .

کمبود باران به معنای گرد و غبار فراوان است – برای کسانی که آلرژی دارند عالی نیست. اگر عکاس مشتاقی هستید، اقدامات لازم را برای محافظت از دوربین خود در برابر گرد و غبار انجام دهید یا هر روز عصر که در کمپ هستید آن را تمیز کنید.

اگر می خواهید سافاری خود را با زمان در کیپ تاون ترکیب کنید، یک خبر خوب و یک خبر بد وجود دارد. خبر بد این است که کیپ تاون زمستانی مرطوب و تابستانی خشک دارد، به این معنی که اگر در فصل پربار سافاری از شهر مادر دیدن کنید، هوا سرد و مرطوب خواهد بود. خبر خوب این است که در اینجا چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد، از رستوران‌های درجه یک تا شهرک‌های شراب تاریخی که در آن‌ها می‌توانید خود را در آتش چوب گرم کنید.

فصل کم یا سبز

کی بریم:

تابستان آفریقا از نوامبر تا آوریل (یعنی زمستان نیمکره شمالی) ادامه دارد. بیشتر آفریقا باران بهار و تابستان را تجربه می کند که به معنای آب و غذای زیادی برای حیوانات است.

آب و هوا:

اگرچه فصل بارانی است، اما باران ثابت یا موسمی نیست. به طور کلی، ابرها در طول روز جمع می شوند و در اواخر بعد از ظهر برای رگبارهای دیدنی می شکنند. در عصرها ممکن است رعد و برق همراه با رعد و برق فراوان را تجربه کنید.

هوا گرم و مرطوب خواهد بود، بنابراین یک اقامتگاه با تهویه مطبوع و یک استخر شنا (یا حتی بهتر از آن، یک استخر شنای خصوصی روی عرشه اتاق خود) در نظر بگیرید. آب و هوا نیز برای استفاده از دوش در فضای باز مناسب است…!

چه چیزی را بسته بندی کنیم:

ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه یا کلاه غیرقابل مذاکره است. آفتاب در تابستان بسیار شدید است و یک حمله آفتاب سافاری شما را خراب می کند. شورت و تی شرت نخی در رنگ های خنثی (سبز، خاکستری و قهوه ای) شما را خنک نگه می دارد.

دمپایی در اطراف کمپ و بسته بندی لباس حمام مفید است. یک جفت شلوار و یک پیراهن آستین بلند برای عصرها که پشه ها فعالیت بیشتری دارند توصیه می شود.

با کلینیک مسافرتی خود در مورد داروی مالاریا صرف نظر از مقصد خود مشورت کنید و اگر قصد غواصی در ساحل یا مقصد جزیره را دارید به آنها اطلاع دهید تا مطمئن شوید که داروهای پیشگیری کننده صحیح را تجویز می کنند.

آنچه حیوانات انجام می دهند:

آنها چه کار نمی کنند؟ باران در آفریقا یک نعمت محسوب می شود و در بهار و تابستان پرندگان، زنبورها، گاومیش ها و خفاش ها از آب و غذای فراوان بهره می برند. پرندگان مهاجر برمی گردند، قورباغه ها و برخی خزندگان دوباره بیرون می آیند و البته حشرات از مرحله لاروی بیرون می آیند.

نقطه برجسته فصل کم یا سبز تولد نوزادان است – کره کره ها، گوساله ها، توله ها، خوکچه ها و توله ها همه به دنیا می آیند یا از لانه های خود بیرون می آیند تا این دنیای سرسبز جدید اطراف خود را درک کنند. منتظر گورخرهای لرزان، زرافه های دست و پا چلفتی، شغال های جیرجیر و زگیل های بازیگوش باشید.

یک هشدار جدی وجود دارد: شکارچیان ابتدا ضعیف ترین را انتخاب می کنند که می تواند یک نوزاد باشد. منتظر صحنه های دلخراشی مانند کروک عظیمی باشید که به سمت یک بچه اسب آبی که مادرش خودش را بین آنها قرار می دهد، یا گروهی از سگ های وحشی که یک ایمپالا تازه متولد شده گیج و بی تجربه را از بقیه گله جدا می کند.

اگر در بوتسوانا هستید، ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید که در ماه مارس مهاجرت گورخرها را از طریق کانال Savute مشاهده کنید.

چیزی که نخواهید دید:

به اندازه کافی عجیب، ممکن است حیوانات زیادی را نبینید، حتی اگر تعداد بیشتری از آنها در اطراف باشند. این به این دلیل است که بوته‌ها دوباره زنده می‌شوند و سبزی و پوشش گیاهی غلیظ – به‌ویژه در جنوب آفریقا – به آنها مکان‌های پنهان و سایه زیادی در برابر خورشید می‌دهد. افزایش میزان آب موجود به این معنی است که آنها می توانند بسیار بیشتر پرسه بزنند و مطمئن باشند که چیزی برای نوشیدن پیدا خواهند کرد. چاله‌های آبی که در زمستان محبوب هستند ممکن است در تابستان چندان مورد بازدید قرار نگیرند.

ناامید نشو راهنمایان خوب از چالش یافتن بازی برای مهمانان خود لذت می برند و اغلب در مورد مشاهده با یکدیگر همکاری می کنند. سخت‌تر کار کردن برای ردیابی یک کرگدن گریزان یا دنبال کردن طوفان سگ‌های وحشی باعث می‌شود که وقتی آنها را پیدا کنید لذت بیشتری خواهید برد. برعکس، تشخیص پرندگان بسیار آسان تر است، بنابراین پرندگان در عنصر خود خواهند بود.

بزرگترین مزایا:

فصل پایین به معنای نرخ کمتر، تعداد بازدیدکنندگان کمتر، تعداد خودروهای کمتر و انتخاب بیشتر است. نیازی نیست از قبل رزرو کنید و متخصص آفریقای سافاری شما ممکن است بتواند معاملات عالی را با اقامتگاه ها و اپراتورهای برتر تهیه کند. گاهی اوقات، شما ممکن است تنها مهمانان یک کمپ یا در یک وسیله نقلیه باشید.

عکاسان فصل سبز را به دلیل رنگ های تندتر، هوای صاف تر (غباری وجود ندارد)، بازگشت پرندگان رنگارنگ و تولد نوزادان ترجیح می دهند. همانطور که گفته شد، پرنده در این زمان از سال پر شور است.

بزرگترین معایب:

این فصل بسیار گرمتر، گل آلودتر، مرطوب تر و مرطوب تر از فصل تابستان است. اشکالات بیشتری در اطراف وجود دارد و پیدا کردن بازی چالش برانگیزتر است – اما وقتی این کار را می کنید بسیار رضایت بخش تر است!

برخی از مقاصد که بارندگی بسیار بالایی دارند ممکن است برای فصل “بسته” باشند. به عنوان مثال، بیشتر اقامتگاه ها در زامبیا در ماه های مارس و آوریل بسته می شوند، زیرا باران های طولانی جاده ها را به خاک نخی سیاه صعب العبور تبدیل می کند.

فصل شانه چیست؟

«فصل شانه» یک اصطلاح صنعتی است که به ماه‌های انتقالی بین زمستان و تابستان اشاره می‌کند، زمانی که فصل نه چندان پایین است، بلکه هنوز واقعاً فصل بالا نیست. ممکن است آفتابی باشد، ممکن است بارانی باشد، ممکن است خنک باشد – زمانی که فصول، آب و هوا و رفتار حیوانات در حال تغییر است، زمان کمی غیرقابل پیش بینی است.

برخی از اقامتگاه ها هنوز نرخ های فصل شانه را ارائه می دهند – که بالاتر از فصل سبز اما کمتر از اوج است – در حالی که برخی دیگر با کاهش مستقیم سال به نصف، کار را ساده کرده اند.

فصول شانه به طور سنتی در حدود ماه های مه و نوامبر است، و می توانند زمان های خوبی برای سفر باشند، زیرا بسیاری از بازدیدکنندگان ممکن است قبل از سفر به آفریقا، منتظر فصل های اوج باشند تا به درستی شروع شود.

بهترین زمان از سال برای دیدن حیوانات چه زمانی است؟

به طور سنتی، فصل اوج بهترین زمان برای یافتن بازی است، فقط به این دلیل که با شاخ و برگ کمتر و آب در اطراف، راحت‌تر می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. اما مهم است که به یاد داشته باشید که تعداد یکسانی از حیوانات در طول فصل کم وجود دارند – آنها فقط گزینه های بیشتری برای نوشیدن و تغذیه دارند، بنابراین ممکن است به طور گسترده تر پرسه بزنند و پیدا کردن آنها بیشتر طول بکشد.

بهترین زمان در روز برای یافتن بازی چه زمانی است؟

در سراسر آفریقا، بهترین زمان برای دیدن حیوانات در بیشترین حالت فعال صبح زود و اواخر بعد از ظهر است. این به این دلیل است که معمولاً ظهر بسیار گرم است و آنها در سایه درختان، صخره ها، گودال ها و لانه ها عقب نشینی می کنند که پیدا کردن آنها را سخت تر می کند. حتی اگر آنها را ببینید، آنها به طور کلی انرژی خود را حفظ می کنند و به آرامی استراحت می کنند.

اما در طلوع و غروب، آنها برای نوشیدن به چاله‌های آب می‌روند: صبح برای رفع تشنگی پس از یک شب طولانی و بعد از ظهر برای نوشیدن برای زنده ماندن یک شب دیگر. شیرها و پلنگ ها اغلب در شب شکار می کنند، بنابراین برای طعمه مهم است که با رفتن به چاله های آبی در تاریکی، جایی که می توان به راحتی در کمین آنها قرار گرفت، خود را آسیب پذیر نکند.

جابجایی در گرمای روز انرژی گرانبهای زیادی مصرف می‌کند، بنابراین حیوانات معمولاً در آن زمان کاملاً ساکت هستند. به همین دلیل است که درایوهای بازی به طور جهانی هنگام طلوع و غروب خورشید انجام می شوند.

در یک «درایو بازی تمام روز»، تمام روز را از اقامتگاه دور خواهید کرد، اما مانند حیات وحش، در گرمترین قسمت روز با یک ناهار پیک نیک در بوته استراحت خواهید کرد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *