حفاظتگاه اُل پجتا

حفاظتگاه اُل پجتا

حفاظتگاه اُل پجتا یک منطقه حفاظت شده حیات وحش با مساحت 90000 هکتار است که بین دامنه‌های ابردارس و کوه کنیا واقع شده است.

این منطقه دارای تنوع گسترده ای از حیوانات از جمله پنج حیوان بزرگ و همچنین پناهگاه شامپانزه ها است.

حفاظتگاه اُل پجتا

حفاظت بین المللی جانوران و گیاهان

در دوران استعمار از این منطقه به عنوان گاوداری استفاده می شد. با این حال، جمعیت فیل‌هایی که قبلاً از مزرعه به‌عنوان راهروی مهاجرتی استفاده می‌کردند و به طور فزاینده‌ای در این ملک ساکن شدند، حصارها را خراب کردند و دامداری را غیرممکن کردند. در سال 2004 این ذخیره‌گاه توسط مرکز بین المللی جانوران و گیاهان، یک سازمان حفاظتی مستقر در بریتانیا، خریداری شد و به یک حفاظتگاه تبدیل شد.

حیات وحش اُل پجتا

منطقه حفاظت شده شامل ذخیره‌گاه حیوانات Sweetwaters که پناهگاه شامپانزه‌ها در آن قرار دارد و مزرعه‌های قدیمی اطراف که به بیابان بازگشته‌اند، می‌شود. از سال 2004 حیوانات زیادی به منطقه بازگشته است و جمعیت هر سال 15٪ افزایش یافته است. دشت های باز، جنگل های اقاقیا، دامنه های تپه ای و باتلاق ها زیستگاه های متنوعی را برای طیف وسیعی از گونه ها فراهم می کند. تعداد زیادی کرگدن سیاه، فیل، شیر، پلنگ، گاومیش، گورخر گروی، زرافه، یوزپلنگ، غزال تامسون، غزال گرانت، شغال پشت سیاه، شترمرغ، میمون، واترباک، غزال بزرگ، گاو کوخی و غیره وجود دارد. پرندگان با وجود چند صد گونه موجود در حفاظتگاه ناامید نخواهند شد.

فعالیت ها

طیف وسیعی از فعالیت‌ها برای لذت بردن در محیط‌های حفاظتی مانند رانندگی، تور تفریحی پیاده‌روی و اسب‌سواری وجود دارد. اینجا تنها با سه اردوگاه در منطقه حفاظت شده، منطقه ای وحشی است و شما به ندرت وسیله نقلیه دیگری را می بینید. تنها یک ساعت رانندگی از محله کوچک نانیوکی، به راحتی قابل دسترسی است، اما تجربه بسیار وحشیانه ای را در فلات لایکیپیا ارائه می دهد.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *