شهر نایواشا

شهر نایواشا

شهر نایواشا یک شهر جدید و سرزمینی در کشور کنیا است که در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت نهاده شد. این شهر در منطقه استان اینلاین کنیا واقع شده است. این شهر به عنوان پایتخت دولت و سرزمینی جدید کشور کنیا به جای دیواندوغو انتخاب شد. این شهر دارای بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ نفر جمعیت است و به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای کشور کنیا شناخته می شود برای سفر به این کشور باید ابتدا درخواست ویزای کنیا بدید. این شهر به عنوان یکی از شهرهای نوین کشور کنیا به جای دیواندوغو انتخاب شده است. این شهر دارای چندین ساختمان دولتی، مراکز تجاری، مراکز تفریحی، مراکز آموزشی، مراکز درمانی و موسسات دولتی دیگر است. همچنین، این شهر دارای چندین پارک، مجتمع و مجموعه های خرید و فروش می باشد.

شهر نایواشا

شهر نایواشا که در 92 کیلومتری شمال غربی نایروبی در شهرستان ناکورو کنیا قرار دارد، در آنجا واقع شده است. 198444 نفر در این شهر زندگی می کنند و کشاورزی به ویژه گلکاری صنعت اصلی آن است. یکی دیگر از مکان های توریستی محبوب نایواشا است.

اگر قصد سفر به کنیا را دارید، مطمئن شوید که زمان زیادی در اختیار دارید.
بخند و استراحت کن. یکی از شهرهای مهم کنیا ناکورو است که در استان ریفت یافت می شود. در طول تور کنیا می توان از این شهر دیدن کرد. این شهر هر ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر است که از این طریق بیشترین درآمد خود را به دست می آورد.

شهر دریاچه نایواشا دارای تعدادی جاذبه از جمله آنهاست. این منطقه از شهر آب و هوای فوق العاده ای دارد و می توانید از محیط دوست داشتنی آن بهره ببرید. چیزهای زیادی در نایواشا وجود دارد که گردشگران را جذب می کند و اکثر بازدیدکنندگان را به کنیا می کشاند.

اگر می خواهید چند ساعت یا حتی چند روز را صرف دوری از هیاهو و هیاهوی شهر کنید، دریاچه نایواشا را انتخاب کنید. زیرا این منطقه یکی از بهترین و خوش آب و هواترین نقاط کشور محسوب می شود. در اینجا برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری آن وجود دارد.

شهر نایواشا

جاذبه های گردشگری نایواشا

دریاچه نایواشا

دریاچه در نایواشا یک مقصد گردشگری قابل توجه و محبوب است. این دریاچه به دلیل زیبایی خیره کننده اش هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. نزدیک به 98 کیلومتر از نایروبی، پایتخت کنیا، تا دریاچه نایواشا رانندگی کنید. زمان سفر تقریباً 2:05 ساعت است. این یکی از در دسترس ترین مقاصد گردشگری کنیا است زیرا نایواشا بسیار نزدیک به پایتخت این کشور است.

یک پارک ملی به نام دروازه جهنم

پارک ملی دروازه جهنم یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری نایواشا است. هر ساله گردشگران زیادی به این پارک ملی که در جنوب دریاچه قرار دارد می آیند. در واقع حیوانات زیادی در این پارک وجود دارند که منبع اصلی حیات وحش است. شما حق انتخاب دوچرخه سواری یا پیاده روی در این حیات وحش را دارید. شما می توانید از انجام این کار بسیار لذت ببرید.

جزیره کرسنت در نایواشا

جزیره خیره کننده کرسنت یکی دیگر از مقاصد گردشگری در نایواشا است که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. این جزیره که فاصله کمی با دریاچه نایواشا دارد، فضایی باورنکردنی را در اختیار شما قرار می دهد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید قایق‌هایی برای استفاده از کرسنت وجود دارد، زیرا این جزیره توسط آب احاطه شده است. سفر با قایق یکی دیگر از گزینه های سفر از شرق به غرب است. یکی از بهترین مکان ها در نزدیکی دریاچه نایواشا که در آن می توانید تجربه ای متمایز داشته باشید جزیره کرسنت است.

با قدم زدن در این جزیره می توانید بسیاری از حیواناتی را که در آنجا زندگی می کنند مشاهده کنید. غروب خیره کننده و نفس گیر این جزیره یکی از جذاب ترین مناظری است که در آن خواهید دید. رفتن به جزیره کرسنت به شما این امکان را می دهد که در صورت علاقه به حیوانات، زرافه ها و دیگر حیوانات وحشی را از نزدیک ببینید. بازدیدکنندگان از این صحنه ها لذت می برند.

کلبه ماهیگیری نایواشا

می توانید به یک کمپ ماهیگیری در دریاچه نایواشا بروید و چادر خود را در آنجا برپا کنید. این کمپ ها یکی از مقاصد توریستی در نایواشا هستند که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا استراحت کنند و در کنار دریاچه به ماهیگیری بروند. با کمپینگ در اینجا می توانید منظره خاصی از دریاچه نایواشا و درختان مجاور آن را دریافت کنید.

دریاچه کریستال

دریاچه کراتر یکی دیگر از جاذبه های دریاچه نایواشا است. این دریاچه خانه بیش از 150 گونه مختلف پرنده است. زرافه ها و گورخرهای زیادی در پیاده روی دیده می شوند.

پارک ملی در کوه لانگون

یکی دیگر از مقاصد گردشگری نزدیک به دریاچه نایواشا پارک ملی کوه لونگونوت است. این پارک کوهستانی که یکی از شناخته شده ترین پارک های ملی کنیا است، 20 کیلومتر با دریاچه فاصله دارد و با ماشین حدود 45 دقیقه می توان به آن رسید.

نام کوه در پارک ملی لونگونوت، همانطور که شناخته شده است، از کوهی به همین نام گرفته شده است. این کوه آتشفشانی که در ارتفاع 2776 متری پارک قرار دارد تا آن ارتفاع بالا می رود.

بازدید از خانه الثمر

جوی آدامسون، طبیعت شناس، هنرمند و نویسنده، صاحب خانه السامر و نویسنده کتاب Born Free است. جوی آدامسون در این کتاب در مورد تجربیات خود از پرورش السا، یک توله شیر می نویسد.

زندگی و کار آدامسون در محیط منحصر به فرد خانه السامر به تصویر کشیده شده است که خیلی خوشگله. اندازه این خانه را می توان با موزه کارن بلیکسن در نایروبی مقایسه کرد. در این خانه، می‌توانید در حین نوشیدن چای و خوردن غذاهای سنتی کنیایی، استراحت کنید و از محیط اطراف لذت ببرید.

اطلاعاتی درباره شهر نایواشا

نایواشا یک شهر کوچک واقع در استان ریفت ولی کنیا است. این دریاچه در ساحل شرقی دریاچه نایواشا، یک دریاچه آب شیرین که بخشی از دره بزرگ ریفت است، واقع شده است. این شهر به دلیل نزدیکی به دریاچه و پارک های ملی اطراف، یک مقصد گردشگری محبوب است.

شهر نایواشا مکانی عالی برای بازدید از کسانی است که به دنبال کشف زیبایی های طبیعی کنیا هستند. این دریاچه مکانی محبوب برای تماشای پرندگان است و بیش از 400 گونه پرنده در این منطقه ثبت شده است. این دریاچه همچنین زیستگاه انواع حیات وحش از جمله اسب آبی، زرافه، گورخر و آنتلوپ است. بازدیدکنندگان می توانند با قایق سواری بر روی دریاچه از نزدیک به حیات وحش نگاه کنند.

پارک ملی دروازه جهنم یکی دیگر از جاذبه های محبوب در نایواشا است. این پارک محل زندگی انواع حیات وحش از جمله شیر، یوزپلنگ و کفتار است. بازدیدکنندگان می‌توانند با یک گشت و گذار در پارک، از نزدیک به حیوانات نگاه کنند. این پارک همچنین دارای مسیرهای پیاده روی متنوعی است که مناظر خیره کننده ای از مناظر اطراف را ارائه می دهد.

شهر نایواشا همچنین دارای جاذبه های فرهنگی متنوعی است. مرکز فرهنگی نایواشا مکانی عالی برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ این منطقه است. این مرکز همچنین میزبان رویدادهای مختلف مانند اجرای موسیقی سنتی و رقص است.

شهر نایواشا همچنین میزبان انواع رستوران ها و بارها است. بازدیدکنندگان می توانند از انواع غذاهای محلی و بین المللی و همچنین انواع نوشیدنی ها لذت ببرند. این شهر همچنین دارای تعدادی مغازه و بازار است که بازدیدکنندگان می توانند سوغاتی و سایر اقلام را از آنجا خریداری کنند.

نایواشا مکانی عالی برای بازدید برای کسانی است که به دنبال کشف زیبایی های طبیعی کنیا هستند. این دریاچه یک مکان محبوب برای تماشای پرندگان است و پارک‌های ملی اطراف، فرصت‌های متنوعی برای تماشای حیات وحش ارائه می‌دهند. این شهر همچنین دارای جاذبه های فرهنگی، رستوران ها و فروشگاه های متنوعی است. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت های متنوعی در این منطقه لذت ببرند، از قایق سواری در دریاچه گرفته تا گشت های راهنما در پارک های ملی. نایواشا یک مقصد عالی برای کسانی است که به دنبال کشف زیبایی های کنیا هستند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *