ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا

ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا

باد در درختان خار سوت می زند. روی یک اقاقیا منفرد، کرکس پرهای خود را به هم می زند. در بالا آسمان های بی پایانی برای مطابقت با افق های به ظاهر بی پایان وجود دارد. اینجا باید ماسای مارا باشد، خانه بزرگترین نمایش حیوانات روی زمین.

با خرید تور کنیا 1402 شما از این ذخیره گاه بسیار زیبا دیدن خواهید کرد. ذخیره‌گاه ماسای مارا، همانطور که در ابتدا شناخته می‌شد، در سال 1961 تأسیس شد. امروزه یکی از شناخته‌شده‌ترین مناطق حیات‌وحش در آفریقا است که جمعیت گربه‌های بزرگ سالم و انبوهی از دشت‌ها را در خود جای داده است که با ورود میلیون‌ها حیوان وحشی در طول مهاجرت بزرگ تقویت شده است. در هر زمان از آن بازدید کنید و شانس خوبی برای دیدن شیر، فیل، یوزپلنگ، زرافه ماسایی و بوفالو، و همچنین پرندگان متنوع، اسب آبی و کروکودیل در کنار رودخانه ها خواهید داشت.

ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا

دلیلی وجود دارد که ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا در بین بازدیدکنندگان بسیار شناخته شده و محبوب است. دوربین را بگیرید و در یک عکس می‌توانید درخشش گورخر و پراکندگی ایمپالا، گوزن یالدار و غزال، فیلی در حال حرکت در یک صف و زرافه‌ای لاغر که درختان اقاقیا را می‌خورد را در پس‌زمینه‌ای از تپه‌های دور و دشت‌های باز وسیع ثبت کنید.

اینجا همه چیز بزرگ است: منظره ای از دشت های چرخان و تپه های گرد، بیشه های جنگل اقاقیا و انبوه درختچه های بزرگ. این ذخیره‌گاه توسط رودخانه مارا و شاخه‌های آن به دو نیم تقسیم می‌شود که توسط جنگل‌های سرسبز رودخانه‌ای و محل عبور رودخانه‌های دیدنی در طول مهاجرت در حاشیه قرار گرفته‌اند.

مرز جنوبی ذخیره‌گاه با پارک ملی سرنگتی تانزانیا، که در گله‌های مهاجرت بزرگ مشترک است، مجاور است. این مکان در خطوط یک پارک ملی توسعه یافته است، جایی که بر خلاف مناطق حفاظت شده مرزی، سکونتگاه های انسانی قادر به نفوذ نیستند و تماشای حیوانات محدود به رانندگی و تورهای اسب سواری است.

در بازدیدهای دو بار در روز، راهنمای شما سعی می‌کند حیواناتی را که بیشتر می‌خواهید ببینید، چه شیر (ماسای مارا خانه بزرگ‌ترین جمعیت شیر ​​در کنیا است)، چه گونه‌هایی که در سایر نقاط کشور یافت نمی‌شوند، پیدا کند. مانند بز کوهی تاپی و روان یا پرندگانی مانند شاه ماهی، نوک شاخ، پرندگان منشی و پرنده شکاری.

در طول مهاجرت بزرگ (معمولاً بین ژوئیه و اکتبر)، می توانید بازدید خود را در امتداد رودخانه مارا متمرکز کنید، همچنین با عبور از رودخانه، شانس خوبی برای دیدن شکارچیانی دارید که ضعیف ترین گله ها را شکار می‌کنند. شایان ذکر است که ذخیره‌گاه در این ماه‌ها بسیار شلوغ می‌شود و پیش‌بینی عبور از رودخانه تقریباً غیرممکن است و به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد.

در هر زمانی از سال، شما هنوز هم شانس دیدن همه پنج حیوان بزرگ را دارید، اگرچه به نظر می رسد پلنگ در حفظ مشخصات خود ماهر است. همچنین می‌توانید با یوزپلنگ برخورد کنید، چه ماده‌های تنها (گاهی با توله‌ها) یا گله های نر که به تپه‌های موریانه نگاه می‌کنند.

بیشتر وسایل نقلیه موجود در پارک روی شناسایی این گونه های کلیدی تمرکز می کنند. اما گاهی اوقات، بهترین بازدید جایی هستند که شما هدف حیوانی مشخصی در ذهن ندارید و به سادگی آنچه را که در آنجا وجود دارد، مشاهده می‌کنید، و برای تجربه‌ای آرام‌تر و معتبرتر به گوشه‌های آرام‌تر می‌چسبید.

بهترین زمان برای بازدید از ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا

ماسای مارا، در حالی که به خاطر ماه‌های مهاجرت بزرگ خود از ژوئیه تا اکتبر شناخته می‌شود، در تمام طول سال در انواع حیات وحش فراوان است. به احتمال زیاد بین مارس و مه بارندگی را تجربه خواهید کرد، اما نباید بر تجربه تور تفریحی شما تأثیر بگذارد و در این زمان بازدیدکنندگان کمتری خواهید دید.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *