حفاظت گاه شمالی مارا

حفاظت گاه شمالی مارا

حفاظت گاه شمالی مارا و دیدنی های کنیا و حیات وحشی پراکنده در دشت های علفزار. شیر در زیر اقاقیا چرت می زند. زرافه ماسایی که بر فراز بلندترین شاخه ها نگاه می کند. رانندگی به حفاظتگاه شمالی مارا به شما این فرصت را می دهد که با همه بزرگ ترین سرفصل های ماسای مارا روبرو شوید، اما بدون جمعیتی که اغلب در رزرو اصلی دیده می شود.

این حفاظتگاه بین 800 مالک زمین ماسایی و تعدادی کمپ و اقامتگاه به نفع حیات وحش و جوامع محلی شکل گرفت. تعداد مهمانان در اینجا فقط محدود به کسانی است که در محدوده آن اقامت دارند، و تنها پنج وسیله نقلیه در هر مشاهده مجاز هستند، که تجربه تور تفریحی ساکت‌تر و معتبرتری را ایجاد می‌کند.

حفاظت گاه شمالی مارا

در شمال غربی منطقه حفاظت شده ملی ماسای مارا، حفاظتگاه شمالی مارا جایگزین ساکت تری است که هنوز تنوع و تمرکز حیات وحش منطقه را نشان می دهد. فقط تعداد کمی از کمپ‌ها و اقامتگاه‌ها در این منطقه پراکنده‌اند، که هرکدام دو بار در روز بازدید را ارائه می‌دهند که به شما فرصتی می‌دهد شیر خروشان (که خمیازه می‌کشد)، زرافه ماسایی در حال غوغا، بخش‌های عظیمی از حیات وحش و اسب آبی در حال چرخش را در امتداد سواحل رودخانه در آب های تیره ببینید.

این مرکز حفاظتی بیش از یک پناهگاه برای حیات وحش، به عنوان مشارکتی بین صدها مالک زمین ماسایی و چندین کمپ و اقامتگاه راه اندازی شد. هدف آن چیست؟ ایجاد یک منطقه حفاظت شده که به نفع جوامع محلی نیز باشد.

مسئولین حفاظت، زمین را از ماسایی ها اجاره می کند، بنابراین آنها درآمد مستقیمی از حفاظت از حیات وحش و گردشگری دریافت می کنند. آنها همچنان مجاز به چرای گاو در محل نگهداری هستند، و شما مردان و زنانی را خواهید دید که گوسفندها، بزها و گاوها را در حال چرا در محل نگهداری می کنند.

این موضوعات از تجربه تماشای حیوانات کم نمی کند. با کمک یک راهنمای باتجربه، شما از طریق علفزارهای باز، شاخه های بوته ها و در امتداد سواحل رودخانه در جستجوی حیوانات بزرگ و کوچک سفر خواهید کرد.

ممکن است با یک فیل گاو نر بزرگ روبرو شوید که به دنبال یک گله ماده است، گله‌های پرانرژی گورخر، ایمپالا و غزال‌های تامسون و گرانت را می بینید که مراقب شکارچیان پنهان هستند و در سایه می‌چرخند، همچنین شیرهایی را در سنین مختلف از نرهای نوجوان تا مادران آنها و توله های خال طلایی را مشاهده می کنید.

بازدید از حیوانات دو بار در روز انجام می‌شود: در نور اول، زمانی که ابرها در حالی که خورشید از افق بالا می‌آید، به رنگ طلایی می‌درخشند، حیوانات در حال چرا از شرایط خنک‌تر نهایت استفاده را می‌برند و رد پلنگ، شیر یا کفتار هنوز تازه است. و پس از یک بعدازظهر آرام در کمپ، شکارچیان شکار شبانه خود را شروع می کنند.

پس از خوردن نوشیدنی و تنقلات در غروب آفتاب، پس از تاریک شدن هوا به کمپ بازمی‌گردید و بوته را با چراغ قوه اسکن می‌کنید تا گوی‌های بازتابنده چشم‌های حیوانات شب‌زی، از گالاگو گرفته تا خرگوش‌های آفریقایی را ببینید.

تعداد اندک مهمانان در محوطه نگهبانی به این معنی است که شما وسایل نقلیه بسیار کمتری نسبت به رزرو اصلی خواهید دید. و با قوانین سختگیرانه در مورد تعداد وسایل نقلیه مجاز در هر بازدید، می توانید بدون مزاحمت برای حیوانات یا احساس اینکه بخشی از جمعیتی هستید که برای بهترین منظره می جنگند به آنها نزدیکتر شوید.

علاوه بر ابن سرگرمی ها، اغلب می‌توانید تورهای تفریحی پیاده‌روی را در محوطه نگهبانی انجام دهید. با همراهی یک راهنمای باتجربه و یک محیط بان مسلح، پیاده به بیرون می روید تا حیوانات را از نزدیک ببینید و موجودات کوچکتری را مشاهده کنید که در غیر این صورت نادیده گرفته می شدند. بدون صدای موتور، می توانید صدای آواز پرندگان، صدای بازی دشت و خش خش درختان را با وضوح بیشتری بشنوید و احساس کنید که بخشی از طبیعت هستید.

بهترین زمان برای بازدید از حفاظتگاه شمالی مارا

حیات وحش در تمام طول سال فراوان است، اما تعداد حیوانات وحشی در طول مهاجرت بزرگ که معمولاً بین جولای و اکتبر اتفاق می‌افتد، به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. ممکن است بین مارس و مه مقداری باران تجربه کنید، اما نباید بر تجربه تور تفریحی شما تأثیر بگذارد و در این زمان بازدیدکنندگان کمتری خواهید دید.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *