حفاظت از حیات وحش لوا

حفاظت از حیات وحش لوا

حفاظت از حیات وحش لوا، در شمال کوه کشور کنیا، حفاظت از حیات وحش لوا بیش از 45000 هکتار امتداد دارد. داستان آن با مردی به نام ایان کریگ شروع می شود که در سال 1977 اداره مزرعه گاو والدینش را بر عهده گرفت.

حفاظت از حیات وحش لوا

حفاظت از حیات وحش لوا

حیات وحش قبلاً در مزرعه آزادانه پرسه می زد، اما در دهه 70 افزایش شکار غیرقانونی وجود بسیاری از حیوانات را تهدید کرد. در سال 1983، به دلیل وضعیت اسفناک کرگدن که همه آنها هنگام بیرون رفتن از مزرعه کشته شده بودند، یک پناهگاه کرگدن در 5000 هکتار از مزرعه ساخته شد. سپس به 10000 هکتار افزایش یافت و سپس در سال 1995 کل مزرعه به حفاظت از حیات وحش لوا تبدیل شد. در نهایت زمین های همسایه نیز شامل جنگل Ngara Ndara در جنوب شد.

حیات وحش لوا

با افزایش حفاظت، تعداد حیات وحشی که از آن پشتیبانی می کند افزایش یافته است و اکنون می توانید از تماشای حیوانات زیادی در اینجا لذت ببرید. هم گورخر گروی و هم گورخر معمولی را می توان در دشت های چمن باز در کنار غزال گرانت، بوفالو، زرافه مشبک، غزال بزرگ بیسا، گاو کوهی و ایمپالا یافت. کرگدن سیاه و سفید هر دو یافت می شود و شیر، یوزپلنگ، پلنگ و کفتار هم وجود دارد. در گرمای اواخر صبح، بسیاری از این حیوانات برای نوشیدن آب در باتلاق ها جمع می شوند. واترباک‌ها همیشه در این نزدیکی هستند و گله‌های فیل‌های بزرگ بازدیدکنندگان زیادی دارند، بنابراین گاهی اوقات می‌توان صدها حیوان را در یک نقطه دید. در نهایت، افراد خوش شانس ممکن است بز کوهی کمیاب ساکن باتلاق، سیتاتونگا را ببینند.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *