دریاچه های دره بزرگ ریفت

دریاچه های دره بزرگ ریفت

دریاچه های اصلی دره بزرگ ریفت کنیا شامل دریاچه ناکورو، دریاچه نایواشا، دریاچه ماگادی و دریاچه ویکتوریا است. احتمالاً یکی از مشهورترین تصاویر کنیا، تصویر ابرهایی از فلامینگوهای صورتی درخشان است که از دریاچه ای درخشان با سایه دیواره دره بزرگ ریفت در پشت سرشان برمی خیزند.

حیات وحش دریاچه های دره بزرگ ریفت کنیا

طبق فیلم های بی شماری از طبیعت، دیدن این حیات وحش در زندگی واقعی حتی تماشایی تر است. ایستادن در ساحل دریاچه در ناکورو با شنیدن صدای تند فلامینگوها و تماشای پلیکان‌ها که بر روی آب حرکت می‌کنند، تماشایی است. بسیاری از دریاچه‌های دره بزرگ ریفت کنیا توسط مناطق بیابانی یا ذخیره‌گاه‌های شکار احاطه شده‌اند. این ها فرصت های فوق العاده ای را برای لذت بردن از تماشای پلیکان ها و فلامینگوها، و حیوانات بزرگی مانند بوفالو، شیر، کرگدن، فیل و غیره را فراهم می کنند.

دریاچه های دره بزرگ ریفت

دریاچه ناکورو

معروف ترین دریاچه احتمالاً دریاچه ناکورو است. یک دریاچه قلیایی کم عمق غنی از فیتوپلانکتون که فلامینگوهای کوچکتر و بزرگتر دوست دارند در آن چرا کنند. تعداد فلامینگوها می تواند در طول سال از چند صد تا صدها هزار در نوسان باشد.

دریاچه نایواشا

دریاچه نایواشا، با یک ساعت رانندگی از ناکورو، حاوی آب شیرین است و توسط مزارعی احاطه شده است، که بسیاری از آنها مزرعه گل هستند. با تعدادی خانه‌های کوچک و ذخایر طبیعی و در فاصله کوتاهی با رانندگی از نایروبی، مکانی ایده‌آل برای شروع یک تور تفریحی است.

دریاچه ماگادی

دریاچه ماگادی در جنوب دورترین کشور کنیا می باشد کمتر شناخته شده است. این منطقه وحشی با تعدادی از جوامع ماسایی و حیوانات وحشی عشایری است. مناظر آن دراماتیک است، تنها یک اقامتگاه کوچک اما دیدنی وجود دارد – اینجا مکانی برای افراد واقعاً ماجراجو است.

دریاچه ویکتوریا

در نهایت، دریاچه ویکتوریا درست خارج از دره ریفت قرار دارد و توسط دهکده ها و شهرهای کوچک متعدد احاطه شده است. با اینکه ساحل دریاچه می تواند غیرقابل توجه باشد، اما تعدادی جزیره کوچک گرمسیری وجود دارد که ایده آل هستند. تپه‌های پوشیده از پوشش گیاهی سرسبز به سمت آب‌های آبی شفاف و پر از قایق‌های بادبانی سفید فرو می‌روند. با یک ساعت پرواز از ماسای مارا، این مکان برای گذاشتن پاها در آب و استراحت پس از تور تفریحی بسیار عالی است.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *