قوانین عجیب کنیا

قوانین عجیب کنیا – هر شهری دارای قوانین و مقرراتی است که اکثر آنها نرمال هستند. اما موارد عجیب و غریبی وجود دارد که شما را به خنده یا تعجب وادار می کند. در اینجا چند قانون عجیب و غریب در کنیا آورده شده است که قبل از اخذ ویزای کنیا و سفر به این کشور، باید از آنها آگاه باشید.

قوانین عجیب کنیا در حیطه ی راهنمایی و رانندگی در مورد حیوانات

قوانین عجیب کنیا

قوانینی که با مجازات همراه است در قوانین کنیا تحت قانون رفاه حیوانات 360 در مورد جلوگیری از ظلم به حیوانات گنجانده شده است. قوانین رفتار ظالمانه با حیوانات در حین حمل و نقل را به عنوان یک جرم کیفری معرفی می کنند که توسط قانون مجازات می شود.

برای محافظت از حیوانات در برابر استرس روحی، جراحات، گرسنگی و کم آبی، دولت تمام پروتکل‌ها و مجازات‌های نقض آنها را هنگام جابجایی حیوانات از مکانی به مکان دیگر منتشر کرده است. و بر این اساس، بار کردن حیوان در خودرو به نحوی که ممکن است موجب هر گونه آسیب شود، جرم محسوب می شود.

 • راننده قبل از شروع سفر باید مجوز مربوطه را اخذ کند و افسر دامپزشکی باید کشتی مورد استفاده برای حمل حیوانات زنده را بازرسی کند تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای ایمنی لازم را دارد.
 • هنگام حمل و نقل حیوان، ظرف مورد استفاده باید به اندازه کافی دارای هواکش و فضای کافی برای استراحت حیوان باشد.
 • جابجایی آنها در مکان هایی که تهویه مناسبی ندارند جرم محسوب می شود.
 • در حین حمل و نقل حیوانات، رانندگان باید اطمینان حاصل کنند که همه آنها به اندازه کافی تغذیه می شوند.
 • حمل و نقل حیواناتی که مناسب نیستند یا مشکلات اساسی بهداشتی دارند غیرقانونی است
 • نگهداری سگ های بزرگتر از چهار ماه بدون مجوز غیرقانونی است و نمی توانید بیش از چهار سگ نگهداری کنید. اگر برای این دو مقصر شناخته شوید، مشمول جریمه می شوید.
 • اگر از اردک نگهداری می کنید، تقریباً همان جنایت یک کشاورز ماری جوانا را مرتکب می شوید.پرورش اردک غیرقانونی تلقی می‌شود زیرا برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد می‌کند. آنها می توانند شما را به دلیل ایجاد مزاحمت صوتی به مقامات گزارش کنند.
 • خرید، فروش، کشتن یا گرفتن هر حیوان وحشی محافظت شده یا تجارت هر یک از قطعات آن بدون مجوز غیرقانونی است.
 • کنیا یکی از امضاکنندگان کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی (CITES) است که بر اساس آن تجارت تجاری بین‌المللی عاج ممنوع است. افرادی که در حال خرید یا قاچاق کالاهای ممنوعه دستگیر شوند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت و مجازات زندان و/یا جریمه نقدی دریافت خواهند کرد.
 • حمل حیوانات بدون رعایت رویه مناسب ممکن است مشمول جریمه زندان شود. مدت حبس برای تخلف از قوانین شش ماه است.

قوانین مرتبط با پوشیدن لباس مناسب

قانون کلی در مورد نحوه لباس پوشیدن در کنیا پوشیدن لباس محافظه کارانه است. این به معنای لباس های بلند و گشاد برای بانوان است که شانه ها، زانوها، وسط، سینه و پشت شما را می پوشاند. این قانون لباس باید در همه جا از جمله شهرهایی مانند نایروبی رعایت شود، با این حال، اگر قصد خرید سفر به این کشور با تور گردشگری کنیا را دارید، باید دقت کنید که در مناطق روستایی محافظه‌کارتر لباس پوشیدن و پوشیدن لباس‌های بلندتر را هدف قرار دهید.

مناطق ساحلی عمدتا مسلمان هستند. اگرچه قانون سختی برای پوشش وجود ندارد، اما در ماه مبارک رمضان یا اگر قصد بازدید از مناطق مذهبی را دارید، باید دور از اقامتگاه‌های توریستی و هتل‌ها، به خصوص در شهر مومباسا، محافظه‌کارانه لباس بپوشید.

مردان باید شلوار و تی شرت بلند یا پیراهن دکمه دار با آستین بلند بپوشند که حداقل شانه های شما را بپوشاند. همچنین باید در مکان‌های مذهبی شلوار و پیراهن‌های بلند سبک لباس بپوشید. شلوارک معمولاً توسط مردان پوشیده نمی‌شود، اما اگر می‌خواهید یک جفت شورت برای سواری طولانی با مربی یا بازی با خود ببرید، مطمئن شوید که زانو را پوشش می‌دهد.

قوانین مرتبط با عکس گرفتن توریست ها

کنیا به طور کلی یک کشور آزاد است که در آن شما می توانید هر کاری را که دوست دارید انجام دهید و هر تعداد که می خواهید عکس بگیرید – به جز در مناطق محدود. در واقع، قوانین متعددی وجود دارد که استفاده از عکاسی را در مناطق خاصی در کنیا محدود یا ممنوع می کند. این قوانین برای حفاظت از امنیت ملی، حریم خصوصی شخصی و میراث فرهنگی وضع شده اند. در زیر برخی از قوانینی وجود دارد که عکاسی را در مناطق خاصی از کنیا محدود یا ممنوع می کند:

 • تأسیسات نظامی : کنیا دارای چندین تأسیسات نظامی از جمله کمپ ها و پایگاه های آموزشی است. این مناطق حساس تلقی می شوند و برای غیرنظامیان از جمله عکاسان و فیلمبرداران ممنوع است. گرفتن عکس یا فیلمبرداری در این مناطق می تواند منجر به دستگیری یا بازداشت توسط مقامات نظامی شود.
 • فرودگاه ها و ساختمان های دولتی : عکاسی و فیلمبرداری در فرودگاه ها و ساختمان های دولتی کنیا اکیداً ممنوع است. نقض این قانون ممکن است منجر به دستگیری و پیگرد قانونی شود.
 • پارک های ملی: کنیا خانه برخی از باشکوه ترین حیات وحش در جهان است و پارک های ملی آن مقصد محبوبی برای عکاسی و فیلم برداری از حیات وحش است. با این حال، مناطق خاصی در این پارک ها وجود دارد که در آن عکاسی و فیلمبرداری ممنوع است . این شامل مناطقی می شود که گونه های در خطر انقراض مانند کرگدن ها و فیل ها قرار دارند. علاوه بر این، هنگام عکس گرفتن از حیوانات در شب استفاده از فلاش ممنوع است زیرا ممکن است رفتار طبیعی آنها را مختل کند.
 • املاک خصوصی :عکاسی و فیلمبرداری در ملک خصوصی در کنیا بدون اجازه مالک مجاز نیست. اگر قصد دارید در ملک خصوصی عکس بگیرید یا فیلم بگیرید، مهم است که از قبل از مالک اجازه بگیرید.
 • اماکن تاریخی : گرفتن عکس یا فیلمبرداری در مکان های باستانی خاص، بناهای تاریخی و ساختمان های میراثی را بدون مجوز ممنوع می کند. این امر برای حفاظت از میراث فرهنگی کشور و جلوگیری از آسیب دیدن این اماکن مهم است.
 • عکاسی از کودکان : گرفتن عکس یا فیلمبرداری از کودکان را در موقعیت های خاص بدون رضایت والدین یا قیم آنها ممنوع می کند. این برای حفظ حریم خصوصی و رفاه کودکان است.
 • مکان های عمومی : عکاسان باید قبل از گرفتن عکس یا فیلمبرداری در مکان های عمومی، مانند خیابان ها، پارک ها و سواحل، مجوز دریافت کنند. آنها همچنین محدودیت هایی را برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای عکاسی و فیلم در نظر گرفته اند.

قوانین مربوط به مواد مخدر

مصرف مواد مخدر در کنیا در میان مردان، زنان و جوانان از مناطق روستایی و شهری رایج است. مواد گزارش شده مورد استفاده شامل سیگار، تنباکو، کوبر، قلیان، الکل بسته بندی شده، چانگ آ، حشیش، بانگ، کوکائین، هروئین، خات، مواد استنشاقی، داروهای تجویزی (آرام بخش یا قرص خواب، مورفین، کدئین، پتیدین) و داروهای مصنوعی است. (آمفتامین، مواد توهم زا، ماندراکس).

در سال های اخیر، سوء استفاده از مواد مخدر تفریحی منجر به مشکلات مختلفی شده است. در پاسخ، جوامع محلی و دولت ملی اقداماتی را برای مقابله با این چالش ها انجام داده اند.

قانون کنترل تنباکو در سال 2007 برای محافظت از افراد در برابر بیماری و مرگ ناشی از تنباکو طراحی شده است. همچنین هدف آن اطلاع رسانی بهتر به مصرف کنندگان در مورد خطرات ناشی از سیگار کشیدن بود و در عین حال از خرید محصولات تنباکو برای افراد زیر 18 سال جلوگیری کرد.

قانون کنترل نوشیدنی های الکلی در سال 2010، برای محافظت از “سلامت افراد با ارائه چارچوب قانونی برای کنترل فروش، تولید و مصرف نوشیدنی های الکلی” تصویب شد. همچنین به دنبال آموزش بهتر عموم مردم در مورد خطرات مصرف الکل بود. این تلاش ها ساعات کار بارها را تنظیم می کند و فروش الکل را به افراد زیر 18 سال ممنوع می کند.

مجازات قاچاق مواد مخدر و غیره در صورتی که شخصی 50 میلی گرم یا کمتر داشته باشد به جزای نقدی از ده میلیون شیلینگ حداقل یا حبس تا ده سال یا به هر دو این جزای نقدی محکوم می شود.

براساس قوانین کشور کنیا ، هر شخصی که مواد مخدر یا روانگردان را در اختیار داشته باشد مرتکب جرم خواهد شد.

هر شخصی که مواد مخدر یا روان‌گردان یا هر ماده‌ای که توسط او به عنوان یک ماده مخدر یا روان‌گردان معرفی شده یا در اختیار دارد، قاچاق کند یا در اختیار داشته باشد، مرتکب جرم شده و مشمول مجازات نقدی حداقل سی میلیون شیلینگ یا حبس بمدت حداقل سی سال و یا هردو می شود.

در مومباسا، دولت کنیا 12 مرکز سرپایی ایجاد کرد که قادر به ارائه درمان اعتیاد به مواد مخدر بودند. دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد همچنین متعهد شد که برای کسانی که مواد مخدر تزریق می کنند، آموزش هایی را برای “700 متخصص بهداشت و کارمند جامعه مدنی در خدمات HIV” ارائه دهد.

قوانین و احترام به مقامات

از بازدیدکنندگان انتظار می رود که به رئیس دولت و سایر رهبران یا مقامات یونیفرم پوش خدمات عمومی احترام بگذارند. پاره کردن یا سوزاندن پرتره رئیس جمهور جرم است. از نقض قوانین به ویژه قانون کنترل ارز، مقررات راهنمایی و رانندگی و قوانین منع فحشا، سوء استفاده جنسی و مصرف یا قاچاق مواد مخدر خودداری کنید. متخلفان خارجی معمولاً محاکمه می شوند و جریمه می شوند یا دستور خروج از کشور صادر می شوند.

چند نکته مهم هنگام بازدید از پارک های ملی

سر و صدا

ایجاد سر و صدا یا هیاهو در داخل پارک باعث مزاحمت حیوانات می شود و شانس شما را برای تماشای خوب از بین می برد، علاوه بر این که دیگر بازدیدکنندگان پارک را نیز آزار می دهد. خودروهایی که دارای سیستم اگزوز صداساز معیوب هستند، از ورود منع خواهند شد.

حیوانات خانگی

حیوانات خانگی حمل شده به پارک ملی باعث ترس و ازدحام در میان حیوانات وحشی یا تحریک رویارویی با حیوانات می شوند و در نتیجه بر ایمنی شما تأثیر می گذارد. بنابراین ورود حیوانات خانگی در پارک ها / رزروها ممنوع است

راه‌های فرعی

خروج از جاده‌های اصلی پارک برای نزدیک‌تر شدن به حیوانات یا به دست آوردن دید بهتر، نه تنها پوشش گیاهی را از بین می‌برد و مناطق را مستعد فرسایش خاک می‌کند، بلکه نظم جمعیت حیوانات را مختل می‌کند و عادات پرورش و تغذیه آنها را بر هم می‌زند.

شما همچنین خطر گیر افتادن در حین رانندگی در جاده های نامشخص را دارید. برخی از حیوانات به ویژه یوزپلنگ حیوانات حساسی هستند که روزها شکار می کنند و به راحتی مزاحم می شوند. هنگامی که تعدادی از اتومبیل های توریستی یک یوزپلنگ شکار را دنبال می کنند، ممکن است تلاش  برای شکار را رها کند یا به طعمه هشدار داده شود و در نتیجه شکار ناموفق باشد. در چنین مواردی یوزپلنگ و توله هایش ممکن است چند روز بدون غذا بمانند.

سرعت

برای ایمنی خود و حیوانات، در پارک با سرعت بیش از 40 کیلومتر در ساعت رانندگی نکنید. حیوانات می توانند به طور غیرمنتظره ای یورتمه سواری یا پریدن از روی جاده را انجام دهند. سرعت کنترل شده همچنین شانس شما را برای دیدن حیوانات گریزان مانند پلنگ، کاراکال یا چندین گربه پنهان شده در پشت بوته ها یا خندق ها افزایش می دهد و به شما امکان می دهد برای مشاهده و عکس های بهتر به حیوانات نزدیک شوید.

زمان بازدید

حضور یا رانندگی در پارک در شب یا در ساعات تاریکی (7 بعد از ظهر) تخلف است. از قبل برنامه ریزی کنید تا قبل از تاریک شدن هوا به محل کمپینگ یا اقامتگاه خود برسید تا از رانندگی در پارک در شب (بعد از ساعت 7 بعد از ظهر) اجتناب کنید.

ورود پس از ساعت 18:15 ممنوع است همچنین توصیه می شود از رفتن به پارک پس از بارندگی خودداری کنید و در صورت انجام این کار هنگام عبور از نهرهای بدون پل و رودخانه هایی که سطح آب آنها ممکن است پس از بارندگی نوسان داشته باشد، احتیاط کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *