تعطیلات رسمی کنیا

تعطیلات رسمی کنیا – کنیا با نام رسمی جمهوری کنیا کشوری در شرق آفریقا است که از لحاظ آب و هوایی به دو فصل گرم و خشک و گرم و مرطوب تقسیم می شود و بطور گرم و عجیب و غریب در هر فصل جذابیت زیادی دارد و یک مقصد دائمی محبوب برای ماه عسل و یک آهنربا برای مسافران ماجراجو است که با در دست داشتن ویزای کنیا می توانید از این مقصد محبوب بازدید کنید.

کنیا تقریباً دوازده تعطیلات رسمی در سطح ملی وجود دارد که به شرح زیر است :

تاریخ نام
ژانویه 1 روز سال نو
متفاوت است جمعه خوب
متفاوت است دوشنبه عید پاک
1 می روز کارگر
1 ژوئن روز ماداراکا
بستگی به رؤیت ماه دارد عید فطر
بستگی به رؤیت ماه دارد عید قربان
10 اکتبر روز اوتامدونی (سابقاً روز موی، سابقاً روز هدوما)
20 اکتبر روز ماشوجا(روز سابق کنیاتا)
12 دسامبر روز جامهوری ، تاریخ تأسیس کنیا به عنوان یک جمهوری در 12 دسامبر 1964 است.
25 دسامبر روز کریسمس
26 دسامبر روز باکسینگ (روز اوتامادونی در کنیا)

روز جامهوری ، که به آن روز استقلال نیز می‌گویند ، یکی از مهم‌ترین تعطیلات ملی در کنیا است که در 12 دسامبر برگزار می‌شود. این تعطیلات رسماً تاریخ ورود این کشور در سال 1964 به عنوان یک جمهوری مشترک المنافع را نشان می‌دهد و نام خود را از کلمه سواحیلی Jamhuri گرفته است. (“جمهوری”)؛ 12 دسامبر همچنین تاریخ استقلال کنیا از بریتانیا در سال 1963 است.

از آنجایی که روز جامهوری دارای چنین اهمیت تاریخی است، تقریباً هر کنیایی این تعطیلات را تا حدودی جشن می گیرد. جشن ها شامل اعیاد، سخنرانی های سیاسی، رژه و رقص است.

بطور کلی موسیقی، غذا و رقص به شدت در جشن‌ها به چشم می‌خورد که معمولاً بر خانواده، اجتماع و اتحاد تأکید می‌کند . اکثریت قریب به اتفاق جمعیت مسیحی هستند، بنابراین تعطیلات مذهبی عمده کنیا عید پاک و کریسمس نیز تعطیلات عمومی هستند.

کنیا یکی از مقاصد باشکوه حیات وحش جهان است ! پارک‌ها، ذخیره‌گاه‌ها و حفاظت‌گاه‌های خصوصی آن خانه برخی از نادرترین و متنوع‌ترین جمعیت‌های حیات وحش روی کره زمین هستند که با خرید تور گردشگری کنیا و با سفر در مناظر وسیع غرق در نور ملایم صبح، رویاهای آفریقایی شما در برابر چشمان شما آشکار می شود.

از دیگر جاذبه های محبوب کنیا میتوان به بهترین پارک های ملی، هتل های لوکس و مجهز، حیات وحش و حیات پرندگان، تنوع قبایل و آداب و سنت های مخصوص مردم محلی می توان اشاره کرد که هرکدام مقاصد مناسب و جذابی برای سپری کردن تعطیلات می توانند باشند.

سافاری خانوادگی کنیا کنیا با حیات وحش باورنکردنی و فرهنگ جذاب ماسایی، مقصدی عالی برای سافاری خانوادگی است و این سفر شامل یک وسیله نقلیه شخصی و راهنما است، به این معنی که می‌توانید در طول مسیر هر طور که می‌خواهید توقف کنید.

کنیا به طور کلی مکانی گران برای سفر در نظر گرفته نمی شود ، اما در مقایسه با سایر کشورهای آفریقایی، به دلیل توسعه صنعت گردشگری این کشور، هزینه ها کمی بالاتر است. اگر قصد دارید مسافت مناسبی را طی کنید، قیمت ها می توانند افزایش پیدا کنند، به خصوص اگر می خواهید به یک سافاری بروید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *