پارک های ملی و پارک های حیات وحش کنیا

پارک های ملی و پارک های حیات وحش کنیا – کنیا یکی از اسرارآمیزترین و هیجان انگیز ترین کشور های آفریقایی است که با رزرو تور کنیا و  سفر به آن، هرآنچه از هیجان و لذت ماجراجویی را که بخواهید، تجربه خواهید کرد و روزهای خوبی را در این کشور خواهید داشت.

این کشور آفریقای شرقی به دلیل داشتن پارک‌های ملی و ذخیره‌گاه‌های متعدد در مرزهایش، پایتخت حیات وحش نامیده می‌شود. کنیا هیچ کمبودی در پارک های حفاظت شده، ذخیره گاه ها، پارک های دریایی و مناطق حفاظت شده خصوصی ندارد.

بسیاری از مردم مشتاقانه برای دیدن بیگ فایو معروف کنیا (کرگدن، بوفالو، فیل، پلنگ و شیر) به سافاری می روند. اما این نکته قابل ذکر است که پارک های ملی کنیا فراتر از حیات وحش هستند و هر پارکی را که برای بازدید انتخاب کنید قطعا لذت خواهید برد.

از مناظر دیدنی و چشمه های زمین گرمایی گرفته تا حیات پرندگان با رنگ های زیبا و جوامع بومی که در این مناطق و اطراف آن زندگی می کنند.

برای سفر به این کشور، به ویزای توریستی کنیا نیاز خواهید داشت.

در این قسمت، به معرفی بهترین و محبوب ترین پارک های کنیا می پردازیم :

پارک ملی ماسایی مارا (Maasai Mara National Park)

پارک های ملی و پارک های حیات وحش کنیا

ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا که با عنوان مارا نیز شناخته می‌شود،یکی از بزرگترین ذخیره گاه های حیات وحش در آفریقا است که در جنوب غربی کنیا واقع شده است. اگر بخواهیم بهترین پارک ملی حیات وحش کنیا را به شما معرفی کنیم، آن قطعا چیزی جز پارک ملی ماسایی مارا نخواهد بود. ماسایی مارا با بیش از 1500 کیلومتر مربع وسعت، در بخش جنوب غربی کنیا و در نزدیکی مرز تانزانیا واقع شده است.

می توان گفت که این پارک محبوب ترین و معروف ترین پارک ملی کنیاست بدلیل حیات وحش و طبیعت بکری که دارد. این مکان که با پارک ملی سرنگتی ادغام شده است، محل زندگی حدود 95 گونه پستاندار و 570 گونه پرنده است و مناظری باورنکردنی از حیات وحش را به نمایش می گذارد که نمی توان آن را از دست داد.

در این پارک حیوانات شاخصی مانند پلنگ آفریقایی، فیل آفریقایی، شیر آفریقایی و یوزپلنگ تانزانیا زندگی می کنند. همچنین اگر در زمان مهاجرت بزرگ وحشی از این پارک ملی دیدن کنید، حیوانات دیگری مثل کل یالدار، گورخر و … را نیز خواهید دید.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری این پارک می توان به جوامع نیمه عشایری ماسایی و آواز و رقص سنتی، سنت‌ها و لباس‌های رنگارنگ آن‌ها، حفاظتگاه اول کینی (Ol Kinyei)، حفاظت‌گاه اولره اورک، مثلث مارا، مهاجرت حیوانات وحشی و سافاری جنگلی اشاره کرد.

مارا یک پارک مناسب برای بیگ فایو معروف (Big Five) است که در آن کرگدن ها، بوفالوها، فیل ها، پلنگ ها و شیرها زندگی می کنند. این پارک دارای یکی از متراکم ترین جمعیت شیرها در جهان است، اما حیات پرندگان – 470 گونه شکاری و مهاجر – و ساوانای وحشی به همان اندازه جذاب هستند.

برای درک وسعت مارا، یک سافاری با بالون هوای گرم رزرو کنید. خواهید دید که چرا مردم ماسایی آن را مارا (“سرزمین خالدار”) نامیدند، زیرا بر روی لکه های بوته ها، سایه های ابرها و گله های حیوانات شناور هستید. سافاری های پیاده روی و یا اسب سواری، راهی باورنکردنی برای تجربه زیبایی مارا از نزدیک است.

بهترین زمان برای بازدید از این پارک جولای تا اکتبر(نیمه تیر تا نیمه آبان) است.

پارک ملی آمبوسلی (Amboseli National Park)

پارک ملی آمبوسلی در جنوب کنیا و در نزدیکی تانزانیا واقع شده که به‌خاطر گله‌های فیل‌های عاج بزرگ (جمعیت آن 1500 نفر تخمین زده می‌شود) و مناظر کوه کلیمانجارو معروف است. این پارک مساحتی با حدود 3810 کیلومتر مربع در جنوب کنیا واقع شده است.

از حیوانات بومی که در این پارک ساکن اند، می توان به فیل های آفریقایی اشاره کرد که شما در این پارک می توانید گله های بزرگ این فیل ها را شاهد باشید همچنین حیوانات دیگری از جمله اسب آبی، زرافه، یوزپلنگ و بوفالو ها را نیز می توانید در این پارک از نزدیک ببینید. آمبوسلی زیستگاه پرندگان بومی نیز هست که جلوه های خاصی را به آسمان پارک می بخشند.

آمبوسلی پارکی است که بهتر است در خارج از فصل شلوغی از آن بازدید کنید. در ماه ژوئیه تا آگوست در مسیر گردشگری قرار دارد و دسته‌هایی از وسایل نقلیه در اطراف حیوانات ظاهر می‌شوند. خارج از فصل، به خصوص در باران، پارک بسیار زیبا است. چمن های سرسبز دشت ها را پوشانده است، زمان زیادی برای مشاهده حیوانات است، اما زمانی که سایر وسایل نقلیه وجود دارند تماشای آنها کم هستند.

پارک آمبوسلی به اندازه پارک‌های دیگر باران نمی‌بارد، اما در عوض شبکه‌ای از باتلاق‌ها دارد – به دلیل محیط جنگلی کوهستانی – که پرندگان زیادی را به خود جذب می‌کند. این پارک همچنین محل زندگی گربه‌های بزرگ، بوفالو، زرافه ماسایی، آنتلوپ و میمون‌های وروت است.

این منطقه محل زندگی مردمان ماسایی نیز می باشد. برخی از مناطق حفاظت شده مانند Selenkay متعلق به ماسایی هستند و شما می توانید با اقامت در روستاها و بازدید از آنها تجربه های نزدیک تری به سنت ها و آدام و رسوم مردم محلی داشته باشید.

از دیگر جاذبه های این پارک می توان به کمپ تحقیقاتی فیل، دریاچه آمبوسلی، دلتای سینت اشاره کرد.

الگوهای آب و هوا، مسائل زیست محیطی و تغییرات آب و هوایی نیز حرکت حیات وحش را تغییر داده است، بنابراین ممکن است فلامینگوها را در آمبوسلی ببینید. قبل از اینکه آنها بیشتر در دریاچه نایواشا یا دریاچه ناکورو دیده شوند .

وحشی بزرگ (Wildebeest)، که معمولاً یک منظره معمول در آمبوسلی نیست، هم ممکن است رویت شود.

بهترین زمان برای بازدید از آمبوسلی جولای تا سپتامبر(نیمه تیر تا نیمه مهر) – ژانویه و فوریه (نیمه دی تا نیمه اسفند) است.

پارک ملی سیبیلویی (Sibiloi National Park)

سیبیلویی یکی از دیدنی ترین پارک های حیات وحش کنیاست . وجه تمایز این پارک با سایر پارک های ملی کنیا در فسیل های هزارساله ایست که در آن نگهداری می شوند و مربوط به زندگی انسانهای اولیه هستند.

از جمله جانورانی که در این پارک زندگی می کنند می توان به توپوی شمالی، یوزپلنگ ، گورخر، تمساح و … اشاره کرد.

باتوجه به همجواری پارک با سواحل تورکانا، هم می توانید پرندگان خشکی زی و هم پرندگان آبزی مهاجر را در آن ببینید. از جمله گونه های پرندگان حاضر در سیبیلویی، اردک و فلامینگو ها هستند.

پارک ملی سامبورو (Samburu National Park)

حفاظتگاه ملی سامبورو یکی از جاذبه های دیدنی و بسیار جذاب کنیا است که در شمال این کشور و در حاشیه رود ایوازو نیرو (Ewaso Ng’iro) قرار دارد.

این پارک شامل پوشش های گیاهی و جانوری متنوعی است که در این پارک زندگی می کنند. از فیل، شیر، چیتا و پلنگ ها، کروکودیل و بوفالو گرفته تا بیش از 300 گونه مختلف از پرندگان.

آب گل آلود رودخانه، خانه اسب‌های آبی و کروکودیل‌های متعدد و پرندگانی است که در اطراف جنگل رودخانه‌ای در حال پرواز هستند. دور از رودخانه، دشت‌ها زیستگاه گونه‌های کمیاب‌تر شمالی کنیا از جمله اهوی گردن دراز، زرافه مشبک، گورخر گروی و همچنین حیواناتی بزرگ از جمله بوفالو، شیر، پلنگ و غیره هستند.

نام این ذخیره‌گاه ملی از قبیله سامبورو کنیا گرفته شده است که برای مدت طولانی در این منطقه ساکن بودند. این پارک بدون حصار در اطراف، تقریباً یک ساوانای باز است که گونه‌های نادری از حیوانات و پرندگان مانند گرنوک گردن دراز، گورخر گروی و بیسا اوریکس،شترمرغ سومالیایی (گردن آبی) و زرافه مشبک را در خود جای داده است.

این پارک یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن پلنگ در کنیا و بهترین نقطه برای عاج‌ها است. همچنین می توانید فرهنگ سامبورو را تجربه کنید و با راهنمایان سامبورو به سافاری های شتر نوردی بروید.

ذخیره گاه ملی سامبورو، ذخیره گاه ملی شابا، ذخیره گاه ملی بوفالو اسپرینگز،و تورهای فرهنگی سامبورو از دیگر جاذبه های این پارک ملی محسوب می شوند.

بهترین زمان برای بازدید از این پاک، دسامبر-مارس (نیمه آذر تا نیمه فروردین) و جولای-اکتبر(نیمه تیر تا نیمه آبان) است.

ذخیره‌گاه ملی شبا (Shaba National Reserve)

ذخیره‌گاه ملی شابا در شرق سامبورو قرار دارد و منطقه‌ای نسبتاً وحشی و ناشناخته باقی مانده است. مانند سامبورو، شابا نیز خانه بسیاری از گونه‌های نادر شمالی کنیا و همچنین شکارهای بزرگ است. با این حال، از آنجایی که حیوانات هنوز به وسایل نقلیه عادت ندارد، این پارک برای کسانی است که به دنبال لذت بردن از حیوانات وحشی در یک منطقه بیابانی هستند.

ذخیره گاه ملی شابا، سامبورو و بوفالو اسپرینگز سه ذخیره گاهی هستند که از نظر زیست محیطی مشابه و بدون حصار هستند و مرزهای مشترکی دارند. علیرغم اینکه شبا بزرگترین ذخیره گاه در بین سه ذخیره گاه است، حیات وحش کمتری در آن وجود دارد. تردد گردشگران در آن بسیار کم است، اما مناظر بسیار عالی است.

شبا مقصد خوبی برای حیات وحش نیست. اگرچه به سامبورو متصل است، که تماشای حیات وحش عالی را ارائه می دهد اما تراکم حیوانات در شبا کمتر است. می توان با چهار نفر از پنج بزرگ روبرو شد، اما کرگدن ها غایب هستند. این پارک خانه برخی از گونه های ویژه کشور کنیا از جمله بیسا اوریکس ، کودو کوچک ، زرافه مشبک ، گورخر گروی و گرنوک است . رودخانه Ewaso Nyiro مکان خوبی برای جستجوی کروکودیل های بزرگ نیل است .

پارک ملی دریایی مالیندی (Malindi Marine National Park)

پارک ملی مالیندی از مناطق حفاظت‌شده کنیا محسوب می‌شود که در کرانه‌های اقیانوس هند قرار دارد . در این پارک می‌توانید به فعالیت هایی از جمله غواصی، موج‌سواری، قایق‌سواری و دیگر بازی‌های آبی همچنین بازدید از سد های مرجانی زیبا و تماشای دلفین‌ها بپردازید.

پارک ملی دریاچه ناکورو (Lake Nakuru National Park)

پارک ملی ناکورو یکی از زیباترین پارک های حیات وحش کنیا است که شامل دریاچه ای به همین نام نیز هست. این پارک به دلیل گله های بزرگ فلامینگو های صورتی خود که در اطراف دریاچه جمع می شوند ، معروف است.

اما این پارک بجز فلامینگوها، جاذبه های متنوع دیگری هم دارد از جمله گونه هایی از پرندگان خصوصا جغد آب که از پرندگان بومی این پارک هستند، و گونه هایی از پستانداران و خزندگان از جمله زرافه ، پلنگ ، شیر و کرگدن سیاه نیز در این پارک قابل مشاهده هستند و همچنین، محوطه ماقبل تاریخ تپه هیراکس، آبشار ماکالیا.

با حدود 450 گونه پرنده ثبت شده، پارک ملی دریاچه ناکورو به دلیل سطح بالای جلبک، مکان مناسبی برای مشاهده پرندگان آبی است. اگرچه تعداد فلامینگوها به دلیل آلودگی و تجاوز انسان به دریاچه کاهش یافته است، اما هنوز هم پلیکان ها و دیگر پرندگان آبی را به خود جذب می کند. همچنین حیواناتی مانند واترباک و کرگدن سفید را خواهید دید.

این پارک به‌خاطر مسابقه سالانه دوچرخه‌سواری 50 کیلومتری (31 مایلی) با کرگدن‌ها ، که کمک‌های مالی برای حفاظت از کرگدن در حال انقراض جمع‌آوری می‌کند، شهرت دارد.

برای دیدن برخی از بهترین مناظر دریاچه و دره، به سمت چشم انداز تپه شیرو صخره های بابون بروید. بسیاری از مسافران این پارک ملی را با بازدید از دهانه مننگای (Menengai Crater) ترکیب می‌کنند، دهانه بیرونی شهر ناکورو، که چشم‌اندازهای باورنکردنی دارد.

بهترین زمان برای بازدید از این پارک ژوئن تا مارس (نیمه خرداد تا نیمه فروردین) است.

پارک های ملی دریاچه تورکانا (Lake Turkana National Parks)

سه پارک – پارک ملی سیبیلوی ، پارک‌های ملی جزیره جنوبی و پارک‌های ملی جزیره مرکزی – پارک‌های ملی دریاچه تورکانا در فهرست یونسکو را تشکیل می‌دهند که دریاچه تورکانا به رنگ سبز مایل به آبی، بزرگترین دریاچه بیابانی دائمی جهان را تشکیل می دهد.

این منطقه ماورایی برای مسافران ماجراجو بسیار ایده آل است: گرم، خشک، بادخیز، وسیع و آتشفشانی است.

جزیره مرکزی متشکل از سه آتشفشان فعال و سه دریاچه است که در آن بیشترین کروکودیل‌های نیل در جهان، به‌علاوه ماهی‌های سوف نیل و ماهی تیلاپیا وجود دارد.

احتمال اینکه حیواناتی مانند گورخر، کفتار، کودو، شیر، یوزپلنگ و پلنگ را در این پارک ببینید زیاد است. خاکستر آتشفشانی جزیره جنوبی را پوشانده است که به محل پرورش بیش از 20 گونه پرنده و جمعیت زیادی از کروکودیل ها تبدیل شده است.

پارک ملی تساوو (Tsavo National Park)

تساوو یکی دیگر از پارک های ملی دیدنی کنیا است که در ساحل شرقی این کشور واقع شده است. نام پارک از نام رودخانه ای که از میان پارک عبور می کند گرفته شده است.

پارک ملی Tsavo در جنوب غربی کنیا واقع شده که از دو پارک ملی تساوو شرق (Tsavo East) و تساوو غرب (Tsavo West) تشکیل شده است.Tsavo East یکی از قدیمی ترین پارک های کنیا است و همراه با Tsavo West بزرگترین پارک ملی کنیا را تشکیل می دهد.

با ساخته شدن خط راه‌آهن مومباسا به داخل کنیا، پارک‌ها از هم جدا شدند و اکنون بزرگراهی نیز از میان نایروبی و مومباسا می‌گذرد و در نتیجه تساوو را به یک توقفگاه عالی برای سافاری در تعطیلات شهر به ساحل تبدیل می‌کند.

شرق تساوو عمدتاً دشت‌های همواری هستند که رودخانه گالانا از آن می‌گذرد و کمپینگ در امتداد رودخانه یکی از نقاط برجسته تساوو محسوب می شود. همچنین سافاری پیاده روی در فلات وسیع یاتا که طولانی ترین جریان گدازه جهان با 300 کیلومتر (186 مایل) است، را می توانید تجربه کنید.

غرب تساوو، محل قرارگیری دریاچه جیپ و چشمه‌های Mzima ، مرطوب‌تر، کوهستانی‌تر و باتلاقی تر است. مناظر سرسبز، حیات وحش پربار و زیبایی را ارائه می دهد.

معروفترین جاذبه ی این پارک ، وجود فیل های قرمز است که بدلیل خاک منطقه به مرور به این رنگ در آمده اند. تساوو، زیستگاه حیوانات دیگری از جمله کفتارها، شیر، پلنگ ، تمساح و سیاهگوش استپی نیز هست.

پارک ملی ابر دیر (Aberdare National Park)

ابردیر پارک ملی دیگری است که در کنیا واقع شده و از آنجایی که در ارتفاعات قرار دارد، دارای ابشارها و جنگل های انبوه نیز هست. نام این پارک از رشته کوهی که در دامنه آن واقع شده گرفته شده است. از آنجایی که در صخره رشته کوه ابردیر آرام گرفته است به دلیل ارتفاع زیاد مه آلود و مستعد بارش های مکرر است.

این پارک علیرغم اینکه در ارتفاع قرار دارد، دومین گله بزرگ گونه های در خطر انقراض کرگدن سیاه را در خود جای داده است. جدای از این، بسیاری از حیوانات کنیایی مانند فیل های آفریقایی، پلنگ سیاه، بز کوهی بونگو، خوک جنگلی، میمون های آبی، گونه ای از یک آهوی نادر، گراز، فیل و … و همینطور بیش از 250 گونه از پرندگان را می توان در اینجا مشاهده کرد.

در حالی که شما در این پارک حیات وحش را خواهید دید، اما در درجه اول به دلیل زیبایی طبیعی برجسته جنگل های مه آلود و دره های رودخانه ای خود شناخته شده است.

شما می توانید به راحتی به قله های Lesatima ،Il Kinangop و Kipipiri صعود کنید، اما به یک راهنما نیاز دارید، بنابراین سفر خود را از قبل با تور کنیا هماهنگ کنید. این پارک شامل جنگل های انبوه، دره های شیب دار و دشت های باز و وسیع است.

از دیگر جاذبه های این پارک می توان به آبشار تامپسون، غار و آبشار کریتا، گونه های پرندگان و تپه های فیل و تپه های دوقلو اشاره کرد.

اگر به ابردیر می روید مخصوصاً وقتی بارانی است، این نکته را مدنظر داشته باشید به یک وسیله نقلیه 4WD خوب نیاز دارید. بهترین زمان برای بازدید از این پارک، ژوئن – سپتامبر(نیمه خرداد تا نیمه مهر) و همچنین ژانویه و فوریه (نیمه دی تا نیمه اسفند) می باشد.

پارک ملی نایروبی (National Park Nairobi)

پارک ملی نایروبی با 117 کیلومتر مربع مساحت در نزدیکی شهر نایروبی کنیا قرار دارد. یکی از خصوصیات ویژه ی این پارک وجود منطقه ای با نام شلدریک وایلدلایف تراست (Sheldrick Wildlife Trust) است که محل نگهداری فیل هایی است که پدر و مادر خود را از دست داده اند و توانایی نگهداری از خود را ندارند.

این پارک که به عنوان “پایتخت حیات وحش جهان” نامگذاری شده است، تنها چند دقیقه با ماشین از منطقه تجاری مرکزی نایروبی فاصله دارد. ترکیبی جذاب از حیات وحش روستایی و آسمان خراش های شهری که در پس زمینه پارک ایستاده اند.

بطور کلی این پارک زیستگاه حیوانات و پرندگان متنوعی است که بخش قابل توجهی از آنها نادر و در حال انقراض هستند. که از میان آنها می توان به کرگدن، گورخر، یوزپلنگ، کفتار، شیر، گاومیش ، گربه‌های سرو و سوکوک ، طوطی و مرغ دریایی اشاره کرد.

از جاذبه های دیگر این منطقه مسجد نایروبی، مرکز خرید گالریا و موزه محل سوزاندن عاج می باشند.

در پارک ملی نایروبی مانند بسیاری از پارک های ملی در سراسر کنیا، حیات پرندگان بسیار عالی و متنوع است و بیش از 400 گونه در اینجا ثبت شده است.

بهترین زمان برای بازدید از این پارک ژوئن تا سپتامبر(نیمه خرداد تا نیمه مهر) است.

پارک ملی کوه کنیا (Mount Kenya National Park)

این پارک که قله کنیا در آن قرار دارد، یکی دیگر از پارک های ملی کنیا ست که اگر به کوهنوردی علاقمندید و قصد صعود داشته باشید می تواند از پارک های ملی مورد علاقه شما باشد.

این پارک در دامنه کوه کنیا در نایروبی قرار دارد که قله کنیا با 5199 متر ارتفاع یکی از بلندترین قله های این کشور است که در شرق دره ریفت قرار دارد و با چشم اندازهای بکری از دریاچه ها، یخچال های طبیعی، چشمه های معدنی و گونه های مختلف حیوانات در حال انقراض و مزارع کوهستانی منحصر به فرد احاطه شده است.

کوه کنیا محل زندگی فیل، مونگوس، بوش‌باک، الند و کلوبوس است، اما این مسیرهای پیاده‌روی و مناظر هستند که بزرگترین جاذبه آن هستند. اگر به این پارک سفر کردید از حیات وحش دیوید شلدریک دیدن کنید.

کوه کنیا در فلات لایکیپیا قرار دارد ، شبکه ای از مناطق حفاظت شده که عمدتاً توسط جوامع محلی مدیریت می شود، بنابراین یک منطقه عالی برای اقامتگاه های گردشگری است.

رانندگی سه روزه از نایروبی تا پارک ملی کوه کنیا نیز یکی از بهترین سفرهای جاده ای کنیا است .

بهترین زمان برای بازدید از این پارک، دسامبر تا مارس (نیمه آذر تا نیمه فروردین) است.

پارک ملی کوه لانگونوت (Mount Longonot National Park)

در این پارک ملی، کوه لانگونوت که یک آتشفشان خاموش است قرار دارد، و یکی از منحصربه فرد ترین پارک های کنیاست که دلیل آن هم شیب زیاد به دلیل واقع شدن در دامنه کوه است.

برای علاقمندان به ورزش و طبیعتگردی یکی از بهترین انتخاب هاست چراکه مسیر های فوق العاده ای با چشم اندازهایی بینظیر برای کوهنوردی و پیاده روی در آن وجود دارد. همچنین در این در پارک ممکن است حیواناتی چون شیر، بوفالو یا گورخر را نیز ببینید.

پارک ملی دروازه جهنم (Hell’s Gate National Park)

نام این پارک از فعالیت های زمین گرمایی که در این منطقه اتفاق می افتد گرفته شده است. منطقه ای دیدنی و قابل توجه که در میان دره بزرگ ریفت مستقر شده است. این مکان دارای صخره های برج بلند، دره های پر آب، آتشفشان اکتشاف شده و بخارهای زمین گرمایی است.

در حالی که حیات وحش دلیل اصلی بازدید از دروازه جهنم نیست، این پارک میزبان گورخرها، گاومیش ها، بز کوهی و بابون ها است. 100 گونه پرنده در این پارک ثبت شده که آن شامل کرکس و عقاب Verreaux هم است. همچنین گاهی اوقات رپتورهایی را می بینید که لانه های خود را در صخره ها برپا کرده اند.

این پارک یکی از پارک های محبوب در میان پیاده‌روان، دوچرخه‌سواران کوهستان، صخره‌نوردان و دوچرخه‌سواران است.

بطورکلی جاذبه های این پارک شامل ایستگاه زمین گرمایی اولکاریا، مروین کارنلی رپتور هید (The Mervyn Carnelley Raptor Hide) ، حیات وحش و چشمه های آب گرم می شود.

بهترین زمان برای بازدید از این پارک، ژوئن تا مارس (نیمه خرداد تا نیمه فروردین) می باشد.

تپه های چیولو (Chyulu Hills)

برخلاف آمبوسلی و تساوو، تپه‌های چیولو دورافتاده هستند و حتی در فصل شلوغ، تنها تعداد انگشت شماری از بازدیدکنندگان را جذب می‌کنند. این پارک درواقع در نتیجه ی گسترش پارک ملی محبوب‌ Tsavo West بوجود آمده است و یکی از جوان‌ترین رشته‌کوه‌های جهان هستند که تنها حدود ۵۰۰ سال پیش شکل گرفته‌اند.

تپه‌ها با چشم‌اندازی به سوی کلیمانجارو محل نگهداری حیوانات شکارچی هستند. این منطقه فوق العاده برای لذت بردن از رانندگی در طبیعت و پیاده روی و اسب سواری دیدنی است. تماشای غروب های خورشید در بالای تپه های کوچک با چشم اندازی از بیابان بی پایان، کوه کلیمانجارو در دوردست و  مناظر آتشفشانی شگفت‌انگیز است. یکی از جاذبه های مهم این منطقه غار لویاتان است که با طول 11.5 کیلومتر در 7 مایل یکی از طولانی ترین غارهای جهان است.

پارک ملی مرو (Meru National Park)

در نهایت پارک مرو به خوبی از مدار گردشگران جریان اصلی خارج شده است. اینجا با دو کمپ کوچک و چند ایستگاه تحقیقاتی، پارکی است که می‌توانید در آن پیاده به کاوش بپردازید. مناظر در مرو با کوپه‌های سر به فلک کشیده پوشیده از جنگل‌های اقاقیا، دشت‌های چمن‌زار و رودخانه‌ها و نهرهای کوچک که با پوشش گیاهی انبوه رودخانه‌ای احاطه شده‌اند، چشمگیر است.

برای سال‌های متمادی حیوانات در مرو پراکنده بودند، اما در سال‌های اخیر تعداد آنها به شدت افزایش یافته است و حیوانات در اطراف وسایل نقلیه آرام‌تر هستند. فیل، کرگدن سیاه، زرافه مشبک، گروی و گورخر معمولی، غزال گرانت، کودو کوچک و اهوی گردن دراز همگی همراه با شیر یال سیاه، پلنگ و یوزپلنگ وجود دارند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *