کنیا یا تانزانیا؛ کدام یک برای سافاری بهتر است؟

کنیا یا تانزانیا؛ کدام یک برای سافاری بهتر است؟- اگر قصد سفر به آفریقا را دارید، باید بدانید که در دنیای انتخاب‌های سخت، انتخاب بین سافاری در کنیا یا تانزانیا باید یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها باشد. هر دو کشور مناظر هیجان‌انگیز، تماشای بازی‌های فوق‌العاده، جنبه‌های مختلف مهاجرت بزرگ Wildebeest و مجموعه‌ای از فعالیت‌های فهرست‌واره‌ای را ارائه می‌کنند که با مقایسه مخالفت می‌کنند – آیا می‌دانستید می‌توانید برای مثال در تانزانیا به پیاده‌روی شامپانزه‌ها بروید؟

ما می‌دانیم که برنامه‌ریزی یک سافاری آفریقایی می‌تواند گاهی اوقات کاری دلهره‌آور باشد. برای اینکه کارها کمی آسان‌تر شود، ما به شما کمک می‌کنیم سافاری کنیا و تانزانیا را انتخاب کنید که مناسب شماست:

1.کنیا یا تانزانیا؛ کدام یک برای سافاری بهتر است؟ مکان و منظره :

کنیا یا تانزانیا؛ کدام یک برای سافاری بهتر است؟

هر دو کشور در شرق آفریقا هستند و دارای خطوط ساحلی در امتداد اقیانوس گرم اقیانوس هند و دریاچه ویکتوریا هستند. به عنوان همسایه، آنها مشخصا مرز مشترکی دارند که بخش قابل توجهی از آن شامل پارک ملی سرنگتی در سمت تانزانیا و ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا در سمت کنیا است که با هم اکوسیستم سرنگتی-مارا را تشکیل می‌دهند – یکی از بزرگترین و محافظت‌شده‌ترین آنها. اکوسیستم های روی زمین مساحت آن تقریباً 30000 کیلومتر مربع (12000 مایل مربع) است – تقریباً به اندازه کارولینای جنوبی.

این بدان معنی است که سرنگتی و ماسای مارا یک اکوسیستم پیوسته را تشکیل می دهند که به طور مصنوعی توسط بشر “تقسیم” شده است (هیچ مرز فیزیکی وجود ندارد، بنابراین حیوانات می توانند مانند همیشه آزادانه حرکت کنند، اما انسان ها باید از پست های بازرسی عبور کنند).

تانزانیا

کنیا

سرمایه رسمی

دودوما نایروبی

پایتخت

آروشا نایروبی

مناطق حفاظت شده ملی عمومی

سرنگتی

دریاچه مانیارا

دهانه انگورونگورو

ترنجیر

ماسای مارا

آمبوسلی

پارک ملی نایروبی

سامبورو

مناطق حفاظت شده ملی خصوصی

گرومتی لایکیپیا

لوا

حفاظت مارا

رزروهای خارج از مسیر

نیره (سلوس)

روحا

کوه های محله

کتاوی

تساوو

مرو

ابردره

سواحل و جزایر

زنگبار

پمبا

جزیره مافیا

منمبا

دیانی

لامو

محبوب ترین مسیرها

مدار شمالی: آروشا، تارانگیر، دریاچه مانیارا، سرنگتی و دهانه انگورونگورو نایروبی، آمبوسلی و ماسای مارا

هر دو کشور به‌خاطر دشت‌های وسیع و علفزارهای طلایی‌شان شناخته می‌شوند – نوع چشم‌اندازی که توسط « خارج از آفریقا» و «شیر شاه» معروف شده است . این زمین باز، چرای فراوانی را ارائه می دهد و در جایی که چرندگان وجود دارند، مطمئناً شکارچیان نیز پیدا می شوند. این یکی از ساده‌ترین مکان‌ها در جهان برای دیدن بازی است زیرا می‌توانید تقریباً یک دید ۳۶۰ درجه به افق در Serengeti و Mara داشته باشید. این صحنه برای مهاجرت بزرگ وحشی است، حرکتی پیوسته از دو میلیون وحشی که بیشتر آنها را وحشی تشکیل می دهند، اما همچنین بز و گورخر، در جستجوی آب و چرای تازه.

اگر ویزای یکبار ورود به کنیا را دریافت کرده اید، بهتر است بدانید که شمال کنیا – نزدیک سامبورو – خشک تر و تپه ای تر است، به این معنی که گونه های غیرعادی مانند “Samburu Special 5” در اینجا یافت می شوند. آنها بومی منطقه هستند و شامل بیسا اوریکس، زرافه مشبک، شترمرغ سومالیایی، گرنوک (غزال زرافه) و گورخر گروی هستند. غرب تانزانیا هنوز خانه جنگل های بومی انبوه است. برای پیاده‌روی در میان جنگل‌های بارانی بکر، به پارک ملی کوه‌های ماهاله بروید. در جنوب تانزانیا، پارک ملی Ruaha و پارک ملی Nyerere (Selous)، بزرگترین منطقه حفاظت شده زمینی در آفریقا، اگر نه جهان، را کاوش کنید.

2. هزینه ها و بودجه شما

سافاری شرق آفریقا ممکن است ارزان‌ترین تعطیلاتی نباشد که می‌خواهید داشته باشید، اما این بدان معنا نیست که سافاری در کنیا یا تانزانیا مقرون به صرفه نیست. ما با ساخت هر سافاری متناسب با بودجه خاص آن شخص، به هزاران نفر کمک کرده‌ایم آنها را کشف کنند. این به معنای همکاری بسیار نزدیک با مشتریان برای کشف موارد غیرقابل مذاکره و مناطقی است که انعطاف پذیرتر هستند.

هزینه های زیر بر اساس یک ارزیابی کلی از هزینه سطوح مختلف اقامت است و فقط دستورالعمل هستند:

تانزانیا

راحتی 4 ستاره

لوکس 4 ستاره

لوکس 5 ستاره

پایین بالا پایین بالا پایین بالا
500 تا 675 دلار 550 تا 725 دلار 800 تا 1200 دلار 950 تا 1350 دلار 1250 دلار 1850 دلار

کنیا

راحتی 4 ستاره

لوکس 4 ستاره

لوکس 5 ستاره

پایین بالا پایین بالا پایین بالا
375 تا 450 دلار 500 تا 600 دلار 600 تا 700 دلار 750 تا 950 دلار 1000 تا 1150 دلار 1200 تا 1600 دلار

تانزانیا و کنیا ترکیبی

راحتی 4 ستاره

لوکس 4 ستاره

لوکس 5 ستاره

پایین بالا پایین بالا پایین بالا
450 دلار 600 دلار 650 تا 1050 دلار 1100 تا 1250 دلار 1300 دلار 1900 دلار

مهم: تمام هزینه های فوق فقط دستورالعمل و میانگین برای هر نفر، در هر شب، اشتراک در یک اتاق در فصل بالا و پایین است. آنها پروازهای بین المللی، ویزا و فعالیت های اختیاری را شامل نمی شوند. توجه داشته باشید که هزینه های حفاظت، عوارض و مجوزها همگی در معرض تغییر هستند. فصل اوج یا اوج معمولا در کریسمس و سال نو و از جولای تا اکتبر ادامه دارد.

اگر بودجه کمی دارید

در حالی که هر دو کشور معاملات خارج از فصل عالی ارائه می دهند، سافاری کنیا احتمالاً مقرون به صرفه تر است. این یک بازی اعداد است: کنیا در صحنه بین‌المللی کارهای بیشتری برای تبلیغ خود انجام داده است، که به معنی پروازهای بیشتر، انواع اقامتگاه‌های بیشتر و دوستداران سافاری بیشتر است (هر چند فکر نکنید این به معنای شلوغی است. آفریقا مکان هتل‌های بزرگی نیست. هزاران اتاق – یک اقامتگاه ۴۰ اتاقه در کنیا غیرعادی و غول‌پیکر در نظر گرفته می‌شود! شلوغ‌ترین مکان در سافاری، رودخانه مارا در طول گذرگاه مهاجرت خواهد بود؛ حتی در این صورت، ترافیک کمتری نسبت به میانگین تقاطع شهر خواهد داشت.

کارشناس آفریقای سافاری شما به شما کمک می کند پول خود را عاقلانه خرج کنید، محل مناسبی را در مناطق حیات وحش انتخاب کنید، شاید امکانات اضافی مانند استخر خصوصی در اتاق خود را به نفع تماشای یک روز اضافی بازی حذف کنید.

اگر می خواهید ولخرجی کنید

یک سافاری تانزانیا به طور کلی گران‌تر از این دو است، به‌خصوص اگر می‌خواهید از ذخایر بسیار ویژه‌ای مانند Grumeti، Nyerere (Selous)، Ruaha و Mahale استفاده کنید. تانزانیا کشوری به مراتب بزرگ‌تر است، به این معنی که تقریباً تمام سفرهای خارج از مدار شمالی شامل جابه‌جایی با هواپیماهای سبک است (اگر از شمال کنیا بازدید کنید اما مسافت‌ها کوتاه‌تر باشد، این نیز صادق است).

3. بهترین مکان ها برای اقامت

اسکان در کنیا و تانزانیا می تواند از چادرهای مرو برای پیاده روی تا “حباب های فضایی” با فناوری پیشرفته در Highlands Ngorongoro و سوئیت های فوق العاده ساخته شده در صخره ها در Saruni Samburu متفاوت باشد . مانند بودجه شما، سبک اقامتی ترجیحی شما بسیار شخصی است و کارشناس سافاری آفریقا شما می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری در مورد محل اقامت کمک کند.

تعداد کمی هتل یا استراحتگاه بزرگ در هر دو کشور وجود دارد، بنابراین اقامتگاه‌ها و کمپ‌ها به سرعت در فصل اوج/بالای سافاری پر می‌شوند. اگر می خواهید در اواسط سال سفر کنید، حتماً از یک سال قبل برنامه ریزی کنید.

نکات کلی در مورد اسکان

– اقامتگاهی مانند The Giraffe Manor در نایروبی بسیار محبوب است و لیست انتظار بسیار طولانی وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که با زمان کافی (حداقل یک سال یا بیشتر) پرس و جو کنید.

– تعداد محدودی سوئیت بین پیشرو یا خانوادگی در دسترس است، بنابراین به محض اینکه متوجه شدید که می‌خواهید به آنجا بروید، پرس و جو کنید تا آنها را ایمن کنید.

– اگر با کودکان خردسال سفر می‌کنید، به جای اقامتگاه بدون حصار که حیوانات وحشی می‌توانند در آن پرسه بزنند، یک اقامتگاه حصاردار در نظر بگیرید. 10 بهترین سافاری خانوادگی ما در شرق آفریقا را ببینید .

– اگر نیازهای غذایی (مانند گیاهخواری ، کوشر یا حلال ) دارید یا در حال جشن گرفتن یک مناسبت خاص هستید، از قبل به متخصص آفریقای سافاری خود اطلاع دهید تا بتوانند به میزبانان شما اطلاع دهند.

– اکثر اقامتگاه ها در شرق آفریقا مانند بسیاری از اقامتگاه های آفریقای جنوبی از ردیاب استفاده نمی کنند – راهنما معمولاً رانندگی می کند و ردیابی می کند. وسایل نقلیه نیز معمولاً به جای «باز» مانند خودروهای آفریقای جنوبی «بسته» هستند.

4. مشاهده بیگ فایو (پنج بزرگ) ، مهاجرت بزرگ وحشی ( Wildebeest ) و مشاهده عمومی بازی

نه کنیا و نه تانزانیا، مقصد 5 بزرگ مانند منطقه حفاظت شده بازی خصوصی سابی سندز و پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی نیستند. در آنجا، تقریباً تضمین شده است که کرگدن، پلنگ، شیر، بوفالو و فیل را در هر سافاری ببینید – برخی از مهمانان به اندازه کافی خوش شانس هستند که همه آنها را در یک بازی واحد ببینند!

همه چیز در کنیا و تانزانیا کمی پیچیده‌تر است، اما از برخی جهات، سخت‌تر تلاش کردن برای یافتن Big 5 باعث می‌شود وقتی این کار را انجام می‌دهید، سود بیشتری به دست آورید. کرگدن ها از جمله جانوران در خطر انقراض روی زمین هستند که تشخیص این جانوران زیبا را دشوار می کند. بهترین مکان برای مشاهده قابل اعتماد Big 5 در شرق آفریقا دهانه Ngorongoro است. این دهانه که بخشی از مدار شمالی معروف تانزانیا است، تقریباً 30000 حیوان را در امنیت دیوارهای ناشکسته دهانه دهان در خود جای می‌دهد که آن را به مکانی بسیار محبوب برای جستجوی Big 5 تبدیل می‌کند.

کنیا دارای یک دژ کرگدن در حفاظت از حیات وحش لوا است، یک ذخیره گاه خصوصی با تعداد انگشت شماری اقامتگاه عالی که ارزش دیدن را دارد. همچنین دژ شامپانزه‌ها در جزیره روبوندو، کوه‌های ماهاله و استریم گومبه، همگی در تانزانیا وجود دارد.

کنیا

تانزانیا

حفاظت مارا

لوا (قابل اعتمادترین)

سرنگتی

دهانه انگورونگورو (قابل اطمینان ترین)

5 بزرگ

کوه های محله

جزیره روبوندو

جریان گومبه

شامپانزه ها

آمبوسلی (Nyerere) سلوس

دژفیل ها

ماسای مارا سرنگتی

مهاجرت Wildebeest

5. فعالیت های سافاری

فعالیت اصلی، البته، دو بار در روز درایو بازی در جستجوی حیات وحش است. این روش کلاسیک و بی انتها برای گذراندن روزهای خود در سافاری است. اما امکانات اضافی – مانند پیاده‌روی با راهنما، رانندگی در شب یا سافاری با بالون هوای گرم – به جایی که می‌روید بستگی دارد: پارک ملی یا حفاظت‌گاه خصوصی یا امتیاز.

پارک ملی

رزرو / حفاظت خصوصی

درایوهای بازی صبح و بعدازظهر

طبیعت گردی با هدایت

درایوهای بازی خارج از جاده

درایوهای شب

خودران

گروه های تور

دسترسی به پارک ملی

دسترسی به حفاظت

محدودیت خودرو در رؤیت

بالن هوای گرم

گشت و گذار فرهنگی

پرواز کمپینگ

پیاده روی شامپانزه یا شتر

در کنیا و تانزانیا مناطق خصوصی بیشتری وجود دارد، بنابراین اگر می‌خواهید سافاری خود را فراتر از درایوهای بازی گسترش دهید، اگر می‌خواهید مهاجرت Wildebeest را ببینید و بتوانید به خارج از جاده بروید، به ماندن در بخش‌های خصوصی Mara فکر کنید. گونه های کرپوسکولار و در مورد شیوه زندگی ماسایی بیشتر بدانید.

6. بهترین زمان برای رفتن

مانند بودجه و محل اقامت، زمان رفتن تا حد زیادی به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. سفر در فصل کم یا فصل سبز مقرون به صرفه تر است و در فصل اوج یا فصل گرما گران تر است.

کنیا و تانزانیا دو فصل بارانی مجزا دارند:

آوریل تا مه (“باران های طولانی”)

نوامبر تا دسامبر (“باران های کوتاه”)

به طور کلی، فصل بارانی اصلی (باران‌های طولانی) بعد از ظهرها بارندگی‌های استوایی ایجاد می‌کند و برخی از کمپ‌های سافاری بسته می‌شوند. در فصل کوتاه باران، گهگاه باران کوتاهی می‌بارد، اما کمپ‌های سافاری باز هستند و تماشای بازی خوب است.

به یاد داشته باشید که فصل‌ها در نیمکره جنوبی برعکس می‌شوند و ممکن است بارندگی “دیر” یا “زود” باشد – وجود یا عدم وجود باران کل سفر وحشی مهاجر را شکل می‌دهد، بنابراین از این فقط به عنوان راهنمای تقریبی استفاده کنید:

کنیا

تانزانیا

ژوئن – اکتبر (زمستان خشک) ژوئن – اکتبر (زمستان خشک)

اوج / فصل بالا

نوامبر – مه نوامبر – مه

کم / فصل سبز

آگوست – اکتبر ژانویه – مارس (فصل زایش / زایمان)

جولای- آگوست (گذرگاه رودخانه) و اکتبر – نوامبر

مهاجرت Wildebeest

 

 

نوامبر – دسامبر (باران های کوتاه)

آوریل – مه (باران های طولانی)

نوامبر – دسامبر (باران های کوتاه)

آوریل – مه (باران های طولانی)

فصل های بارانی

 

نکاتی در مورد زمان رزرو

اگر می خواهید مهاجرت Wildebeest را در فصل اوج ببینید، برنامه سافاری کنیا یا تانزانیا را حداقل 12 ماه قبل شروع کنید. این یک فعالیت بسیار محبوب است و در تانزانیا و کنیا در اطراف رودخانه مارا امکانات اقامتی محدودی وجود دارد.

برای بقیه سال، باید برنامه ریزی را از 3 تا 6 ماه قبل شروع کنید (اگر اقامتگاه یا کمپ بسیار خاصی را در نظر دارید بیشتر).

7. مناسب ترین برای انواع مسافر

به طور کلی، کنیا گزینه بهتری برای خانواده هایی با فرزندان کوچکتر در نظر گرفته می شود، زیرا بیشتر اقامتگاه ها و کمپ ها دارای عناصر مناسب خانواده مانند وسایل نقلیه شخصی، فعالیت های مناسب سن و سوئیت های خانوادگی هستند. تانزانیا در حال پیشرفت است، اما کنیا هنوز برای سفرهای خانوادگی برتری دارد که با رزرو تورهای گردشگری کنیا با کیفیت بالاتری در جزئیات ، سفر کنید.

زوج‌ها و ماجراجویان برای انتخاب بدشانسی می‌کنند: هم کنیا و هم تانزانیا سوئیت‌های ماه عسل هیجان‌انگیزی، فعالیت‌های هیجان‌انگیز مانند شمپانزه‌نوردی یا شتر نوردی، و تماشای مهاجرت عالی را ارائه می‌دهند. کنیا از نظر تعداد مناطق حفاظت شده خصوصی برتری دارد، اما تانزانیا گزینه‌های فوق‌العاده‌ای دارد اگر مایل به ولخرجی هستید.

اگر از بودجه خود آگاه هستید، ابتدا کنیا را انتخاب کنید زیرا ارزش بسیار خوبی برای پول ارائه می دهد. اما اگر به تانزانیا علاقه دارید، ناامید نشوید: با کارشناس سافاری آفریقا در مورد بودجه و انتظارات خود صحبتی صریح داشته باشید و به او اجازه دهید تا به شما کمک کند تا یک برنامه سفر سفارشی را شکل دهید که به اندازه بسیاری از برنامه های سفر شما تاثیرگذار باشد.

8. بهترین ترکیب با …

اگر بودجه و زمان کافی دارید، پس آفریقا صدف شماست که می خواهید سافاری خود را از کنیا یا تانزانیا به کشورهای دیگر گسترش دهید، زیرا این فقط یک مورد چت با متخصص آفریقای سافاری شخصی شما است.

با این حال، برخی از «افزونه‌ها» وجود دارند که محبوب‌تر هستند، زیرا از نظر لجستیکی ساده‌تر هستند و بنابراین مقرون به صرفه‌تر و مقرون به صرفه‌تر هستند:

– اوگاندا گوریل نوردی فوق العاده ای را در جنگل های بارانی بکر ارائه می دهد، همچنین در شرق آفریقا واقع شده است و گام بعدی منطقی در طول سفر به شرق آفریقا است.

– رواندا زادگاه گوریل‌گردی است و به خاطر جمعیت رو به رشد گوریل‌های کوهستانی شهرت دارد.

– آبشار ویکتوریا – برخی از پروازهای مستقیم رسیدن به بزرگترین آبشار جهان را بسیار آسان تر از همیشه می کنند. از آبشار، این یک پرواز کوتاه به مقصدهای سافاری محبوب مانند بوتسوانا، کروگر و حتی نامیبیا است. از آنجا، با یک ماجراجویی شهری منحصر به فرد در کیپ تاون کار خود را به پایان برسانید.

– سیشل برای کسانی که می‌خواهند در ماه عسل یا تعطیلات جزیره‌ای که یک‌بار در زندگی خود را می‌گذرانند، ولگردی کنند، عالی است.

– زنگبار برای کسانی که بودجه در نظر گرفته اند ایده آل است، Mnemba مناسب آن دسته از مسافرانی است که می خواهند در یک جزیره خصوصی لذت ببرند، در حالی که پمبا در فضای دست نخورده و بی نظیر خود “مانند یک محلی” زندگی می کند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *