اطلاعات عمومی کشور کنیا

اطلاعات عمومی کشور کنیا، واحد پول کنیا بر اساس سیستم اعشاری است. این واحد شیلینگ کنیا است که به 100 سنت تقسیم می شود. سکه های 5، 10، 50 سنت و 1، 5 و 10 شیلینگ هستند. نت‌ها Kshs 20، Kshs 50، Kshs 100، Kshs 200، Kshs 500 و Kshs 1000 هستند. هیچ محدودیتی برای حرکت ارز به داخل یا خارج از کنیا برای معاملات جاری وجود ندارد. مسافران می توانند اسکناس های ارز کنیا را تا سقف 5000 دلار آمریکا و Kshs وارد یا خارج کنند. ورود و خروج 100000 اسکناس بدون اظهارنامه سفارشی امکان پذیر است. اسکناس‌های بیش از مقادیر فوق را همچنان می‌توان پس از اظهار نظر از کنیا وارد یا خارج کرد.

گمرک در کشور کنیا

می‌توانید جلوه‌های شخصی مانند دوربین‌های دوچشمی، دوربین‌ها و فیلم‌ها را به‌طور موقت و بدون مجوز به کشور وارد کنید، اما برای تجهیزات ویدیویی، آلات موسیقی، رادیوهای سینما و اسلاید پروژکتورها و ضبط‌صوت در طول اقامتتان، اوراق گمرکی لازم است. مواد مصرفی در مقادیر کم یک لیتر الکل، یک چهارم لیتر عطر، پنجاه سیگار برگ، دویست نخ سیگار یا یک چهارم کیلوگرم تنباکو بدون عوارض مجاز است. ادبیات ناپسند جایز نیست. حیوانات خانگی همراه با گواهی سلامت اخیر و مجوز ویژه از کمیسر گمرک مجاز خواهند بود. با این حال، اینها اجازه ورود به پارک‌های ملی / ذخیره‌گاه‌ها را ندارند. اسلحه گرم را نمی توان بدون گواهی واردات از اداره مرکزی اسلحه گرم (صندوق پست 30263، نایروبی، کنیا) وارد کرد.

اطلاعات عمومی در کنیا

حرکت ها در کشور کنیا

علاوه بر سایر بررسی‌های امنیتی، مأموران گمرک می‌توانند تمام چمدان‌های خروجی را وزن کرده و بازرسی کنند. بنابراین مسافران خروجی موظفند چمدان خود را برای بازرسی توسط ماموران گمرک آماده کنند. مالیات خروج فرودگاه در بلیط هواپیما شما لحاظ شده است. هم در فرودگاه نایروبی و هم در فرودگاه مومباسا فروشگاه‌های بدون عوارض گمرکی وجود دارد.

کرایه ماشین

کرایه خودرو از کرایه اتومبیل راینو امکان پذیر است.

لباس پوشیدن

بازدیدکنندگان نباید با لباس شنا در شهرها یا مناطق عمومی راه بروند زیرا این برخلاف فرهنگ آفریقایی است و بخش بزرگی از جامعه را آزار می دهد. حمام برهنه مجاز نیست. کنیایی ها از رفتار شایسته و عاری از تمایلات غیراخلاقی قدردانی می کنند. بنابراین به بازدیدکنندگان توصیه می شود که به مردم محلی، فرهنگ و سنت های آنها احترام بگذارند. مردم محلی خیلی از شیک بودن سبک غربی استقبال نمی کنند.

اطلاعات عمومی در کنیا

ورود

همیشه پس از پرداخت هزینه تعیین شده از طریق مبادی ورودی رسمی به پارک وارد و خارج شوید. بلیط خود را در طول بازدید خود نگه دارید. در هنگام ورود، می توانید در مورد اینکه در صورت گیر افتادن (در فصول مرطوب) یا خرابی ماشین شما، از کدام قسمت از پارک بازدید می کنید، صحبت کنید. به طور مشابه، می توانید در مورد وضعیت پارک، به ویژه در فصول مرطوب، اطلاعاتی را در دروازه درخواست کنید. از سفر تنهایی خودداری کنید.

جوایز شکار و بازی

شکار و قاچاق در کنیا ممنوع است. صادرات حیوانات زنده، پرندگان و خزندگان نیز به جز توسط یک فروشنده حرفه ای دارای مجوز ویژه از مدیر خدمات حیات وحش کنیا ممنوع است. با این حال، بازار سوغات زیبایی در صنایع دستی محلی مانند مجسمه‌های چوبی و سنگی، مهره‌کاری، نقاشی و طراحی، سبد‌فروشی، پوشاک و جواهرات وجود دارد. تورهای عکاسی هیجان انگیز به پارک ها/مناطق ملی و سایر مناطق توریستی سازماندهی شده است. همیشه قبل از عکاسی از مردم محلی اجازه بگیرید. عکاسی زشت ممنوع و عکسبرداری از پرچم ملی، رئیس جمهور، لژهای ایالتی، سربازان، زندان ها و محکومان و پادگان های نظامی جرم است. با این حال، عکاسان از پرندگان رنگارنگ، انسان‌های زیبا و مناظر باشکوهی که همگی در زیر نور آفتاب منظم تزئین شده‌اند عکس می‌گیرند.

قوانین و احترام به اختیار

از بازدیدکنندگان انتظار می رود که به رئیس دولت و سایر رهبران یا مقامات یونیفرم پوش خدمات عمومی احترام بگذارند. پاره کردن یا سوزاندن پرتره رئیس جمهور جرم است. از نقض قوانین به ویژه قانون کنترل ارز، مقررات راهنمایی و رانندگی و قوانین منع فحشا، سوء استفاده جنسی و مصرف یا قاچاق مواد مخدر خودداری کنید. متخلفان خارجی معمولاً محاکمه و جریمه می شوند یا دستور خروج از کشور صادر می شوند. کشیدن تریاک یا حشیش ساتیوا که در اصطلاح محلی به آن “بهانگ” نیز می‌گویند ممنوع است و هر کسی که قصد واردات یا صادرات آن را داشته باشد، با مشکل جدی مواجه می‌شود. با این حال، جویدن یک گیاه محلی به نام “میرا”، یک محرک ملایم که به فعال نگه داشتن جونده ها در طول شب و بیدار نگه داشتن آنها مشهور است، مجاز است.

برنامه های تور تفریحی

اپراتورهای تور محلی سه مدار اصلی توریستی ایجاد کرده اند تا مشتریان خود بتوانند از زمان خود به طور کامل استفاده کنند و بهترین استفاده را از تور تفریحی خود در کنیا ببرند. اینها مدارهای غربی، مرکزی / شمالی و جنوبی هستند. بسته به خواسته های خود مشتری و زمانی که بازدیدکنندگان می خواهند در کنیا بگذرانند، مدارها را می توان کوتاه یا بیشتر کرد.

نکات مفید برای قبل و بعد از ورود به پارک های ملی

سر و صدا

ایجاد سر و صدا یا داد و بیداد در داخل پارک باعث مزاحمت حیوانات می شود و شانس شما را برای تماشای خوب از بین می برد، علاوه بر آن دیگر بازدیدکنندگان پارک را نیز آزار می دهد. ورود خودروهایی که دارای سیستم اگزوز صداساز معیوب هستند ممنوع است.

حیوانات خانگی

حیوانات خانگی که به پارک ملی منتقل می شوند باعث ترس و ازدحام حیوانات وحشی می شوند یا درگیری با حیوانات را تحریک می کنند و در نتیجه بر ایمنی شما تأثیر می گذارند. بنابراین ورود حیوانات خانگی در پارک ها / رزروها ممنوع است

میانبرهای کوتاه

خروج از جاده‌های پارک برای نزدیک‌تر شدن به حیوانات یا به دست آوردن دید بهتر، نه تنها پوشش گیاهی را از بین می‌برد و ارزش‌های دیدنی را از بین می‌برد و مناطق را مستعد فرسایش خاک می‌کند، بلکه آسایش حیوانات را مختل می‌کند و عادت‌های پرورش و تغذیه آنها را بر هم می‌زند. شما همچنین در هنگام رانندگی در آن جاده های نامرتب خطر گیر افتادن را دارید. همیشه در جاده های رسمی بمانید و در برابر وسوسه تعقیب گربه ها یا محاصره کردن آنها مقاومت کنید. برخی از آنها به ویژه یوزپلنگ حیوانات حساسی هستند که روزها شکار می کنند و این کار به راحتی مزاحم آنها می شود. هنگامی که تعدادی از اتومبیل های توریستی یک یوزپلنگ در حال شکار را تعقیب می کنند، ممکن است تلاش شکار را رها کند یا به طعمه هشدار داده شود و در نتیجه شکار ناموفق باشد. در چنین مواردی یوزپلنگ و توله هایش ممکن است برای چند روز بدون غذا بمانند.

سرعت

برای ایمنی خود و حیوانات، در پارک با سرعت بیش از 40 کیلومتر در ساعت رانندگی نکنید. حیوانات به طور غیرمنتظره ای یورتمه سواری می کنند یا در سراسر جاده می پرند. سرعت کنترل شده همچنین شانس شما را برای دیدن حیوانات گریزان مانند پلنگ، کاراکال یا چندین گربه پنهان شده در پشت بوته ها یا خندق ها افزایش می دهد و به شما امکان می دهد برای مشاهده و عکس های بهتر به حیوانات نزدیک شوید.

زمان بازدید

حضور در پارک یا رانندگی در پارک در شب یا در ساعات تاریکی (7 بعد از ظهر) تخلف است. از قبل برنامه ریزی کنید تا قبل از تاریک شدن هوا به کمپ یا اقامتگاه خود برسید تا از رانندگی در پارک در شب (بعد از ساعت 7 بعد از ظهر) اجتناب کنید. ورود بعد از ساعت 18:15 ممنوع است. همچنین به شما توصیه می شود از رفتن به پارک پس از بارندگی خودداری کنید و در صورت انجام این کار هنگام عبور از نهرهای بدون پل و رودخانه هایی که سطح آب آنها ممکن است پس از بارندگی نوسان داشته باشد، احتیاط کنید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *