نحوه برنامه ریزی و رزرو سافاری مهاجرت Wildebeest

نحوه برنامه ریزی و رزرو سافاری مهاجرت Wildebeest – در اینجا چیزی است که ممکن است قبلاً بدانید: مهاجرت بزرگ وحشی شامل میلیون ها حیوان وحشی، گورخر و بز در حال حرکت در اطراف اکوسیستم سرنگتی-ماسای مارا در جستجوی چرای تازه است. حیوانات فواصل بسیار زیادی را طی می کنند و هرگز برای مدت طولانی در یک مکان نیستند. همه رویدادهای مهم طبیعت در مسیر اتفاق می افتد، از جمله جفت گیری ، زایمان و …

اکثریت قریب به اتفاق مهاجرت در سرنگتی تانزانیا رخ می دهد و دوره کوتاهی که به ماسای مارا کنیا منتقل می شود با فصل اوج سافاری همزمان است. هر دو کشور جنبه های به همان اندازه هیجان انگیز – اما متفاوت – از مهاجرت ارائه می دهند. قسمت همپوشانی سفر آنها عبور از رودخانه مارا در نقاط مختلف است که در زیر به بررسی جزئیات بیشتر می پردازیم.

نحوه برنامه ریزی و رزرو سافاری مهاجرت Wildebeest

پس از سفر به هر یک از مقاصد مهاجرت لیست شده در اینجا، می دانیم که هر اقامتگاه و کمپ تجربه و فضای منحصر به فردی را ارائه می دهد. این وظیفه و لذت ماست که به شما مشاوره مستقل بدهیم و شما را با اقامتگاه ها و برنامه های سفر عالی هماهنگ کنیم.

گذرگاه های معروف رودخانه

از شمال سرنگتی، گله ها باید به سمت آب بروند تا به علفزارهای سرسبز و پر شده ی Masai Mara برگردند . این معمولاً از ژوئن (در رودخانه گرومتی) شروع می شود و تا جولای و اوایل آگوست (در رودخانه مارا) ادامه می یابد، اگرچه این زمان بندی ها کاملاً به بارندگی شرق آفریقا بستگی دارد که ممکن است از سال به سال متفاوت باشد. استراگلرها ممکن است هنوز در اواخر سال در حال عبور باشند.

همه حیوانات وحشی در یک مکان متقابل نیستند. چندین مکان گذرگاه معروف، مانند ‘Paradise Crossing’ و ‘Crossing #4’ وجود دارد که هر ساله مورد استفاده قرار می گیرند – اینگونه است که راهنماها می دانند که وسایل نقلیه خود را در کجا قرار دهند و منتظر بمانند تا اولین وحشی عبور کند. به طور طبیعی، اگر در سمت تانزانیا مارا باشید، آنها را در حال “ترک” خواهید دید. اگر در سمت کنیا باشید، «رسیدن» آنها را خواهید دید.

اگر ویزای گردشگری کنیا را دریافت کرده اید و می خواهید گذرگاه های رودخانه را ببینید، مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که بهترین اقامتگاه ها از ماه ها قبل پر می شوند. توصیه می کنیم تا یک سال قبل از بازدید خود رزرو کنید تا مطمئن شوید که اولین انتخاب محل اقامت خود را دارید.

یکی از مزایای سفر به آفریقا بین ژوئن و آگوست برای عبور رودخانه این است که این دوره در فصل اوج تماشای بازی آفریقا در نظر گرفته می شود. بارندگی کمتر در این زمان به این معنی است که پوشش گیاهی کم‌تر است (بنابراین دید بهتر است) و حیوانات مجبور می‌شوند در اطراف آخرین منابع آبی باقی‌مانده تمرکز کنند (بنابراین مکان‌یابی حیات وحش آسان‌تر است). زمستان معتدل آفریقاست بنابراین هوا نیز خنک تر است.

چگونه برنامه ریزی کنیم

گذرگاه‌های رودخانه مارا را می‌توان در تانزانیا یا کنیا مشاهده کرد، و ما معمولاً توصیه می‌کنیم از اواسط جولای تا آگوست بروید و سافاری خود را بین شمال سرنگتی در تانزانیا و ماسای مارا در کنیا تقسیم کنید. این بهترین شانس را برای دیدن گذرگاه ها در برخی نقاط به شما می دهد.

توجه داشته باشید که رودخانه مارا توسط پارک ملی سرنگتی و منطقه حفاظت شده ملی ماسای مارا احاطه شده است که هر دوی آنها برای عموم آزاد هستند و تماشای گذرگاه های رودخانه به ناچار وسایل نقلیه زیادی را به خود جذب می کند.

در کنیا، گزینه ای برای اقامت در یک محیط خصوصی Mara (با تماشای بازی های بدون جمعیت عالی) و سپس سفر به منطقه حفاظت شده ملی برای یک روز برای دیدن گذرگاه های رودخانه وجود دارد. برخی از برترین انتخاب‌های مجلل ما عبارتند از: Sala’s Camp، Sand River Mara و Bateleur Camp.

گذرگاه رودخانه گرومتی در تانزانیا از حدود ژوئن شروع می شود اما دوره پنجره کوتاه تر از گذرگاه رودخانه مارا است. شما می توانید از انحصار کامل در Grumeti Game Reserve لذت ببرید – این یک خانه خصوصی خصوصی است که تنها دارای پنج اقامتگاه مجلل است.

گله های مگا در ماسای مارا

هنگامی که گله‌ها دسته‌ای از جریان‌های قوی رودخانه، تمساح‌های نیل و شکارچیان را در کمین می‌گذرانند، به دشت‌های ماسای مارا می‌رسند و حدوداً آگوست، سپتامبر و اکتبر در کنیا می‌مانند. خود را آماده کنید تا در مقیاس وسیع گله ها از بین بروند زیرا آنها به تعداد گیج کننده در یک منطقه نسبتاً کوچک متمرکز می شوند. این دوره همچنین در فصل اوج تماشای بازی قرار می‌گیرد و یکی از بهترین زمان‌ها برای دیدن شکار گربه‌های بزرگ در Masai Mara محسوب می‌شود. همه اینها منجر به یک ذخیره‌گاه ملی نسبتاً شلوغ ماسای مارا می‌شود…

چگونه برنامه ریزی کنیم

برای جلوگیری از شلوغی، توصیه می‌کنیم در یک نگهبانی خصوصی مارا مانند مثلث مارا بمانید. علاوه بر انحصار مناطق مخصوص بازی درایو، می‌توانید از رانندگی در شب و پیاده‌روی در بوته‌ها (که در ذخیره‌گاه ملی Masai Mara در دسترس نیستند) لذت ببرید. اگر خلق و خوی شما به هم خورد، همچنان می توانید در یک سفر یک روزه با راهنمای خود وارد ذخیره گاه ملی شوید. توصیه می شود حداقل شش ماه قبل برای این دوره در ماسای مارا رزرو کنید (حدود دسامبر برای سفر در اواسط سال بعد). برخی از اقامتگاه های خصوصی مورد علاقه ما عبارتند از آنگاما مارا و سریان انکورومبو.

اگر با خانواده یا گروه کوچکی سفر می‌کنید و می‌خواهید انعطاف‌پذیری کامل داشته باشید، ویلاهای سافاری خصوصی مانند خانه بوش توپی مارا و خانه بوش آکاسیا مارا را بررسی کنید. می‌توانید با یک راهنمای خصوصی به درایوهای بازی تمام روز بروید و شانس خود را برای دیدن برخی از درام‌های شگفت‌انگیز Migration افزایش دهید.

فصل زایمان (تولد) در سرنگتی

در ماه نوامبر گله ها به طور کلی شروع به حرکت از ماسای مارا کرده اند و تا دسامبر معمولاً در دشت های شرقی و جنوبی سرنگتی پخش می شوند. Wildebeest همچنان به سمت جنوب حرکت می کند و برخی از محدوده پارک ملی بدون حصار را به مناطق حفاظت شده Ndutu و Ngorongoro ترک می کنند.

در اواخر ژانویه یا در فوریه، همه وحشی‌هایی که در آن سال به دنیا می‌آیند این کار را در عرض دو هفته از یکدیگر انجام می‌دهند. ناگفته نماند که دیدن این منظره باورنکردنی است و البته شکارچیان از طعمه های آسان در فصل زایش نهایت بهره را می برند. این زمان لذت بخشی برای سفر به شرق آفریقا است – باران های تابستانی منظره را به یک بهشت ​​سبز تبدیل کرده است، همه جا انواع بچه حیوانات وجود دارد، مسافران کمتری دارند و نرخ کمتر است.

گله های وحشی از فصل سبز سرنگتی لذت می برند و مدتی به چرا ادامه می دهند. در حدود آوریل آنها شروع به دور هم جمع شدن می کنند و شروع به سفر به شمال به سمت مرکز و غرب سرنگتی می کنند. تا ماه مه، وحشی ها در گله هایی به طول 40 کیلومتر / 25 مایل جمع شده اند و پیوسته در حال حرکت به سمت شمال هستند.

چگونه برنامه ریزی کنیم

توجه به این نکته مهم است که تمام جدول‌های زمانی فوق بر اساس داده‌های تاریخی هستند. از آنجا که حرکت با بارندگی (که سال به سال تغییر می کند) انجام می شود، نمی توانید خیلی از قبل دقیقاً زمان شروع زایمان و زمان رسیدن گله به مکان های مختلف را پیش بینی کنید. سرنگتی به دلیل انتخاب عالی از کمپ های سیار مشهور است – این کمپ ها تا سه بار در سال جابجا می شوند و به شما این امکان را می دهند که همیشه نزدیک گله باشید، هر کجا که باشد. برخی از موارد مورد علاقه ما عبارتند از: Serengeti Migration Camp، Serengeti Under Canvas، Olakira Camp و Serian’s Serengeti Mobile.

نوامبر تا مه در آفریقا فصل کم در نظر گرفته می شود، بنابراین می توانید از چند ماه قبل رزرو کنید. توصیه می کنیم حداقل سه تا چهار ماه قبل از سفر رزرو کنید تا به خودتان زمان زیادی بدهید تا با یک متخصص سافاری آفریقا مشورت کنید و مطمئن شوید که بهترین ارزش را دریافت می کنید.

اکنون آماده برنامه ریزی هستید؟

هر مسافری متفاوت است و امیدواریم اکنون ایده بهتری در مورد اینکه چه نوع سافاری مهاجرت برای شما مناسب است داشته باشید. اگر مایلید جزئیات بیشتری در مورد مهاجرت Wildebeest بیابید یا آماده شروع رزرو یک تور مسافرتی به کنیا و ساخت یک برنامه سفر متناسب با تاریخ سفر و بودجه شما هستید، سایر مطالب ما را مورد مطالعه قرار دهید.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.