گلف در کنیا

گلف در کنیا

گلف در کنیا یک ورزش محبوب در حال رشد در قاره آفریقا، به ویژه کنیا است. مهاجران اولیه اروپایی که مشتاق این بازی بودند، میراثی از دوره های زیبا و متمایز را پشت سر گذاشتند. حتی در برخی موارد گلف مهم تر از باشگاه قرار داشت و برای جوامع کوچکی که در آنها خدمت می‌کردند حیاتی تلقی می‌شد. در سال‌های پس از استقلال، مردم کنیا این تصور که گلف برای افراد خارجی ثروتمند است را کنار گذاشتند و با اشتیاق فراوان بازی را پذیرفتند.

تاریخچه گلف کنیا در دهه 1900 آغاز شد. پیشگامان اولیه احساس می کردند که هر جامعه اروپایی نیاز به یک کلیسا، یک باشگاه و یک زمین گلف دارد (البته نه لزوماً به این ترتیب). میراث این سنت سی و پنج زمین گلف بسیار جذاب، چالش برانگیز و فریبنده است که در زیباترین مناطق کشور پراکنده شده اند. گلف به قدری در کنیا پیشرفت کرده‌است که بسیاری از زمین‌های گلف 9 و 18 چاله‌ای آینده در حال ساخت یا در مراحل برنامه‌ریزی هستند.

گلف در کنیا

هیچ کس نمی داند که زمین گلف اولین بار در خاک کنیا چه زمانی ساخته شد. اما تقریباً در تمام شهرها و شهرهای بزرگ کنیا در اواخر دهه 1890 و اوایل دهه 1900 آغاز شدند. پیدایش راه آهن شرق آفریقا سهم عمده ای در گسترش ورزش گلف در کنیا داشت. بسیار گیج کننده است که اولین زمین گلف در نایروبی شروع شد نه در مومباسا، یعنی جایی که راه آهن در سال 1896 آغاز شد. خط راه آهن در سال 1899 به نایروبی رسید. اولین زمین گلف کنیا، در سال 1906 در نایروبی افتتاح شد که سال ها بعد به باشگاه گلف رویال نایروبی تبدیل شد.

دو زمین گلف دیگر چهار سال بعد افتتاح شد، باشگاه Meru (اکنون منحل شده) و باشگاه Nyeri که در سال 1910 باز شدند. باشگاه گلف مومباسا اندکی پس از آن در سال 1911 افتتاح شد. نقشه ملی کنیا 35 زمین گلف را نشان می دهد که در زیباترین مناطق کشور، در میان بسیاری از بزرگترین مناطق و جاذبه های کنیا قرار دارند. بیش از نیمی از آنها در نزدیکی پارک های ملی یا ذخیره گاه ها قرار دارند. برخی دیگر در کوه های زیبا و متنوع کنیا ساخته شده‌اند. این زمین های گلف در پنج منطقه از کشور پخش می شوند: ساحل نایروبی، ارتفاعات، مناطق دریاچه، دریاچه ویکتوریا و دره ریفت غربی.

زمین‌های گلف کنیا از سواحل زیبای گرم اقیانوس هند گرفته تا دره بزرگ ریفت، با بقایای آتشفشانی و لایه‌های قابل مشاهده از تاریخ زمین در حال ساخت، تا ارتفاعات مرکزی سرسبز که دومین قله مرتفع کوه آفریقا را در خود جای داده است و کشور چای سرسبز و حاصلخیز غرب ادامه دارد. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های گلف در کنیا، تنوعی است که از یک زمین به زمین دیگر یافت می‌شود.

گلف در کنیا

بازدیدکنندگان خارج از کشور کنیا را مکانی ایده آل برای تعطیلات گلف یافته اند. هوا بسیار زیباست. گلف در شرق آفریقا بسیار ارزان تر از اروپا، آمریکای شمالی و آسیا است. زمانی که باشگاه گلف و کانتری باشکوه وینزر درها و راه های تجاری خود را درست خارج از محدوده شهر نایروبی در سال 1992 باز کرد، راز محافظت شده کنیا در مورد گلف عالی در خط استوا دیگر نمی تواند پنهان شود. این زمین به عنوان بهترین زمین گلف در کل آفریقای شرقی شناخته شده است.

بهترین زمان برای سفر به کنیا جهت تعطیلات گلف در فصل بارانی، در ماه های مارس یا اوایل آوریل و در اواخر ماه مه یا اوایل ژوئن، اکتبر یا اوایل نوامبر تا اوایل دسامبر است. این زمان‌ها بسیار خوب هستند، زیرا نرخ هتل و استراحتگاه به پایین‌ترین حد سالانه خود رسیده و بازدیدکنندگان کمتر باعث ازدحام کمتری می شود. همچنین به نظر می رسد به ندرت باران بیاید. بیشتر باران در یک شب می‌بارد و نتیجه آن، راه‌های سرسبز و زیبایی است که ادامه می‌یابند.

اپراتورهای تور گلف در کنیا هر تعداد برنامه سفر دلپذیر را ارائه می دهند، از سفرهای کوتاه یک روزه گرفته تا دو یا سه هفته‌ای. این موضوع کاملاً به آب و هوای مشتری بستگی دارد که او یک برنامه سفر از پیش بسته بندی شده را انتخاب می کند یا خیر. بسته‌ها اغلب به عنوان یک هفته، دو هفته، با یا بدون زمان صرف شده در ساحل ارائه می شوند. تقریباً همه بسته ها شامل درایوهای بازی هستند. تعداد دوره های مختلف بازی به طول بسته بستگی‌ دارند. به عنوان مثال بسته یک هفته ای بدون سفر به ساحل شامل چهار فرصت برای بازی گلف با هجده سوراخ در زمین های نایروبی، یک سفر به Maasai Mara برای تماشای بازی و یک بازی گلف در دو تا از رشته ارتفاعات محبوب می باشد.

گلف در کنیا

چیزهایی که باید به خاطر داشته باشید همراه خود بیاورید عبارتند از کفش پیاده روی راحت، تجهیزات دوربین و دوربین دوچشمی. اگر قصد دارید تجهیزات گلف خود را بیاورید، حتماً همه آن‌ها را همراه داشته باشید، از دستکش و تمام چوب‌های مورد علاقه‌تان گرفته تا تی و توپ‌هایتان. بسته به جایی که در آن زمان هستید، مکان یابی تجهیزات ممکن است دشوار باشد. بسیاری از ملزومات دیگر مانند لوازم بهداشتی و لباس اضافی را می توان در داخل شهر تهیه کرد.

تعطیلات گلف در کنیا مطمئناً یک تجربه به یاد ماندنی خواهد بود، کجا می توانید فرصت پرش از نیمکره جنوبی و بازگشت دوباره را داشته باشید؟ باشگاه تورهای تفریحی کوه کنیا این شانس را به شما می دهد زیرا استوا در واقع از زمین تنیس و زمین گلف عبور می کند. افراد سنتی بر این باورند که جشن گرفتن یک مناسبت خاص بین دو نیمکره، شادی طولانی مدت را به همراه دارد. شب را در این باشگاه بمانید و یک لحظه در مکانی قرار بگیرید که اتفاعات آن از بالای کوه گرفته می شود و وقتی پایین می‌آید ادامه آن روی بالش شما قرار می گیرد. این واقعاً هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد، پس چرا خودتان آن را با یک تور تفریحی گلف تجربه نکنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *