شنای دلفین در کنیا

شنای دلفین در کنیا

شنای دلفین در کنیا – یکی از جاذبه های محبوب کنیا درمیان گردشگران شنای دلفین هاست که اگر شما نیز قصد  سفر از طریق رزرو تور کنیا را دارید می توانید از دیدن این صحنه ها لذت ببرید.

شنای دلفین ها به آرام بودن دریا و بازیگوشی دلفین ها بستگی دارد. هر سفر یک روزه یک تجربه منحصر به فرد است که از موارد تشکیل دهنده روز ساخته شده است. با این حال، برخی چیزها ثابت می مانند، مانند زیبایی خیره کننده جزایر مرجانی حک شده توسط آب های گرم اقیانوس هند، یک صخره مرجانی باشکوه (که بسیاری آن را با صخره بزرگ مرجانی و دریای سرخ مقایسه کرده اند)، قایق های رمانتیک دلفین دوو و خدمه دوستانه آنها که از انجام هر خواسته شما لذت می برند، و یک ناهار عجیب و غریب سواحیلی با “الفرسکو” که در خلیج کوچک جزیره گرمسیری سرو می شود.

شنای دلفین در کنیا

ویزای توریستی الکترونیکی کنیا خود را دریافت کنید و جالب است بدانید که برای لذت بردن از جاذبه های پارک دریایی کیسیتی، نیازی به شنا مانند دلفین ندارید. با راهنماهای مجرب و وسایل کمک شناوری و حلقه های نجات، حتی غیر شناگران هم می توانند به این تفریح ​​بپیوندند!

شیمونی در سال‌های قبل از اینکه کنیا به مستعمره بریتانیا تبدیل شود مقر اصلی شرکت امپریال شرق آفریقا بود و در 80 کیلومتری جنوب مومباسا در ساحل کنیا قرار دارد. این منطقه با زیبایی های طبیعی خیره کننده‌ ای است که اخیراً توسط پارک ملی دریایی باشکوه کیسیتی معروف شده است، جایی که بازدیدکنندگان به طور منظم با دلفین های ساکن شنا می کنند.

دلفین گوژپشت هند و اقیانوس آرام به عنوان دلفین سفید چینی نیز شناخته می شود و این دلفین ها را می توان در مناطقی از آب های ساحلی اقیانوس هند و اقیانوس آرام غربی، از شمال شرق دریای چین تا نیو ساوت ولز، استرالیا یافت.

این دلفین ها در سایه های مختلف سیاه روشن تا خاکستری تیره به دنیا می آیند، رنگ آنها با افزایش سن تغییر می کند و در عرض چند هفته پس از تولد، رنگ آنها به خاکستری روشن محو می شود و به آرامی همانطور که بالغ می شوند، دوباره به صورتی یا سفید تغییر می کند. طول این دلفین ها به ندرت به 2.5 متر می رسد. در بدو تولد تقریباً 1 متر است و زمانی که بالغ می شوند می توانند تا 200 کیلوگرم وزن داشته باشند.

دلفین گوژپشت هند و اقیانوس آرام نه تنها در رنگ، بلکه در ساختار بدن نیز با دیگر گونه‌های دلفین‌ها متفاوت است. باله پشتی آن کوچکتر است و دورتر از سر قرار دارد، باله آنها نیز کوچکتر است. شکل سر تا حدی به شکل دلفین پوزه دراز شباهت دارد، اگرچه پوزه معمولاً کشیده تر و پیشانی کمتر مشخص است. یکی از تفاوت های عمده با این دلفین ها نیز این است که می توانند هم مناطق آب شیرین و هم آب های سبک را اشغال کنند.

دلفین‌های گوژپشت از ماهی‌هایی که در نزدیکی بستر دریا زندگی می‌کنند و ماهی‌هایی که در صخره‌ها زندگی می‌کنند، تغذیه می‌کنند، اما به خوردن ماهی مرکب و دیگر موجوداتی از این قبیل معروف هستند. به طور کلی آنها به طور مستقل از دیگران در گروه تغذیه می کنند، اما برخی از رفتارهای تغذیه‌ای جالب از آنها در موزامبیک مشاهده شده است. دیده شده است که این دلفین‌های خاص ماهی‌ها را به سمت سواحل شنی تعقیب می‌کنند، دلفین‌ها سپس خود را در سواحل شنی می‌پوشانند، ماهی‌های رشته‌ای را گرفته و دوباره به داخل آب می‌چرخند.

دلفین ها از نظر فیزیکی غذای خود را با دندان های میخ مانند ساده می گیرند که به جای جویدن برای گرفتن حیوانات لغزنده و سریع طراحی شده اند و معمولاً دلفین ها طعمه خود را به طور کامل می بلعند. معده آنها قادر به پردازش تکه های بزرگ غذا است.

برخورد نزدیک با یک دلفین در طبیعت تجربه ای هیجان انگیز است که تا آخر عمر با مردم می ماند. برخی از دلفین‌ها در مناطق دورافتاده دور از دریا زندگی می‌کنند، اما در بسیاری از مناطق جهان، تنها چند متر دورتر از ساحل با آنها روبرو می‌شوند. وقتی دلفین‌ها را در طبیعت تماشا می‌کنید، چیز بسیار خاصی وجود دارد و نمی‌توان از تسلط کامل آنها بر دنیای زیر آب که آنها را خانه می‌نامند شگفت زده نشد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *