غواصی در کشور کنیا

غواصی در کشور کنیا و سواحل کنیا به سرعت در حال تبدیل شدن به شناخته شده ترین جنبه ی گردشگری برای مشاهده کوسه نهنگ هو سایر مناظر باشکوه زیر آب است که می توانید با رزرو تور گردشگری تابستانی کنیا از این تجربه لذت ببرید. جثه بزرگ این موجودات، همراه با این واقعیت که فقط پلانکتون می خورد، باعث شده غواصان کاملا مجذوب آن شوند. کوسه‌های نهنگی در تمام طول سال در سواحل جنوبی یافت می‌شوند، اما تعداد زیادی از آنها را می‌توانید در ماه اکتبر/نوامبر تا مارس ببینید.

اگر ویزای الکترونیکی یکبار ورود کنیا را دریافت کرده اید و آماده ی بازدید از زیبایی های این کشور هستید ، غواصی در آب های شفاف آن را از دست ندهید. که در ادامه به معرفی چند نمونه از مکان های مناسب برای غواصی در کنیا می پردازیم.

غواصی در کشور کنیا

مکان های غواصی در پارک دریایی واتامو و ساحل شمالی کیلیفی مومباسا

غواصی در پارک دریایی واتامو و رزرو

اینجا یک منطقه حفاظت شده است که زندگی دریایی در آن فراوان است. بیشتر مکان‌های غواصی درست خارج از صخره‌های مرجانی حاشیه‌ای هستند که از خلیج لاک پشت محافظت می‌کنند. همه آنها در صلاحیت خدمات حیات وحش کنیا هستند و چه به عنوان پارک های دریایی ملی و چه به عنوان ذخیره گاه های دریایی ملی مناطق حفاظت شده‌ای هستند.

در خلیج لاک پشت، صخره لاک پشت به عمق 10-15 متر وجود دارد. در اینجا بسیاری از سخره‌های مرجانی بزرگ، پناهگاه دسته طوطی ماهی های بزرگتر، ماهی جراح، ماهی تکشاخ و چند کوسه صخره ای وجود دارند. اگر خوش شانس باشید، لاک پشت های سبز نیز در اینجا دیده می شوند. جاذبه دیگر داخل تالاب که مبتدیان می توانند در آن غواصی کنند، باغ مرجانی است که در آن به راحتی می توان صدها گونه ماهی را دید.

غواصی در غارهای ووما

غواصی در غارها یکی از هیجان انگیزترین ماجراجویی های غواصی است. گوشه های عمیق و تاریک غارها هامورهای بزرگ تا 300 کیلوگرم را پنهان می کند که منظره ای بسیار خیره کننده است. محل غواصی در غارهای ووما تقریباً 40 دقیقه با قایق از نهر کیلیفی (45 کیلومتری جنوب واتامو) فاصله دارد.

غارها در پایین برخی از صخره های ساحلی قرار دارند، جایی که شما به یک کف ماسه ای در ارتفاع تقریباً 20 متری فرود می آیید، در امتداد صخره شنا می کنید و کمی منظره ی ماهی های صخره را مشاهده میکنید و فراموش نکنید که به اعماق دریا نگاه کنید تا فرصتی برای دیدن دلفین ها، کوسه ها، باراکودا و غیره داشته باشید‌.

غواصی در کشور کنیا

مکان های غواصی در ساحل دیانی ساحل جنوبی مومباسا

لاشه کشتی Alpha Funguo

این کشتی ماهیگیری 48 متری، اولین کشتی غرق شده ای است که به طور هدفمند در سواحل شرق آفریقا ایجاد شده است. این کشتی که 2 سال پیش توسط Diving the Crab و در ارتباط با جامعه غواصی محلی غرق شد، در عمق 28 متری آب قرار دارد. این کشتی از ارتفاع 17 متری شروع می شود و تاکنون ماهی های بزرگ زیادی را به خود جذب کرده است. برای دیدن ماهی‌های معمولی اما 3 برابر بزرگتر آماده شوید!

مکان کمپ

بزرگترین مرجان های رز در کنیا را ببینید. آنها از شیب صخره جاری می شوند و همراه با مرجان های شکننده هستند. با دقت در داخل این مرجان‌ها، پروانه‌ها و فرشته‌ماهی‌ها و همچنین ماهی‌های بادکنکی و تنه‌ماهی را ببینید.

عمق غواصی 8-23 متر

زمان سفرر از Tiwi Beach Resort حدود 15 دقیقه

گالو

در این مکان دوباره تجربه دیدن لاک پشت ها را دارید، و با نوازنده صخره های ما، گیتاری، آشنا شوید! ماهی مرکب را در حال اجرای رقص عروس خود و همچنین زیباترین مرجان های نرم را ببینید.

عمق غواصی 8-24 متر

زمان سفر از Tiwi Beach Resort ca حدود 40 دقیقه

کیسیوانی

یک مکان غواصی غنی از ماهی و با چشم انداز زیبای زیر آب را تجربه کنید. مدارس دریایی، اسناپر، بنر ماهی و ایستگاه‌های بزرگ تمیزکننده را ببینید.

عمق غواصی از 08-25 متر

زمان سفر از Tiwi Beach Resort حدود 55 دقیقه.

کینوندو

مکانی مناسب برای غواصان داری گواهی می باشد که به آن “سوپ ماهی” نیز می گویند. دسته‌هایی از ماهی‌های اسناپر، نیزه ماهی، ماهی‌های ماشه‌دار دندان قرمز، مارماهی‌های غول‌پیکر و تمساح ماهی را ببینید.

عمق شیرجه از 12-34 متر

زمان سفر از Tiwi Beach Resort ca حدود 60 دقیقه

مایشا مارفو (Maisha Marefu)

بزرگ‌ترین صخره‌های مرجانی ما (صخره‌های مرجانی کوچک که در کف ماسه‌ای توزیع شده‌اند) در ساحل جنوبی را ببینید. صخره بالا از 8 متر شروع می شود و در مناطق شنی تا حداکثر 26 متر شیب دارد. اینجا مکان خوبی برای کوسه نهنگ‌ها است.

زمان سفر 35 دقیقه

غواصی در کشور کنیا

ماونی (Maweni)

از ارتفاع 6 متری، مرجان های مغزی بزرگ، “دیواری” تا 24 متر تشکیل می دهند. برآمدگی ها و ستون ها تضاد کاملی را با یک صخره صاف تر ایجاد می کنند، طوری که احساس می کنید در یک رشته کوه هستید. دلفین ها اغلب در این منطقه دیده می شوند.

زمان سفر 35 دقیقه

مکان جدید(New Place)

این صخره 1.8 کیلومتری که برای غواصی صخره‌ای ایده آل است، خیلی جدید نیست، اما به خوبی شناخته شده و مورد علاقه غواصان است. شیب صخره ای که به آرامی نزول می کند، از 6 متر در منطقه موج سواری شروع می شود تا حداکثر 21 متر در کف شنی ادامه دارد. همچنین مکان خوبی برای دیدن لاک پشت ها می‌باشد.

زمان سفر 20 دقیقه

ساماکی مبیلی (Samaki Mbili)

در اینجا می‌توانید بسیاری از لاک‌پشت‌ها و همچنین کوسه‌های صخره‌ای سفید، meet-a_leaf که یک ماهی است، مارماهی‌ها و خرچنگ غول‌پیکر را ببینید.

عمق غواصی 8-25 متر

زمان سفر از Tiwi Beach Resort ca. حدود 40 دقیقه

کوچه کوسه (Shark Alley)

این صخره به خاطر کوسه‌های گیتار معروف و کوسه‌های صخره‌ای نوک سفید نامگذاری شده است. صخره از 7 متر شروع می شود و حداکثر عمق آن 24 متر است.
زمان سفر 15 دقیقه

تیوا (Tewa)

صخره ای زیبا با جزایر مرجانی که توسط ماسه سفید احاطه شده است. از هماهنگی صخره‌های پرآب لذت ببرید و شیرماهی پرنده‌ای و ماهی برقی آبی که در زیر ماسه‌های مرجانی سفید پنهان شده‌اند را ببینید.
عمق غواصی 8-24 متر
زمان سفر از Tiwi Beach Resort ca. حدود 50 دقیقه

صخره تیوی (Tiwi Reef)

از غواصی روی دیوار لذت ببرید و تمام حفره ها و غارهای کوچک را بررسی کنید. اختاپوس بدون استخوان را در حال سازگاری با محیط خود ببینید. گله‌های ماهی‌های سکان را تماشا کنید که از بالای سر می‌گذرند و باراکوداهای دم زرد را از میان صخره‌ها دنبال کنید.

عمق غواصی از 5 تا 23 متر

زمان سفر از Tiwi Beach Resort حدود 5 دقیقه

تویگا (Twiga)

شگفت انگیزترین باغ مرجانی و تنوع بسیار زیاد در مرجان های سخت و نرم را ببینید. آنها مانند کوه از اعماق کم عمق در حدود 8 متر تا پایین صخره در حدود 25 متر کشیده می شوند.

عمق غواصی 8-27 متر

زمان سفر از Tiwi Beach Resort حدود 15 دقیقه

دو برج

در این مکان با غواصی 90 درصد شانس دیدن لاک پشت سبز دریایی در حال انقراض را دارید. همچنین لاک پشت پوزه عقابی را هم می توانید ببینید. پوشش مرجانی نرم در این مکان حیرت‌انگیز است. دنیای زیر آب را به رنگ صورتی و یاسی ببینید.

عمق غواصی 8-18 متر

زمان سفر از Tiwi Beach Resort حدود 25 دقیقه

لاشه کشتی waa

کشتی 40 متری، HMS Hildasay، که در دهه 50 غرق شد، در عمق 24 متری قرار دارد. در این مکان می توانید انواع عقرب، قورباغه، شیرماهی، موری لانه زنبوری غول پیکر، گیتاری و استینگری را ببینید. این مکان با توجه به عمق آن فقط برای غواصان حرفه‌ای مناسب است.

زمان سفر از Tiwi Beach Resort حدود 20 دقیقه است

مرجان Waa

این مکان غواصی در نزدیکی لاشه کشتی Waa برای تمام سطوح تجربه مناسب است. عمق این غواصی بین 8 تا 25 متر است. مرجان Waa برای غواصی دریفت مناسب است. غواصی دریفت به این معنی است که با حرکت با جریان، قایق غواصان را دنبال می کند، بنابراین نیازی به بازگشت به خط لنگر ندارید. با این کار می توانید بیشترین تنوع را در صخره ها تجربه کنید.

در مرجان Waa، هامورهای بزرگ را می بینید که برای تمیز کردن به ایستگاه های تمیزکننده در صخره می آیند. لاک‌پشت‌ها در اطراف شناورند و پرتوهای صخره‌های غول‌پیکر نیز مشاهده می‌شود.

زمان سفر از Tiwi Beach Resort حدود 20 دقیقه. شناور لنگر.

Waa Ufa

ادامه مرجان Waa است. از آنجایی که این صخره به زیبایی با مرجان ها پوشیده شده است، در اینجا می توانید منطقه زیبای «Waa» را بیشتر مشاهده کنید. مرجان های نرم شگفت انگیز و همچنین مرجان های سخت را ببینید.

زمان سفر از Tiwi Beach Resort حدود 20 دقیقه

مکان های غواصی در شیمونی (دسترس از طریق Dolphin Sea Safari)

غواصی در کشور کنیا

سایت های غواصی در شیمونی ساحل جنوبی مومباسا

صخره نیولی

«Crème-de-la-Crème» از نقاط غواصی کنیا در امتداد ساحل جنوبی، صخره نیولی را در صدر فهرست خود قرار داده است.این مکان واقع در پارک ملی دریایی حفاظت شده شیمونی است، جایی که ماهیگیری توسط قانون ممنوع است و حفاظت از صخره ها فقط یک کلمه نیست. فقط برای غواصان با تجربه، صخره از 30 متر شروع می شود، با عمق بیش از 50 متر در کف شنی امتداد دارد. با توجه به شرایط آب و هوایی، این غواصی فقط در فصل خشک امکان پذیر است. مراقب سفره ماهی ها باشید.

زمان سفر 1:15 Std.

صخره صورتی

احتمالا شگفت انگیزترین صخره در پارک ملی دریایی در کیسیتی آتول می‌باشد. صخره از 14 متر شروع می شود و حداکثر تا 17 متر پایین می آید و به کف ماسه ای می رسد. پوشش فوق‌العاده‌ای از مرجان‌های نرم صورتی باعث نامگذاری این صخره شده است. سفره ماهی ها در ماسه ها فراوانند.
زمان سفر 1:25 Std.

Kisite Atoll inside

اینجا بهترین مکان برای مبتدیان غواصی است. این مکان دارای یک صخره پهن است که از ارتفاع 3 متری شروع می شود و تا ارتفاع 8 متری پایین می آید و تنوع زیادی از زندگی ماهی و دید عالی را ارائه می دهد. همچنین بهترین مکان برای دیدن و شنا با دلفین ها می‌باشد. یک ساحل شنی در نزدیکی جزیره کیسیت برای تفریح، شما را به حمام آفتاب دعوت می‌کند و تجربه‌ای همانند جزیره رابینسون را ارائه می دهد.

زمان سفر 1:40 Std.

شیمو ندوگو

یک شیرجه دیواری فوق‌العاده که از ارتفاع 14 متری شروع می‌شود و در کف شنی 26 متری به پایان می‌رسد. از آنجایی که جریان اغلب در اینجا تجربه می شود، اینجا یک مکان عالی برای غواصی دریفت است.

زمان سفر 1:20

منابع منبع
نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.