ماهیگیری در دریای عمیق در کنیا

ماهیگیری در دریاهای عمیق کنیا

ماهیگیری در دریاهای عمیق کنیا – کنیا برخی از بهترین ماهیگیری ها در دریاهای عمیق در جهان را با تنوع زیادی از گونه های مختلف نزدیک به ساحل ارائه می دهد پس اگر از علاقمندان به ماهیگیری هستید و قصد سفر با تور تاستانه کنیا را دارید با ادامه این مقاله همراه باشید.

از کانال پمبا، که به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای ماهیگیری در کنیا شناخته می‌شود، تا دریاچه ویکتوریا در قلب کنیا غربی، همچنین دومین دریاچه بزرگ جهان، نقاط هیجان‌انگیز و ماجراجویانه ای برای ماهیگیری یافت می شود که با ویزای یکبار ورود به کنیا می توانید به آن سفر کنید.

ماهیگیری در دریاهای عمیق کنیا

باشگاه ماهیگیری کانال پمبا مترادف با بهترین ماهیگیری در کنیا است. برخی از هیجان‌انگیزترین و چالش برانگیزترین ماهیگیری‌های اعماق دریا در آب‌های آبی شیمونی موجود است و شما شانس بیشتری برای گرفتن مارلین راه راه از کانال پمبا نسبت به هر جای دیگری در جهان دارید. به طور سنتی وقتی بادهای موسمی شمال شرقی کاسکازی می‌وزد، بیل‌ ماهی ها به تعداد زیادی وارد می‌شوند. دو فصل کاملا مشخص وجود دارد، فصل ماهی تن زرد باله، که از آگوست تا پایان اکتبر ادامه دارد، و فصل مارلین، که از دسامبر تا اواسط مارس ادامه دارد.

انتظار دارید کدام ماهی را بگیرید؟ و چه زمانی؟

بیل ماهی (Billfish)

بیل‌فیش‌ها گروهی از ماهی‌های شکارچی آب شور هستند که با نوک‌های برجسته ( rostra ) و اندازه بزرگشان مشخص می‌شود. برخی از آنها بلندتر از 4 متر (13 فوت) هستند. بیل ماهی موجود شامل ماهی بادبانی و مارلین است که خانواده Istiophoridae را تشکیل می دهند .

کانال پمبا شش گونه بیل‌ ماهی از جمله مارلین سیاه، آبی و راه راه، بادی‌ماهی، شمشیرماهی منقار پهن و نیزه‌ماهی گریزان را در اختیار ما قرار می‌دهد، بنابراین شانس شما بسیار زیاد است.

مارلین راه راه (Striped Marlin)

مارلین راه راه پربارترین مارلین است و آنها به صورت فصلی از طریق راهروی طبیعی بین جزیره پمبا و سرزمین اصلی مهاجرت می کنند. مارلین راه راه به دلیل توانایی مبارزه اش و سرعت و نمایش های آکروباتیکش مشهور است. همچنین شهرت دارد که پس از قلاب شدن، زمان بیشتری را در هوا می گذراند تا در آب.

در مقایسه با نوع آبی یا مشکی، به طور قابل توجهی باریک تر است و از همه مارلین‌ها رنگارنگ تر است. درست قبل از ضربه زدن یا زمانی که مارلین راه راه اذیت می شود، چهارده خط آبی رنگین کمانی جرقه ای بر بدن مارلین نمایان می شود. این یکی از آن لحظاتی است که باید دید – مارلین راه راه روشن می شود تا یکی از طعمه های شما را بزند. مارلین راه راه از نوامبر تا مارس بیشتر در دسترس است و گاهی اوقات در بسته‌هایی تا ده تایی نمایش داده می‌شود که شانس خوبی برای کسب بهترین حالت شخصی دارد. فصل اول مارلین از اواسط نوامبر تا پایان مارس ادامه دارد.

در ماه مارس به نظر می رسد که ماهی ها بسیار بزرگتر از حد متوسط ​​هستند. دو مورد اژ بزرگ ترین مارلین های راه راهی که از کلوب گرفته شد در 6 مارس 254 پوند و در 22 مارس 269 پوند بود.

مارلین سیاه (Black Marlin)

مارلین سیاه، یک ماهی با امتیاز بالا، قدرت، اندازه و ماندگاری است که ماهیگیران رویای آن را دارند! این مارلین قدرت فوق العاده ای دارد و به خاطر شنای طولانی و راه رفتن با دم شهرت دارد. مارلین سیاه در آب های کنیا به طور کلی بزرگتر از مارلین های دیگر است و دارای بدنی کوتاه و سنگین است که باله های آن تقریباً در موقعیت قفل شده اند. مارلین سیاه توسط ماهیگیران تجاری با وزن بیش از 2000 پوند صید شده است.

مارلین سیاه به عنوان یک تغذیه کننده خشن در بالای زنجیره غذایی شناخته می شود و از ماهی های شکاری دیگر و ماهی های طعمه کوچک تغذیه می کند. به یاد داشته باشید به مارلین زمان زیادی بدهید تا طعمه را ببلعد. بزرگترین مارلین سیاه که از باشگاه صید شده بود 800 پوند وزن داشت و در طول فصل ماهی تن در سپتامبر صید شد. در طول ماه اوت تا پایان اکتبر، مارلیت های سیاه بزرگ را می توان در میان ماهی های تن یافت. فصل اول مارلین از اواسط نوامبر تا پایان مارس ادامه دارد.

مارلین آبی (Blue Marlin)

مارلین آبی بزرگترین خانواده مارلین است. این ماهی یک نسخه ساده تر از مارلین سیاه است. همچنین یک منقار بلند و باریک دارد که تا یک نقطه مجازی در بالای سر که در آن باله پشتی مایل است گسترش می یابد و در نتیجه سرعت بالایی نسبت به سایر مارلین ها دارد. مارلین آبی یک جنگنده تهاجمی قدرتمند است که به دلیل توانایی های ورزشی چشمگیر خود در سطح شناخته می شود و بارها و بارها آب را پاک می کند.

آن‌ها سخت و طولانی شنا می‌کنند و با قدرتی ظاهراً تمام نشدنی به هوا می‌پرند، اگرچه برای حفظ انرژی خود مستعد رفتن به عمق هستند. مارلین آبی به این معروف است که چندین بار یک طعمه را براندازی می کند، بنابراین تا زمانی که بتوان آن را به دام انداخت صبور باشید. مارلین آبی تا 600 پوند وزن دارد و در اینجا غیر معمول نیست.

بزرگ‌ترین مارلین آبی که از باشگاه صید شده بود 724 پوند وزن داشت. این ماهی در ماه سپتامبر در فصل تن ماهی صید شد. از ماه اوت تا پایان اکتبر، مارلین های آبی بزرگ را می توان در میان ماهی تن یافت کرد. مارلین های آبی‌ سیاه‌ در این زمان از سال به دنبال ماهی تن زردپره می‌روند و معمولاً چاق‌تر از فصل بعد هستند. فصل اول مارلین از اواسط نوامبر تا پایان مارس ادامه دارد.

Broadbill

Broadbill به دلیل شهرتش به عنوان سرسخت‌ترین ماهی‌های دریایی با خلق و خوی خشونت‌آمیز به عنوان «گلادیاتور دریا» شناخته می‌شود و بسیاری آن را سخت‌ترین صید در بین همه ماهی‌ها می‌دانند – یعنی چالش نهایی. در ماهیگیری شکار بزرگ مشخصاً این است که دارای شمشیر صاف، بسیار پهن و مسطح (پهن) است که به طور قابل توجهی طولانی تر و عریض تر از شمشیر هر بیل ماهی دیگری است.

چشمان آبی درشت قابل توجهی دارد و یک تغذیه کننده وحشی در شب است. آنها شکارچیانی در اعماق آب هستند و به اعماق حداقل 550 متری می رسند. آنها سختگیر هستند، به راحتی می ترسند و به ندرت کورکورانه شکار می کنند. هنگامی که به دان قلاب می افتند شیرجه های عمیق و سریعی انجام می دهد و با ترکیبی از گوشت نرم اطراف دهان و منقار بریده آن (شمشیر) یک چالش واقعی ایجاد می کند. چهار رکورد جهانی این ماهی در سواحل کنیا به ثبت رسیده است.

کانال پمبا شاید یکی از مقاصد برتر برای شکار این ماهی باشد. شبانه کانال را برای شکار طی می کنیم. سفرهای ویژه به یک کوه دریایی، 55 مایل دریایی در شرق شیمونی را می توان از باشگاه ترتیب داد. در تمام طول سال وجود دارد، اما بهترین های آن در اکتبر، نوامبر و مارس است، یعنی زمانی که دریاها بسیار آرام هستند. ماه دسامبر قبل از وزش باد به سمت شمال شرقی نیز می تواند زمان بسیار خوبی برای ماهیگیری Broadbill باشد.

بادبان ماهی (Sailfish)

بادبان ماهی یکی از رنگارنگ‌ترین ماهی‌ها است – ویژگی بارز آن ماهی‌هایی با پشتی بلند است که رنگ زغالی یا آبی کبالتی با لکه‌های سیاه پراکنده دارند. بدنه آن آبی تیره و نقره ای است و با نقاط سفید و خطوط آبی براق روشن می شود. این ماهی بسیار آکروباتیک است و به دلیل اندازه و محیط اطرافش سریعتر از مارلین شیرجه می زند.

آنها یک گونه مهاجر هستند که معمولا به تنهایی یا در گروه های کوچک سفر می کنند. بادبان ماهی به دلیل توانایی جنگی و آکروبات های هوایی تماشایی آن، مورد علاقه ماهیگیران آب شور است، اما به سرعت خسته می شود و از گونه های سبک در نظر گرفته می شود. برای ماهیگیرانی که برای اولین بار در حال انجام ماهیگیری هستند، بادبان ماهی گونه‌ای عالی برای امتحان شانس شماست. این ماهی در طول فصل ماهیگیری دیده و صید می‌شوند، اما در ماه‌های دسامبر و ژانویه بیشتر هستند.

نیزه ماهی کوتاه (Shortbill Spearfish)

این ماهی در آب های کانال پمبا وجود دارد، اما به ندرت دیده و صید می شود. این ماهی یک گونه بسیار مهاجر در اعماق آب است که در سطح یا نزدیک به سطح از ماهی‌های با اندازه متوسط، از جمله دورادو، ماهی پرنده و خلبات ماهی، ماهی مرکب و سخت‌پوستان تغذیه می‌کند. به نظر می رسد آنها در تمام سال به تعداد کمی در دسترس هستند.

روش‌های ماهیگیری مانند سایر بیل‌ماهی‌ها است، اما با حداکثر وزن 52 کیلوگرم، یک رقیب برای مقابله سبک است. این باشگاه بیشترین رکوردهای کنیا و سراسر آفریقا را برای بزرگترین ماهی در اختیار دارد. فصل صید این ماهی اواسط نوامبر تا پایان مارس و دسامبر است.

ماهی تن (Tuna)

از ماه اوت تعداد زیادی ماهی تن زرد باله مهاجر در دسترس هستند، که پوند به پوند، یکی از قوی‌ترین ماهی‌هایی هستند که شنا می‌کنند و می‌توانند مبارزه‌ای چالش برانگیز داشته باشند. این غارتگران سریع اقیانوس‌های جهان را می‌توان از اقوام نزدیکشان با ریزه‌های زرد روشن و شکمشان که گاهی مجموعه‌ای از حدود 20 ردیف عمودی از لکه‌های سفید رنگ را نشان می‌دهند، جدا کرد. این ماهی ها بسیار پرسرعت هستند و طول آنها اغلب به حدود پنج فوت می رسد. آنها سفرهای بین اقیانوسی را به طور منظم انجام می دهند.

آگوست تا اکتبر زمان بسیار خوبی برای ماهی تن می باشد. زمانی که اقیانوس می‌تواند با ماهی‌های کوچک‌ در تعقیب ماهی‌های کوچک‌تر زنده شود، تخم گذاری متعدد طبیعی است. برخی از ماهی های تن بزرگ هستند و صید آنها یک مبارزه طولانی، هیجان انگیز و طاقت فرسا روی صندلی می باشد. بزرگترین ماهی تن زرد باله صید شده از باشگاه 193 پوند بود. در سفر اخیر پیترز به Kiswere Haven، او یک ماهی تن زرد باله عظیم 104 کیلوگرمی (229 پوند) صید کرد. بزرگترین صید روی میله و لاین در آبهای شرق آفریقا تا به امروز.

به طور معمول از اوت تا پایان اکتبر زمان بسیار خوبی برای صید ماهی تن همراه با مارلین آبی و سیاه بزرگ است. مارلین های آبی‌ و سیاه‌ در این زمان از سال به دنبال ماهی تن زردپر می‌روند و معمولاً چاق‌تر از فصل بعد هستند. بزرگترین مارلین آبی صید شده از باشگاه در ماه سپتامبر با وزن 724 پوند و بزرگترین مارلین سیاه که از باشگاه شکار شد نیز در ماه سپتامبر حدود 800 پوند بود. بسیاری از ماهی‌های کوچک‌تر مانند واهو، نیزه ماهی، شاه ماهی، ماهی جهنده و غیره نیز می‌توانند در این ماه‌ها صید خوبی باشند. این باشگاه دارای بیشترین رکوردهای کنیا و سراسر آفریقا برای ماهی تن زردپر است.

کوسه ها (Sharks)

همه کوسه ها به طور فعال و تهاجمی شکار می شوند. در سال 1990 بیش از ده میلیون کوسه در سرتاسر جهان برای ورزش، گوشت و باله‌هایشان کشته شدند – کوسه یک غذای لذیذ در شرق است. از سوی دیگر کوسه ها در همین دوره شش انسان را کشتند. همه کوسه ها یک گونه در معرض خطر هستند و حمایت و رهاسازی آنها به طور فعال در کنیا تبلیغ می شود.

کوسه ببری (Tiger Shark)

این موجود متولد شده در سایز 50 تا 75 سانتی متر با الگوی نقره ای زیبا از لکه های پلنگ مانند است که با رشد به میله تبدیل می شوند و با بالغ شدن محو می شوند. سری بزرگ با چشمان درشت دارد. کوسه های ببری بالغ بسیار تنومند می شوند. آنها ممکن است در مناطق خاصی ساکن باشند، اما به طور کلی سرگردان هستند. آنها حرکتی به بزرگی 3193 کیلومتر را نشان می دهد که معادل 1984 مایل است.

آنها تمایل دارند روزها در آب های عمیق تر بمانند و در شب وارد آب های کم عمق می شوند. بزرگترین کوسه ببری که از باشگاه ماهیگیری کانال پمبا گرفته شد 80 پوند بود و توسط ماهیگیر تازه کار ستوان گراهام واتس RN شکار شد. وزن آن 924 پوند بود و رکوردی در کنیا و سراسر آفریقا محسوب می شود. بزرگترین کوسه ببری که در باشگاه فرود آمد، 984 پوند وزن داشت که با 130 پوند وزن گرفته شد.

کوسه ماکو (Mako Shark)

اژدری شکل هستند و پادشاهان سرعت در میان ماهیان غضروفی هستند و احتمالاً سریعترین ماهی در اقیانوس هستند – اندازه گیری هایی تا 100 کیلومتر در ساعت (60 مایل در ساعت) گزارش شده است. هنگامی که صید می شوند ممکن است به ارتفاع چندین طول بدن از آب بپرند. آنها قادر به تعقیب و مصرف مواد دریایی سریع مانند ماهی تن و Broadbill هستند.

توانایی آنها برای رسیدن به چنین سرعت های خارق العاده ای را می توان به سیستم تبادل حرارت رگ های خونی نسبت داد که آنها را قادر می سازد دمای بدن خود را بالاتر از آب دریای اطراف خود نگه دارند.

ماهیگیری کوچک

غول تروالی (Giant Trevally)

این ماهی ها در آب های کنیا رایج هستند. ماهی های بالغ و کم تحرک هستند و در صخره ها یافت می شوند. هم به دلیل جثه بزرگ و هم به دلیل مبارزه قوی ای که انجام می دهد، یک ماهی خوب برای ورزش ماهیگیری است. تروالی های بزرگ دارای آرواره های قوی و دندان های مخروطی تیز هستند. یک برنامه برچسب گذاری دریافته است که آنها دارای قلمرو هستند. بزرگترین تراولی شکار شده در باشگاه یک کیلوگرم کمتر از رکورد جهانی بانوان با وزن 52.7 کیلوگرم بود.

شاه ماهی (Kingfish)

شاه ماهی که به نام‌های باریک و یا ماچرل اسپانیایی نیز شناخته می‌شود، یک ماهی مناسب برای ورزش ماهیگیری است که اغلب صدا می‌دهد، سخت و سریع می‌دود و گاهی به بالا می‌پرد.

دورادو (Dorado)

نام رایج دلفین ماهی است که به هیچ وجه با دلفین ها مرتبط نیستند. دورادو در آب های آزاد و همچنین در نزدیکی ساحل یافت می شود. دورادوی قلاب‌دار ممکن است بپرد یا با دم شنا کند و ابتدا در یک جهت و سپس در جهت دیگر حرکت کند. اعتقاد بر این است که آنها می توانند به سرعت 50 مایل در ساعت برسند.

واهو (Wahoo)

این ماهی ها که عضوی از خانواده ماهی خال مخالی هستند، دندان های بسیار تیز دارند و به عنوان یکی از سریع ترین ماهی های دریا شناخته می شوند. گاهی اوقات ماهی هنگام به دام افتادن می پرد و اغلب در تلاش برای رهایی سر خود را به شدت تکان می دهد.

باراکودا (Barracuda)

گونه ای که در سواحل شرقی آفریقا یافت می شود باراکودا بزرگ است. Barracuda در فراساحل و اطراف صخره ها رخ می دهد و عمدتاً در سطح یا نزدیک سطح ظاهر می شود. ماهی های بزرگتر تقریباً همیشه تنها هستند. آنها اغلب به طرز وحشیانه ای ضربه می زنند و اغلب در صورت قلاب از آب می پرند. بزرگترین رکورد شکار شده در این باشگاه یک رکورد بانوان کنیا با وزن 26.5 کیلوگرم (58.3 پوند) است.

ماهیگیری در دریاهای عمیق کنیا : جزیره مالیندی

اکثر قایق های ماهیگیری در آب های عمیق دو موتوره هستند. ماهیگیری از اوایل آگوست تا می انجام می شود. فصل اصلی بیل ماهی از نوامبر تا اواسط/اواخر مارس ادامه دارد، اما بادبان ماهی و مارلین سیاه اغلب در ماه آگوست به ساحل می آیند. «ساحل ها» شامل یک منطقه کم عمق از آب درست در شمال هتل همینگوی است که به خوبی به سمت دریا بیرون زده و حاوی هزاران ماهی کوچک است که در امنیت نسبی آب کمتر پناه گرفته اند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *