راهنمای جامع سفر به مالیندی

راهنمای جامع سفر به مالیندی – اگر قصد سفر به کنیا و شهر مالیندی را دارید ، باید بدانید که برای این سفر نیازمند اخذ ویزای کنیا هستید. مالیندی شهر شلوغی است که کاملاً معماری لامو یا جذابیت ساده واتامو را ندارد، اما با چندین مناظر تاریخی ارزشمند، پارک ملی دریایی خود و برخی مناطق ساحلی فوق‌العاده آن را جبران می‌کند. محبوب ایتالیایی ها – که بسیاری از آنها سال ها در اینجا ساکن شده اند – مالیندی اخیراً احساس فشار کرده است، زیرا رکود اقتصادی در اروپا بر بسیاری از بازار بازدیدکنندگان آن تأثیر گذاشته است.

با این حال، این شهر همچنان یک دیگ ذوب فرهنگ های محلی با تاریخی غنی و جذاب است. با رزرو تور گردشگری تابستان کنیا می توانید در کوچه پس کوچه های شهر قدیمی جوی پرسه بزنید، در کنار اقیانوس هند با غذاهای ایتالیایی فوق العاده غذا بخورید یا در آب های شفاف پارک ملی شیرجه بزنید و خودتان متوجه خواهید شد که مالیندی بسیار جذاب است.

راهنمای جامع سفر به مالیندی

کی بریم ؟

در حالی که مالیندی یک مقصد محبوب برای بازدید در تمام طول سال است، ماه مه تا اکتبر به دلیل تعدادی از عوامل مانند آب و هوا، هزینه سفر و اقامت و همچنین اجتناب از دوره های اوج تعطیلات، زمان ایده آلی برای سفر است.
در ماه های تابستان، دمای هوا به حداکثر حدود 32 درجه سانتیگراد (89 درجه سانتیگراد) می رسد. میانگین دمای پایین در زمستان حدود 24 درجه سانتیگراد (75 درجه سانتیگراد) شناور است، در حالی که سردترین دمای آن حدود 23 درجه سانتیگراد (74 درجه سانتیگراد) است.

طولانی ترین روزها بین طلوع و غروب خورشید در مالیندی معمولاً در ماه نوامبر است، بنابراین اگر می خواهید بیشترین بهره را از فعالیت های روزانه خود ببرید، حتماً برای بازدید خود در این زمان برنامه ریزی کنید. فصل مرطوب در مالیندی معمولاً در ماه‌های اطراف دسامبر هر سال رخ می‌دهد. بارش باران مناسب یا رگبارهای ملایم در این مدت غیرمعمول نیست، اما در برخی روزها هوا در اکثر روزها خوب است و تنها چند قطره باران از یک دوش گذرا می بارد.

به طور متوسط ​​گرم ترین ماه ها ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، مه، ژوئن، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر است.
پرباران ترین ماه ها می، اکتبر و دسامبر هستند.
بهترین ماه ها برای شنا ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، می، ژوئن، اکتبر، نوامبر و دسامبر است.

فصل بسیار کم در مالیندی : ماه هایی با کمترین تعداد گردشگر عبارتند از: فوریه، مارس، آوریل، می، ژوئن، سپتامبر، اکتبر و نوامبر.
فصل کم در مالیندی : ماه هایی با تعداد کم گردشگر عبارتند از: ژانویه، جولای و آگوست.
فصل اوج در مالیندی : بیشترین تعداد گردشگرانی که از مالیندی بازدید می کنند در ماه دسامبر است.

به طور کلی، آوریل ماه با کمترین قیمت هتل در مالیندی است. بنابراین این زمان عالی برای صرفه جویی در تعطیلات است! در مقابل، نوامبر از نظر آماری گران ترین ماه سال برای هتل ها است.

جشن ها

– جشنواره راگبی ساحلی مالیندی :

جشنواره راگبی ساحلی مالیندی فقط یک رویداد ورزشی نیست. این جشن روح پر جنب و جوش مالیندی است که با شرکت در آن می توانید آخر هفته ای پر از ورزش، سرگرمی و آفتاب کامل داشته باشید. این جشنواره شامل بخش های مسابقات راگبی، سرگرمی های خانوادگی، موسیقی زنده و مناظر چشم نواز سواحل مالیندی است.

از دیگر جشنواره های مالیندی می توان به جشنواره فرهنگی مالیندی، جشنواره موسیقی و جشنواره مامبو مالیندی اشاره کرد.

کجا بریم ؟

– خرابه های گدی (Gedi Ruins) :

این یکی از پربازدیدترین مکان ها در کنیا و یکی از بزرگترین اسرار این کشور است. خرابه‌های گدی در اعماق جنگل‌های سرسبز آرابوکو-سوکوکه و در نزدیکی حوزه اقیانوس هند واقع شده‌اند. خرابه ها قبلاً یک شهر بوده که در دوره ای از قرن سیزدهم تأسیس شده است. اگرچه دانشمندان و محققان هیچ مدرکی از استقرار در ویرانه‌ها پیدا نکردند، اما چیزی که آنها را مجذوب خود می‌کند، توسعه غیرمعمول این شهر قرون وسطایی و متروک شدن ناگهانی آن است. خرابه‌های گدی مکانی با علایق باستان‌شناسی است و مقصدی عالی برای بازدید کاوشگران در مالیندی است.

مکان: جاده Gede Watamu، مالیندی، کنیا

– بازار پروانه (Kipepeo Market) :

Kipepeo یک منطقه بازار در مالیندی است که پروانه ها، شفیره پروانه ها و سایر حشرات و همچنین لباس های عسل و ابریشم تهیه شده توسط جامعه محلی مالیندی را به بازار عرضه می کند. حشرات و پروانه‌هایی که از اینجا بیرون آمده‌اند، به بسیاری از پارک‌های ملی در کشور و سراسر جهان صادر می‌شوند. این بازار محصولات ارگانیک و مبتنی بر طبیعت را به فروش می‌رساند که از جنگل‌های آرابوکو سوکوکه به دست می‌آیند و پروژه پروانه‌ای کیپه‌پئو تضمین می‌کند که حشرات پروانه‌هایی هستند که به روشی پایدار در مزارع خود پرورش داده می‌شوند. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه و همچنین خرید برخی از اقلام و لوازم ارگانیک به این مکان مراجعه کنید.

مکان: مالیندی، کنیا

– خرابه های تکوا (Takwa Ruins) :

این ویرانه‌ها در واقع بقایای شهر سواحیلی قرن 15 تا 16 هستند که تا زمانی که در قرن هفدهم متروک شد، مرکز تجاری بود. بقایای نسبتاً به خوبی حفظ شده اند و به عنوان یک سایت با اهمیت باستان شناسی عمل می کنند. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه این خرابه، کلیسای مسجد جمعه است که می‌توانید ستون بزرگ کلیسا را ​​در بالای دیوار قبله‌ای باقی‌مانده ببینید. اهالی معتقدند که این ستون ها نمادی از دفن شیخ در زیر دیوارها است.

مکان: جزیره ماندا، مالیندی، کنیا

– ستون واسکو داگاما (Vasco Da Gama Pillar) :

این یک سایت جاذبه گردشگری بسیار جالب در مالیندی است. ستون واسکو داگاما توسط افراد زیادی بازدید می شود و نه تنها به دلیل بنای ساخته شده بلکه به دلیل نمادی که دارد در بین گردشگران بسیار مشهور است. این سازه توسط خود واسکو داگاما در سال 1498 ساخته شد و ستون از سنگ مرجانی ساخته شده است و بالای آن ستاره ای ساخته شده از سنگ لیسبون است. این ستون برای خدمت به هدف کمک ناوبری ساخته شده است و در محل ستون، برخی از زیباترین مناظر اقیانوس را خواهید دید.

مکان: مالیندی، کنیا

– پارک ملی دریایی مالیندی (Malindi Marine National Park) :

پارک ملی دریایی مالیندی درست در کنار ساحل مالیندی قرار دارد و مملو از بسیاری از منابع دریایی نفیس است. در پارک ملی می‌توانید شاهد برخی از حیات‌های دریایی پربار از جمله خرچنگ‌ها، خارپشت‌های دریایی، چتر دریایی ستاره‌های دریایی و خیارهای دریایی و غیره باشید. همچنین شامل بسیاری از صخره‌های حاشیه‌ای، باغ‌های مرجانی در داخل تالاب‌ها و همچنین جنگل‌های حرا، بستر علف‌های دریایی و پهنه‌های گلی است. پستانداران دریایی مانند لاک پشت ها و پرندگان ساحلی نیز در این پارک زندگی می کنند. اگر به‌دنبال کارهای سرگرم‌کننده در مالیندی هستید ، می‌توانید به فعالیت‌های ماجراجویی مانند غواصی و قایق‌سواری در اینجا در پارک بروید. همچنین فرصت هایی برای کمپینگ در ساحل مالیندی در مجاورت پارک وجود دارد.

مکان: جاده Casuarina، مالیندی، کنیا

– پارک ملی آرابوکو سوکوکه (Arabuko Sokoke National Park):

پارک ملی آرابوکو سوکوکه در سواحل کنیا قرار دارد. این پارک ملی زیستگاه بسیاری از گونه‌های مختلف پرندگان، پروانه‌ها، پرندگان بومی و خزندگان و پستانداران است. پارک ملی Arabuko Sokoke بزرگترین جنگل خشک ساحلی در منطقه شرق آفریقا است و در بین مردم برای تماشای پرندگان و پروانه ها بسیار محبوب است. این پارک توسط خدمات حیات وحش کنیا اداره می شود در حالی که جنگل تحت مدیریت خدمات جنگلداری کنیا است.

مکان: بزرگراه مومباسا-مالیندی، کنیا

چه غذا و نوشیدنی هایی را کجا بخوریم؟

– رستوران Rosada :

شروع این لیست از بهترین رستوران های مالیندی، Rosada است. این مکان ساحلی جذاب، مکانی فوق‌العاده برای صرف غذای استثنایی و گذراندن اوقات خوش تضمینی است. این یکی از بهترین پیشنهاده های ما در میان رستوران های ساحلی در مالیندی و در امتداد ساحل کنیا است.

منوی Rosada دارای انواع غذاهای ایتالیایی مانند پیتزا، اسپاگتی کاربونارا و لازانیا است. همچنین غذاهای دریایی تازه از جمله میگو، فیله ماهی، و خرچنگ، و غذاهای محلی خوشمزه مانند مرغ کبابی و گوشت گاو با چیپس را خواهید یافت. برای همراهی غذا، انواع کوکتل و شراب دارند.

– رستوران Seafront :

ساحل دریا یکی از بهترین رستوران های سنتی در مالیندی است. این غذای محلی به خاطر غذاهای مقرون به صرفه و خوشمزه آفریقایی، صبحانه، ناهار و شام مشهور است. همچنین در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری مالیندی، مانند کلیسای کوچک پرتغالی‌ها و ستون واسکو داگاما قرار دارد.

منوی آنها شامل غذاهای سواحیلی مانند samaki wa kupaka، pilau، biryani و wali wa nazi است. علاوه بر این، آنها غذاهای مختلف کنیایی، از جمله اوگالی، کارانگا، کاری جگر و مرغ کبابی را با کنار سبزیجات سبز محلی سرو می کنند. دوستداران غذاهای دریایی نیز می توانند از انتخاب میگوی تازه و ماهی سرخ شده لذت ببرند.

– رستوران Bar Bar :

اگر به دنبال مکانی در مالیندی برای لذت بردن از یک وعده غذایی عالی، نوشیدن نوشیدنی، تماشای ورزش و گوش دادن به موسیقی فوق‌العاده هستید، بار بار مکانی مناسب است. علاوه بر ارائه غذاها و نوشیدنی های خوشمزه، بار بار به خاطر جلسات موسیقی زنده عصر سه شنبه توسط گروه های مختلف مشهور است.

منوی آنها دارای انتخاب های متنوعی از جمله غذاهای اصلی، ساندویچ، سالاد، نوشیدنی های گرم، شیرینی ها و دسرها است. علاوه بر غذاهای خوشمزه آنها، می توانید فهرست شراب و منوی بار آنها را با کوکتل و آبجو بررسی کنید. حتماً غذاهای دریایی کبابی مخلوط بار بار، ترکیبی لذیذ از ماهی مرکب، فیله ماهی، میگو و خرچنگ را امتحان کنید.

– رستوران Savana :

Savana by Sandies Tropical Village مظهر غذاخوری عالی در مالیندی است. این رستوران یک بوفه غنی با غذاهای کنیایی، غذاهای ایتالیایی و سایر غذاهای بین المللی ارائه می دهد. همچنین به دلیل محیط دوست‌داشتنی، باغ سبز، درختان نخل در حال نوسان و چشم‌اندازهای باشکوه اقیانوس، این رستوران ترجیحی من در فضای باز در مالیندی است.

به غیر از Savana دعوت‌کننده، این هتل ساحلی دارای سه بار است که کاملاً مکمل غذاهای خوشمزه رستوران است. پس از یک وعده غذایی رضایت بخش از پیتزا، غذاهای دریایی، یا استیک گوشت گاو کبابی، می‌توانید با مجموعه‌ای از کوکتل‌های با طراوت، آب‌میوه‌های تازه گرفته شده در باری که انتخاب می‌ کنید اوقات خوشی را بگذرانید.

– رستوران Pizza O:

پیتزا O که قبلا “Osteria” نام داشت، یکی از برترین رستوران‌ها برای غذاهای عالی ایتالیایی در مالیندی است. منظره زیبای آن از اقیانوس، همراه با غذاهای لذیذ ایتالیایی و چند غذای محلی، آن را برای مدت طولانی محبوب کرده است.

منو شامل پیتزا، اسپاگتی، میگو کبابی، کالاماری و گزینه های گیاهی است. Pizza O با چراغ های آویزان از درختان، منظره های شگفت انگیز استخر، و فضایی با نور ساحلی خوب، رستورانی عالی برای یک شب رمانتیک یا مناسبت های خاص است.

– رستوران Mayungu :

مایونگو که در امتداد یک ساحل زیبا با ماسه سفید در نزدیکی یک دهکده ماهیگیری محلی قرار دارد، یکی از بهترین مکان ها برای غذا خوردن در مالیندی است. این رستوران غذاهای دریایی کبابی کامل، سالاد میوه تازه، مرغ سوخاری، کاچومبری و سایر غذاهای لذیذ را ارائه می دهد.

علاوه بر این، موقعیت مکانی عالی در کنار ساحل برای لذت بردن از بعدازظهرهای آفتابی با یک آبجو یا کوکتل سرد دارد. برای غروب خورشید به اینجا بروید و تماشا کنید که آسمان نمایش می دهد.

در بازدید اخیرم از اینجا، یک پیاده روی ساحلی انجام دادم و این فرصت را داشتم که منبع غذاهای دریایی تازه را ببینم. من چندین ماهیگیر را تماشا کردم که با قایق های خود که مملو از صید آن روز بودند از اقیانوس باز می گشتند. در بازار ماهی، خریداران محلی مشتاقانه منتظر ورود آنها بودند.

سوغاتی

از میان شهرهای ساحلی کنیا، مالیندی یکی از مکان‌هایی است که شما بیش از همه احساس اجبار به خرید خواهید کرد. چیزی در مورد خیابان‌های کوچک و شلوغ، محیط و مردم وجود دارد که شما را در حالت خرید قرار می‌دهد.

چیزهای زیادی برای دیدن و خرید وجود دارد، بنابراین انتخاب بهترین هدیه یا سوغاتی آنطور که فکر می کنید آسان نیست. بنابراین، ما لیست کوتاهی از بهترین هدایا و سوغاتی هایی را که می توانید برای خود، دوستانتان بخرید، گردآوری کرده ایم. و خانواده.

در حالی که ممکن است این موارد خاص مالیندی نباشند، معمولاً در مالیندی یافت می شوند. برخی از این ایده‌های هدیه خوراکی هستند، پس بنشینید، استراحت کنید و لذت ببرید…

– یک کیسه بافته شده از پلاستیک :

کیف ساحلی ندارید؟ دیگر نگاه نکنید… این صنعتگران نوآور کنیایی به سهم خود از تمام زباله های پلاستیکی که در اقیانوس های ما به پایان می رسد استفاده می کنند. کیسه ها با استفاده از نوارهای کیسه پلاستیکی قلاب بافی شده اند – همه کاره هستند، سرگرم کننده هستند و برای محیط زیست مفید هستند!

– حلقه یا آویز برنجی آفریقا :

در ساحل آویزهای برنجی آفریقایی باورنکردنی ساخته شده با دست را کشف کنید. صدها قطعه منحصر به فرد برای گردنبند، دستبند، حلقه و موارد دیگر!

– کاسه کالاباش:

میوه های کالاباش موهاوک مالیندی در مجموعه ای از اندازه ها و شکل های مختلف وجود دارند. کاسه های ساخته شده از کالاباش به عنوان ظروف ساخته شده برای سرو غذا و حمل آب استفاده می شود، و این روش هنوز در برخی از مناطق دورافتاده آفریقا حفظ می شود. هنگامی که کالاباش خشک می شود، می توان آن را به صورت دستی به صورت خیره کننده تراشید که یکی از آثار هنری در نوع خود است.

حکاکی شده با دست، تزئین شده و گاهی اوقات رنگ آمیزی شده – عیوب آن بخشی از چیزی است که هر کاسه را منحصر به فرد می کند.

– کلاه نارگیلی:

این کلاه‌های شاد هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان عالی هستند و می‌توانید آن‌ها را در ساحل و/یا هنگام کاوش در مالیندی بپوشید. اگر آن را سبز بخرید، معمولاً چند هفته (2 تا 4 هفته) طول می کشد تا کلاه نارگیلی شما خشک شود.

– لباس، پیراهن، دامن یا شورت کانگا یا کیتنژ :

تصور می‌شود که کانگاس و کتانج نوعی لباس سنتی در میان زنان آفریقای شرقی بوده است که قدمت آن به قرن نوزدهم بازمی‌گردد. آنها هر دو از پارچه های قوی مانند سارانگ یا کیکوی ساخته شده اند (بعداً به آنها خواهیم رسید …) و اغلب توسط خانم ها پوشیده می شوند. آنها تکه های پارچه رنگارنگی هستند که می توان آنها را دور سینه یا کمر پیچید، به عنوان روسری یا به عنوان کریر نوزاد استفاده کرد. بسیاری از کیتنگه ها و کانگا های کنیا (و در تانزانیا) گفته ها یا عبارات سواحیلی روی آنها نوشته شده است.

– کیف :

در جاده جلوی دریا کیف‌های دست‌ساز، کیسه‌ها و کیف‌های آخر هفته ساخته شده از تانگا قدیمی رنگ‌شده (پارچه‌های بادبان صد در صد پنبه‌ای) – و این چیزی است که هر کیف را منحصربه‌فرد می‌کند.

کجا خرید کنیم ؟

از مراکز خرید شهر مالیندی می توان به مرکز خرید ساباکی (Sabaki Centre) ، مجموعه مالیندی (Malindi Complex)،Oasis Mall، ناکومات مالیندی (Nakumatt Malindi)، مرکز گالانا (Galana center)، مرکز خرید کارن بلیکسن (Karen Blixen Shopping Mall)، Hatim Centre و … اشاره کرد.

اقامتگاه و هتل

– Lion in the Sun Billionaire Retreat Malindi :

این فروشگاه واقع در مالیندی، 800 متری از ساحل استوایی، اقامتگاهی با دوچرخه رایگان، پارکینگ خصوصی رایگان، استخر روباز و مرکز تناسب اندام ارائه می دهد. این ملک دارای یک باغ، یک سالن استراحت مشترک، و همچنین یک تراس است. این اقامتگاه دارای خدمات اتاق، خدمات دربان و صرافی برای مهمانان می باشد.

هر اتاق در هتل دارای تهویه مطبوع، قسمت نشیمن، تلویزیون صفحه تخت با کانال های ماهواره ای، صندوق امانات و حمام اختصاصی با دوش، لوازم آرایش رایگان و سشوار است. اتاق‌ها دارای کتری هستند، در حالی که اتاق‌های منتخب مجهز به بالکن هستند و سایر اتاق‌ها چشم‌انداز استخر دارند. اتاق های Lion in the Sun Billionaire Retreat Malindi مجهز به ملحفه و حوله هستند.

در این اقامتگاه رستورانی خواهید یافت که غذاهای آفریقایی، ایتالیایی و بین المللی سرو می کند. گزینه های گیاهی و وگان نیز می تواند درخواست شود.

– استراحتگاه و اسپا کیلیلی بهارینی (Kilili Baharini Resort & Spa) :

این استراحتگاه استوایی دارای یک ساحل خصوصی در امتداد ساحل Casuarina در مالیندی است و اقامتگاه‌هایی با تهویه مطبوع با ایوان خصوصی ارائه می‌دهد. 5 استخر، یک رستوران کنار ساحل و یک مرکز سلامتی وجود دارد.

همه اتاق‌ها و سوئیت‌های کیلیلی بهارینی دارای پشه‌بند، مبلمان چوبی آفریقایی و امکانات چای/قهوه هستند. هر حمام خصوصی با یک حمام و دمپایی مجهز شده است.

صبحانه در رستوران بوفه مشرف به اقیانوس هند یا در ایوان شما سرو می شود. برای شام غذاهای ایتالیایی و غذاهای سنتی با ماهی و میوه سرو می شود. مهمانان می توانند ماساژهای آرامش بخش را در آبگرم انجام دهند یا از جکوزی و حمام بخار در Kilili Baharini Resort لذت ببرند. برای نوشیدنی، نوشیدنی و تنقلات در 2 بار موجود است.

– هتل های اوشن بیچ ریزورت و اسپا (Ocean Beach Resort & Spa ASTON Collection Hotels) :

این هتل ساحلی در مالیندی که در باغ‌های وسیع مشرف به اقیانوس هند واقع شده است، ۲ استخر روباز و اسپا دارد. همه اتاق ها و سوئیت ها دارای بالکن یا تراس اختصاصی هستند.

اقامتگاه‌های هتل‌های Ocean Beach Resort & Spa ASTON Collection با طراحی منحصر به فرد و دارای تهویه مطبوع با رنگ‌های خنثی تزئین شده‌اند. آنها شامل مینی بار و حمام خصوصی مدرن هستند.

بسیاری از تراس‌های سایه‌دار و روباز در استراحتگاه، محیطی عجیب و غریب را برای نوشیدن یک کوکتل از بار ساحلی به مهمانان ارائه می‌دهند. رستوران ویکتوریا غذاهای بین المللی و محلی، غذاخوری در تراس و شام های ساحلی با شمع سرو می کند.

– الماس رویای آفریقا (Diamonds Dream of Africa):

این هتل در امتداد ساحل شنی نقره ای مالیندی قرار دارد. دارای مرکز زیبایی و اسپا با چشم‌انداز اقیانوس و همچنین مرکز تجاری است.

هر سوئیت مجهز به تهویه مطبوع دارای تراس خصوصی با صندلی‌های آفتابگیر و جکوزی است. مجهز به تلویزیون صفحه تخت ماهواره ای، مینی بار و چای و قهوه ساز است. حمام خصوصی دارای دوش می باشد.

رستوران à la carte مجموعه ای از منوهای غذاهای دریایی را سرو می کند و رستوران اصلی دارای یک تراس روباز مشرف به استخر است. بار استخر میوه های تازه، تنقلات و نهارهای غیررسمی سرو می کند.

یک برنامه سرگرمی روزانه و عصرانه در دهکده گرمسیری Sandies وجود دارد و انواع فعالیت های آبی را می توان در مرکز ورزش های آبی ترتیب داد.

Comments are closed.