باستان شناسی در کنیا

باستان شناسی در کنیا

باستان شناسی در کنیا، سکه های چینی باستانی در کنیا کشف شد. تیم باستان شناسی زیر آب از موزه ملی چین در ماه نوامبر از کنیا در آفریقا بازدید می کند تا به دنبال “کشتی های غرق شده ناوگان ژنگ هه” افسانه ای باشد. چند روز پیش، تیم باستان شناسی مستقر در زمین که قبلاً به کنیا رسیده بود، خبری را ارسال کرد مبنی بر اینکه برخی از آثار فرهنگی چینی، از جمله “Yongle Tongbao” را پیدا کرده اند، اینها سکه های چینی باستانی هستند که در سلسله مینگ استفاده می شد.

باستان شناسی در کنیا

پروژه باستان شناسی جزایر لامو چین-کنیا، که توسط موزه ملی چین، دانشکده باستان شناسی و موزه شناسی دانشگاه پکن و موزه ملی کنیا راه اندازی شد، به طور رسمی در جولای 2010 راه اندازی شد. هدف اصلی این پروژه تایید صحت برخی از روستاییان محلی است که ادعا می‌کنند آنها “نخستین مردم چین باستان” هستند و برای نجات کشتی‌های ناوگان ژنگ هه که 600 سال پیش غرق شده‌اند به آنجا آمدند.
تیم باستان شناسی مستقر در زمین به رهبری کین داشو، استاد باستان شناسی از دانشگاه پکن، در پایان ماه جولای وارد کنیا شد و شروع به جستجوی آثار فرهنگی چینی به جا مانده در کنیا کرد. پس از نزدیک به یک ماه جستجو، تیم باستان شناسی آثار بسیاری از جمله “Yongle Tongbao” از سلسله مینگ را پیدا کرد.

پروژه باستان شناسی مستقر در زمین، یک مکان تاریخی در نزدیکی روستای مامبروی در مالیندی کشور کنیا را به عنوان مکان کاوش انتخاب کرد. قانع‌کننده‌ترین شواهدی که باستان‌شناسان پیدا کرده‌اند، سکه‌های سلسله مینگ «Yongle Tongbao» و ظروف چینی کوره لانگ کوان است که در اوایل سلسله مینگ فقط در اختیار خانواده سلطنتی قرار می‌گرفت.

کین گفت که محل ساخت ظروف چینی مورد استفاده در کاخ امپراتوری و خصوصیات ظروف چینی یافت شده در اوایل سلسله مینگ را مطالعه کرده است. اکنون که آنها این نوع ظروف چینی را در کنیا پیدا کرده اند، او معتقد است که ممکن است مربوط به ژنگ هه باشد، زیرا ژنگ به عنوان یک نماینده رسمی ممکن است مقداری چینی امپراتوری را به عنوان جایزه یا هدیه به آنجا آورده باشد.

“Yongle Tongbao” سکه هایی هستند که در زمان سلطنت امپراتور یونگل ساخته شده اند. طبق سوابق تاریخی، در طول سفر ژنگ هه به دریاهای غربی، او مقادیر زیادی سکه “Yongle Tongbao” را با خود حمل می کرد. این کشف معنای مهمی دارد و شواهد قانع کننده ای از تجارت چین با آفریقا در صدها سال پیش است.

در مورد اعتبار برخی از روستاییان محلی که ادعا می‌کنند چینی هستند، کین گفت که بیش از 20 خانواده ادعا می‌کنند که از نسل چینی هستند، و از آنجایی که تاریخ آفریقا دهان به دهان حفظ می‌شود، مطمئناً در سخنان این روستاییان اعتباری وجود دارد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *