راهنمای جامع سفر به کیسومو

راهنمای جامع سفر به کیسومو – کیسومو سومین شهر بزرگ کنیا پس از پایتخت (نایروبی) و مومباسا است . این دومین شهر بزرگ پس از کامپالا در حوضه دریاچه ویکتوریا است که برای سفر به آن به ویزای کنیا نیاز دارید . این شهر کمی بیش از 600000 نفر جمعیت دارد.

کیسومو یک شهر بندری در غرب کنیا است . واقع در خلیجی در ساحل شرقی دریاچه ویکتوریا در ارتفاع 1131 متری (3711 فوت). این شهر جدا از اینکه یک شهر سیاسی مهم است، یکی از مراکز صنعتی و تجاری برتر کنیا است.

از نظر فرهنگی، کیسومو به عنوان مرکز مردم لو در شرق آفریقا عمل می کند . این برجسته ترین مرکز شهری در دوران پیش از استعمار، پس از استعمار و دوران مدرن برای بومیان منطقه کاویروندو بود . قبل از اینکه نام آن بازگردد، برای مدت کوتاهی به بندر فلورانس تغییر نام داد.

راهنمای جامع سفر به کیسومو

این شهر به طور سنتی دارای یکی از بزرگترین جوامع آسیایی کنیا بوده است، که بسیاری از آنها نوادگان مستقیم کارگرانی بودند که خط راه آهن را ساختند.

نام آن از کلمه Luo ‘kisuma’ گرفته شده است که خود از مشتقات ‘sumo’ به معنای تجارت مبادله ای است. پس از عبور خط راه آهن مومباسا در سال 1901، این شهر به یک شهر تبدیل شد.

این منطقه به دلیل دمای بسیار گرم و نرخ بالای مالاریا توسط ساکنان سفیدپوست منطقه سختی محسوب می شد. (برخی از مهاجران در واقع – به اشتباه – معتقد بودند که نام آن از کلمه سواحیلی sumu به معنای سم به دلیل وجود پشه های خطرناک مالاریا گرفته شده است).

در حالی که انواع مختلفی از مواد غذایی در اینجا یافت می شود، کیسومو بیشتر به خاطر ماهی یا مرتبط با ماهی است که به وفور یافت می شود و از دریاچه ویکتوریا می آید.

راهنمای جامع سفر به کیسومو ؛ کی بریم ؟

کیسومو از آب و هوای استوایی (یا جنگل های بارانی استوایی) مطابق با طبقه بندی کوپن- گایگر برخوردار است. میانگین حداکثر دمای سالانه در کیسومو 29 درجه سانتی گراد است (از 26 درجه سانتی گراد در ژوئن تا 32 درجه سانتی گراد در فوریه). میزان بارندگی سالانه 3100 میلی متر است که حداقل 76 میلی متر در ژانویه و حداکثر 524 میلی متر در ماه می باشد. رزرو تور گردشگری کنیا در هرکدام از این فصل ها قیمت ها و شرایط متفاوتی دارد.

فصل بسیار کم در کیسومو

ماه هایی که کمترین تعداد گردشگر را دارند عبارتند از: می.

فصل کم در کیسومو

ماه هایی با تعداد کم گردشگر عبارتند از: ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، ژوئن، جولای، آگوست، سپتامبر، اکتبر و نوامبر.

فصل اوج در کیسومو

بیشترین تعداد گردشگرانی که از کیسومو بازدید می کنند در ماه دسامبر است.

کجا بریم؟

Hippo Point (نقطه کرگدن) :

Hippo Point که در ارتفاع 6200 فوتی قرار دارد، آب و هوای بسیار خوبی دارد. شما می توانید بیش از 1200 حیوان ساکن در اطراف زمین و حدود 350 گونه پرنده را مشاهده کنید که در اینجا وجود دارند.

Hippo Point مکانی ایده آل برای بازدید از زمانی است که می خواهید زندگی یکنواخت خود را رها کنید و در کنار طبیعت لذت ببرید. این جایی است که می توانید به خود برسید و در جمع دوستان و خانواده لذت ببرید. با خیره شدن به آسمان پر از ستاره، زیر ملحفه‌های کتانی روسی که با صدای کفتارها و اسب‌های آبی که شب‌ها شما را صدا می‌کنند، به خواب بروید. با نسیم خنک زود از خواب بیدار شوید و از یک جلسه یوگا در اینجا لذت ببرید. شما همچنین می توانید با Zebra بدوید، دوچرخه سواری کنید، مدیتیشن کنید، شنا کنید یا فقط در حین صرف صبحانه استراحت کنید.

مکان: Hippo Point یک مرکز حفاظت از حیات وحش خصوصی است که بر روی تنگه ای بین دریاچه اولوئیدین و دریاچه نایواشا قرار دارد.

زمان: در تمام طول سال باز است.

Kit Mikayi (کیت میکای):

کیت میکای یک سازند سنگی است که حدود 40 متر ارتفاع دارد. این به معنای “سنگ همسر اول” یا “سنگ اولین زن” در زبان لو، Dholuo است.

مردم محلی ساکن در منطقه اطراف سنگ ها به عنوان قبیله Luo-Kakello نامیده می شوند. این سایت عمدتاً با قربانی‌ها و همچنین افسانه‌های متعدد متعلق به دوران پیش از مسیحیت مرتبط است که داستان‌های متعددی را بیان می‌کند که معنای نام را توضیح می‌دهد. این یک مکان دیدنی برجسته در کنیا به ویژه در میان قبایل همسایه لو است. در طول سال‌ها، کیت میکای همچنین به یک مکان زیارتی محلی برجسته برای افرادی تبدیل شده است که به اینجا به صخره می‌آیند تا چندین هفته نماز بخوانند و روزه بگیرند.

 • مکان: کیت میکای در غرب کنیا در 29 کیلومتری غرب شهر کیسومو قرار دارد. همچنین یک کیلومتر با جاده Kisumu-Bondo فاصله دارد.
 • زمان: در تمام طول سال باز است.

Kisumu Impala Sanctuary (پناهگاه کیسومو ایمپالا):

پناهگاه کیسومو ایمپالا در ساحل بزرگترین دریاچه آب شیرین آفریقا یعنی دریاچه ویکتوریا واقع شده است.

مکانی آرامش بخش و بسیار آرام است که می توانید در آن استراحت کنید و از زیبایی های طبیعی که در اینجا فراوان است لذت ببرید. پناهگاه کیسومو ایمپالا محل زندگی ایمپالاها است که آنتلوپ نادر سیتاتونگا هستند. علاوه بر این، تعدادی از گونه‌های پستانداران و یوزپلنگ‌ها، گربه‌های بزرگ، زرافه‌ها و بوفالوها را می‌توان در اینجا مشاهده کرد.

با توجه به مناظر فوق‌العاده دریاچه ویکتوریا، کمپینگ در اینجا میزبان 5 مکان کمپینگ است. از دیگر فعالیت‌هایی که می‌توان در اینجا لذت برد، می‌توان به پیاده‌روی در طبیعت، تماشای پرندگان و قایق کف شیشه‌ای اشاره کرد.

 • مکان: پناهگاه کیسومو ایمپالا در 355 کیلومتری شمال غرب نایروبی قرار دارد. این شهر در 3 کیلومتری شهر کیسومو در نزدیکی نقطه هیپو قرار دارد.
 • زمان: پناهگاه کیسومو ایمپالا از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است.

Art Markets (بازارهای هنری):

کنیا به دلیل هنر خارق العاده و هنرمندانش به طور گسترده ای شناخته شده است. بازارهای هنری فراوانی در کنیا وجود دارد که شایسته توجه و قدردانی شماست.

برای هر هنردوست یا هنرمند، بازارهای هنری کنیا چیزهای زیادی در اختیار دارند. شما می توانید نقاشی ها، اقلام صنایع دستی و سوغاتی های محلی کنیا را در بازارها پیدا کنید. اینها به طرز عالی توسط هنرمندان ماهر محلی کنیا تهیه شده است. اگر به هنر علاقه دارید و از جمع آوری آنها به نشانه عشق و قدردانی از کنیا و هنرمندان کنیا لذت می برید، پس از این بازارهای خوب این کشور به دلخواه خرید کنید.

 • مکان: بازارهای هنری را می توان در نقاط مختلف کنیا مشاهده کرد.
 • زمان : زمان باز و بسته شدن ممکن است از بازاری به بازار دیگر متفاوت باشد.

Kisimu Museum (موزه کیسیمو):

نمایشگاه های موزه کیسیمو بر تاریخ فرهنگی و طبیعی کنیا غربی تمرکز دارد. این موزه دارای مجموعه وسیعی از گیاهان و جانوران محلی است.

در جنوب مرکز شهر، موزه کیسیمو دارای سه بخش برجسته است. بخش اول موزه سه گروه کلیدی زبانی غرب کنیا – کالنجین، لو و بانتو را پوشش می دهد. بخش دوم موزه، خانه سنتی لو است که زندگی ساختگی اونیانگو را به نمایش می گذارد، زیرا او در حال انجام مراسم گذر است که برای ایجاد مجتمع خانوادگی خود استفاده می شود. بخش سوم و آخر موزه یک آکواریوم کوچک است که دارایی‌های آبی دریاچه‌های مجاور را نشان می‌دهد و یک خانه خزندگان که نمونه‌هایی از تمام مارهای محلی را ارائه می‌کند که احتمالاً مایل به ملاقات آنها نیستید.

 • مکان: موزه کیسیمو در جاده نایروبی در کیسومو، کنیا قرار دارد.
 • زمان: موزه کیسیمو از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است.

Ndere Island National Park (پارک ملی جزیره ندره):

پارک ملی جزیره Ndere در دریاچه ویکتوریا قرار دارد. پناهگاه پرندگان است.

این جزیره که عمدتاً در علفزار احاطه شده است، مناظر خارق العاده ای از جزیره ماگتا در شرق، تپه های هما در جنوب و نگاه کامپالا در اوگاندا فراتر از افق جنوب غربی ارائه می دهد. ساحل زیبای دریاچه محل زندگی طیف وسیعی از حیوانات مانند مارمولک های مانیتور، اسب آبی، مارها، بز کوهی نادر سیتاتونگا، مارمولک های نادر، بابون ها، مارمولک های آبی، تاگ ها، کروکودیل های نیل، ایمپالا، چندین گونه ماهی، گورخر و مار است.

علاوه بر این، بیش از 100 گونه مختلف پرنده در اینجا وجود دارد. برخی از پرندگان قابل توجهی که در اینجا یافت می شوند عبارتند از: شاه ماهی سر خاکستری، گونولک سر سیاه و عقاب ماهی آفریقایی.

 • مکان: پارک ملی جزیره ندره در کیسومو، کنیا واقع شده است.

Kiboko Bay (خلیج کیبوکو):

خلیج کیبوکو یک استراحتگاه مردمی است که مناظر خیره کننده ای از دریاچه ارائه می دهد. این قطعا بهترین مکان برای کسانی است که به دنبال اقامت لوکس در کنیا هستند.

یک استراحتگاه زیبا، خلیج کیبوکو برای گردشگرانی که از کنیا دیدن می کنند، جذاب است. این شهر تا حد زیادی برای فعالیت هایی مانند لکه بینی اسب آبی، سواحل شنی، تماشای پرندگان، قایق سواری و پیاده روی های متعدد محبوب است. هر کسی که به اینجا می آید تا در لوکس استراحت کند، این می تواند یک انتخاب عالی باشد.

 • مکان: خلیج کیبوکو در سواحل دریاچه ویکتوریا واقع شده است. این شهر در نزدیکی دهکده ماهیگیری کوچک دونگا قرار دارد که در 5 کیلومتری کیسومو قرار دارد.
 • زمان: در تمام طول سال باز است.

چه غذا و نوشیدنی هایی را کجا بخوریم ؟

رستوران فلورانس:

رستوران فلورانس رستوران تحسین شده این هتل است. منوی رستوران مجموعه ای جالب از غذاهای منطقه ای و بین المللی را ارائه می دهد. منوی آلاکارته فلورانس برای شام در دسترس است و میزبان مجموعه ای از غذاهای بین المللی و محلی است که به سفارش تازه تهیه شده اند تا از تازگی و کیفیت اطمینان حاصل شود.

کمپ تپه دونگا – Dunga Hill Camp :

آیا می خواهید در کنار دریاچه ویکتوریا از غذاهای تازه تهیه شده لذت ببرید؟ اینجا جایی است که باید باشید. رستوران با فضای نشیمن فوق العاده در فضای باز، ماهی های لذیذی را سرو می کند که سرآشپزها می توانند آن را به سلیقه شما تهیه کنند: سرخ شده عمیق/مرطوب، خورشتی یا تازه آب پز شده فقط با نمک و آب.

آنها همچنین غذاهای دیگری مانند سبزیجات سنتی مانند دک، اوسوگا، آپوت، مرغ و انواع گوشت دارند. همچنین یک بار وجود دارد که می توانید نوشیدنی مورد علاقه خود را برای شستن غذا از شکم خود سفارش دهید. در آخر هفته ها، آنها یک گروه موسیقی زنده دارند تا مهمانان را با موسیقی محلی روح انگیز پذیرایی کنند.

رستوران کالونگولونگو – Kalongolongo Restaurant :

Kalongolongo واقع در Miliani، یکی از بهترین املاک کیسومو، طیف گسترده ای از غذاهای سنتی را ارائه می دهد که کاملاً با مواد طبیعی تهیه شده و طعم اصلی را حفظ می کند.

محیط آرام و مناسب برای افراد، گروه ها یا خانواده های دارای بچه است، زیرا ایمنی آنها تضمین شده است و فضای کافی برای دویدن آنها وجود دارد. منو بسیار وسیع است و شما از انتخاب غذایتان ناراحت خواهید شد. برخی از غذاهایی که حتما باید امتحان کنید ماهی به خصوص ماهی تیلاپیا، گوشت بز سرخ شده و اوجی سنتی است که در کله سرو می شود.

رستوران ساحلی تیلاپیا-Tilapia Beach Restaurant :

همانطور که از نام این رستوران پیداست، این رستوران در بهترین غذاهای تازه تیلاپیا تخصص دارد. با این حال، انواع دیگر ماهی و غذاهای مختلف از جمله گوشت گاو، مرغ و سبزیجات را نیز سرو می کنند.

این رستوران در سواحل دریاچه ویکتوریا واقع شده است و فضایی آرام و معمولی دارد و آن را مکانی عالی برای ناهار یا شام می کند. این مکان برای گردشگران و مردم محلی شهرت دارد. یک بار نیز وجود دارد که می‌توانید نوشیدنی مورد علاقه‌تان را در زمان انتظار برای غذا بنوشید.

رانالو کوسوه – Ranalo Kosewe :

این مکان محلی محبوب برای غذاهای سنتی در قلب شهر واقع شده است. این رستوران انواع غذاها از جمله اوگالی، سوکوما ویکی و سایر سبزیجات سنتی، چاپاتی و نیاما چوما را ارائه می دهد.

این رستوران به خاطر کارکنان خوش برخوردش معروف است و مکانی زیبا برای صرف شام با دوستان و خانواده است. مشتریان در مورد قیمت های مقرون به صرفه و غذاهای خوشمزه در Kosewe هیجان زده می شوند و آن را به یک بازدید ضروری تبدیل می کنند.

خانه جاوا :

خانه جاوا که در مراکز خرید وست اند و یونایتد واقع شده است، طیف گسترده ای از گزینه های غذا و نوشیدنی را ارائه می دهد. با این حال، این رستوران به خاطر قهوه اصلی و خوش دم کنیایی خود مشهور است.

موقعیت مکانی مناسب برای خانواده ها و گروه های دوستان است و فضا و کارکنان بسیار دلپذیر است. آنها همچنین تحویل را انجام می دهند. بنابراین، می توان به جای بازدید از مکان فیزیکی، از راحتی خانه/اتاق هتل خود سفارش داد.

Cucina Bistro :

این منوی رستوران با الهام از ایتالیایی ها دارای انواع غذاها مانند پاستا، پیتزا و سالاد است. فضای دنج و صمیمی رستوران، آن را به انتخابی عالی برای قرارهای عاشقانه تبدیل کرده است.

همچنین دارای یک قسمت نشیمن در فضای باز است تا از غذای خود با منظره شهر لذت ببرید. این رستوران در جاده Ojijo-Oteko در Milimani واقع شده است.

سوغاتی

از جمله سوغاتی های کیسومو می توان به صنایع دستی، سوغاتی های محلی ، سبد های هدیه و … اشاره کرد.

کجا خرید کنیم ؟

مرکز خرید یونایتد کیسومو – United mall Kisumu:

یونایتد مال شلوغ ترین و پربازدیدترین مرکز خرید کیسومو است. جاذبه اصلی این مرکز خرید سوپرمارکت کارفور است که یکی از محبوب ترین سوپرمارکت های کنیا است.

در امتداد بزرگراه Jomo Kenyatta در کنار سوپرمارکت Naivas و روبروی مدرسه ابتدایی Arya واقع شده است.

مرکز خرید وست اند کیسومو – Westend mall Kisumu:

یک مرکز خرید مدرن با اندازه متوسط ​​که در چند متری منطقه تجاری مرکزی در امتداد جاده آچینگ اونکو واقع شده است.

از جاذبه های این مرکز خرید می توان به رستوران جاوا هاوس، Woolworths، بانک ها و هتل Acacia Premier اشاره کرد که برای گردشگران مسافرتی و تفریحی بسیار مناسب است.

غرفه های نمایش هنر آفریقایی در پارکینگ نیز یک ویژگی جذاب است. هر زمان که از مرکز خرید بازدید می کنید باید آنها را بررسی کنید.

مگاسیتی مال کیسومو – Megacity Mall Kisumu:

Megacity، بزرگترین مرکز خرید کیسومو، در امتداد بزرگراه Kisumu-Nairobi و در کنار استادیوم Moi Kisumu، مکانی محبوب برای مردم محلی، مسافران و گردشگران است.

جاذبه های اصلی این مرکز خرید سوپرمارکت نایواس، سینما و فضای سرپوشیده برای بازی کودکان است.

مگا پلازا مال کیسومو – Mega plaza mall kisumu:

مگا پلازا که در سال 1998 افتتاح شد، پدربزرگ مراکز خرید در کیسومو است. این مرکز خرید در قلب منطقه تجاری مرکزی، در امتداد خیابان Oginga Odinga واقع شده است.

جاذبه اصلی سوپرمارکت کارفور و بسیاری از فروشگاه های لوازم الکترونیکی موجود است.

مرکز خرید توفورم -Tufform Mall:

مرکز خرید Tufform یک مرکز خرید جدید در کیسومو است که به دلیل کسب‌وکار بودن شهرت دارد و چند بار و رستوران در طبقات بالایی دارد. منظره شهر و دریاچه از مرکز خرید خیره کننده است.

این در CBD درست در کنار تقاطع بین خیابان Oginga Odinga و جاده Achieng’ Oneko واقع شده است.

اقامتگاه و هتل

هتل پریمیر اقاقیا – Acacia Premier Hotel:

این هتل شیک کنار دریاچه مشرف به دریاچه ویکتوریا، ۲ کیلومتر تا پارک حیات وحش ایمپالا کنیا و ساحل لوانگنی فاصله دارد. ایستگاه راه‌آهن کیسومو 10 دقیقه پیاده فاصله دارد.

اتاق‌های شیک Wi-Fi رایگان، تلویزیون صفحه‌تخت، یخچال کوچک، و همچنین امکانات تهیه چای و قهوه دارند. اتاق‌های ارتقا یافته چشم‌انداز دریاچه دارند. سوئیت ها دارای بالکن و قسمت نشیمن با مبل هستند. برخی از آنها وان چرخابی ارائه می دهند.

صبحانه و پارکینگ رایگان است. امکانات دیگر عبارتند از رستوران، کافه و لابی. یک بار استخر و منقل، و همچنین یک استخر روباز و یک تراس با چشم‌انداز دریاچه نیز وجود دارد. فضای جلسه و رویداد موجود است.

هتل سارووا امپریال – Sarova Imperial Hotel:

هتل سارووا امپریال در کیسومو از نظر استراتژیک در منطقه تجاری مرکزی کیسومو، در نزدیکی بزرگراه جومو کنیاتا در امتداد سواحل زیبای دریاچه ویکتوریا قرار دارد. هتل تنها 10 دقیقه با ماشین از فرودگاه بین‌المللی کیسومو فاصله دارد و جاذبه‌های محبوبی مانند پناهگاه معروف کیسومو ایمپالا، کمپ تپه دونگا و نقطه هیپو، موزه ملی کیسومو و چندین مرکز خرید در نزدیکی آن قرار دارند.

سارووا امپریال کیسومو که در میان برترین هتل‌های مجلل کیسومو قرار دارد، میراثی غنی در بیش از 30 سال دارد. این هتل دارای 95 اتاق با سلیقه مبله، از جمله 3 سوئیت خاص، با دسترسی به یک اتاق تناسب اندام مجهز برای تجربه ای غنی است. این هتل یک طراحی کلی شیک و فوق مدرن ارائه می‌کند و در عین حال ارائه خدماتی را در خود جای داده است که ما را به هتل ترجیحی کیسومو برای مسافران تجاری و تفریحی تبدیل می‌کند. بستنی روی کیک خدمات عالی ما با لبخند است که برند سارووا به آن شهرت دارد. هدف ما این است که به هر میهمان رفتار سلطنتی و خدمات قابل اعتماد ارائه دهیم.

سوئیت ویتوریا – Vittoria Suites :

Vittoria Suites واقع در Kisumu، در 1.5 کیلومتری استان Kisumu و مرکز خرید West End در 2 کیلومتری است. این هتل ارزان قیمت با دکوراسیون مدرن دارای رستوران، بار و اتاق جلسه است. این واحدهای روشن با تهویه مطبوع، ۷۰ سوئیت استودیویی، آشپزخانه کوچک، تلویزیون کابلی صفحه‌تخت، و میز دارند. این رستوران صبحانه سرو می کند و انواع غذاها را سرو می کند. باشگاه گلف Nyanza در 6 کیلومتری و فرودگاه بین المللی Kisumu در 12 کیلومتری قرار دارند.

هتل گراند رویال سوئیس – Grand Royal Swiss Hotel :

هتل گرند رویال سوئیس در محیطی آرام با منظره ای عالی و مشرف به تپه های ناندی واقع شده است. این هتل در امتداد حومه شهر کیسومو واقع شده است و در مجموع دارای 217 اتاق بزرگ در 6 دسته است، از جمله یک سوئیت ریاست جمهوری که ترکیبی بی نظیر از راحتی و آرامش را ارائه می دهد. این هتل برای مسافران تجاری و تفریحی ایده آل است.

امکانات این هتل شامل یک سالن بدنسازی کاملا مجهز، استودیو ایروبیک، اسپای آرام، و مرکز سلامتی است که سونا، بخار، ماساژ، مانیکور، پدیکور و همچنین اسکراب بدن و خدمات صورت رایحه‌درمانی ارائه می‌دهد. مربیان باشگاه و ماساژورهای آبگرم در یک تجربه خانه دور از خانه از شما مراقبت خواهند کرد.

امکانات غذاخوری شامل یک رستوران ناهار خوری تمام روز با وعده های غذایی بوفه است. Medoc یک تجربه عالی برای غذاهای خاص ما و همچنین انتخاب غذاخوری زیر ستاره ها در منطقه تراس Medoc است. سالن پر زرق و برق VIP یک منطقه ملاقات خصوصی ارائه می دهد. بار استخر Aquarius طیف گسترده‌ای از نوشیدنی‌ها را سرو می‌کند – کوکتل‌ها و ماکت‌ها با گزینه‌ای مخصوص غذا خوردن سریع.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.